Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Studentdká půjčka  (Přečteno 1363 krát)

Offline Petrikova

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Studentdká půjčka
« kdy: 15. 02. 2021, 10:56:28 »
Dobrý den. Je mi 42, jsem slobodná matka a studuji 2. rokem VOŠ, denní studium. Před koronou jsem byla zaměstnaná na smlouvu. V současné době vykonávám nestabilní brigády. Potřebovala bych do konce studia (1, 5 roku) jistější finanční rezervu.Uvažovala jsem o studentské půjčce. Mohl by mi prosím někdo poradit? Děkuji.

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Studentdká půjčka
« Odpověď #1 kdy: 16. 02. 2021, 18:03:29 »
Aktuální právní úprava říká, "že věřitel poskytne spotřebitelský úvěr jen tehdy, pokud je po posouzení úvěruschopnosti spotřebitele s odbornou péčí zřejmé, že spotřebitel bude schopen spotřebitelský úvěr splácet". Pokud toto nedodrží, tak může být dlužník zbaven povinnosti splácet úrok a v některých případech i jistinu nebo její část.

A teď si nastiňme situaci - 42 let, svobodná matka bez stabilního příjmu, studující. Podle mne po posouzení úvěryschopnosti s odbornou péčí nemůže žádnému věřiteli vyjít spotřebitel, který bude schopen úvěr splácet. Navíc na život na 1,5 roku, to budeš potřebovat kolik? Čtvrt milionu? Možná i víc? Bez zajištění? Podle mého názoru jediný, kdo je ochoten jít do takového rizika je (jak jinak) stát. Tedy pokud náhodou není nějaká státní podpora, dávka, záruka,... pro tyto případy, nevidím moc šanci. Možná ještě nějaké neziskové organizace.

Pak je ještě jedna možnost - zkusit si najít práci v budoucím oboru (i když třeba s náplní, která nevyžaduje dokončené vzdělání) s tím, že by mohl pomoci zaměstnavatel s tím, že za rok a půl bude mít kvalifikovaného zaměstnance, který u něj bude muset pár let zůstat, než mu splatí dluh. Ve výsledku to může být win-win situace.

Platby GoPay