Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Prevod penez do Nemecka  (Přečteno 2962 krát)

Offline Honza_malem_kralem

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Prevod penez do Nemecka
« kdy: 03. 03. 2021, 11:02:49 »
Ahoj, planuju koupit auto v Nemecku a resim, jak ho zaplatim, kdyz to nejde hotove. Mam EURa na uctu (Revolut) a resim, jak je co nejrychleji dostat na ucet nemeckeho autobazaru, abych na miste nemusel treba nocovat kvuli tomu, nez se pripisou penize prodejci. Na internetu jsem nic nedohledal, pouze nabidky na prevod CZK do Nemecka, za prislusny poplatek. Jelikoz se jedna o cca 30k EUR, tak ten poplatek je des. Muzu se pripravit dopredu, takze me napada treba zalozit si v Nemecku ucet a tam si poslat EUR a pak to zaplatit autobazaru, ale netusim, zda-li je to pruchozi ci jak rychle se pripisou penize poslane z Nemecka do Nemecka pokud se treba nejedna o stejnou banku.
Mate s tim nekdo zkusenosti? Moje predstava je prijet, auto je v pohode, cvaknu parkrat v mobilu, za chvili penize na uctu autobazaru a jedu....
Diky.
« Poslední změna: 04. 03. 2021, 16:38:11 od Honza_malem_kralem »

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Prevod do Nemecka
« Odpověď #1 kdy: 04. 03. 2021, 06:24:31 »
Řešením by mohly být instantní SEPA platby, zde je ale omezení na 15 000 EUR a nevím o bance v ČR, která by je podporovala. V ceníku je má Oberbank (za 4-6 Kč), ale když jsem se o ně zajímal naposledy, reálně nefungovaly.
Obejít limit by snad šlo více účty na více různých osob, ale jak píši výše, v ČR to asi žádná banka umět nebude. Jestli je umí Revolut nevím, navíc tak velkou částku bych jim nesvěřil, kvůli zprasenému AML hrozí i několikaměsíční blokace prostředků.

Napadají mě dvě schůdné možnosti:
1) pokud jde o důvěryhodný bazar, poslat peníze předem jako zálohu/kredit, když bude auto vyhovovat, peníze si ponechá, když ne vrátí
2) zeptat se jakou mají banku, založit si účet u stejné, v rámci banky by pak převod snad mohl být okamžitý - opět ověřit s danou bankou

pak jsou varianty jako složení peněz v hotovosti na účet autobazaru (ale zde nejspíše narazíš na AML a budeš muset bance sdělovat důvod platby a kdo ví, jestli peníze neblokne), nebo platba platební kartou, pokud bazar umožní.

Offline Honza_malem_kralem

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Prevod penez do Nemecka
« Odpověď #2 kdy: 04. 03. 2021, 16:43:23 »
Diky za odpoved. Podivam se na to. Mozna ta zaloha by byla pruchozi. Nechtel jsem dopredu poslat platbu za neco, co jsem jeste nevidel, ale domluvit se s nimi jako zalohu, kterou by v pripade neuskutecneni obchodu vratili by u verohodneho autobazaru mohlo byt pruchozi. Revolut instantni platby umi mezi uzivateli Revolutu, coz by se asi s autobazarem dohodnout nedalo.
Jinak mas nejake negativni zkusenosti s Revolotum ohledne AML? Ja jsem pres ne jiz dvakrat posilal nejakych  250k KC nasledne smenil na USD a pak poslal na  eToro a vzdy bez problemu. Je pravda, ze tentokrat by ta castka byla cca 4x vyssi. Nemam s tim zkusenosti, tak bych problemy ani neocekaval, ale podle toho, co pises, bych si mohl asi nabehnout.
Jinak platba kartou, to by bylo super, urcite se kdyztak taky zeptam v konkretnim autobazaru, az to bude aktualni, to by byla vubec nejlepsi varianta pro me.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04. 03. 2021, 18:18:54 »
Osobně nemám špatnou zkušenost, ale ve vlánku na Finexpertu je "blokovaných" víc. Bohužel částka není jediným kritériem. Prostě někdy člověk "vypadne" a pak může trvat i měsíce, než podpora uzná doložené doklady za dostatečné.

Honza_VM

• Host
« Odpověď #4 kdy: 10. 03. 2021, 21:39:05 »
Ahoj,
přidám čerstvou zkušenost s Revolutem - potřeboval jsem směnit 2,5mio CZK a měl rovněž strach z AML jak jsem se různě dočetl na fórech.

Dopředu jsem jim napsal na podporu, zda to nebude problém.
Upozornili mě, že na mém zdarma programu bez poplatku směním jen 25tis CZK za měsíc, co se týče AML tak s tím neměli potíž vůbec žádnou.
Vše proběhlo bez problémů, změnil jsem tarif na premium, přeposlal si CZK, založil účet v cizí měně, nastavil automatickou směnu při o něco lepším kurzu než byl a hotovo.
Bál jsem se toho úplně zbytečně.

Takže takto je to s Revolutem v 2021.

Reklama

• Stálý člen

Honza_VM

• Host
« Odpověď #5 kdy: 11. 03. 2021, 15:50:14 »
Ahoj,
odepisoval jsem včera, ale nějak se ten příspěvěk nezobrazil - tak ještě jednou, třeba to někdy někomu pomůže.
Měl jsem z Revolutu s podobnou transakcí také strach, a ukázalo se že neoprávněný.

Cca 14 dní nazpět jsem si poslal na Revolut 2,5mio, založil účet v cizí měně, za výhodnější kurz oproti tomu co mi nabízeli kdekoliv jinde směnil a poslal příjemci. Vše bez jakýchkoliv potíží.
Protože jsem měl jak jsem psal strach z toho co jsem četl k jejich AML různě na fórech, napsal jsem jim přes chat.
Operátor mě uklidnil, že to není problém a při této výši směny upozornil na poplatek za směnu při mé variantě účtu zdarma.
Změnil jsem si proto účet na Premium.
Za mě spokojenost. Tolik k Revolutu v roce 2021.

Platby GoPay