Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Investování do kryptoměn máte zkušenost?  (Přečteno 7511 krát)

Offline jasuchos

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
Investování do kryptoměn máte zkušenost?
« kdy: 25. 11. 2020, 06:33:50 »
Dobrý den. má někdo zkušenost se stránkami  cryptopayin nebo cdf globe?
 Je normální, že broker, pokud to je, požaduje po registraci kopie platební karty, občanky, podepsané prohlášení o vkladu, účtu za elekřinu  a podobně?
 Děkuji za postřehy.
« Poslední změna: 25. 11. 2020, 07:29:15 od jasuchos »

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


hero

 • Host
Re:Investování do kryptoměn máte zkušenost?
« Odpověď #1 kdy: 17. 12. 2020, 04:05:02 »
Normálně broker požaduje kopii občanky a doklad prokazující bydliště např. účet za elektřinu. Pro nákup kryptoměn doporučuji spíš Binance nebo Coinbase, o společnostech, které uvádíte jsem nikdy neslyšel.


Offline ParrMary1

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
Re:Investování do kryptoměn máte zkušenost?
« Odpověď #2 kdy: 04. 05. 2021, 16:48:24 »
Vámi uvedené brokerské stránky vypadají podivně, raději investujte s prověřenými brokery, kteří jsou nějakým způsobem regulovány a dohlíží na ně nějaký z finančních orgánů. Ano, brokeři musí (nebo by měli) ověřovat vaši identitu, takže nahrání dokumentů totožnosti je celkem normální praxe, která by vás neměla zaskočit. Jestliže hledáte snadnou a udržitelnou investici, pak doporučuji investování skrz akciový index sp500, kde naleznete jen akcie velkých a prověřených amerických společností s dobrou reputací. Nastudujte si c nejvíce informací, ať se nenecháte nachytat nebo napálit, přeci jen budete investovat reálné peníze.
« Poslední změna: 05. 05. 2021, 15:29:51 od ParrMary1 »


Boban

 • Host
Re:Investování do kryptoměn máte zkušenost?
« Odpověď #3 kdy: 07. 05. 2021, 16:19:17 »
Ani o jednom z uvedených brokerů jsem zatím neslyšel (u toho druhého jste zřejmě chtěl napsat cfd globe), ale to není až tak podstatné. Neznám Vaše cíle, investování do kryptoměn je dosti široký pojem. Chcete si nakoupit kryptoměnu k dlouhodobému držení a čekat na další „velký skok“ a pak prodat? K takovému záměru stačí i směnárna. Nebo se chcete stát traderem, používat nějaké strategie, obchodovat např. intradenně či se pustit do pákových obchodů s rozdílovými smlouvami?

Omlouvám se, ale vzhledem k charakteru Vašeho dotazu si dovolím předpokládat, že zatím moc zkušeností s online obchody přes brokery ještě nemáte. A tady si neodpustím poznámku, že začínat s tradingem zrovna na kryptoměnách (tedy s jedním z nejrizikovějších aktiv), bych méně zkušeným obchodníkům rozhodně nedoporučoval. Ale to je samozřejmě Vaše rozhodnutí, chápu, že při zpětném pohledu na vývoj kurzů kryptoměn to mnohým lidem může připadat jako „zlatý důl“.

Při výběru brokera či burzy bych vycházel z následujícího:
-   Zda a v které zemi je registrován, dohlížen a licencován resp. legislativa jaké země se na něj vztahuje, zohledněte i své jazykové znalosti pro komunikaci v případě problémů
-   Jak dlouhou má historii, kdo ho vlastní, kolik má klientů, jak velkých objemů obchodů dosahuje
-   Zjistit maximum informací ohledně způsobů platebního styku, měny, limitů vkladů i výběrů, výši poplatků, zabezpečení účtů a pečlivě si prostudovat obchodní podmínky
-   Vyhledat co nejvíce recenzí a zkušeností stávajících či bývalých klientů (nedoporučuji vycházet z „recenzí“ na vlastních stánkách brokera)

Pokud výše uvedené informace nenajdete, byl bych velmi opatrný. Ani to Vám samozřejmě na 100% nezaručí, že nenaletíte podvodníkům. Proto na závěr klasické doporučení – začněte s částkou, o kterou si v krajním případě můžete dovolit přijít.


 
Platby GoPay