Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Prodej darovaného pozemku  (Přečteno 4905 krát)

Offline marly

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Prodej darovaného pozemku
« kdy: 18. 05. 2021, 14:31:12 »
moje teta nám v r. 2020 darovala pozemek (2 sourozenci spojumajitele), já chci letos prodat moji část, tzn. do 5 let. Tudíž musím platit 15% daň ze zisku. Při sepsání darovací smlouvy nebyl udělán posudek. Při podání na FÚ - Přiznání z nabytí nemovitosti jsem vykázala cenu pozemku za 1 m2 podle § 5, kde se pozemek nachází. Mohu si dodatečně udělat posudek tržní ceny, abych po prodeji platila nižší cenu daně ze zisku? A popřípadě se dělá dodatečné nebo opravné daňové přiznání a do jaké doby, eventuální pokuta?

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel N.

  • Host
Re:Prodej darovaného pozemku
« Odpověď #1 kdy: 04. 06. 2021, 23:35:49 »
Při podání na FÚ - Přiznání z nabytí nemovitosti jsem vykázala cenu pozemku za 1 m2 podle § 5, kde se pozemek nachází.

Této části dotazu nerozumím. Jaké přiznání máte na mysli? Daň z příjmu při nabytí nemovitosti darem od příbuzného se přece neplatí nai nepřiznává ...


 
Platby GoPay