Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Úvěr u stavební spořitelny versus hypotéka u banky + pojištění úvěru/životní  (Přečteno 2948 krát)

Offline mariana.zatloukalova

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Zdravím, chci refinancovat úvěr ze stavebního spoření, protože aktuálně platím skoro 4 % (potom, co se meziúvěr splatil a přehouplo se to do řádného úvěru). Jsem aktuálně na rodičovské dovolené a pracuju na dohodu o pracovní činnosti, což mě diskvalifikuje u mnoho bank, navíc chci refinancovat poměrně malou částku (méně než 700 000). Chci to mít splacené pokud možno co nejdřív, ideálně za 8 let. Aktuálně mám rozjeté žádosti u tří institucí, dvě stavební spořitelny a jedna banka.
Spořitelna 1 meziúvěr 1,84 % a řádný úvěr 2,99 %
Spořitelna 2 meziúvěr 1,99 % a řádný úvěr 3,60 %
Banka - 1,79 % s fixací na 5 let

Nejsem si také jistá, jestli chci k úvěru klasický balíček pojištění smrti a schopnosti splácet nebo to chci řešit zvlášť skrz životní pojištění. Ve všech případech jde o pokles úrokové sazby o 0,1 až 0,2 %, tedy nic závratného. Dívám se na to, kolik celkem přeplatím a pořád z toho nejsem moudrá, co si vlastně vybrat. Úrokové sazby mám možnost mít tyto.
Tolik bych přeplatila celkem:
s pojištěním
  • spořitelna 65000- 70000
  • banka 53400

bez pojištění
  • spořitelna 93000 - 100000
  • banka 116000
Méně práce je určitě s bankou a obecně by měl být výhodnější úvěr u banky, mně to ale v tomto srovnání zas tak skvělé nepřijde. Navíc u banky musím každý měsíc opravdu platit přesnou částku, kdežto u stavebka můžu i delší dobu platit málo, bude-li to potřeba (o to se mi samozřejmě úvěr prodlouží, ale je to pořád menší zlo než mít výpadek v platbách bance).
Mohl by mi někdo poradit, co s tím? Je úvěr ze stavebka opravdu takové zlo? Uniká mi tady něco, co bych měla před rozhodnutím vědět/zvážit?

Reklama

• Stálý člen

Jarmila

• Host
Taky mám překlenovací úvěr a následně řádný úvěr ze stavebního spoření. Mám to proto, že úvěr ze stavebního spoření můžu splatit dřív, s hypotékou bývá problém. Což to nerefinancovat, ale posílat tam maximum peněz, co to jen jde? Já jsem takto první úvěr ze stavebního spoření splatila o 8 let dřív, další v okamžiku, kdy se překlopil na řádný. Mám teď ještě dva a taky je chci splatit před splatností, oba jsou zatím ještě v překlenovací fázi. Mám úvěr ze stavebního spoření proto, že mi ho vůbec dali (kvůli věku), a dali mi víc, než mi nabízely banky na hypo. Za odměnu jim to zaplatím dřív a vyplatí se nám to oběma. Pravda, je to o trošičku dražší než hypo, ale šlo mi hlavně o rozložení splácení na delší dobu. Vzhledem k tomu, že to splatím dřív, tak výši úroků zase až tak neřeším.

Platby GoPay