Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: dluhopisy.cz  (Přečteno 52640 krát)

Tom

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #15 kdy: 06. 03. 2019, 22:24:22 »
Když už jsme u toho, tak bychom si mohli zrekapitulovat dluhopisové portály.

Evidentně největší jsou dluhopisy.cz

Další asi dluhopisomat.cz

a na třetím místě ceskedluhopisy.cz

Ví někdo ještě o nějakých? A vaše zkušenosti?

Co se mne týká, tak dluhopisy.cz - v jednání s nimi problém nebyl. Hlavní a velkou nevýhodu vidím v tom, že asi "nemají odhad". Nějak jim přibývají neplatící firmy, ale zřejmě mají i pár "hvězd" mezi dluhopisy.

Dluhopisomat ještě neznám.

Ceskedluhopisy - jednání v pohodě. Nevnucují se. Problém je, že jsou relativně noví a teprve se ukáže, jestli vybrali firmy, které budou splácet....

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Zbyněk

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #16 kdy: 31. 03. 2019, 16:38:38 »
Dluhopisy.cz - je to jen inzertní portál, takže jestli Vám budou říkat, že firmu prověřili, je to lež a manipulace. Defakto takovou věc ani říkat nesmí, stejně se to děje. Neprověřují nikoho (i když mohou tvrdit, že to dělají, věřte, že nedělají), kdo zaplatí, inzeruje. Dokonce i inzertní text píše sám emitent (podle sdělení Dluhopisy.cz, i když jsou psány ve 3. osobě jednotného čísla) a je jim jedno, jestli jsou tam výmysly a nepravdivé údaje, Dluhopisy.cz za to odpovědnost ani riziko nenesou. Na tom, jestli se jedná o prašivé dluhopisy nebo ne jim nezáleží, jim je jedno, jestli se dluhopisy splatí nebo nesplatí. Nicméně emisní podmínky a veškerou dokumentaci pro inzerenty klidně napíšou. Když s Vámi jednají, staví se do pozice nejlepší firmy na trhu, ale to je opět jen manipulace a marketing! Když je problém, žádné konkrétní informace nesdělí, ani na vyžádání. Pokud nebudete mít štěstí a nekoupíte si u nich dluhopis firmy, která dostojí svým závazkům (zatím tak 50/50), tak kromě propagačních materiálů jejich firmy z nich nic nedostanete. Ani když podají trestní oznámení na emitenta (které podávají jako svoji obranu proti vlastníkům dluhopisů, kteří je bombardují dotazy), tak Vám neřeknou nic konkrétního, jen že se k trestnímu oznámení můžete přidat - ale co trestní oznámení obsahuje Vám nesdělí (resp. neukážou originál ani kopii, ale pouze vlastní komentář, plný propagačních frází vlastní společnosti)! Ani nevíte, k čemu se tedy můžete přidat. Pravděpodobně jsou tam informace, které nechtějí sdělovat, protože by jim to v očích investorů ublížilo (jiný důvod mě nenapadá) Zkrátka, když nebudete mít šťastnou ruku, budete mít s touto společností jen trápení, když od nich budete něco chtít (i když oni tvrdí opak).

Dluhopisy.cz považuji za nesolidní a nemorální společnost. Mám zkušenosti i s jinými společnostmi, tam si zatím stěžovat nemohu na nic, jednání jsou férová, informace všechny sdělí přehledně a rychle. Když je problém, řeší ho, Dluhopisy.cz o tom jen mluví, když má dojít na činy, je to průser...


HOST POPE

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #17 kdy: 17. 04. 2019, 11:16:31 »
Dobrý den,

prosím má někdo skúsenosti s dluhopismi společnosti BonFood? Děkuju

Mám. Podobně jako Pavel jsem do nich vrazil peníze, protože s tou firmou mám zkušenosti a vidím tam potenciál. Splaceno to samozřejmě ještě není, ale průběžné vyplácení kupónu přišlo vždy včas. Zařizování smlouvy z jejich strany taky v naprostém pořádku.

Diki za info tak hádam nesklamou.


Jan Strmy

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #18 kdy: 26. 04. 2019, 20:20:03 »
Smazáno administrátorem. Důvod: Odsudek. Kritiku vítáme, ale obecný odsudek bez důkazů, resp. bez rozhodnutí soudu, které nabylo právní moci, je úspěšně žalovatelný. Nelze rozlišit, co je pravda, co konkurenční boj a co narážka s účelem někoho záměrně poškodit. K tomu naše fórum neslouží.

« Poslední změna: 30. 04. 2019, 22:21:30 od Dalibor Z. Chvátal »


Sentak

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #19 kdy: 27. 09. 2019, 14:38:18 »
Dobrý den,

zvažuji nákup dluhopisů a dostal jsem se k tomuto fóru.
Diskutovaná stránka mě velmi zaujala, ale samozřejmě na mě působí velmi komerčně a trochu tendečně. Zkoušel jsem o dluhopisech hledat co nejvíce infa. Zaujala mě rubrika na idnesu https://www.idnes.cz/finance/archiv/dluhopisy.K448344 ale tam je zas problém v tom, že jsou to spíše zpravodajské kanály. Další alternativa: https://finex.cz/rubrika/dluhopisy se mi zdá celkem aktuální a obsáhlá, ale můžu se na to spolehnout? Dáte mě prosím odkaz na co nejvic relevatní informace pro laika?
Díky moc.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


ali876

 • Host
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #20 kdy: 22. 05. 2020, 11:01:15 »
 :'(   Dobrý den,  rozhodně bych chtěla varovat před tímto portálem - mám velmi špatnou zkušenost. 
Na tomto portálu je většina dluhopisů naprosto neprověřených a v podstatě vezmou jakoukoliv emisi pouze proto, že z ní mají poměrně vysokou provizi.  Obecně tento portál má pověst  "dluhopisového smetiště"  - což mohu z vlastní zkušenosti potvrdit.   (pokud správce Měšce bude chtít doložit konkrétní informace, mohu je poskytnout, ale asi nemá smysl je publikovat)    Bohužel se mi potvrdilo i to, že portál Dluhopisy.cz  obchoduje i s osobními daty - ozývají se mi obchodníci, kteří přesně ví o mých obchodech s tímto portálem a v podstatě i tyto osoby potvrdily,  že informace získaly právě od portálu  Dluhopisy.cz  - což v době  GDPR  považuji za velmi problematické.   (opět mohu doložit konkrétní údaje).


Offline budterozumni

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 1
  • Zobrazit profil
Re:dluhopisy.cz
« Odpověď #21 kdy: 08. 07. 2021, 15:29:19 »
recenze, kterou bych strašně rád lidem ukázal do čeho to vlastně s dluhopisy.cz jdou...


VŠECHNY PĚKNĚ PROSÍM PŘEČTĚTE SI TOTO PŘED PRVNÍM NÁKUPEM!
Rád bych touto cestou zejména všechny začínající investory obohatil o moji vlastní negativní zkušenost s Dluhopisy.cz a o informace, které jsem při této cestě posbíral.

CO JSOU DLUHOPISY.CZ?
Dluhopisy.cz jsou JEN a POUZE inzertním prostorem pro firmy, které z nějakých důvodů nechtějí či nemohou jít do klasických úvěrů od bank (zde už si prosím při vyhodnocování každé firmy pokládejte otázku PROČ to dělají touto cestou - dokážete vy sami riziko odhadnout lépe než banky?) Dluhopisy.cz jsou jen tržištěm, které žije z počtu inzerovaných emisí a z počtu prodaných dluhopisů - jejich hlavní motivací je zisk z kvantity obchodů a jedná se jenom o prostředníka! Svoji roli nedělají nijak špatně. Nákup skutečně proběhne tak jak má a podvodu při nákupu se bát nemusíte. Zde ovšem veškeré mé kladné pocity končí. Reakce při problémech jsou už na bodě mrazu.

VÝNOS 6 - 9 % p.a.
Finance jsou asi pro všechny hlavní motivací - průměrný výnos 6 - 9 % zní dobře ne? Strašně důležité je ale uvědomit si, že 6 - 9 % p.a. dostanete JEN a POUZE pokud emise dopadne tak jak má a je zde reálná šance i na -100 % (slovy MÍNUS STO PROCENT VKLADU!) Můj subjektivní odhad je že takových 25 % místních emisí končí fiaskem (=vklad na nule) a dalších 25 % emisí končí totálním propadákem (=vklad zpět třeba jen ze 4 až 70 % podle vašeho umění a vynaložené energie v právním vybojování peněz zpět). Koupíte 2 kusy za 50k? = 50% šance na dobrou emisi - výsledek 130tisíc; 25% šance na výsledek 50tisíc a 25% šance na 0Kč? Průměrně s dluhopisy.cz sklidíte úrodu na dvou kusech v závratné výši MÍNUS -25.000 Kč! Odhady si udělejte samozřejmě každý sám, tohle je jen pro lepší představivost... Další neskutečně důležitou informací je také to, že ÚDAJE O EMISÍCH A V EMISNÍCH PODMÍNKÁCH JSOU POUZE ÚDAJE POSKYTNUTÉ FIRMOU A DLUHOPISY.CZ NEKONTROLUJÍ PRAVDIVOST ANI NAPŘ. OHLEDNĚ FINANČNÍCH VÝSLEDKŮ Z MINULÝCH LET!! prý nemají jak...

PRAŠIVÉ DLUHOPISY schované na webu dluhopisů.cz
Stačí hledat v šikovně schovaných kategoriích již prodaných emisí přímo na stránkách dluhopisů.cz. Velmi rychle najdete spousty příkladů. Stránky před nedávnem prošli lehkou renovací a prašivé dluhopisy byly ze strany dluhopisů.cz ještě lépe schovány. V hlavní nabídce v rozkliknutelné sekci "Splacené, vyprodané a uzavřené emise dluhopisů" se nyní nově nacházejí už jenom ty emise, které dopadly dobře nebo ještě dobře dopadnout mohou. Ty špatné už přesunuli do záložky Profily emitentů a podsekce "Emitenti bez aktivní emise dluhopisů" - zde si prosím projeďte co nejvíce emisí z historie ať si můžete vyhodnotit riziko místní inzerce sami. Jen namátkou - WOOD UNION, Tři věže, Start Up Bydlení, Sponge Factory Czech, SEDMA Praha, Rybářství Kunvald, RealityPozitivně, MIRELINA COMPANY, MAXI-TIP, MIDEA, Jaroslav Dvořák,... Všechny příběhy firem neznám, ale důvodně se obávám nejhoršího. Na stránkách se sice nikde nedočtete, že ke splacení nedošlo a přečtete si pouze věty typu - "další úrok v termínu xx - čekáme na potvrzení platby", "splacení jistiny - emitent nepotvrdil provedení platby"; v podstatě si to ale z vlastní zkušenosti můžete do čestiny přeložit spíše jako Emitent vám už nic sám od sebe nepošle, pokud se nestane zázrak boží. Další cestou ZPĚT k původním penězům zbývá jen insolvenční řízení, žaloba u soudu a následné vymáhání skrze exekutory, ale to je již na další a ještě delší téma.

Recenze psána 8.7.2021 - z celkově nakoupených 4 emisích u dluhopisů.cz jsem se dvou zbavil předčasně.
1. z nich je již nyní nezvěstná..chudák nový majitel.
2. vypadá zatím dobře - končí za rok
3. emise po dlouhém trápení přes emaily, telefonáty a možná i díky předžalobní výzvě nakonec šťastně vyřešena s několika měsíčním zpožděním a to jen skrze další vlnu dluhopisů (splátku dluhu vyřešili dalším dluhem....)
4. je totální a regulérní podvod ze strany majitelů, které již vyšetřuje policie a fraška ze strany dluhopisů.cz = můj vklad na nule.

Sečteno podtrženo vydělat se přes ně dá, ale pravděpodobností řečeno víc vyděláte ve sportce....


 
Platby GoPay