Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Předdefinovaný účet pro výběr z internetového bankovnictví  (Přečteno 854 krát)

Offline seaadventures

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Dobrý den,
     banka ING, která už v ČR ukončila svoji působnost měla mj. jako vynikající bezpečnostní opatření možnost převádět peníze z účtu, u nich vedeného, pouze na tři, tzv. předdefinované účty, které si určil majitel onoho účtu vedeného v ING.
     Nevíte prosím někdo o jiném peněžním ústavu v ČR, který tento skvělý bezpečnostní prvek také nabízí? Díky za odpověď, Tomáš V.

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
jen upřesním, že ten tzv. registrovaný účet šel celkem jednoduše změnit, nejdříve papírovým dokladem na pobočce, poté už i v internetovém bankovnictví.

ING byl spořící účet, chce to tedy hledat mezi spořícími účty - od Poštovní spořitelny mám Červené konto, které to má stejně, ale myslím, že už nejde sjednat. Omezení na transakční účet má také FIO konto (https://m.fio.cz/cs/fio-konto), ale to se týká jen převodů do jiných bank. Tj. je možné převádět na účty u FIO (i cizí) a jeden mimo tuto banku.

Spíš napiš způsob použití. Napadá mě následující použití: chci babičce založit účet, ale protože mám strach, že s internetovým bankovnictvím moc neumí a připravila by se o úspory, chci, aby mohla posílat peníze jen rodinným příslušníkům, kteří za ni vše zařídí. Tady by se perfektně hodil FIO účet na jednoho z rodinných příslušníků s omezenými právy disponenta (to Fio umí celkem dobře) pro ni.

Platby GoPay