Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: investice ETF  (Přečteno 4829 krát)

Offline setrilek365

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
investice ETF
« kdy: 26. 11. 2021, 17:03:37 »
Dobrý den,
ohledně investice do ETF. Dotaz: existuje nějaké české fórum k investování do ETF?
Díky.

Reklama

• Stálý člen

Offline JacobClrk2

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:investice ETF
« Odpověď #1 kdy: 19. 04. 2022, 16:09:05 »
Pokud zvážíte všechna pro a proti, představují burzovně obchodované fondy dobrý způsob, jak diverzifikovat své investice o zahraniční aktiva. Neinvestujte však všechny volné peníze do ETF. Zaprvé, pohyby indexů jsou nepředvídatelné: z růstu indexu můžete těžit, ale také o část své investice přijít. Za druhé, většina burzovně obchodovaných fondů je oceňována v měnách. Cena jednotky závisí nejen na kolísání indexu, ale také na směnném kurzu.

Offline JacobClrk2

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 03. 05. 2022, 16:11:49 »
Ahoj, taktéž mě zajímá investování do etf. Za tím jsem úplný nováček a používám platformu kterou mi doporučil můj kamarád dlouholetý trader.Zkoušel jsem dohledat nějaké návody, ale byl jsem neúspěšný. Pokud máte nějaké dobré tipy, jak začít s ETF tradingem, tak mi klidně napište zprávu. Budu moc rád. Některé investiční portály sice uvádějí své rady a analýzy, ale nic, co by bylo spojeno s tímto tématem. Děkuji za radu Jacobovi, která mi moc pomohla. Věřím, že se mi podaří se v tomto světě akcií pořádně zorientovat.
« Poslední změna: 03. 05. 2022, 18:11:50 od Patrik Chrz »

Offline zacniinvestovat

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
    • zacniinvestovat.cz
« Odpověď #3 kdy: 29. 06. 2022, 16:32:26 »
Ahoj, před nedávnem jsem sepsal takový základní návod ohledně investování do ETF zde: zacniinvestovat.cz/jak-investovat-do-etf/ Věnuje se sice spíše dlouhodobému investování než "tradingu", ale myslím, že by mohl pomoci pro počáteční zorientování v tomto směru. Hodně štěstí v investování!

Platby GoPay