Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Automaticke platby kartou  (Přečteno 19905 krát)

Offline Vitezslav Vlcek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Automaticke platby kartou
« kdy: 04. 02. 2022, 20:54:33 »
Ahoj,

kvuli nizsi urokove mire na hypo jsem si musel zridit ucet u Ceske sporitelny a Raifeisen bank. Nicmene v obou pripadech banky chteji "aktivni uzivani uctu" tj.
1) pravidelna prichozi platba cca XXXX KC
2) pravidelne platby kartou.
- u CS je podminka aspon jedna platba kartou za mesic
- u RB chteji 3 platby kartou za mesic.

bod 1) neni problem to resim trvalym prikazem,
bod 2) je komplikovanejsi, zatim vidim nasledujici reseni.

a) proste na to myslet a mit karty v google pay a provest ty platby - to je mega vopruz a urcite na to zapomenu
b) upominka v kalendari a kazdy mesic u delat 4x top up na revolut a pak si poslat penize z revolutu zpet - o trochu mensi vopruz, ale porad na to musim myslet
c) pouziti Curve karty pres kterou bych platil vse a jednou za mesic bych presmeroval 1 platbu z Curve na kartu CS a 3 platby na kartu z RB, taky vopruz

Uplne nejvice sexy by bylo neco jak trvaly prikaz na platbu kartou, abych na to nemusel myslet, nevite o necem?
Diky

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Automaticke platby kartou
« Odpověď #1 kdy: 05. 02. 2022, 04:50:50 »
Já to dělám vždy prvního v měsíci, sednu k počítači a dobíjím svůj účet u Regiojet po koruně :), mám takových karet víc, mám poznamenáno kolik u kterých je potřeba.

Automatizovat by to šlo nějakým předplatným. Co se dohodnout s nějakou dobročinnou organizací na pravidelných drobných platbách?

Offline Tomáš Marný

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. 02. 2022, 09:47:33 »
Řekl bych, že ty platby u dobročinných organizací budou omezeny spodní hranicí právě kvůli vyčůránkům, kteří "přispívali" částkami 1,- Kč, takže poplatek bance byl vyšší, než ona přijatá platba...

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. 02. 2022, 10:27:50 »
Ano, je to tak, právě jsem dostal odpověď od Dobrého anděla, minimální výše platby je 20 Kč, protože banka si bere 5 Kč poplatek. To je moc hned ze dvou důvodů - jen já takových plateb potřebuji 13 do měsíce a to netočím kvůli úroku Equa, kde by to bylo dalších 5 kousků, takže  by o lezlo do peněz. Navíc už z principu se mi nechce přispívat na projekt, kde si 25 % bere banka. Nicméně až na nákladnost by byl tenhle model funkční.

Zkusil jsem se jich ještě zeptat, jestli by neměli zájem o navázání služby s bankou, která by účtovala čistě jen % z platby (vím, že tohle inzerují různé startupy), myslím, že by to bylo win-win.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2022, 06:47:47 »
...tak odpověď je, že neměli (zájem hledat banku, která jim nebude účtovat minimálně 5 Kč za platbu kartou). Škoda, tahle neziskovka mi přišla taková nejméně "konfliktní" (i když třeba jen drobnou částkou, nechtěl bych podporovat různá témata, se kterými třeba úplně nesouhlasím, nebo neziskovky, kde se domnívám, že s penězi nehospodaří úplně účelně), takže přihrát jim pár korun by mi vůbec nevadilo.

Reklama

• Stálý člen

Offline Vitezslav Vlcek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2022, 17:52:00 »
Diky za info. Nakonec budu taky prispivat regiojetu. Zda se to byt nejlevnejsi.
V

Offline Tomáš Marný

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 10. 02. 2022, 11:13:24 »
Navíc už z principu se mi nechce přispívat na projekt, kde si 25 % bere banka.
Není to spíš pevných 5 Kč a ne 25%, to je jen u těch 20 Kč? Takže čím vyšší dar, tím je to méně, a naopak, při platbě nižší než 20 Kč by to bylo více, takže by z daru moc nezbylo?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 10. 02. 2022, 14:01:15 »
Tak zcela jistě. Jenže pro "naše" použití, nedává příspěvek vyšší než 20 korun smysl. Zejména když těch "příspěvků" člověk potřebuje hodně - 5, 10, 15, 18...

Offline Vitezslav Vlcek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 02. 07. 2022, 08:28:24 »
Ahoj,
Na zaklade doporuceni of @Patrik Chrz jsem provadel pravidelne platby kartou do regiojet.
Bohuzel regiojet, zmenil minimalni castku vkladu z 1kc na 100kc. Ma nekdo alternativni sluzbu, kde jde zaplatit jen 1kc?
Potrebuji provest 4 platby kartou v mesici.
Diky

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: 03. 07. 2022, 11:37:44 »
tak co, zase platím na samoobslužné pokladně v hyper-super. Naposledy jsem takto koupil 5 mrkví, aspoň jsem měl zdravou večeři :D

Offline Vitezslav Vlcek

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 08. 07. 2022, 14:55:56 »
Ahoj,
Tento mesic jsem zkousel 3x top up Revolutu (kazdy za 300Kc) v CZK z karty a pak odeslani CZK zpet do Raiffeisen Bank. Odeslani CZK zpet z Revolutu do RB bylo bez poplatku na Revolutu i u RB.
Takto to lze delat i z pohodli domova. Skoda, ze nejde ten topup revolutu automatizovat nebo naplanovat, abych se o to nemusel starat.
V

Offline planet

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 11. 08. 2022, 18:31:45 »
Vidím, že řešíme totéž (viz vlákno https://forum.mesec.cz/index.php?topic=12302.0 )

Zkouším portál darujme.cz, zatím se zdá, že to zvládá i automatický dar v řádu korun a nikdo si nestěžuje.

Paly

• Host
« Odpověď #12 kdy: 26. 08. 2022, 10:44:28 »
Ahoj,
Tento mesic jsem zkousel 3x top up Revolutu (kazdy za 300Kc) v CZK z karty a pak odeslani CZK zpet do Raiffeisen Bank. Odeslani CZK zpet z Revolutu do RB bylo bez poplatku na Revolutu i u RB.
Takto to lze delat i z pohodli domova. Skoda, ze nejde ten topup revolutu automatizovat nebo naplanovat, abych se o to nemusel starat.
V

-Počítám, že Vám Revolut brzy zablokuje účet. Jestli si dobře pamatuju z VOP, tak tam tohle mají jako nepovolené využívání účtu.
Kvůli častým převodům z kreditek mě už mockrát upozorňovali a vždy to stálo dost úsilí vše vysvětlit.

Platby GoPay