Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Převod EUR na CZK  (Přečteno 1810 krát)

Offline Martin Nový

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Převod EUR na CZK
« kdy: 21. 06. 2022, 08:04:08 »
Budu teď mít příjem peněz v EUR (žiju v ČR) a mám i docela dost peněz v CZK, uvažuji že bych měnil jen část EUR, zbytek bych třeba rovnou dával do akcií v EUR, zřídil jsem si podnikatelský EUR účet a teď by mě zajímalo, jak z toho pak dostat koruny.

U Monety mi slíbili, že mají nějakou prý "směnárnu", kde se to dá měnit výhodněji než denními kurzy, částečně uvažuji i o nějakém třeba Revolutu, jen nevím jestli to jde, mít EUR kartu a vybírat z ní EUR.

Nebo co byste doporučili nejvíc na směnu? Měnit to klasickým kurzovním lístkem se mi nechce.

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re:Převod EUR na CZK
« Odpověď #1 kdy: 21. 06. 2022, 09:04:08 »
Já používám devizové společnosti, mám smlouvu s Akcenta.cz, Easychange.cz a Fortissimo (devizy.cz). Pak znám ještě Citfin.cz, SAB.cz, Roklenfx.cz. Blbé je, že devizovky většinou moc nestojí o drobné klienty a směny. Když už máš rámcovku, tak obykle smění i jakkoliv malou částku, ale třeba Akcenta si u malých obchodů účtuje fixní poplatek. Jako podnikatel máš trošku výhodu, můžeš při uzavírání rámcové smlouvy trošku "mlžit" (nebo rovnou lhát, třeba že očekáváš tržby z obchodu s Německem v řádech desítek tisíc eur měsíčně a budeš je měnit a když uzavřeš rámcovku, tak "no teprve se to rozjíždí, zatím to bude pár tisíc,...) co se týče předpokládaných budoucích obratů a jak už rámcovku máš, už to nikdo moc neřeší.
 Nejvstřícnější vůči drobným klientům je Fortissimo, které uzavře smlouvu s kýmkoliv a smění jakkoliv malou částku bez fixního poplatku, ale u velmi malých částek má horší kurzy (ale pořád lepší než u bank), Easychange má kurzy pevné bez ohledu na směnovanou částku a veřejné na stránkách, takže tu bych doporučil rovněž. Ostatní společnosti mají kurzy smluvní, tj.nikdy nevíš, jak dobrý či špatný kurz ti dají.

Další možností jsou banky, které umí uzavřít dealingovou smlouvu, včetně těch nějvětších. Takže můžeš stejnou taktiku uplatit u bank. V minulé práci jsme po vytrvalém bombardování ze strany banky takovou smouvu uzavřeli, ale ve výsledku nerealizovali ani jeden obchod, protože ani jednou nebyli lepší než devizovky, které jsme používali. To platí i o Monetě a její aplikaci Směnárna - dle info v diskusních fórech se její kurzy výrazně zhoršily a už nedává smysl.

Pak je tu ten Revolut. Já osobně bych ho na podnikání nedoporučil, své by ti k tomu řekl asi šéfredaktor Měšce, kterému kartu zablokoval a takových lidí na fórech potkáš řadu. Blbé je, že na ně, jako na zahraníční společnost moc nejsou páky a jeslti nechceš mít pár měsíců zablokované finance tam a dokládat další a další doklady, tak si tuto společnost odpusť. Na hraní dobré, taky ho používám, ale na seriozní práci vůbec. Navíc u bezplatného tarifu už směníš bez poplatku jen 1000 EUR za měsíc, takže bys musel mít placený tarif, prostě "nechci slevu zadarmo".

Pokud jsi v místě, kde mají výhodné kurzy směnárny (např. v Praze) je řešením vybrat eura z účtu v hotovosti a směnit ve směnárně. V tom případě bych doporučil Creditas, kde můžeš do ekvivalentu půl milionu korun vybrat za 10 Kč. Pak doporučuji si ale schovávat všechny doklady a účtenky, protože při velkých pohybech hotovosti na sebe určitě poštveš finančák a bude chtít pohyby zdokladovat. Není to nic složitého, kamarád už dokládal, prostě doložil, že je vše v souladu s AML a byl pokoj.

Offline DoubleSix

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Re:Převod EUR na CZK
« Odpověď #2 kdy: 21. 06. 2022, 12:14:00 »
Ta Moneta není vůbec špatná volba. Ta jejich směnárna nabízí opravdu dobrý kurz, je to kurz MasterCard a k němu je příplatek 0,4% jedním směrem. Takže člověk získá lepší kurz jak u EasyChange (ta má příplatek zhruba 0,8% jedním směrem). Je to dokonce lepší kurz jak s TMA (Treasury Master Agreement) smlouvou u Raiffeisen Bank.

Platby GoPay