Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Založení německého účtu, pochybnosti  (Přečteno 560 krát)

Offline 93loki93

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
Založení německého účtu, pochybnosti
« kdy: 23. 11. 2022, 13:17:28 »
Dobrý den, nějaká investiční poradkyně mi nabízí že mi založí online bankovní účet u Deutsche Bank. Žiju v Německu ale nemám zde zatím zařízený pobyt, Deutsche Bank umožňuje založit účet bez pobytu a prej všechny hesla a karta přijde na mojí adresu v Česku. Jasný bez pobytu mi banka neumožní půjčky atd. ale na to kašle pes. Jenže se mi něco nezdá, posílám odkaz, píšou úrokový bankovní účet a ne běžný účet. Co znamená úrokový účet? Není to spořicí bez karty bez možnosti plateb?
Já potřebuju klasiku běžný účet s debetní kartou.

https://www.dvag-produktinformationen.de/deutsche-bank/girokonto/zinskonto-plus/

Poraďte, nechci si od ní nechat založit něco co nechci a z čeho ona bude mít nějaké provize.
Už jsem ji poslal výplatní pásku a kopii obou stran občanky. Na email už mi přišel dokument k elektrickému podpisu, jsem na pokraji se podpisu ďáblu?

Reklama

• Stálý člen

Lada

• Host
Re:Založení německého účtu, pochybnosti
« Odpověď #1 kdy: 24. 11. 2022, 11:27:03 »
Podle toho, co je tam uvedeno, je to účet, na kterém se vám úročí všechny peníze, které tam máte. Jestli má stejné parametry, jaké mívají české spořící účty, to těžko říct. U nás v ČR jsme zvyklí, že běžné účty nejsou úročené a spořící účty mají u odchozích plateb omezení, ale v Německu to třeba takto vůbec být nemusí. Na to, jaké má účet přesně parametry, jestli se z něj třeba dá normálně platit, jaké jsou poplatky apod., byste se měl před založením účtu zeptat té vaší poradkyně, která vám to zařizuje.

Píšou tam, že prvních 24 měsíců se neplatí žádná základní cena (asi poplatek za vedení účtu?), pokud vám na účet bude chodit mzda (není uvedeno v jaké minimální měsíční výši to musí být). Pokud vám na účet žádná mzda chodit nebude, budete tedy muset platit nějaký poplatek, jehož výše není zmíněna. Po uplynutí té 2leté lhůty lze mít stále zdarma, za různých podmínek. Není uvedeno, co vše je vlastně zdarma, jestli jen vedení účtu, nebo například i příchozí a odchozí platby atd. Vybírání peněz z bankomatu je zdarma, takže karta k tomu být musí. Lze k tomu pořídit i exkluzivní kreditní kartu. Má to online banking, ale jestli se z toho dají posílat platby kamkoli nebo jen na určité účty, to není uvedeno.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 24. 11. 2022, 19:17:35 »
Působí to na mne trochu jako Ertrag und Sicherheit, který se tu dříve probíral. Celkem běžné věci zabalí do složitého balíčku a "vyznej se v tom pa pak".
Pokud žiješ v Německu, zkusil bych nějakou skutečně německou banku, klidně i "on-line", třeba dkb.de, nebo N26. V zásadě ale není nutné používat německý účet, může posloužit i český eurový účet, záleží na způsobu použití. Nebo prostě zkus zajít do nějaké banky v okolí tvého bydliště, vyděl jsem i reklamy na německou Postbank, kde je účet při posílání výplaty zdarma.

Offline 93loki93

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 24. 11. 2022, 19:26:01 »
Díky za odpovědi.
Založil bych si klidně jinou banku, jenže nemám zařízený v Německu pobyt ani zde nemám jak přebrat poštu, schránku. Tato banka jako jedna z mála nabízí založit účet bez pobytu, a karta atd. je možné uvést adresu v ČR, díky tomu ale nebudu moct prý využívat půjčky atd. kvůli té adrese v ČR. Co znamená prosím Vás že mi budou útočit všechny peníze na účtu, to znamená že mi budou strhávat peníze? 🙄

Offline 93loki93

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 24. 11. 2022, 19:30:52 »
*úročit

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík