Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Příjem z dovolené (závislé činnosti) při osvč a PPM a podání na čssz a vzp  (Přečteno 2425 krát)

Nikalistka

  • Host
Dobrý den,

Potřebovala bych poradit s následující situací:
Od 1.1.2022 jsem začala pobírat PPM, zároveň jsem do 03/2022 měla aktivní živnost na vedlejší činnost. Předtím jsem měla hlavní činnost zaměstnání a vedlejší OSVČ. V roce 22 jsem měla příjmy z pronájmu a pak pouze ze zaměstnání, což byla nastřádaná dovolená, z podnikání mám příjmy 0,-.
Vím, že z příjmů z pronájmu se neplatí sociální ani zdravotní pojištění, ale nejsem si jistá u toho, pokud mám příjem jen ze zaměstnání jako osvč, zda tento základ pro daň uvést u přehledu pro čssz a zdravotní pojišťovnu a z toho zaplatit znovu nedoplatky?

Předem moc děkuji

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lada

  • Host
Do přehledů OSVČ pro OSSZ a ZP se uvádí základ daně z příjmů z podnikání (viz příloha č. 1 přiznání k dani z příjmů fyzických osob). Neuvádí se do něj ani příjmy z pronájmu, ani ze zaměstnání. Jestliže vám jako příjem z podnikání vyšlo 0 Kč, tak těchto 0 Kč uvedete do přehledů pro OSSZ a ZP.


 
Platby GoPay