Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Příjmy ze zahraničí vs Paušální Daň - Co mi hrozí?  (Přečteno 2561 krát)

Offline Ozark

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 2
  • Zobrazit profil
Dobrý den,

Jsem OSVČ v režimu paušální daně, moje příjmy ani zdaleka nepřevyšují hranici 1 500 000 Kč. Nemusím tedy řešit žádnou komunikaci s úřady, přiznání, ani přehledy.

Nicméně mám mimo evidované faktury i menší pravidelné příjmy z Google adsense, kde mi chodí peníze z Irska. Tím pádem bych měl správně tyto příjmy nahlašovat jako identifikovaná osoba.

Vzhledem k tomu, že:

1) mi žádný účetní nebyl schopen s jistotou říct, jak tyto příjmy ošetřit z hlediska evidence
2) nedává mi žádný smysl každý měsíc vyplňovat složité hlášení kvůli pár korunám
3) nekrátím daně, protože se stále s velkou rezervou vejdu do limitu pro paušální daň

by mě zajímalo, jaký postih mi vlastně hrozí v případě kontroly, která zjistí tyto nenahlášené příjmy. Paušální Daň poctivě platím, takže zde není co dodanit. Jedná se pouze o nesplnění povinností identifikované osoby. Co si o tom myslíte? Případně měl bych začít tyto příjmy raději evidovat a nahlašovat v rámci identifikované osoby? Jak jinak tuto situaci optimálně vyřešit?

Přijde mi hloupé, že i v případě, že člověk přijme jedinou korunu ze zahraničí má hned povinnosti identifikované osoby a rád bych se této zbytečné administrativě vyhnul.

Díky za pochopení i případné rady a názory.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Karel Vomacka

 • Host
Re:Příjmy ze zahraničí vs Paušální Daň - Co mi hrozí?
« Odpověď #1 kdy: 06. 05. 2023, 11:19:58 »
Podle me tady jde spis hlavne o povinosti vztahujici se k DPH. Poskytl jste sluzbu do zahranici osobe usazene v EU.  V tomato pripade pujde o "reverse charge", tj. prijemce sluzby ma povinost odvest DPH ve sve zemi (Irsku). To, ze svou povinost splnil se prave zajisti, se vy jako poskytovatel sluzby podate kontrolni hlaseni (tj. v podstatne ho naprasite). To, ze kontrolni hlaseni hlase I nepodate je pak samozrejme problem pro kontrolu, jestli DPH bylo odvedeno nebo ne. Z tohodle duvodu bych ja osobne rekl, ze to muze byt dost problem, ale pripadnou vysi postihu nevim. Kazdopadne kontrolni hlaseni podavate jenom v mesici, kdyz takovy prijem mate. Nevim jestli to je mozne, ale nekde u googlu nastavit, any vam to vyplacel Jen jednou rocne nebo pripadne az pri prekroceni urcite castky? Pakbyste totiz to kontrolni hlaseni mohl vyplnovat jednou rocne a mel byste klid. Pokud to ale google neumoznuje a posila vydelky kazdy mesic, tak holt je potreba kazdy mesic kontrolni hlaseni podavat.


Offline Ozark

 • Nováček
 • *
 • Příspěvků: 2
  • Zobrazit profil
Re:Příjmy ze zahraničí vs Paušální Daň - Co mi hrozí?
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2023, 09:45:04 »
Díky moc za vysvětlení i návrh řešení. Samozřejmě to jde a plácám se do hlavy, že mě to nikdy nenapadlo - Google umožňuje dokonce i stanovení přesného data výplaty, tedy odložil jsem si to do 2.1.2024 a budu to takto dělat každý rok. Muset řešit DPH 1x ročně a ne 1x měsíčně je pro mě uspokojivé řešení, každopádně by mě stejně zajímalo, jaký postih by hrozil, kdyby se přišlo na případy, kdy nebylo nahlášeno.


Karel Vomacka

 • Host
Re:Příjmy ze zahraničí vs Paušální Daň - Co mi hrozí?
« Odpověď #3 kdy: 15. 05. 2023, 19:47:25 »
Omlouvam se za mensi mystifikaci v mem predchozim prispevku. Chybne jsem napsal, ze podavate kontrolni hlaseni. Spravne melo byt souhrne hlaseni (ktere se prave podava, kdyz fakturujete podnikajicim subjektum z EU).


 
Platby GoPay