Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Dům vs byt  (Přečteno 5065 krát)

Offline Jimina

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Dům vs byt
« kdy: 05. 05. 2023, 08:46:21 »
Dobrý den. Máme takové dilema. S manželem a detma toužíme po domě. Jsme už 13 let ve městě v bytě a chceme domeček, ale dům je pro nás finančně nedostupný. Teď jsme konečně platili dluh na bytě a náhodou se objevil dům k pronájmu. Moje otázka zní. Šly byste do domu jako do pronájmu a být ve městě pronajimali? Jakože bychom za ty peníze z našeho bytu použili k zaplacení nájmu toho domu.Je to jediná šance mít dum6, ne sice náš, ale živit na vesnici, po které toužíme a zároveň by nám být zůstal na např. Stará Kolena. Řešil by to někdo tak? Není to úplná pitomost? Děkuji všem za názor. 😊

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jarmila

  • Host
Re:Dům vs byt
« Odpověď #1 kdy: 05. 05. 2023, 14:22:24 »
To vůbec není špatný nápad, jen by to chtělo sehnat rozumné nájemníky, aby vám ten byt nezdemolovali. Uvidíte, co bude, až děti vyrostou a vyletí z hnízda, jestli se někde uchytí na vesnici, nebo jestli kvůli práci skončí ve městě.


Honza malem kralem

  • Host
Re:Dům vs byt
« Odpověď #2 kdy: 09. 05. 2023, 12:26:31 »
Ahoj,
uplna pitomost to neni. Urcite je to lepsi moznost, nez dum koupit. Hlavni vyhodu vidim v tom, ze kdyz z toho "mit dum na vesnici" vystrizlivite, budete se mit bez problemu kam vratit do mesta. Nevim, jak mate stare deti, ale zivot na venkove prinasi prave ve veku, kdy deti chodi do skoly, mnoho komplikaci. Omezena nabidka, skol, krouzku, mimoskolnich akci, lekaru, nemocnic atd.. Problemy s dopravou deti do skoly/na krouzky, kamkoliv. Male mnozstvi deti v miste, tedy potencionalnich kamaradu, se kterymi se da neco podnikat, aniz bych musel jezdit nejak o tri vesnice dale. Omezena moznost vyziti (kino, divadlo, plavecak, restaurace atd.). Pravda, nekomu to muze vyhovovat, ale detem toto vyhovovat nebude. To mi verte.
Nicmene to jsem odbocil. Jak jsem psal na zacatku, je to idealni moznost, jak to vyzkouset, jestli je to neco, co by vam vyhovovalo. O svuj byt neprijdete a v pripade, ze to vyhovovat nebude, tak se muze vse vratit do starych koleji. Za me ok napad.


Offline Patrik Chrz

  • Moderátor
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 3 227
    • Zobrazit profil
Re:Dům vs byt
« Odpověď #3 kdy: 10. 05. 2023, 05:56:03 »
Teoreticky zajímavá možnost, jen kdy sehnat bezproblémové nájemníky. Zákony na ochranu nájemníků jsou čím dál přísnější a chystá se ještě další zpřísnění, kdy se často stávají "nevystěhovatelnými". Výsledkem by mohlo být, že nebudete mít ani byt, ani dům.

Jak píše Honza, s největší pravděpodobností vystřízlivíte a budete se chtít vrátit zpět do města.

Pokud byste ten dům přece jen chtěli, doporučil bych zkusit dát inzeráty do několika regionálních novin "vyměním byt v xx za dům v okolí xx". Jak se zdražují energie, můžou se najít lidé, kteří by to uvítali.


Krtek

  • Host
Re:Dům vs byt
« Odpověď #4 kdy: 13. 05. 2023, 20:04:07 »
Taky záleží odkud paní tazatelka pochází. My s manželkou jsme z vesnice, každý z domku a sestěhovali jsme se do bytu i když také na vesnici. 10 let jsme se pořád zabývali tim jak jít zase někam do domku, obzvlášť po narození mláděte. A to byla vesnice 10 km od okresního města se šklou, 2 obchody, kulturákem, poštou a2 hospodami.
Vesnc je spousta a je to dost individuální. Moje rodná víska je pěšky v dosahu okresního města a i když tu nemáme nic (OK obecňák, koupaliště a hasičárna) tak je všechno v dosahu. Prostě je to individuální a možnost, která se pani nabízí mi nepřipadá vůbec špatná.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


 
Platby GoPay