reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nekalé praktiky - Bart reality  (Přečteno 247259 krát)

Jiří lukeš Cheb

• Host
Re: Nekalé praktiky - Bart reality
« Odpověď #15 kdy: 15. 04. 2012, 00:01:13 »
No a co ? Ti na hoře taky kradou Já taky krátím daně jak se dá , lidi beru na hůl a pomáhám si jak to jde. Ale nikde to na mě neříkejte
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:54 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #16 kdy: 16. 04. 2012, 01:28:49 »
Quod licet Iovi, non licet bovi.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:58 od dalich »

petrslama

• Host
« Odpověď #17 kdy: 03. 05. 2012, 14:52:02 »
Na koho se nalepí, s tím je zle!!!
Vy chcete prodat nemovitost, oni NE.

Myslím, že realitce jde o prodej daleko více jak občas prodávajícím, protože z prodeje žijí. Čekat, až si někdo z majitelů prodá dům sám a potom z něj vymáhat pokutu je podle Vás asi výborný podnikatelský záměr, ale řekl bych, že v běžné praxi dost mimo a ne zcela 100% vydělávající.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:02 od dalich »

Anna

• Host
« Odpověď #18 kdy: 04. 05. 2012, 23:53:19 »
Já myslím, že spousty lidi přeháni z nedostatku informaci. Lidé většinou vidí jen zisk, ale již nevidí náklady a práci kolem. Jelikož jsem uvažovala a uvažují o práci realitního makléře tak jsem si všimala a všimám práce kolem a co to obnáši. Také jsem prodávala byt a chtěla kupovat jinou nemovitost, rozhodla jsem se, že to zvládnu sama, že to přeci nic není a myslím si, že díky tomu jsem přišla o statisíce. Nejde o to něco inzerovát a vystavit, ale v pravý čas najít praveho kupce, zda se to maličkost, ale stači jedna chybička a doplatíte na to, byt jsem prodávala 1,5roku a cena šla rapidně dolu, přestože šlo o okresní město. Samozřejmě jsem si dala inzerát a tak jako mnozí z vás si to zažili i mě okamžitě volali různí realitní makléři s nabídkou prodeje. Bylo by to dlouhé vyprávěni, ve stručnosti, jako první kterému jsem podlehla byl  makléře z Brna, který mi doporučil určitou cenu a já vidíc vidinu velkého zisku jsem kýval na cenu, samozřejmě byla vysoká a dnes vím, že to byl začátek problému. Ve stručnosti, neodhadla jsem cenu, ani aktuálni nabídku a poptávku trhu, zájemci byli, ale jednomu se zdála vysoká cena, jiný zas neměl čím ručit u hypotéky, protože byt byl družstevní, ale hlavně v té době bylo v naši lokalitě více nabídek prodeje, jak poptávek a kdybych tenkrát dala nabídku o sto tisíc měně, mohla jsem byt prodat minimálně o 300tisíc dráž. Bylo to v době kdy šly nemovitosti i byty dolů a já chtěla prodat a tak jsem slevňovala a slevňovala, je to zvláštní, ale už jen to, že byt je delší dobu v inzerci, nebo, že slevňujet působí na lidi negativně, nebo chytračí a čekají, také zájemci jsou zvláštní, když nabízíte odpovídající cenu, zdá se jim to hodně, když slevnite, zdá se jim, zas divné, proč byt prodáváte tak levně, slevnite opravdu o hodně, ale některým se i to zdá málo a nejradělu by kdyby jste jim ten byt dali zadarmo. Také jsem jednomu zájemci držela byt 3 měsíce bez smlouvy, sliboval, dušoval se, nakonec s největší pravděpodobnosti vůbec neměl peníze, no těch negativních zkušenbosti bylo opravdu hodně a pochopila jsem, že je dobré si vzít odborníka.
Mnozí z vás si řeknou, vystavili byt, dali inzerci za pár kaček, přišli s pár zájemci a chtějí poplatek desetitisíce i statisíce, ale uvědomte si, že každá realitní kancelář nabízí stovky nemovitosti, inzeruje je, jezdi s klienty na prohlídku i několikrát, stojí to čas, peníze za benzín, valorizace auta,peníze za telefon, právník sepsání smlouvy předkupní, také smlouvy o prodejí, advokátní úschova, přepis v katastru, nebo na družstvu, vypracováni odvodu daně,peníze za inzerci, peníze za vystavení reklamy o prodeji přímo na domě, webové stránky stojí dost peněz, kancelář stojí dost peněz, inzertní letáky, jsou to také dost velké náklady a z té inzerce stovky nemovitosti, ktará stojí měsíčně tisíce,  prodá makléř za měsíc jednu dvě nemovitosti, ten makléř s té provize kterou zaplatite má tak 30-40%, ale co je nejhorší a co si vy prodávající a kupující neuvědomujete, kolik toto všechno stojí peněz, času a nervu, protože i klienti jsou mnohdy dost otravní a nakonec mnozí chytráci se vás snaži obejít a prodát nemovitost za vašimi zády, pak se nedivte, že mnozí realitní makléři chtějí exkluzivní smlouvu, já si to uvědomují, protože pracují v pojišťovnictví a finančním poradnství a sama na vlastní kůži jsem poznávala jak se mnozi lidé dokáži chovat neseriózně, domluvi si schůzky, nepřijdou, neomluví se, lžou, no je to děs, žádné základy slušnosti, ale kdyby si ten čas měli platit dopředu a šlo to z jejich peněz, ihned by se začlai chovat jinak, kdo si neváži času druhého, nedokáže si vážit svého času, nedokáže s nim dobře hospodařit.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:06 od dalich »

Soňa

• Host
« Odpověď #19 kdy: 05. 05. 2012, 09:19:30 »
Dobrý den Anno,
musím reagovat na Váš příspěvek.Rozhodně máte pravdu, že práce realitního makléře není jednoduchá, pokud ji vykonává spolehlivě a slušně s profesionalitou.Pracuji s lidmi skoro celý život.Ale nedělají si RK špatné jméno sami,když při sepsání jakékoli smlouvy nemluví pravdu. Kdyby se zákazníky mluvili odborníci a ne ti co nemají o tuto práci zájem a zkušenosti. Nesahali k nekalým praktikám jak z lidí vytahovat peníze ,rozhodně by bylo v této naší krásné zemi lépe. Vždyť dnes nemůžete věřit ani sousedovy, vedle kterého žijete spoustu let. Nebudu zde ani vypisovat co jsme za posledních pár let museli řešit s naší přestárlou maminkou, která chtěla pomoci své dceři z finanční situace a oslovila realitního makléře o pouhou půjčku 50 000Kč. Podotýkám že v této RK pracovali dva advokáti. Zatočili s ní takovým způsobem, až po roce jsme přišli na to že rok žije v prodaném domě a s dluhem 250 000Kč. Aby mohla naše matka v nemovitosti zůstat museli jsme pro ni od této RK matce dům koupit zpět a zadlužit se na dvacet let, protože jsme neměli dostatek financí a nemohli jsme ji vzít k nám domů.(máme tři děti a musela by spát v dětském pokoji i se studující dcerou).Dnes stojím před dalším rozhodnutím jsme oba s manželem již v důchodovém věku pro matku jsme nemovitost koupili zpět, ale dnes musíme svoji prodat, matka již nemůže být sama a obě nemovitosti neudržíme.A tak jsme se dohodli, že půjdeme k matce. Ale co teď s prodejem po této zkušenosti RK nebo se snažit sami a riskovat opět že narazíme na zloděje? Víte, totiž naše zákony v tomto státě nahrávají jen těmto lidem co se neštítí vydělat peníze na těch co si neumí poradit, ale i na těch obezřetných a slušných.
Oslovila jsem RK Reality Bart a mám opět starosti.Mohu jen doufat, že dopadneme dobře protože po měsíci jsem jim vypověděla zprostředkovatelskou smlouvu.Náš realitní makléř od firmy odešel a nový se ani za měsíc neozval, pracovnice Call centra jen slibuje. To vůbec nevím jaké sankce nás čekají, protože s námi nikdo nekomunikuje.
S pozdravem Soňa Krejsová
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:12 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

játyon

• Host
« Odpověď #20 kdy: 08. 05. 2012, 18:06:38 »
No to je zase žalozpěv, Soničko.

Co si třeba přečíst smlouvy, který podepisuješ? Nebo snad neumíš číst? Jenže pro průměrnýho hlupáčka je lepší odpovědnost za vlastní život furt házet tu na tamtoho, tu na onoho. Co pracovní dobu, tu využíváš, jak máš? Neokrádáš tak náhodou svýho zaměstnavatele delšími přestávkami? Protože všechny ty velký zlodějiny jsou založeny právě na těch malých.

Realitní činnost je především prodej, se všemi jeho klady i zápory.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:16 od dalich »

Simi

• Host
Re: Nekalé praktiky - Bart realityy
« Odpověď #21 kdy: 10. 05. 2012, 14:02:37 »
A říkala jsem tchýni-nic nepodepisuj,nepodepisuj-napřed si to přečti-ona néééé...a podepsala 8.května,kdy si to nikde nemůže ověřit co to je zač??A má co chtěla...
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:20 od dalich »

Dája

• Host
« Odpověď #22 kdy: 10. 05. 2012, 23:13:16 »
Po vlastní zkušenosti s RK Bart reality nepodepisovat nikdy nic bez předchozí konzultace se svým právníkem.
Mají velmi dobře postavené smlouvy ve svůj prospěch ( celkem pochopitelné, když se tím živí). Dle zprostředkovatelské smlouvy zajistí kupce a jakmile "donutí" zájemce podepsat rezervační smlouvu (tzn. vymohou provizi), tím vše pro ně končí, nejsou pak už ani schopní sepsat pořádně Kupní smlouvy a jakákoliv další komunikace žádná, velmi jednoduše vydělané peníze (jednoduše zloději, jiný název pro ně nemám). Varuji všechny ostatní před touto RK.

« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:25 od dalich »

ps

• Host
« Odpověď #23 kdy: 14. 05. 2012, 17:47:43 »
Dobrý den, připojuji negativní zkušenost s Bart Reality. Princip již byl níže popsán....letáček do schránky, zavolali jsme. Paní se představila jako paní Sladká, na můj dotaz, zda se jedná a realitní kancelář nebo nějakého zprostředkovatele mi bylo řečeno, že nikoliv, že je přímou kupující a hledá dům v dané lokalitě (v našem případě Karlovarsko). Domluvili jsme si návštěvu. Přijela paní, nebyla to však paní Sladká, ale osoba, která se představila jako její asitentka, kterou paní Sladká vyslala, neboť je tak hrozně pracovně vytížená, že nemohla osobně dorazit (ani se nemohla osobně omluvit, že za sebe posílá někoho jiného). Paní od začátku mlžila nebo spíše lhala,...najednou z ní byla zprostředkovatelka (již nikoliv její asistentka), kterou platí paní Sladká, aby pro ní vyhledávala vhodné nemovitosti, které by si paní Sladká mohla koupit. Nakonec na konkrétní otázku, zda tedy paní Sladké o našem domě řekne a případně jí doveze na prohlídku, z dané osoby vypadlo, že bez zprostředkovatelské smlouvy s námi jí nic neřekne, což jde proti tomu, že měla pro paní Sladkou vyhledávat vhodné nemovitosti za dobrou cenu, a za to měla od paní Sladké inkasovat provizi. Takže bylo jasné, že jde jen o to, mít uzavřenou zprostředkovatelskou smlouvu s tím, že by nám obratem řekla, že paní Sladká nemá zájem. Vrcholem bylo, když nám ona osoba předala k telefonu jakousi manažérku Ulmannovou, která medovým hlasem chtěla zjistit, co se děje a zjistit prý zpětnou reakci. Když jsme řekli, že jsme mluvili s paní Sladkou, která nepřijela, tak se sama chytla na lep, protože nám odpověděla, že neví, zda jsme mluvili původně s paní Sladkou, že by se musela podívat do databáze, kdo schůzku sjednával!!Proč by se měla dívat do databáze, když se telefonistka představila jako paní Sladká!! Prostě podvod, žádná paní Sladká neexistuje. Cílem bylo vetřít se do domu a začít vykládat bláboly. Lidé, kteří to nejsou schopni odhalit snadno podlehnou dojmu, že velkopodnikatelka Sladká vykoupí všechny domy v dané lokalitě a ještě zaplatí v hotovosti!!! DÁVEJTE SI PROSÍM VŠICHNI POZOR NA BART REALITY, TEL. ČÍSLO UVEDENÉ NA LETÁKU JE 775 631 782. Po sjednání schůzky dorazí paní Rákošová a začne to na Vás zkoušet. Co to může být za realitku, která se k Vám vetře na základě lživého telefonátu, který ve Vás vyvolá dojem, že mluvíte s přímým kupujícím a ne realitkou. Se slušným chováním to nemá nic společného. Paní jsme z domu vyprovodili!!!
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:29 od dalich »

Lena

• Host
« Odpověď #24 kdy: 18. 06. 2012, 21:01:50 »
PS přesně náš případ, ale my jsme na Moravě, takže tu byl jakýsi pan Musila Marek (neměl ani vizitku), a sprominutím opravdu šmejd. Dvě hodiny do nás hučel, ať podepíšeme smlouvu, jak je to výhodné, jak jsou rychlí oproti jiným realitkám slušný atd. Vyhazovali jsme ho, všemi různými způsoby, ale nedal se a pokračoval pořád dokola naučieé fígle jak oblbnout lidi, co nemají zkušenosti. >:( A třeba ta smlouva: když budeme zdržovat či zadržovat prodej dostaneme pokutu 10% z ceny nemovitosti! A nejlelepší na konec, podepsat mlčenlivost.... :-X Vrchol byl, když nám oznámil, že jsme ho urazili, přítom jsem poněm chtěla jen vizitku :D Neodpovídejte na inzeráty co máte ve schránce (vždycky jsou to RK), A hlavně NIC NEPODEPISOVAT!!!!!!!!! Radši si dejte inzerát sami. Znovu- BART reality NE!!!
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:40 od dalich »

host2

• Host
« Odpověď #25 kdy: 19. 06. 2012, 12:12:32 »
PS - přesně stejný případ, tentokrát z Plzeňska. Lísteček ve schránce s tel. číslem a vzkazem, že jmenovaný hledá ke koupi RD v dané lokalitě. V telefonu se ozval jakýsi pan FUCHS, údajně "přímý kupující", na schůzku ale dorazil p.KUR (hezká slovní hříčka, že?), který se přestavil jako zástupce p.Fuchse a realitní makléř BART reality. Opět bez vizitky, znalosti z oboru minimální, naoko velký zájem, ale obratem mi vnucoval smlouvu (exkluzivní), bez které "nejde nic dělat = nabízet RD k prodeji", kterou je nutno nejlépe ihned podepsat, kterou ale "nemůže dát z ruky, protože je to know-how firmy", blablabla. Jinak ten hoch (údajně student VŠSE v Plzni) působil celkem slušně a důvěryhodně, kdoví... Na stránkách firmy má opravdu fotku, jméno souhlasí, bydliště (které mi uvedl) taky.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:44 od dalich »

homer

• Host
« Odpověď #26 kdy: 01. 07. 2012, 23:29:04 »
Vyvarujte se tomuto svinstvu. Jedná se o megapodvod a po spolupráci s touto realitkou budete stoprocentně lehčí o nemalý obnos peněz. Známý momentálně přišel o 150000 korun českých. Ti co se na tomto fóru snaží tyto informace vyvracet moc dobře vědí o co jde takže jim prosím nevěřte ani slovo a pokud chcete v klidu spát tak se vyvarujte BART Reality. Už i název této realitky vypovídá o tom ,že si z vás někdo dělá prdel a to s velmi nepříjemným koncem. Lokalita Trutnovsko
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:49 od dalich »

Roman Sadílek

• Host
Re:Podvodné firmy - Bart reality
« Odpověď #27 kdy: 02. 08. 2012, 15:01:57 »
No rád bych, abyste mi napsal, za co váš známý přišel o takovou sumu peněz :D Buď je to primitivní idiot a nebo lžete. To je jak když jedna paní povídala.
Já přes Bart-Reality momentálně prodávám již druhý barák a neměl jsem s něma jedinou negativní zkušenost. Pokud nejste blbec a to doslova, nemůžete o žádné peníze přijít, jelikož vše hradí kupující a realitka. Samozřejmě pokud podepíšete smlouvu a pak se snažíte svým jednáním obejít jejich firmu a prodáte jim to za zády, natož se zájemcem, kterého vám přivedli oni, je jasné, že po vás budou chtít peníze, jelikož investovali nemalé peníze do smluv, propagace, makléře a všech potřebných materiálů.
Kdybych měl s každým papírem chodit za právníkem, v životě bych nic neprodal, to je jasná věc. Právníci mají za úkol na každým papíru něco najít, tak se nedivte, že se jim nelíbí kde co!!! A kolikrát si jen honí trika, hlavně aby byli zajímaví.
Takže závěrem: Většina lidí, co si tu neustále na něco stěžuje jsou hlupáci, kteří si najivně myslí, že jsou mistři světa a každýho dokážou "ojebat". To se pak nedivte, že jsou lidi, případně i firmy, které si to nenechají líbit a napálí vám ze vaše dementní jednání smluvní pokuty. A to jsou pak debaty na internetu typu oni to a oni tamto, ale nikdy se tady nenapíše pravý důvod celého problému, protože by vyšlo najevo, co jsem psal už výše.
A propo, zkuste si najít články o různých realitkách a třeba i právnících z různých koutů republiky. Nikde nenajdete samou chválu. A pokud někdo najde, dejte sem odkaz, rád se za svoje mylné dojmy omluvím...
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:16:54 od dalich »

Petr

• Host
« Odpověď #28 kdy: 03. 08. 2012, 12:16:55 »
No rád bych, abyste mi napsal, za co váš známý přišel o takovou sumu peněz :D Buď je to primitivní idiot a nebo lžete. To je jak když jedna paní povídala.
Já přes Bart-Reality momentálně prodávám již druhý barák a neměl jsem s něma jedinou negativní zkušenost. Pokud nejste blbec a to doslova, nemůžete o žádné peníze přijít, jelikož vše hradí kupující a realitka. Samozřejmě pokud podepíšete smlouvu a pak se snažíte svým jednáním obejít jejich firmu a prodáte jim to za zády, natož se zájemcem, kterého vám přivedli oni, je jasné, že po vás budou chtít peníze, jelikož investovali nemalé peníze do smluv, propagace, makléře a všech potřebných materiálů.
Kdybych měl s každým papírem chodit za právníkem, v životě bych nic neprodal, to je jasná věc. Právníci mají za úkol na každým papíru něco najít, tak se nedivte, že se jim nelíbí kde co!!! A kolikrát si jen honí trika, hlavně aby byli zajímaví.
Takže závěrem: Většina lidí, co si tu neustále na něco stěžuje jsou hlupáci, kteří si najivně myslí, že jsou mistři světa a každýho dokážou "ojebat". To se pak nedivte, že jsou lidi, případně i firmy, které si to nenechají líbit a napálí vám ze vaše dementní jednání smluvní pokuty. A to jsou pak debaty na internetu typu oni to a oni tamto, ale nikdy se tady nenapíše pravý důvod celého problému, protože by vyšlo najevo, co jsem psal už výše.
A propo, zkuste si najít články o různých realitkách a třeba i právnících z různých koutů republiky. Nikde nenajdete samou chválu. A pokud někdo najde, dejte sem odkaz, rád se za svoje mylné dojmy omluvím...

Je zajímavé, že realitní magnáti, kteří prodali už dva baráky přes Bárt reality, nemají na práci nic jiného než obhajovat na internetu nějakou bezvýznamnou realitku:-) Asi byli tak nadšení z obsahu zprostředkovatelké smlouvy, z vysoké provize pro realitku a rozhodčí smlouvy:-)
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:17:00 od dalich »

pepa

• Host
« Odpověď #29 kdy: 06. 08. 2012, 20:50:25 »
S touto realitkou zkušenost velmi poučná. Při sepisování smlouvy spousta slibů a ujišťování, potom nic. Protože jsme dva spoluvlastníci, nechala jsem slečně Šindelářové obě smlouvy s tím, že je dá podepsat druhému spoluvlastníkovi a nechá podepsané u něj. Pokud nebude podepsaná od obou spoluvlastníků, je prý smlouva neplatná a nemůže nic ani zveřejnit. Bratr nepodepsal. Za dva dny nabídka zveřejněna s úplně jinou cenou než byla ve smlouvě a další nesmysly o vybavenosti apod. Jakmile jsem to zjistila, požádala jsem o odstranění, ale bylo mi řečeno, že smlouva je platná a mohu ji zrušit jedině výpovědí.(Naštěstí prý je smlouva na dobu neurčitou) No a co je na tom nejhorší, že já nemám vlastně nic v ruce, protože realitka se mnou přestala jednat. No a co se týká smluv, tak jsem se na jejich stránkách dočetla, že uzavírají pouze exkluziuvní smlouvy. TAK VELKÝ POZOR. Této realitce tedy určitě NEVĚŘIT
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:17:06 od dalich »

Platby GoPay

reklama