reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nekalé praktiky - Bart reality  (Přečteno 262062 krát)

Rady

• Host
Re:Nekalé praktiky - Bart reality
« Odpověď #180 kdy: 07. 11. 2013, 20:29:41 »
Jen pro predstavu jak podnika Bart reality

USNESENi
Mgr. Marcela Petro5ov6, soudni exekutor Exekutorsk6ho tiadu Bieclav se sidlem U TrZiStE 9, 690 02 Bieclav,
povEienj'provedenim exekuce nazhkJadE pov6ieni (usneseni) Okresniho soudu v MElniku ze dne 04.07.2012, dj. 16
EXE 425112012-10, kterjm byla nafizena exekuce podle pravomocn6ho a vykonatelndho rozhoddiho n6lezu Rozhodce
Mgr. Petr Stav6lik ze dne 28.05.2012, (,j. R 17l20l2-32 kuspokojeni pohled6vky
oprilvnEn6ho Bart Reality, s.r.o., se sidlem Videilsk6 153/ll9b, Bmo-Dolni Her5pice, PSC: 619 00, Ie: 27702171,pr6v.
zast. advok6tem Mgr. Martin Str!'dek, advok6t, se sidlem Mljnisko 515, Sokolnice, PSC: 664 52,1C:8627925
proti povinn6mu Milena Subrtovd, bytem Pod Ulidkou 130, V5etaty, PSd: 277 l6,nar. dne 01.12.1958
ve vf5i 164.900,- Kd s pfislu5enstvim
vydix6
usneseni o nafizeni ilraLebniho jednini
- elektronickd draiba-
(draZebni vyhli5ka)
I. DraZebni jednini se kon6 elektronicky prostiednictvim elektronick6ho syst6mu draZeb na adrese draZebniho serveru:
http : //drazby.exekuceb reclav.czl

vice zde:http://www.neratovice.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=10356&id_dokumenty=406177

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jindra

• Host
« Odpověď #181 kdy: 08. 11. 2013, 07:21:20 »
Jen pro predstavu jak podnika Bart reality

Super - realitka Vám prodá nemovitost přes exekutora v dražbě, vyvolávací cena je 2/3 zjištěné ceny nemovitosti a za své výtečné služby si z utržené částky nechá zaplatit 164 900,- Kč. To se fakt vyplatí !

cejka

• Host
« Odpověď #182 kdy: 14. 11. 2013, 09:34:44 »
... že jsem nečetl tentoblog! Měl bych o spoustu starostí méně!
Na začátku lživý leták - Koupím nemovitost, platba hotově...! Na telefon uvedený na letáku nikdo nereagoval, ale druhý den se objevil pán, že má o nemovitost zájem. Řeči kecy, nemohl jsem najít brýle!!!" Proboha, taková blbost - a podepsal jsem smlouvu - jak jsem se domníval - krok k realizaci prodeje. Ještě ten den jsem sdělil makléřovi, že smlouva nemůže být realizována, protože si spolumajitel  nepřeje - ouha. Je to tam ošetřeno ve prospěch realitky. Nyní se prodává RD za zlomek ceny, pozor - NENÍ S NIMI MOŽNÁ ŽÁDNÁ DOHODA, JEDNAJÍ PROTI VŮLI KLIENTA - VE SVŮJ PROSPĚCH! Zneužívají právní převahy dané sofistikovanou smlouvou koncipovanou na polapení a zněmožnění klienta!!!!

cejka

• Host
Re: Nekalé praktiky - Bart reality
« Odpověď #183 kdy: 14. 11. 2013, 10:00:14 »
Je to přesně jak píšete.
Princip podvodu BART REALITY s.r.o.
- Naláká se zájemce o prodej nemovitosti na lživý reklamní letáček.
- Uzavře se s ním exkluzivní smlouva na základě částečných informací o této
smlouvě s odchylným výkladem jednotlivých bodů
- Než prodávajícímu dojde co podepsal a než vyprší výpovědní lhůta jsou
lákáni kupující ke složení nevratné zálohy (provize) na koupi nemovitosti.
- Po zaplacení provize kupujícím si už musí při jakémkoli problému kupující
a prodávající poradit sami. BART-Reality s.r.o. přestane komunikovat.
- Pokud by BART-Reality přeci jen vznikl nějaký problém, je tu pokuta a její
jednoduchá exekuční vymahatelnost díky rozhodčí doložce ve smlouvě.

Právník

• Host
« Odpověď #184 kdy: 14. 11. 2013, 20:20:32 »
Já pročítám všechny připomínky a neustále mi není jasné, v čem spatřujete případný trestný čin.
Máte snad dojem, že snaha o podepsání výhradní smlouvy naplňuje skutkovou podstatu trestného činu? A jakého?
Je logické, že každá firma vynaloží energii a peníze za účelem prodeje nemovitosti a to není levné ani snadné.
Realitní trh je plný podvodníků a chystají se nemalé změny v právních normách, tedy laické prodávání nemovitostí tzv. bez realityk již začne být minulostí a to hlavně z bezpečnostních ale i daňových důvodů.
Vysoké náklady a vynaložený čas makléře jsou investicí podnikatele - realitky - do konkrétního obchodního případu.
Je logické, že v době obcházení realitek si každá pojistí obchodní případ exkluzivní smlouvou a v tom se Bart Reality ani trochu nedivím.
Obchod s nemovitostí není nic běžného, aby se jím mohl zabývat kdokoliv.  Já osobně si myslím, že v Česku jsou ti podvodníci spíše na místě klientů - obchazečů a podvodníků.
"já nic nepodepiíšu, prodávejte a když budete úspěšní, tak si vyděláte, ale já chci mít možnost si to prodávat sám" to je častá výmluva prodávajících v ČR.
Pak je zcela běžné, že realitka zainvestuje tisíce korun do rozsáhlé inzerce a až je nemovitost viditelná, tak si majitel dá inzerát sám, ale vypropaguje mu jej několik realitek bez exkluzivních smluv.
A toto je v podstatě podvod!
Makléři jezdí na prohlídky - čas makléřů, PHM do auta, pak inzeruje - desetisisíce korun měsíčně za inzerci, telefonování a perzonmál - asistentky a právníci.
Češi by nejraději chtěli všeho užívat ale zadarmo. Zkuste si pronajmout byt třeba v Paříži! Musíte prokázat příjmy a předem zaplatit zálohu! Jinak se s vámi nikdo nebaví. V některých státech obchod s nemovitostmi není vůbec možné provádět přímo mezi majiteli nemovitostí z daňových důvodů.
Češi hledají chyby na každém, od koho čerpají služby a pak se JIM NECHCE JEDNODUŠE PLATIT.
A to je celé.
Možná kradla některá realitka - myslím Oskar reality a Prolux Reality. Ale to je vše. pak možná ojedinělé případy hloupých makléřů. Ale naopak klienti - ti kradou v ČR téměř všichni.
Nejsem makléřkou Bart Reality, ale musela jsem se ozvat. Obor je mým příbuzným oborem a rozhodně neshledávám žádnou závadu na popisovaném jednání uvedeného podnikatelského subjektu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

LLL

• Host
« Odpověď #185 kdy: 15. 11. 2013, 01:07:40 »
Jsem z realitní branže a musím říct, že jsem se setkal v posledních měsících s několika "šťastlivci" co prodávají svojí nemovitost přes Bart reality. Vždy je to to stejné (důchodce - kupní cena nižší než požadovali a ještě musí zaplatit provizi 10% - 15% nap. RD 1,5 mil provize 200.000,- + platí náklady na právní služby, odhad aj.). A všichni mají stejný problém, po té co si uvědomí co podepsali chtějí odstoupit, ale ono to nejde. Ještě zjistí, že se nemovitost ani neinzeruje. Bohužel tyto lidé většinou hltají pořady jako (černé ovce, občanský judo, aj., kde se mluví o těchto případech velice často a přesto to podepíšou). Pokud po mě někdo chce podepsat rozhodčí doložku měl bych se poradit s někým, kdo mi vysvětlí co to obnáší za rizika a ne slepě věřit člověku, který mi to dal k podpisu. Znám i lidi, kteří přišli i o své nemovitosti na základě těchto doložek a nedostali ani 1 korunu. Pochopím, když má RK ex smlouvu, ale rozhodčí doložka je již opravdu moc a vypovídá to o úmyslu této RK daleko do předu.

Rady

• Host
« Odpověď #186 kdy: 15. 11. 2013, 23:17:56 »
Já pročítám všechny připomínky a neustále mi není jasné, v čem spatřujete případný trestný čin.
Máte snad dojem, že snaha o podepsání výhradní smlouvy naplňuje skutkovou podstatu trestného činu? A jakého?
Je logické, že každá firma vynaloží energii a peníze za účelem prodeje nemovitosti a to není levné ani snadné.
Realitní trh je plný podvodníků a chystají se nemalé změny v právních normách, tedy laické prodávání nemovitostí tzv. bez realityk již začne být minulostí a to hlavně z bezpečnostních ale i daňových důvodů.
Vysoké náklady a vynaložený čas makléře jsou investicí podnikatele - realitky - do konkrétního obchodního případu.
Je logické, že v době obcházení realitek si každá pojistí obchodní případ exkluzivní smlouvou a v tom se Bart Reality ani trochu nedivím.
Obchod s nemovitostí není nic běžného, aby se jím mohl zabývat kdokoliv.  Já osobně si myslím, že v Česku jsou ti podvodníci spíše na místě klientů - obchazečů a podvodníků.
"já nic nepodepiíšu, prodávejte a když budete úspěšní, tak si vyděláte, ale já chci mít možnost si to prodávat sám" to je častá výmluva prodávajících v ČR.
Pak je zcela běžné, že realitka zainvestuje tisíce korun do rozsáhlé inzerce a až je nemovitost viditelná, tak si majitel dá inzerát sám, ale vypropaguje mu jej několik realitek bez exkluzivních smluv.
A toto je v podstatě podvod!
Makléři jezdí na prohlídky - čas makléřů, PHM do auta, pak inzeruje - desetisisíce korun měsíčně za inzerci, telefonování a perzonmál - asistentky a právníci.
Češi by nejraději chtěli všeho užívat ale zadarmo. Zkuste si pronajmout byt třeba v Paříži! Musíte prokázat příjmy a předem zaplatit zálohu! Jinak se s vámi nikdo nebaví. V některých státech obchod s nemovitostmi není vůbec možné provádět přímo mezi majiteli nemovitostí z daňových důvodů.
Češi hledají chyby na každém, od koho čerpají služby a pak se JIM NECHCE JEDNODUŠE PLATIT.
A to je celé.
Možná kradla některá realitka - myslím Oskar reality a Prolux Reality. Ale to je vše. pak možná ojedinělé případy hloupých makléřů. Ale naopak klienti - ti kradou v ČR téměř všichni.
Nejsem makléřkou Bart Reality, ale musela jsem se ozvat. Obor je mým příbuzným oborem a rozhodně neshledávám žádnou závadu na popisovaném jednání uvedeného podnikatelského subjektu.

To by mne tedy zajimalo co je vas obor? Bart Reality je banda zlodeju a vas nesmyslny blabol na tom vubec nic nezmeni. O tomto okradani zde nepisou jen klienti, ale i byvali zamestnanci Bart Reality. Uz jen to, ze ke smlouve je prilozena rozhodci dolozka, vypovida samo o sobe.

Evžen

• Host
Re: Nekalé praktiky - Bart reality
« Odpověď #187 kdy: 02. 12. 2013, 17:06:02 »
Také mám s touto společností zkušenost!!!! Zavolala p. Nováková na prodej domu a i když jsem se 3x zeptala jestli jsou realitky paní tvrdila, že ne a že jsou zájemci o koupi. Na sjednanou schůzku přišel pán a tvářil se movitě a že má veliký zájem a pomalu sepisoval smlouvu o koupi. Naštěstí jsem vše včes odhalila a zavolala policii. Jméno toho pána je Musial a před policií se bránil tím, že není realitky, že s ní pouze spolupracuje .......HI HI HI. Takže POZOR ....jejich tel. číslo je 606676225

Všem prodávajícím i kupujícím hodně zdaru, ale se společností BART reality!!!!!!!!!
Vy jste asi hodně hloupá, že?

realista

• Host
« Odpověď #188 kdy: 31. 12. 2013, 17:23:12 »
Není to jen o této RK, např. MM REALITY článek zde:
http://ztdonline.cz/2013/09/mm-reality-jiz-nikdy-vice

ČLÁNEK JE ZDE POPSÁN:
M&M Reality – již nikdy více
V dubnu letošního roku jsme se s manželkou rozhodli, že změníme svůj dosavadní bytový styl života a přestěhujeme se někam mimo město. Vyhlídli jsem si na internetu krásný, starý dům nedaleko Ostravy a oslovili realitní kancelář M&M Reality Holding, která dům nabízela. Zastupující makléř, pan Mrázek, z pobočky v Ostravě-Mariánských Horách nám dohodl prohlídku s majitelem nemovitosti, svým známým. Po prohlídce nám makléř zaslal rezervační smlouvu, kterou jsme pro její jednostrannost odmítli podepsat a chtěli jsme ji upravit. Pan makléř byl natolik zaskočen, že nás odkázal na svého kolegu z jiného města, abychom s ním konzultovali naše změny.

Naše změny byly podmíněné jejich dodatkem, ve kterém jsme se zavázali, že v případě že nedostaneme hypoteční úvěr, pokusí se nám jej zajistit Hypoteční Centrum M&M Reality. Pokud se to nepodaří ani jim, bude nám záloha vrácena.

Rezervační smlouva byla podepsána a peníze z úvěru na zálohu převedeny na účet realitní kanceláře.

Vše probíhalo zdárně a úvěr na dům byl předschválen. Zlomovým okamžikem byla ztráta zaměstnání mojí manželky o čemž jsme neprodleně informovali naší banku, která díky novým okolnostem úvěr zamítla, protože bych jako samoživitel čtyřčlenné rodiny hypotéku nezaplatil. Okamžitě jsme napsali panu makléři o změně naší situace a vyzvali ho, abychom vše mohli bez průtahů vyřešit. Od tohoto okamžiku s námi přestal jakkoli komunikovat.

Čekali jsme na jejich smírný krok (či alespoň nějaký návrh řešení), jediné čeho se nám však dostalo, byl dopis s výzvou k podpisu kupní smlouvy. Nechápali jsme z jakého důvodu posílají takový dopis, když znají naší současnou situaci. Došlo nám, že budeme muset postupovat přesně podle rezervační smlouvy a jakákoli lidská dohoda nejspíš nebude možná. Proto jsme také kontaktovali Hypoteční Centrum M&M Realit. Pracovnice centra, paní Zahutová, nám sdělila, že i za současné situace se ji podařilo nějakou výjimkou zajistit nám hypotéku a vyžádala si dodatečné informace o příjmech. Jakmile z nich zjistila, že ani výjimka nebude možná, telefonicky nás kontaktovala, že nám úvěr nezajistí. Celé mi to připadalo divné už jen proto, že komunikovala ze soukromého e-mailu a odmítala nám od počátku sdělit, s jakou bankou jedná.

Když jsme po ní chtěli písemné potvrzení, odmítala nám jej vydat s tím, že jí to může dovolit jen pan Mrázek a že mu máme zavolat, což nešlo, jelikož nám telefony nezvedal.

Od této doby s námi přestala komunikovat i paní Zahutová a obrátili jsme se tedy na dalšího zaměstnance centra paní Mihalovou, o které se již na začátku zmínil pan makléř. Ta nám rovněž telefonicky sdělila, že nám není schopna úvěr zajistit. Opět bez písemného potvrzení.

Smlouvu jsme tedy řádně vypověděli a chtěli jsem navrátit rezervační zálohu.

Peníze nám vráceny nebyly a na výpověď nikdo nereagoval. Po urgencích jsem se sešel s vedoucím pobočky panem Kopciuchem, kde jsem se dozvěděl, že mu paní Mihalová tvrdila, že jsme spolu nikdy nekomunikovali. Dohodli jsme se, že celou záležitost prošetří a vyřeší. Uklidnilo mne to a myslel jsem si, že peníze nám budou vráceny.

Ještě téhož dne jsme si na internetu všimli, že nabízejí k prodeji námi rezervovaný dům, za vyšší cenu. To nám přišlo jako nehoráznost, vzhledem k tomu, že stále měli naši zálohu a (dle běžné praxe při sepisování rezervačních smluv) by ji po případném kupci nejspíš chtěli také. Naše podezření z neetického jednání jsme jim napsali a důrazně jsme je žádali o vrácení peněz. Jedinou reakcí bylo stažení nabídky z internetu.

Vedoucího pobočky jsme upozornili jaké kroky podnikneme v případě, že rezervační záloha nebude do námi určeného termínu vrácena. Dopis byl také zaslán regionálnímu řediteli. Po vypršení lhůty nás kontaktovala asistentka vedoucího pobočky prostřednictvím jeho emailu, oznámila nám, že právní oddělení zpracuje dohodu o navrácení rezervační zálohy a peníze nám budou vráceny. Právní oddělení dokument zpracovalo a z emailu vedoucího pobočky nám dohoda byla zaslána. Při osobním setkání ji však pan Kopciuch odmítl podepsat. Telefonicky jsem se obrátil na regionálního ředitele a žádal prošetření tohoto postupu. Ten mi sdělil že udělá maximu pro to, abychom se dohodli. Už se nikdo neozval.

POUČENÍ:
Velice podrobně si pročtěte jakoukoli jejich smlouvu a opravdu neváhejte investovat do konzultace s právníkem.
Do smlouvy doplňte termíny vrácení peněz a sankce za porušení smlouvy ze strany zprostředkovatele.
Veškerou komunikaci si pečlivě uchovávejte a snažte se s nimi co nejméně komunikovat telefonicky či osobně.
Edit 6.9.2013 Včera jsme byli doporučeným dopisem pozváni k podpisu dohody o vrácení rezervační zálohy. Tu jsme dnes podepsali a podle jejího obsahu nám budou peníze do tří pracovních dnů vráceny. Tak uvidíme…

Edit 9.9.2013 Dnes nám byla vrácena rezervační záloha. Jsme překvapeni jak rychle a snadno to najednou šlo a o to víc nás mrzí, jakým martyriem jsme si museli projít, abychom toho dosáhli, nehledě na to, kolik peněz a času nás to stálo. Podpisem dohody jsme stvrdili, že tímto jsou naše vztahy narovnány, což však nemění nic na naší zkušenosti s touto realitní kanceláří a na tom, že s touto společností nehodláme již nikdy spolupracovat. Vedení RK nás požádalo o smazání tohoto článku, ale nestane se tak z důvodu upozornění dalších klientů na jednání, se kterým se případně mohou setkat a na možnost, jak podobné situaci předejít.

Edit 9.12.2013 Na základě výzvy právního zástupce M&M Reality Holding jsem odstranil téměř 50 příspěvků diskuze a možnost vkládat komentáře byla vypnuta. Společnosti se nelíbil obsah příspěvků a oznámili mi, že v případě, že nebude vlákno diskuze odstraněno, budou se se mnou, jakožto provozovatelem serveru, soudit o odstranění diskuze a náhradu vzniklé škody údajnými nepravdivými komentáři.

Na závěr bych pro upřesnění rád dodal, že žádosti o odstranění jsem vyhověl pouze proto, že si nepřejeme být nadále obtěžováni doporučenými dopisy této společnosti ani jejich právních zástupců.

Rady

• Host
« Odpověď #189 kdy: 01. 01. 2014, 20:42:49 »
Clovek po precteni podobnych prispevku jen zjisti jaky je zde pravni bordel. Presne na tomto principu jedou vsechny problematicke RK. Pro mne to byla bohuzel zkusenost s Bart Reality. Clovek ac vi, ze se stal obeti podvodniku, tak zde nenajde dovolani. Zacinam mit pocit, ze se jedna o jednu velkou organizovanou mafii, ktera ma vse dobre podchycene na nejvyssich mistech.
Clovek se jen muze domnivat co delaji s penezi po dobu kdy je odmitaji vratit klientovi.
Pokud uz nekdo bude muset slozit rezervacni zalohu, tak at cini pouze pres uschovnu u advokata. Pokud se RK  tomu bude branit, tak ve vlastnim zajmu si najdete jinou RK. Reference je dobre sledovat i na webu, kde se clovek casto diky podobnym prispevku dozvi, ze se jedna o podvodniky.

pavla

• Host
Re:Nekalé praktiky - Bart reality dobré vědět
« Odpověď #190 kdy: 13. 02. 2014, 12:50:11 »
Dobré vědět…
Občanský zákoník zde alespoň do jisté míry stojí na straně spotřebitele. Pokud jsou totiž rezervační smlouvy na koupi nemovitosti podepisovány mimo prostory realitní kanceláře, je možné od nich písemně do 14 dnů odstoupit bez udání důvodu. Když ovšem k podpisu smlouvy dojde v provozovně realitní kanceláře, o tuto možnost přicházíte.

Mirek

• Host
« Odpověď #191 kdy: 13. 02. 2014, 17:06:53 »
Já bych to nehrotil

Helga

• Host
« Odpověď #192 kdy: 19. 02. 2014, 17:30:06 »
Po pročítání referencí, zkušeností lidí s Bart reality by se měl  člověk bát  jim otevřít dveře. Také jsem měla jejich lísteček ve schránce a dveře jim otevřela, Nikdo mi nic nevnucoval a chovali se slušně. Pokud chcete od prodeje odstoupit, můžete do 14 cti dnů od podepsání smlouvy a nebo tříměsíční výpovědí. Nikdo mi potíže nedělal a vše probíhalo slušně. Tak nevím, zda to není spíše jen o tom, na koho narazíte. Já tedy musím podotknout, že žádné potíže jsem s touto realitkou neměla, možná patřím k pár jedincům, kteří si nemohou stěžovat a nebo je zde pár jedinců, kteří zrovna to štěstí neměli. Každopádně opatrnosti není nikdy na škodu.

honza

• Host
« Odpověď #193 kdy: 28. 02. 2014, 15:20:24 »
Nejste jeden z mála taky jsem neměl problém s jednáním bart reality. A makléř, který se mnou smlouvu sepsal byl velmi ochotný.

• Host
« Odpověď #194 kdy: 28. 02. 2014, 19:01:36 »
Čecháčci coby notoričtí ublíženkové furt jenom pláčou a pláčou a viníky svých zpackaných životů hledají vždy jen mimo sebe. Aby napsali o kladné zkušenosti, to je ani nehne.

Platby GoPay

reklama