reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nekalé praktiky - Bart reality  (Přečteno 261274 krát)

al

• Host
Re:Podvodné firmy - Bart reality
« Odpověď #45 kdy: 01. 10. 2012, 22:37:11 »
To Meda Beda
Naprosty souhlas!!!!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Děkuji

• Host
« Odpověď #46 kdy: 04. 10. 2012, 13:20:04 »
Čím to je, že v dnešní době se místo kvalitní diskuze na dané téma všichni posílají v lepším případě k psychiatrům a nadávají si do debilů? Když nedokážu snést jiný názor než jaký mám já a popřípadě si ho rozumně obhájit a vysvětlit, tak ho radši nebudu nikde prezentovat, ne? A ne posléze všechny ostatní urážet.

Bdynka

• Host
« Odpověď #47 kdy: 16. 10. 2012, 15:49:34 »
Přes Realitku Bart jsme nakupovali barák. Podařilo se sice zdárně, ale nebylo to všechno úplně dle našich přesstav. Barák zadlužený a lítaček kolem toho, ajko blázen. Na realitku v tomto směru pěju chválu! V dnešní době, kdy jsou na tolika nemovitostech exekuce...... Nemůžeme pořád jenom vinu házet na realitky. Ale co tu čtu ty komentáře - takové typy, co nezaplatí pokutu v emhádéčkua pak z toho mají 80 tisíc exekuček a další tři mega k tomu a nadávají že jim realitka nepřivede do dvou hodin kupce, takže je neschopná a k ničemu..... Tito lidi jsou totiž schopnější a volí červené. Těžko nekomu něco vysvětlovat.

intarzista

• Host
« Odpověď #48 kdy: 17. 10. 2012, 08:34:16 »
 :o
možná by měl admin měšce zvážit změnu chodu fora - myslím tedy povolit příspěvky pouze registrovaným uživatelům  ;D protože tato nálož, je pořádná nálož.

daniel

• Host
« Odpověď #49 kdy: 18. 10. 2012, 07:53:49 »
Dobrý den,

bohužel jsem musel také jednat s touto realitní kanceláří. S manželkou jsme si vyhlídli byt v Plzni, který nám po všech stránkách vyhovoval. S paní majitelkou bylo příjemné jednání, jediným problémem byla realitní kancelář. Její zástupce pan Treml , při prohlídce bytu, pořád něco povídal, jen ne nic konkrétní o bytu a když něco pronesl, byla to blbost - např že v tomto bytě jsou určite betonové podlahy (dům je z roku 1920 - v bytě byly samozřejmně podlahy dřevěné). Vše potřebné jsme se pak dozvěděli od majitelky. Pana tremla zajímali jen smlouvy (abysme se co nejrychleji upsali). Několikrát mě volal že už má další vážné zájemce o byt, ať se rychle rozhodnu. Majitelka to však vždy vyvrátila. Byt jsme jsme se rozhodli koupit, paní majitelka bohužel trvala na účasti realitky. Smluvy byly samozřejmně postaveny tak že chránili více realitku než majitelku, nechyběli obrovské samkce a na závěr samozřejmně rozhodčí doložka. Pokoušel jsem se změnit některé věci ve smlouvě, ale okamžitě jsem byl napadán, že se snažím o podvod. Realitka si vzala provizi 120 000Kč (což bylo cca 10% ceny bytu - podle mne je to nehorázná provize). Poté co jsme podepsali předběžnou smlouvu, realitka začale vše zdržovat(abychom porušili některý z termínů). Hlavní smlouvu jsme dostali 3 dny před termínem kdy musela být podle předchozí smlouvy podepsána (aby už se v ní "nestačilo" nic změnit). Veškeré vyřizování okolo jsem si musel oběhat sám, veškeré poplatky, proplatit sám (bylo mi slíbeno, že všechny tyto poplatky - kolky, ověření .. cca 3000Kč realitka proplatí - dodnes neproplatili). Vždy když jsem měl nějakou připomínku, byl jsem osočen, ať jim více důvěřuji, že oni jsou tu "profesionálové". Nicméně byt se nám líbil, tedy jsme museli toto vše přetrpět.

Důrazně však doporučuji, pokud je to možné Bart-reality se vyhněte.

Daniel

Reklama

• Stálý člen

reklama

játyon

• Host
« Odpověď #50 kdy: 18. 10. 2012, 09:43:00 »
Takhle to dělají úplně všechny realitky. Důvod je velmi prostý - prodej nemovitostí je především prodej (se všemi průvodními komplikacemi a nástrahami), což je překážka vstupu skutečných odborníků (vystudovaní stavaři) do oboru. Předpokládám, že odborníka by napadlo, aby si zjistil technické údaje o nemovitosti.

Stejná situace je v oblasti prodeje finančních produktů. I ten jen málo souvisí s odborností (a veliký podíl na tom mají sami klienti), proto se do něj ekonomičtí inženýři nijak nehrnou.

V praxi platí, že poradce žere suchej chleba a prodejce jezdí v bavoráku.

lados

• Host
« Odpověď #51 kdy: 21. 10. 2012, 07:23:02 »
je to jasne proc policajti , ten makler se schovaval za fiktivniho zajemce a to je podvod !!!!!!

intarzista

• Host
« Odpověď #52 kdy: 21. 10. 2012, 13:49:37 »
Může mi někdo vysvětlit proč jako například v příspěvku daniela - jsou lidi ochotni prodávat nemovitost přes realitní kanceláře i přesto, že to mnohdy bývá takováto "pakárna" a  ne jen pro kupce ale i pro současného majitele nemovitosti.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #53 kdy: 21. 10. 2012, 22:06:40 »
Může mi někdo vysvětlit proč jako například v příspěvku daniela - jsou lidi ochotni prodávat nemovitost přes realitní kanceláře i přesto, že to mnohdy bývá takováto "pakárna" a  ne jen pro kupce ale i pro současného majitele nemovitosti.

Protože jim realitní agent slíbí zlaté tele a oni se nechají oblbnout?
Nebo proto, že po roce neúspěšného nabízení jsou zoufalí a přistoupí na všechno?
Nebo konečně proto, že třeba nemovitost je na druhém konci republiky, a oni nemají čas tam jet kvůli každému zájemci?

Anna1165

• Host
« Odpověď #54 kdy: 21. 10. 2012, 22:16:42 »
Za mě jako kupujícího - myslím, že jiných příležitostí ke koupi nemovitosti než přes RK je méně. Za posledních asi 6 let jsem viděla cca 30 nemovitostí, z toho většina přes RK. Stačí se podívat na S-reality (kde je nejjednoduší hledat - v teple domova u pc), nabídka za poslední 4 roky rapidně vzrostla. Jen Bart reality má v naší oblasti (cca 14000 obyvatel) ve své nabídce přes 40 domů!! Setkala jsem se s několika lidmi, kteří prodávali bez RK a po pár dnech od vyvěšení inzerátu (na internetu někdy i hodinách!!) byli bombardováni telefonáty od realitních kanceláří. Jako kupující si myslím, že jsme proti prodávajícím ve výhodě, jednak nabídka mnohokrát převyšuje poptávku, jednak prodávající jsou mnohdy v tíživé životní situaci, spěchají a nečtou a naletí. V této diskuzi je spousta sprosťáků, kteří podle mě nemají žádnou zkušenost. Vůči těm, kteří byli opravdu podvedeni je to sprosté. 

bruce vyliž

• Host
« Odpověď #55 kdy: 22. 10. 2012, 00:34:28 »
To je fakt dojemnej příběh, ten o těch hrozně moc hodnejch klientech a strašně, ale strašně moc zlejch realiťácích.

Ve skutečnosti není pravda černobílá. Tak třeba k těm tíživým situacím. Pracovně se dostávám i k takovým případům. A překvapilo mě, ba přímo zaskočilo, jak značný počet lidí i přes věřitelský a exekutorský meč nad hlavou kašle na to, aby hledali řešení. Prostě jen tak rok čekají (místo toho, aby se zajímali, jak nemovitost prodat za ještě rozumných podmínek) a potom - pánbů dal, pánbů vzal - přijdou o střechu nad hlavou. V úterý mi baba brečí do telefonu, že má do týdne zaplatit lichvářovi, a ve středu mi při potvrzování termínu schůzky řekne, že na to nemá čas, že je na návštěvě!

lucky

• Host
« Odpověď #56 kdy: 28. 10. 2012, 20:26:09 »
Vychcaná klisno, já moc dobře chápu roli realitní kanceláře. Jen nechápu jak mohou zprostředkovávat něco, co ve skutečnosti není pravda.
Například v autobazaru taky nebudou prodávat Audi a tvrdit, že je to Kia.
A jak víte, že se pí Raganová s někým dohadovala? Začínám si myslet, že jste zaměstnanec výše zmíněné RK.
Já jsem vše moc dobře pochopil, ale mrzí mne, že když oni něco slíbí, nesplní to. BTW volal jsem proto, že chci předávací protokol a ne, že jsem nedovtipný otrapa jak píšete. To je jejich poslední povinnost. A ten jsem si nakonec taky musel sehnat sám.
Takže se nejdřív zamyslete, než budete někoho "chápat" !

Šárka Soldánová

• Host
« Odpověď #57 kdy: 30. 10. 2012, 16:20:19 »
Vážení, z toho všeho, co zde čtu, plyne jedno velké poučení - když budete chtít prodat svoji nemovitost, vyberte si takovou realitní kancelář, jejíž podmínky vám budou zcela vyhovovat. Nejlepší dát na doporučení  někoho známého, kdo již přes tuto realitní kancelář prodával. Na trhu je spousta kanceláří, které jsou slušné a máte volbu. Potom se vám totiž nemůže stát, že při soukromé inzerci budete narážet na podvodníky. Vy jim totiž tím, že si sami prodáváte lejete vodu přímo na mlejn. To je jak surfovat na internetu bez antivirového programu nebo ještě jedno intimnější přirovnání... Mám totiž pocit, že v tomto státě si všichni tak nějak hrabou na svém pesejčku. Nebylo by krásný, kdyby každý dělal to, čemu rozumí? Každý by si vydělal.

Storm

• Host
« Odpověď #58 kdy: 22. 11. 2012, 20:57:52 »
Také mám s touto společností zkušenost!!!! Zavolala p. Nováková na prodej domu a i když jsem se 3x zeptala jestli jsou realitky paní tvrdila, že ne a že jsou zájemci o koupi. Na sjednanou schůzku přišel pán a tvářil se movitě a že má veliký zájem a pomalu sepisoval smlouvu o koupi. Naštěstí jsem vše včes odhalila a zavolala policii. Jméno toho pána je Musial a před policií se bránil tím, že není realitky, že s ní pouze spolupracuje .......HI HI HI. Takže POZOR ....jejich tel. číslo je 606676225

Všem prodávajícím i kupujícím hodně zdaru, ale se společností BART reality!!!!!!!!!

Mel jsem uplne stejnou zkusenost. Sice jsem policii nevolal, ale slusne jsem pana maklere vypoklonkoval. Nelibilo se mi jejich jednani, smlouvu mi nechteli poskytnout, at ji ukazi svemu pravnikovi. Pouzivali osvedcene triky, jak me oblbnout. Osobne si ale dovedu predstavit, ze jim nekdo sedne na lep. Snazi se o podpis exclusivni smlouvy za kazdou cenu pomoci nekalych praktik a lzi.
Verim, ze je na trhu spousta slusnych firem, ale Bart Reality mezi ne rozhodne nepatri.

Auvert P.

• Host
« Odpověď #59 kdy: 13. 12. 2012, 16:43:40 »
Prodávali jsme přes brněnskou realit.kancelář Bart-reality. Zdědil jsem v (pro mě daleké) Plzni dům a musel jsem odjet za prací do zahraničí. Pro člověk a v mojí situaci není jiného východiska, než zvolit služeb realitky. Podepsal jsem exkluzivku, realitka se mi o zbytek postarala. Informován jsem byl o všem pravidelně, prodej zajistili sami. Často mě kontaktovali . Na jednání s Bart-reality si vůbec nestěžuju. Daleko větší hrůzy jsem slyšel od rodny na jednání Proluxu.

Platby GoPay

reklama