reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nekalé praktiky - Bart reality  (Přečteno 261287 krát)

Tom

• Host
Re:Podvodné firmy - Bart reality
« Odpověď #60 kdy: 14. 12. 2012, 01:13:25 »
[ironic] Ale zase těch peněz, co byste si tam mohli vydělat... [/ironic]

http://portal.mpsv.cz/sz/obcane/vmjedno/vmrozsir?ref=5289900724

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tom

• Host
« Odpověď #61 kdy: 19. 12. 2012, 00:06:31 »
Dobrý večer,
měli jsme docela nahnano, syn přes Bart reality prodával dum a včera mu z jejich uschovy poslali peníze. Tak máme radost a docela jsme si oddychli. I když musím říci, ze se k nemu pani maklerka chovala celou dobu slusne.

wasza

• Host
« Odpověď #62 kdy: 21. 12. 2012, 12:59:39 »
Nepodepisujte exkluzivní smlouvy!
Když jsem prodával byt, dal jsem jej na bezrealitky a sreality, hned další den, začal telefonní maraton, kdy každou půlhodinu volala nějaká realitka. Všem jsem dopředu řekl, že výhradní smlouvu nikomu nepodepíšu, ale že mohou můj byt klidně ve své nabídce mít. Takže můj byt ve finále nabízelo přes 10 realitek a kromě toho i já jako soukromá osoba. Všichni makléři vyhrožovali, že zájemci nereagují nemovitosti, které nabízí víc realitek, a že je tedy výhradní smlouva strašně výhodná. Je to ale hovadina, je to o tom rozumně nastavit cenu a navíc - víc nabízejících = víc potenciálních kupců. Nakonec jsem prodal - přes realitku, za mnou navrženou cenu, asi po měsíci od prvního vyvěšení na realitní servery.

Richard Stloukal

• Host
« Odpověď #63 kdy: 29. 01. 2013, 13:11:53 »
Nepodepisujte exkluzivní smlouvy!
Když jsem prodával byt, dal jsem jej na bezrealitky a sreality, hned další den, začal telefonní maraton, kdy každou půlhodinu volala nějaká realitka. Všem jsem dopředu řekl, že výhradní smlouvu nikomu nepodepíšu, ale že mohou můj byt klidně ve své nabídce mít. Takže můj byt ve finále nabízelo přes 10 realitek a kromě toho i já jako soukromá osoba. Všichni makléři vyhrožovali, že zájemci nereagují nemovitosti, které nabízí víc realitek, a že je tedy výhradní smlouva strašně výhodná. Je to ale hovadina, je to o tom rozumně nastavit cenu a navíc - víc nabízejících = víc potenciálních kupců. Nakonec jsem prodal - přes realitku, za mnou navrženou cenu, asi po měsíci od prvního vyvěšení na realitní servery.

Jakože je lepší když jeden byt je na srealitách 10 x a pokaždé s jinou cenou, protože každá RK si dá jinou provizi? A když ste jim smlouvu nepodepsal, to pak ten byt teda prodali zadarmo z dobré vůle?

notarskesluzby.cz

• Host
« Odpověď #64 kdy: 29. 01. 2013, 15:20:19 »
Pokud hodláte prodat nemovitost bez zbytečného rizika, pak máte v podstatě dvě možnosti. Buď sami vyhledáte realitní kancelář, která je zavedená, má vlastní webové stránky s nabídkou nemovitostí, případně vlastní realitní noviny a také profesionální právní a finanční servis. Neuzavírejte exkluzivní smlouvu. S velkou pravděpodobností obdržíte profesionální služby, za které ovšem zaplatíte vy, potažmo kupující, provizi, jejíž výše se pohybuje v rozpětí cca 4 - 5 %.  U nemovitosti za milión korun je to částka adekvátní, protože náklady na propagaci, právní servis a režii RK nebudou významně nižší. U dražších nemovitostí ovšem náklady spojené s prodejem nikterak významně nerostou, zatímco provize roste s cenou lineárně. Takže u nemovitosti za 2 mil. Kč už je na zvážení, zda vynaložit 80 až 100 tisíc Kč za službu realitní kanceláře a nebo zvolit vyriantu objednat si profesionální služby, kde nebudu platit provizi, nýbrž odměnu za poskytnutou službu. Co budu potřebovat: 1) marketing - nafocení, popis, zveřejnění na webu a v realitních novinách, jednání se zájemci  2) právní servis - kupní smlouva, notářská úschova kupní ceny, návrh na vklad do katastru nemovitostí, připadně i smlouva o smlouvě budoucí kupní atp., 3) finanční servis. Marketing možná ti zdatnější zvládnou sami, právní servis poskytne kompletně notář a fianční servis získáte od banky. Ne webové stránky inzertních portálů dostanete nemovitost poměrně lehce a většinou zdarma nebo za poplatek v řádu stokorun, fotka do realitních novin vás vyjde od 6 000,- Kč výše. Pokud notář sepíše kupní smlouvu notářským zápisem a přijme kupní cenu do notářské úschovy, pak u nemovitosti za 2 mil. Kč za to zaplatíte 13 800,- Kč + DPH. Připadá v úvahu i levnější varianta, kdy notář sepíše kupní smlouvu tzv. osnovou (nikoliv notářský zápis), není vázán notářským tarifem a uplatní cenu smluvní (nižší). Notářská úschova spolu s notářským zápisem je zvýhodněna, samostatná notářská úschova u částky 2 mil. Kč by stála 7.600,- Kč + DPH. Více o notářských úkonech lze najít na stránkách www.notarskesluzby.cz . Konkrétní částku odměny notáře podle vámi očekávané prodejní ceny můžete najít v tabulce na stránkách právní poradny notáře  http://pravni-poradna-zdarma.blogspot.cz/2013/01/kolik-zaplatite-u-notare-muzete-i.html   Alternativou k notáři jsou služby advokáta. Od 1.1.2013 mají advokáti povinnost hlásit přijaté advokátní úschovy advokátní komoře a tak se alespoň formálně vyrovnala advokátní úschova úschově notářské.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mantrid

• Host
« Odpověď #65 kdy: 29. 01. 2013, 15:32:09 »
Ještě chybí dodat, že i notáře, případně advokáta je vždy lepší vybrat na základě zkušeností vašeho okolí, každopádně šance nenaletět je u advokátů a notářů daleko menší. Otázka je nakolik se prodraží další právnický servis, pokud obchod nejde podle představ, ale jsou tam nevyjasněné vlastnické poměry atd. u realitek cena už dál nenaskočí, protože je v ceně.

notarskesluzby.cz

• Host
« Odpověď #66 kdy: 29. 01. 2013, 15:53:53 »
Souhlasím, že i právníka by si měl člověk pečlivě vybrat. Advokátů je něco přes 10 tisíc a tak je z čeho vybírat, notářů je málo - platí numerus clausus a na uvolněné notářské obvody jmenuje notáře ministr spravedlnosti na základě výsledků konkurzu. Notář si většinou lépe vyradí se složitými majetkovými vztahy a to nejen proto, že má přímý přístup do katastru nemovitostí, ale i proto, že je to jeho denní "chlebíček" zejména v dědickém řízení.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #67 kdy: 29. 01. 2013, 16:27:28 »
Myslím, že tyto věci je třeba striktně rozdělit.

1) právní služby
Otázka je, jakou kvalitu právních služeb poskytne realitka v případě, kdy převod nejde podle představ (= objevilo se něco, s čím nepočítala nebo co zatajila). Navíc u realitky je vždycky spípé, kdo je vlastně jejím klientem, protože její odměna není závislá na obou.
Zejména pro tyto situace je vhodnější, aby měl každý svého advokáta, který bude jednoznačně kopat za něj. Pokud si notáře zaplatíte sám, může poskytnout podobnou službu. Advokát bude nejspíš lépe schopen poradit v situaci, která hrozí sklouznout ke sporu před soudem, protože notáři sice také mohou před soudem zastupovat, ale dělají to spíše výjimečně.
Každopádně zde platí, že tyhle služby si platíte pro případ nejhoršího. Když bude všechno v pořádku a vše půjde jak na drátkách, je asi celkem jedno, komu jste zaplatil. Rozdíl poznáte, když se něco pokazí.

2) Úschova peněz
Co se týče notářské a advokátní úschovy: pokud nemáte konkrétního osobně prověřeného, osobně bych volil raději některou z velkých bank a vhodnou formu jistotního účtu či akreditivu. U advokátů se už v praxi ukázalo, že můžete narazit na černou ovci, která peníze z úschov zpronevěří. A, když to udělá u více klientů naráz, nemusí Vám pomoci ani povinné pojištění. Za škodu způsobenou některými úkony notářů sice můžete žalovat stát, ale nemyslím si, že by to byl tento případ, protože tyto služby notář nevykonává namísto státu. A, i kdyby, nezbude Vám, než se soudit - a soudy trvají pěkně dlouho.

3) Marketing
Jak už zmínili předdiskutéři, dát si fotku na web je otázka chvíle.
Jediné, co je třeba zvážit, je čas strávený prohlídkami nemovitosti.
Pokud ukazujete byt, kde bydlíte, není problém. Pokud ale prodáváte zděděnou nemovitost, máte jezdit přes celé město a máte fixní pracovní dobu, lze si představit, že se Vám bude hodit, že realitní agent bude nemovitost ukazovat sám.
Na druhou stranu si ale myslím, že při rozumné domluvě na tohle můžete sehnat člověka i levněji. Na menším městě, kde advokáti často nemají tolik klientů, si umím živě představit, že se dohodnete s advokátem, aby tam za nějaký rozumný peníz posílal koncipienta.

Iva

• Host
« Odpověď #68 kdy: 08. 02. 2013, 13:09:31 »
tak vidím,že v tom nejsem sama.Nedodržuji smlouvu,nejednají profesiunálne,a okamžitě vyhrožují právníkem a soudama.Dám vědět,jak to dopadlo,držte palce..Iva

Já první

• Host
« Odpověď #69 kdy: 25. 02. 2013, 20:23:04 »
Když si myslíte že to jde lehce odmítnoput tak nejde, prostě jsou to hajzlové nejvyšší kategorie, nikdy v životě už s nimi nechci mít nic společného. Jako poradci mi dali služební auto- boranou Fabii se spotřebou 8l/ 100 km. To nemá ani můj Civic 1,8iVTEC :-) A navíc jsem si PHM platil sám :-)

intarzista

• Host
« Odpověď #70 kdy: 25. 02. 2013, 21:35:11 »
A to jsi pod nimi dělal?

• Host
« Odpověď #71 kdy: 25. 02. 2013, 23:01:47 »
Když si myslíte že to jde lehce odmítnoput tak nejde, prostě jsou to hajzlové nejvyšší kategorie, nikdy v životě už s nimi nechci mít nic společného. Jako poradci mi dali služební auto- boranou Fabii se spotřebou 8l/ 100 km. To nemá ani můj Civic 1,8iVTEC :-) A navíc jsem si PHM platil sám :-)

Důležitý je, že ses u Bártů naučil aspoň smajlíkovat.

Činnost realitního makléře má dvě zásadní úskalí:
1. Je to podnikání v přímém prodeji (se všemi klady i zápory, které jsou s přímým prodejem spojeny)
Člověk jako ty, který v životě nepodnikal a ani podnikat nemůže, protože k tomu není osobnostně vybaven, se zkrátka nemá cpát, kam nepatří. Pak třeba zírá, že si musí náklady na práci hradit sám. Ano, taky o tomhle je podnikání - nejprve se musí peníze utratit, aby se jich víc vydělalo.
Přímý prodej je vhodný tak pro 15 % populace (vyžaduje sebedisciplínu, odříkání, pracovitost, schopnost plánovat atd.) a rozhodně je zcela nevhodný pro 85 % lidí, kteří do něj vstoupí. To jsou přesně ti, kdo potom říkají, že klienti nebo zákazníci nic nechcou, že je špatná doba nebo že působí v regionu s vysokou nezaměstnaností. To všechno jsou bohapusté výmluvy, nikdo z nich totiž nemá dostatek sebereflexe na to, aby přiznal, že zvolil obor, se kterým se míjí kosmickým obloukem.
2. Na trhu je přeagentováno
Tohle mají reality společné s tím tzv. finančním poradenstvím. Vstup do oboru je poměrně snadný a v řadě realitek to podle toho vypadá (schválně si srovnejte počet agentů třeba takovýho Stingu a MM Realit).

DanielK

• Host
« Odpověď #72 kdy: 28. 02. 2013, 14:07:30 »
Ještě chybí dodat, že i notáře, případně advokáta je vždy lepší vybrat na základě zkušeností vašeho okolí, každopádně šance nenaletět je u advokátů a notářů daleko menší. Otázka je nakolik se prodraží další právnický servis, pokud obchod nejde podle představ, ale jsou tam nevyjasněné vlastnické poměry atd. u realitek cena už dál nenaskočí, protože je v ceně.

Ne vždy je to tak jednoduché a už vůbec ne "levné", pokud si to zařizujete sami. Vím o čem mluvím. Kupoval jsem dům bez realitky a sundal jsem něco z ceny domu oplátkou za to, že to všechno objehám. Na domě bylo zástavní právo, x exekucí, exekučních příkazů k prodeji atd. Samozřejmě že na takový dům se hypotéka "nedává", takže to, co jsem si musel objezdit a obtelefonovat mě stálo x tisíc, 8 dní dovolené a spoustu promarněného volného času. Potom nastal problém s kupujícími, kteří se nějak šprajcli a přestali komunikovat, takže další nervy. Potom se to už nějak rozjelo (po mnoha týdnech), vyřízení hypotéky, smlouvy u advokáta (docela pálka Vám povím) a pak zase čekání, protože bance se moc nechtělo s uvolněním peněz. Pak katastr atd. No kdybych toto všechno věděl, tak bych si daleko raději připlatil za služby realitky, protože mě to stálo dobré 3 roky života.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #73 kdy: 28. 02. 2013, 14:27:43 »
Ne vždy je to tak jednoduché a už vůbec ne "levné", pokud si to zařizujete sami. Vím o čem mluvím. Kupoval jsem dům bez realitky a sundal jsem něco z ceny domu oplátkou za to, že to všechno objehám. Na domě bylo zástavní právo, x exekucí, exekučních příkazů k prodeji atd. Samozřejmě že na takový dům se hypotéka "nedává", takže to, co jsem si musel objezdit a obtelefonovat mě stálo x tisíc, 8 dní dovolené a spoustu promarněného volného času. Potom nastal problém s kupujícími, kteří se nějak šprajcli a přestali komunikovat, takže další nervy. Potom se to už nějak rozjelo (po mnoha týdnech), vyřízení hypotéky, smlouvy u advokáta (docela pálka Vám povím) a pak zase čekání, protože bance se moc nechtělo s uvolněním peněz. Pak katastr atd. No kdybych toto všechno věděl, tak bych si daleko raději připlatil za služby realitky, protože mě to stálo dobré 3 roky života.

Tak jak to teda bylo? Kupoval jste nebo prodával? Protože jednou píšete kupoval a podruhé že kupující přestali komunikovat.
S tím by Vám realitka těžko nějak pomohla, stejně jako s katastrem a tím, že se bance nechtělo spěchat s uvolněním peněz. V té době by už totiž měla realitka své peníze jisté (patrně dokonce na svém účtu), tak proč by se starali? A jak by fakticky mohli pomoct?

Bohouš

• Host
« Odpověď #74 kdy: 01. 03. 2013, 08:56:37 »
Tak  čerstvá zkušenost z Bart reality z druhé strany . Včera jsem byl na "pracovním pohovoru " ,, Z původní  nabídky pěkného zaměstnáni se vyklubal  kontakt z totální partou grázlů.
Nabídli mi smlouvu ,kde  je smluvní pokuta 300 tis celkem  za cokoliv , vše je na  živnosťák , pak další pokuty  včetně poplatku když od nich odejdu ,
splatnost  samozřejmě okamžitě ,  k tomu rozhodčí doložka,kdy si rozhodce jmenují sami  a  perla na konec , při nástupu bych podepsal  bianco směnku s okamžitou vymahatelnosti !!!!!  tvl ,,
 To sem jim omlátil o hlavu  a šel jsem pryč . No  jen drobnost ? máte 30 tis ? proč ? no to zezačátku budete potřebovat na benzín .. který si platíte ,, tvl takový šmejd jsem ještě neviděl  :-* :-[ :-[ :-[

Platby GoPay

reklama