reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nekalé praktiky - Bart reality  (Přečteno 256274 krát)

Kamila

• Host
Nekalé praktiky - Bart reality
« kdy: 30. 11. 2011, 16:58:29 »
S touto realitkou zkušenost velmi poučná. Při sepisování smlouvy spousta slibů a ujišťování, potom nic. Protože jsme dva spoluvlastníci, nechala jsem slečně Šindelářové obě smlouvy s tím, že je dá podepsat druhému spoluvlastníkovi a nechá podepsané u něj. Pokud nebude podepsaná od obou spoluvlastníků, je prý smlouva neplatná a nemůže nic ani zveřejnit. Bratr nepodepsal. Za dva dny nabídka zveřejněna s úplně jinou cenou než byla ve smlouvě a další nesmysly o vybavenosti apod. Jakmile jsem to zjistila, požádala jsem o odstranění, ale bylo mi řečeno, že smlouva je platná a mohu ji zrušit jedině výpovědí.(Naštěstí prý je smlouva na dobu neurčitou) No a co je na tom nejhorší, že já nemám vlastně nic v ruce, protože realitka se mnou přestala jednat. No a co se týká smluv, tak jsem se na jejich stránkách dočetla, že uzavírají pouze exkluziuvní smlouvy. TAK VELKÝ POZOR. Této realitce tedy určitě NEVĚŘIT
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:07:36 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Sterzingerova Ester

• Host
Re: Nekalé praktiky - Bart reality
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2011, 21:46:37 »
Je to přesně jak píšete.
Princip podvodu BART REALITY s.r.o.
- Naláká se zájemce o prodej nemovitosti na lživý reklamní letáček.
- Uzavře se s ním exkluzivní smlouva na základě částečných informací o této
smlouvě s odchylným výkladem jednotlivých bodů
- Než prodávajícímu dojde co podepsal a než vyprší výpovědní lhůta jsou
lákáni kupující ke složení nevratné zálohy (provize) na koupi nemovitosti.
- Po zaplacení provize kupujícím si už musí při jakémkoli problému kupující
a prodávající poradit sami. BART-Reality s.r.o. přestane komunikovat.
- Pokud by BART-Reality přeci jen vznikl nějaký problém, je tu pokuta a její
jednoduchá exekuční vymahatelnost díky rozhodčí doložce ve smlouvě.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:08:06 od dalich »

Franta

• Host
« Odpověď #2 kdy: 01. 02. 2012, 15:34:13 »
Pri prodeji rodinneho domu kde naslibovaly hory doly!Jak vse bude OK pro obe strany a vse zaridi tak ted ja na vlastni naklady 2 mesice po prodeji platit Odhad nemovitosti!Pricemz slibovaly ze to vse hradi oni proto je provize takova!Abych to zhrnul jsou to .... ktere si vzaly za prodej 79 000,- a v podstate nemely zadne naklady!!!BART Reality nebrat!!!!!!!
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:08:20 od dalich »

petr

• Host
« Odpověď #3 kdy: 15. 02. 2012, 13:13:02 »
Dobrý den,

to že realitní kanceláře mají nulové náklady je pouze Vaše zcela zcestná úvaha. Chvíli jsem v RK dělal a vím, kolik se platí třeba jen za prezentaci nemovitosti třeba na serveru sreality.cz, za pár měsíců už je to pěkná pálka. Další věc je zpracování smluv od právníka, napřed si zjistěte, za kolik právníci pracují. A v neposlední řadě, RK mají pohonné hmoty zdarma? Asi také ne, že?
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:08:33 od dalich »

Mirek

• Host
« Odpověď #4 kdy: 20. 02. 2012, 09:46:49 »
Ja si myslím že problém není ve firmě ale v přístupu každého makléře. Také jsem prodával přes Bart reality a byl jsem spokojen, servis byl od makléře až do konce bez komplikací i s odhadem nemovitosti i podáním dan. přiznaní na fin. úřad.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:08:47 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mirek

• Host
« Odpověď #5 kdy: 20. 02. 2012, 09:49:54 »
S touto realitkou zkušenost velmi poučná. Při sepisování smlouvy spousta slibů a ujišťování, potom nic. Protože jsme dva spoluvlastníci, nechala jsem slečně Šindelářové obě smlouvy s tím, že je dá podepsat druhému spoluvlastníkovi a nechá podepsané u něj. Pokud nebude podepsaná od obou spoluvlastníků, je prý smlouva neplatná a nemůže nic ani zveřejnit. Bratr nepodepsal. Za dva dny nabídka zveřejněna s úplně jinou cenou než byla ve smlouvě a další nesmysly o vybavenosti apod. Jakmile jsem to zjistila, požádala jsem o odstranění, ale bylo mi řečeno, že smlouva je platná a mohu ji zrušit jedině výpovědí.(Naštěstí prý je smlouva na dobu neurčitou) No a co je na tom nejhorší, že já nemám vlastně nic v ruce, protože realitka se mnou přestala jednat. No a co se týká smluv, tak jsem se na jejich stránkách dočetla, že uzavírají pouze exkluziuvní smlouvy. TAK VELKÝ POZOR. Této realitce tedy určitě NEVĚŘIT
To vypadá jako by jste je jen chtěli shodit před případnými klienty, budte konkretní a uvedte tedy jmeno makléře, at se má každý možnost bránit.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:09:12 od dalich »

Petra

• Host
« Odpověď #6 kdy: 06. 04. 2012, 20:00:55 »
Také mám s touto společností zkušenost!!!! Zavolala p. Nováková na prodej domu a i když jsem se 3x zeptala jestli jsou realitky paní tvrdila, že ne a že jsou zájemci o koupi. Na sjednanou schůzku přišel pán a tvářil se movitě a že má veliký zájem a pomalu sepisoval smlouvu o koupi. Naštěstí jsem vše včes odhalila a zavolala policii. Jméno toho pána je Musial a před policií se bránil tím, že není realitky, že s ní pouze spolupracuje .......HI HI HI. Takže POZOR ....jejich tel. číslo je 606676225

Všem prodávajícím i kupujícím hodně zdaru, ale se společností BART reality!!!!!!!!!

« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:00 od dalich »

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #7 kdy: 06. 04. 2012, 20:08:40 »
A co ten pán spáchal tak strašného, že to přijela řešit policie? BTW zkuste si dělat prdel z modelíny nebo z toho, kdo vás ráno oblíká...
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:05 od dalich »

Mirek

• Host
« Odpověď #8 kdy: 06. 04. 2012, 23:50:11 »
a paní o po  vás chtěl tak strašného? Nebylo to naopak, že jste chtěla po něm něco vy a on nechtěl?-)))) Policie přijela? já si snad dám ještě pivo. Stará fuchtle si chce vrznout a dyž jí to neklapne tak si ještě zavolá na pomoc kliftony.....doba jefakt naruby-))))
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:09 od dalich »

marrowsh

• Host
« Odpověď #9 kdy: 10. 04. 2012, 20:36:41 »
Také mám s touto společností zkušenost!!!! Zavolala p. Nováková na prodej domu a i když jsem se 3x zeptala jestli jsou realitky paní tvrdila, že ne a že jsou zájemci o koupi. Na sjednanou schůzku přišel pán a tvářil se movitě a že má veliký zájem a pomalu sepisoval smlouvu o koupi. Naštěstí jsem vše včes odhalila a zavolala policii. Jméno toho pána je Musial a před policií se bránil tím, že není realitky, že s ní pouze spolupracuje .......HI HI HI. Takže POZOR ....jejich tel. číslo je 606676225

Všem prodávajícím i kupujícím hodně zdaru, ale se společností BART reality!!!!!!!!!

Tak to jste mě potěšila p. Heczková, pomalu jsem s Vámi nic nesepisoval...Na to pozor.

« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:14 od dalich »

marrowsh

• Host
« Odpověď #10 kdy: 10. 04. 2012, 20:38:07 »
A co ten pán spáchal tak strašného, že to přijela řešit policie? BTW zkuste si dělat prdel z modelíny nebo z toho, kdo vás ráno oblíká...
Samozřejmě že nic...
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:18 od dalich »

marrowsh

• Host
« Odpověď #11 kdy: 10. 04. 2012, 20:50:18 »

Tak to jste mě potěšila p. Heczková, pomalu jsem s Vámi nic nesepisoval...Na to pozor.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:23 od dalich »

Johnie Walker

• Host
« Odpověď #12 kdy: 12. 04. 2012, 21:28:53 »
Na koho se nalepí, s tím je zle!!!
Jde jim jen o sepsání exkluzivní smlouvy, pak hledají další oběti, co potřebují prodat nemovitost. Když se jim podaří sepsat smlouvu, přestanou zcela komunikovat. Nemají důvod, Vy chcete prodat nemovitost, oni NE. Mají co chtěli - smlouvu, a když nemovitost  prodáte sami, okamžitě chtějí pokutu za nedodržení smlouvy. Bart Reality mají snahu a jsou plni ochoty pouze do podpisu, pak jste pro ně pouze trezor. Je to právně nenapadnutelné a prakticky legální podvod za minimální náklady z jejich strany.
Systém práce:
Zavoláte ženě, která se nepředstaví, ale několikrát prohlásí, že není RK a dům chce pro sebe.
Domluvíte se s ní na datu a čase JEJÍ návštěvy u vás.
Přesně na minutu vystoupí z auta muž!!Protestujete, že jste jednali se ženou, prohlásí, že je sice zaměstnanec RK, ale tento dům je nádherný a paní se určitě bude líbit a 100% dům koupí, že s ní má zkušenosti, protože ona mu věří, neboť již jednu nemovitost pro ni sehnal.
Začne Vám chválit úplně všechno
Sleduje okna a vybavení bytu, nezajímá ho nemovitost jako taková, ale to, kdo a jak v ní žije, proč???
Za hodinu z Vás vytáhne potřebné informace, a několikrát padne větička o 10% záloze, kterou složí paní, se kterou jste telefonicky jednali.
Pak přijde další krok: telefonický hovor jeho nadřízenému, sdělí mu výsledek práce – výslechu a předá telefon prodávajícímu a pošeptá mu, aby sdělil "šéfovi", že exkluzivitu nesepíše, čímž poradí onomu šéfíkovi, aby tento kšeft nechali plavat, protože prodávající není zcela neschopný a během výslechu padne slovo právník.
Tím to nekončí
Makléř Vám nakonec sdělí, že ještě zavolá. On opravdu někdo zavolá a to ze zcela prvního telefonního čísla, kterým to začalo, se představí jako manžel té paní, a vytahuje další informace a nabídne realizaci oné nevratné zálohy za paní, která dům nikdy neviděla. Pokud odmítnete podepsat smlouvu i tentokrát, máte snad vyhráno a pokoj od těchto hyen. Celé jejich jednání směřuje k jedinému cíli: podpis exkluzivní smlouvy pro tuto RK. Chování makéře je po celou dobu profesionálně příjemné, pochválí vám i zdechlou myš na sporáku.
Lidé bděte, neprodáváte rohlíky ale životní úspory. Jsou schopni Vás totálně zruinovat.
Je to propracované a dobře organizované hejno podnikatelů a jsou vždy připraveni Vám pomoci od několika desítek až stovek tisícovek.
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:29 od dalich »

Lubik

• Host
« Odpověď #13 kdy: 13. 04. 2012, 09:31:47 »
Nechápu co se tu tak dlouze řeší, prostě někdo zprostředkovává prodej nemovitostí, jiný ojetých aut, vysavačů, pojistek všeho druhu. Nemám-li o jejich službu zájem, tak je odmítnu. I já bych se rád dozvěděl proč byla volána policie?
« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:33 od dalich »

vanda

• Host
« Odpověď #14 kdy: 14. 04. 2012, 16:44:02 »
To vypadá jako by jste je jen chtěli shodit před případnými klienty, budte konkretní a uvedte tedy jmeno makléře, at se má každý možnost bránit.
Tento příspěvek jsem posílala někdy v květnu nebo červnu . Jméno makléře vtam bylo uvedeno. Jedná se o slečnui Petru
Šindelářovou z pobočky v Příbrami. Než swe vše vyřídilo (ukončení smlouvy), slečna již v seznamu makléřů nebyla. Prý se její jednání nelíbilo panu ředitel, a to byla v dubnu 2011 vyhlášena nejslepším nováčkem. Zdravím a přeji hodně úspěchů s touto RK. Věra

« Poslední změna: 12. 07. 2013, 10:15:37 od dalich »

Platby GoPay

reklama