reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Partners ano či ne??? Jaké máte zkušenosti s Partners Financial Services?  (Přečteno 525528 krát)

Zdenek

• Host
Re:Partners Ano či Ne??? Kdo máte jaký zkušenosti s Parteners???
« Odpověď #30 kdy: 04. 06. 2012, 09:48:44 »
Patriku, asi tomu rozumite, co mi tedy poradite, abych se zbavil hypoteky drive a nemusel bance platit 25 let uroky? Ja jsem podobnou nabidku taky dostal, ale jestli je nevyhodna, tak poradte jak na to. Urcite to bude zajimat vic lidi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: 04. 06. 2012, 11:18:25 »
Patriku, asi tomu rozumite, co mi tedy poradite, abych se zbavil hypoteky drive a nemusel bance platit 25 let uroky? Ja jsem podobnou nabidku taky dostal, ale jestli je nevyhodna, tak poradte jak na to. Urcite to bude zajimat vic lidi.
Tady je jediná rada - "splácet co to jde". Nevím, jak je smlouva postavena - jestli je tam fixace na několik let (a na kolik), nebo je navázána na nějakou mezibankovní sazbu (např. PRIBOR), za jakých podmínek je možné dát mimořádné splátky, atd.
Od toho všeho se odvíjí "manévrovací prostor" klienta.
Pokud byla ke smlouvě uzavřena "spořicí pojistka" tak také hodně záleží na tom, jak dlouho už běží (jestli běží déle než dva roky a už se zaplatila provize prodejce, nebo jdou zatím všechny splátky jen na jeho provizi), zda je to opravdu jen "na spoření" a riziková část je jen symbolická a ve skutečnosti nic nekryje, nebo na zanedbatelné částky, atd.
Ono zrušit životní pojistku sjednanou k hypotéce není až tak snadné, obvykle je na nich vinkulace - tedy bez souhlasu banky to nejde.

Já osobně bych doporučil trochu si dát dohromady podklady a zjistit si, za jakých okolností je možné hypotéku předčasně splatit/refinancovat. Pak dle aktuálně nabízené sazby domovské banky¨
1) pokusit se změnit podmínky u současné banky
nebo
2) refinancovat k jiné bance (nabídne-li výhodnější podmínky).

Životní pojistku buď zrušit, nebo (má-li výhodné rizikové připojištění) snížit rezervotvornou částku na minimum a "přebytečné" peníze použít na navýšení měsíční splátky. Případné přebytky v domácním rozpočtu odkládat na spořicí účet či termínovaný vklad a při konci fixace použít na snížení jistiny hypotéky (případně pravidelně snižovat jistinu, pokud to banka umožňuje - některé banky umožňují např. 1 x za rok mimořádnou splátku o určité výši).

Prostě variant je víc, záleží na tom, "jak moc špatně" byla stará hypotéka sjednána.

Higgs

• Host
« Odpověď #32 kdy: 18. 06. 2012, 10:44:33 »
Přeji dobrý den, opravdu tu plácáte páte přes deváté, viz POV a sankce za 60 měsíců. Opravdový poradce Vám každý rok zkontroluje stav smluv, takže k tomuto vůbec nemůže dojít. A co se týče Partners? Dobré podmínky, filozofie a bezkonkurenční servis. Dále by jste si měli uvědomit, že pokud nemáte ošéfované finance kompletně a se 100% informací od Vás, tak ani ten nejlepší poradce za nic nemůže 100% ručit. Koukněte se na jejich produkci a zjistíte, že IŽP není jejich největší produkcí. Za mě dávám palec nahoru.

Bezkonkurencni servis? No.. to opravdu ano. Neco tak otresneho jsem skutecne jeste nevidel, to opravdu nema konkurenci.
Po te, co jsem jejich prostrednictvim uzavrel nekolik smluv, jsem je prestal zajimat (zarobili na provizich a v dohledne dobe ze me nic dalsiho nekoukalo), a za rok se mi nikdo neozval. Ale nejen to - kdyz sem ja za par mesicu neco potreboval, nikdo se se mnou nebavil, a musel sem si to vyridit sam. O dalsich par mesicu pozdeji podobna situace, jeste extremnejsi - jedna pojistovna mi psala, ze kvuli zmene zakona by byla vhodna uprava smlouvy, ale ze to je jen informativni dopis, protoze muj poradce se uz urcite ozval a probral to se mnou.. prdlacku. Zase sem si to musel vyridit sam. Jak se pozdeji ukazalo, tentokrat delali Partners mrtveho brouka proto, ze muj poradce z firmy odesel - to, ze mel nejake klienty a ze by se jim melo dat vedet asi v te firme nikoho nezajima, sak provize dostali a za servis nic nekapne.
Uz sem videl a slysel hodne, ale Partners jsou opravdu bezkonkurencni - smejdi.

Luky

• Host
« Odpověď #33 kdy: 18. 06. 2012, 13:29:27 »
Služby Partners jsem naštěstí nevyužil, ale stačilo mi, jak vymazali hlavu přátelům co to zkusili.  "Poradce" si udělá snad jenom 1 zkoušku u ČNB a hurá jde radit lidem, jak mistr světa amoleta. Za mě nedoporučuji. Bohužel nevím za kým bych Vás poslal, protože jako student se snažím o své peníze starat sám.

komisař šulin

• Host
« Odpověď #34 kdy: 19. 06. 2012, 04:32:52 »
Přeji dobrý den, opravdu tu plácáte páte přes deváté, viz POV a sankce za 60 měsíců. Opravdový poradce Vám každý rok zkontroluje stav smluv, takže k tomuto vůbec nemůže dojít. A co se týče Partners? Dobré podmínky, filozofie a bezkonkurenční servis. Dále by jste si měli uvědomit, že pokud nemáte ošéfované finance kompletně a se 100% informací od Vás, tak ani ten nejlepší poradce za nic nemůže 100% ručit. Koukněte se na jejich produkci a zjistíte, že IŽP není jejich největší produkcí. Za mě dávám palec nahoru.

Bezkonkurencni servis? No.. to opravdu ano. Neco tak otresneho jsem skutecne jeste nevidel, to opravdu nema konkurenci.
Po te, co jsem jejich prostrednictvim uzavrel nekolik smluv, jsem je prestal zajimat (zarobili na provizich a v dohledne dobe ze me nic dalsiho nekoukalo), a za rok se mi nikdo neozval. Ale nejen to - kdyz sem ja za par mesicu neco potreboval, nikdo se se mnou nebavil, a musel sem si to vyridit sam. O dalsich par mesicu pozdeji podobna situace, jeste extremnejsi - jedna pojistovna mi psala, ze kvuli zmene zakona by byla vhodna uprava smlouvy, ale ze to je jen informativni dopis, protoze muj poradce se uz urcite ozval a probral to se mnou.. prdlacku. Zase sem si to musel vyridit sam. Jak se pozdeji ukazalo, tentokrat delali Partners mrtveho brouka proto, ze muj poradce z firmy odesel - to, ze mel nejake klienty a ze by se jim melo dat vedet asi v te firme nikoho nezajima, sak provize dostali a za servis nic nekapne.
Uz sem videl a slysel hodne, ale Partners jsou opravdu bezkonkurencni - smejdi.

Klienty odchozího agenta dostane do správy agent nový a je na něm, co s kontakty udělá. Pochopitelně je hloupý, když si jich nevšimne.
Na druhou stranu je to tak, že většina klientů, které si nenasmlouvá daný agent, se s ním bavit moc nechce - mají vyloženě hrůzu z toho, že jim bude něco nabízet, ten tzv. servis chápou jako děsné otravování. Ty jsi tak jeden ze sta, kdo servis vyloženě požaduje. To je docela sympatické.

Problém Partners je jinde. Potkal jsem se z několika lidmi z Partners, všechno to byli ucha mezi 20 a 25 lety. A tito lidé bez životních zkušeností mají radit klientům ohledně důchodu, hypoték a vůbec života. Sami přitom bydlí u maminečky a důchod je jim u prdele a práci toho tzv. poradce chápou jen jako příležitost k nabouchání prachů na Audinku. A to radši nerozebírám mezi agenty velmi rozšířenou finanční a odbornou negramotnost - většina agentů vyloženě spolíhá na názory firemních analytiků a o svět financí se zajímá okrajově.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Pavel

• Host
« Odpověď #35 kdy: 19. 06. 2012, 16:18:47 »
Služby Partners jsem naštěstí nevyužil, ale stačilo mi, jak vymazali hlavu přátelům co to zkusili.  "Poradce" si udělá snad jenom 1 zkoušku u ČNB a hurá jde radit lidem, jak mistr světa amoleta. Za mě nedoporučuji. Bohužel nevím za kým bych Vás poslal, protože jako student se snažím o své peníze starat sám.

Než nováček vyrazí do ostrého provozu, musí absolvovat několik interních zkoušek a k tomu další zkoušky u ČNB + hromadu školení. Systém, který popisujete, je zaběhnutý spíše u jiných rádoby finančně poradenských společností. Hlavně, že to můžete objektivně posoudit, aniž byste prozkoumal, jak to v Partners (nebo jinde) skutečně funguje. Přeji hodně štěstí při orientaci ve finančním trhu. Podělte se o zkušenosti, jak se Vám daří: "...jako student se snažím o své peníze starat sám."
Opravdu si myslíte, že vše zvládnete sám?

Pavel

• Host
« Odpověď #36 kdy: 19. 06. 2012, 16:28:33 »
" ...a nijak vyrazne se nelisi od ostatnich podobnych spolecnosti..."

A proč mají v logu "Finanční poradenství jinak"?

játyon

• Host
« Odpověď #37 kdy: 20. 06. 2012, 01:03:53 »
Jako motto si můžu zvolit, co chcu - třeba že ty jsi největší píča na světě.

Obecný problém tzv. poradců je ten, že 99,9 % z nich nabízí jen zprovizněné produkty (a ty v případě konzervativní české povahy nejsou to nejlepší řešení), resp. nemají zájem rozšířit své produktové portfolio - jsou leniví a pohodlní (což je obecná vlastnost živé hmoty, nejen lidská). S tím, co jsem po letech činnosti v oboru poznal, vím, že zpravidla platí poradce domu = peníze do hajzlu. Čest těm řídkým výjimkám. Ale znova říkám, většina poradců páchá škody nevědomky či z pohodlnosti (ačkoli to je neomlouvá).

Vem si třeba, kdo z poradců tě upozorní na změnu dodavatele energií. Dle mé zkušenosti téměř nikdo. Přitom je to taková "drobnost", která tobě ušetří i tisíce ročně a poradci přinese další příjem. No není to ideální produkt? Zeptej se svýho poradce.

Chicko

• Host
« Odpověď #38 kdy: 11. 07. 2012, 21:37:53 »
Kombinace investice a hypoteky spojuje vsechny nevyhody. Jen za predpokladu podstoupeni neumerneho rizika muze (pri opravdu velkem stesti) presahnout zhodnoceni z investice naklady hypoteky.
Klient splaci dele (tedy dele podstupuje riziko) a neustale nad nim visi "damokluv mec" v podobe poklesu trhu - lide, kteri si tento produkt zalozili v 90. letech tak s prichodem krize zjistili, ze jim "vzala" nekolik let splaceni.
Krome lakadla v podobe vyssi provize pro prodejce nevidim zadny duvod proc klientovi takto vysoce rizikovy produkt nabizet.
jste si slutečně jist, že na 5% investici při hypotéce, která je třeba 3,9% musíte riskovat? Pokud ano, tak vůbec neznáte český finanční trh, existují investice(spoření) s průměrným zhodnocením nad 5%, které jsou zajištěny a tím pádem svou hypotéku vždy splatíte dříve!!! Pokud mi však chcete tvrdit , že nesplatíte, tak si vemte kalkulačku a počítejte. Když budete dávat 1500Kč na v průměru 5% úrok, po dobu fixace a následně splatíte, bude vždy splaceno více, než kolik by bylo splaceno, když by jste je přímo splácel do hypotéky a to klidně i pokud by Hypo byla 4,4%(v současnosti se dají pořídit finance na bydlení okolo 3,6% (samosebou i za mnohem méně, ale nebudu zde psát o 2,5% a variabilní hypo, když je variabilní:-))
Natáhnutí hypotéky v počátku třeba na 30 let nezmnamená , že jí budete platit 30 let(nést riziko), ale dokonce o několik let méně za stejného platebního výměru za použití kombinace (spoření-investice/Hypo) (ovšem je to jen asi poslední rok a půl, kdy Hypo je na tak nízké % úrovni a částce na Hypo nad 450 000 Kč, kdy to má cenu řešit v Hypo a ne v překlenováku u SS)
Pokud žádný takový produkt neznáte nemůžete lidem radit:-)

nejsem poradcem Partners ani se jich nemohu zastávat či je hanit, nemám s nimi žádnou zkušenost , ale pan Chrz v tomto přízpěvku jasně ukázal , že on radit nemůže také a haní něco co sám nezná.

Chicko

• Host
« Odpověď #39 kdy: 11. 07. 2012, 22:01:27 »

Životní pojistku buď zrušit

vytrhávám z kontextu ovšem tohle by měla vidět ČNB, jen tak z patra, bez znalosti navrhnout zrušení životního pojištění, to je pokud máte licenci ČNB na zahájení přešetřování, protože touto radou, popkud by jste byl skutečně finanční poradce, Váš klient by se jí řídil a došlo by k jeho poškození (což by určitě došlo), by jste o ní také mohl přijít + finanční sankce. Vím radit na webu je asi těžké, ale tady jste se již podruhé Vážně sekl!!!   

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #40 kdy: 11. 07. 2012, 22:02:26 »
jste si slutečně jist, že na 5% investici při hypotéce, která je třeba 3,9% musíte riskovat? Pokud ano, tak vůbec neznáte český finanční trh, existují investice(spoření) s průměrným zhodnocením nad 5%, které jsou zajištěny a tím pádem svou hypotéku vždy splatíte dříve!!!

Tak tento produkt bych opravdu chtěl vidět.
Už samotná zmínka o "průměrném zhodnocení", kterou jste použil, ukazuje, že zhodnocení kolísá, takže je tam evidentní riziko.

Chicko

• Host
« Odpověď #41 kdy: 11. 07. 2012, 23:51:51 »

[/quote]

Tak tento produkt bych opravdu chtěl vidět.
Už samotná zmínka o "průměrném zhodnocení", kterou jste použil, ukazuje, že zhodnocení kolísá, takže je tam evidentní riziko.
[/quote]
Pokud rozumíte finančním produktům určitě jej znáte a když zhodnocení není konstantní neznamená jistě, že je evidentní riziko (riziko je všude od slamníku, přes účet až po forex, záleží jak se to veme, třeba pokud forex umíte není riziko téměř žádné, oproti slamníku když vás vykradou), v daném produktu se dá hodnotit dokonce, že je pro konzervativní investory.
K zhodnocení:
si vemte spořící účet, když máte na účtu 2% ročně a připisováno po měsíci, tak při spořené částce 500Kč máte skutečně zhodnocení 2%? No první měsíc když dáte 500Kč a necháte celý rok jen ležet a zhodnocovat,žádné jiné finance nepřidáte tak ano a dokonce víc jak 2%, ovšem pokud budeme vkládat 500kč každý měsíc, bude výnos 2% z mé částky jež jsem vložil? To těžko, musíme si řící, že ani složený úrok nám za rok nenahradí daň, kterou už po několika měsících budeme muset platit ze zisku.......
takže pokud uvádím 5% v průměrném zhodnocení, jedná se skutečně v konečném důsledku k zhodnocení 5% p.a. ikdyž tam není přímo 5% jen zhodnocení toho dosahuje(ovšem je zde jasné pravidlo, jak jej dosáhnete a přímo k protipohybu Hypo je tento produkt ideální, musí člověk pochopit co jsem prvně napsal  :).

Pokud jsem Vám dostatečně nenapověděl, kontaktujte skutečného finančního poradce, popište mu produkt a jeho funkci k hypo (když mu přečtete kompletně můj text, měl by pochopit) a uvidíte, že produkt znáte (je pravdou, že v současnosti se dá sjednat u jediné instituce, ale třeba loni to bylo u více institucí/ produkt se dá sjednat u vícero společností jen u jedné plně splní podmínky zhodnocení, při dodržení textu na který jste reagoval) ;), v každém případě na tom budete lépe než nyní, buď zjistíte , že Váš poradce tomu až tak nerozumí(když Vám ho neřekne), nebo Vám prozradí produkt a vy budete zase chytřejší ;D)

Chicko

• Host
« Odpověď #42 kdy: 12. 07. 2012, 00:30:58 »
jinak k zhodnocení ještě jedna ukázka :P
jsem 60 letý důchodce a je rok 2007 mám částku 30 000Kč mám možnost zhodnotit své finance o 40% za 5 let?
já říkám ANO a dokonce zvolím produkt, jež je konzervativní, ba nakonec budu v roce 2012 nad očekáváním (díky společnosti u níž jsme produkt sjednal), protože to bude 50% za 5 let!
ted můžete uvažovat o co se jedná  :o

Chicko

• Host
« Odpověď #43 kdy: 12. 07. 2012, 00:34:08 »
jinak k zhodnocení ještě jedna ukázka :P
jsem 60 letý důchodce a je rok 2007 mám částku 30 000Kč mám možnost zhodnotit své finance o 40% za 5 let?
já říkám ANO a dokonce zvolím produkt, jež je konzervativní, ba nakonec budu v roce 2012 nad očekáváním (díky společnosti u níž jsme produkt sjednal), protože to bude 50% za 5 let!
ted můžete uvažovat o co se jedná  :o
jedná se o jiný produkt než v předchozích textech

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #44 kdy: 12. 07. 2012, 11:37:37 »
třeba pokud forex umíte není riziko téměř žádné

Tak tohle je opravdu zavádějící formulace par excellence.
Forex má podobné vlastnosti jako státní dluhopisy: existuje tam obrovský "long tail", který je sice relativně málo pravděpodobný, ale jeho důsledky mohou být zničující.

Je třeba rozlišovat tři veličiny:
- pravděpodobnost nežádoucího jevu
- ztráta, pokud k tomuto jevu dojde
- riziko, které se často chápe jako součin prvních dvou čísel

Osobně považuji z pohledu běžných spotřebitelů, kteří svůj kapitál zpravidla považují za do jisté míry nenahraditelný, za akceptovatelnější 10% pravděpodobnost 10% ztráty, než 1% pravděpodobnost 100% ztráty, ačkoli nominálně je riziko stejné. Poradce by tohle měl klientovi srozumitelně sdělit, ale ještě nikdy jsem to od žádného poradce ve srozumitelné podobě neslyšel. Například u tzv. zajištěných fondů, se to zpravidla odbývá formulací "splnění závazků fondu závisí na splnění závazků emitentů podkladových cenných papírů" nebo něco takového, považuji za hrubě nedostatečnou, protože klientovi rozhodně není srozumitelně sděleno, že, pokud fond použije jako podkladový státní dluhopis státu, který zbankrotuje, tak nemusí dostat nic!

Takže prosím, buďte tak laskav, a vyjděte s těmi Vašimi kouzelnými produkty ven, ať o nich může proběhnout nějaká diskuse.

Platby GoPay

reklama