reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Partners ano či ne??? Jaké máte zkušenosti s Partners Financial Services?  (Přečteno 525533 krát)

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Tak hned první dva odkazy jsou o dvou různých pokutách - jedna 2 milionová, jedna 6 milionová. Na další stránce se mluví o další pokutě 100 000 Kč
« Poslední změna: 05. 02. 2014, 09:08:49 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lucie

• Host
Dobrý den. Mám osobní zkušenost a musím říci, že je dobrá. Zpočátku jsem byla skeptická, protože má předešlá zkušenost s finančním poradcem (od jiné společnosti) nebyla příliš dobrá. Ale nechtěla jsem házet všechny do jednoho pytle a tak jsme to zkusili a mohu říci, že jsem tomu ráda. Nepatříme s manželem k zámožným lidem. Jsme normální rodina, která spotřebuje, co vydělá, ale i přesto nám tato služba pomohla. Rozhodně nesouhlasím s tím, že kdo není bohatý, nepotřebuje poradit. Ba právě naopak. Pán nám našel možnost, jak můžeme ještě něco uspořit (vytvořit si rezevru) a hlavně nám vysvětlil co a proč s penězi (byť jich není mnoho), abychom se nedostali do situace bankrotu v případě, že se něco nepodaří (zráta práce, nemoc, rozbité auto atd.).  Když jsme o pár let později potřebovali vyřídit hypotéku, stačilo zavolat a náš partner vyřídil vše za nás. Normální/obyčený člověk se dle mého nedokáže orientovat na finančním trhu a banka vám nikdy nedá takové podmínky, jaké vám může vyjednat někdo, kdo se v této oblasti orientuje. Rozhodně nic nás to nestálo a musím říci, že před řešením jakékoliv věci, týkající se financí si nechám ráda poradit od člověka, který tomu rozumí. Dokáží spočítat věci, na které finančně "nevzdělaný" člověk ani nepomyslí. Velkým plusem je dle mého i skutečnost, že poradci v Partners jsou odměňováni za určité úkony stejně, ať už je vyjednají u kterékoliv banky/pojišťovny. Tudíž máte jistotu, že takový člověk bude chtít vyjednat nejlepší podmínky pro VÁS, protože za to dostane stejně tam i tam. Partners pracuje pro vás, nikoliv pro banku a to je pro mne osobně velká deviza. Bankám, pojišťovnám a jejich drobnému písmu a pro mě nesmyslným termínům nevěřím .... Souhrnně tedy mohu doporučit.   :-*

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Budu předpokládat, že to nepsalo margetingové oddělení Partners (přece jen to k tomu svádí, protože tohle není styl, jakým píše člověk, který financím vůbec nerozumí) a pokusím se to trochu okomentovat.
Dobrý den. Mám osobní zkušenost a musím říci, že je dobrá. Zpočátku jsem byla skeptická, protože má předešlá zkušenost s finančním poradcem (od jiné společnosti) nebyla příliš dobrá. Ale nechtěla jsem házet všechny do jednoho pytle a tak jsme to zkusili a mohu říci, že jsem tomu ráda. Nepatříme s manželem k zámožným lidem. Jsme normální rodina, která spotřebuje, co vydělá, ale i přesto nám tato služba pomohla. Rozhodně nesouhlasím s tím, že kdo není bohatý, nepotřebuje poradit. Ba právě naopak. Pán nám našel možnost, jak můžeme ještě něco uspořit (vytvořit si rezevru) a hlavně nám vysvětlil co a proč s penězi (byť jich není mnoho), abychom se nedostali do situace bankrotu v případě, že se něco nepodaří (zráta práce, nemoc, rozbité auto atd.).  Když jsme o pár let později potřebovali vyřídit hypotéku, stačilo zavolat a náš partner vyřídil vše za nás. Normální/obyčený člověk se dle mého nedokáže orientovat na finančním trhu a banka vám nikdy nedá takové podmínky, jaké vám může vyjednat někdo, kdo se v této oblasti orientuje.
Jak se to vezme. Ano, finanční poradce může vyjednat lepší podmínky, než dostane "člověk z ulice, co přijde a vezme první nabídku". Nicméně i s obyčejným klientem je banka ochotna vyjednávat a ve výsledku má mnohem širší manévrovací prostor, protože nemusí platit provizi poradci. V jiné diskusi se jeden uživatel svěřil, že pracovník pobočky mu sdělil, "že by mohl jít ještě o něco níže, kdyby nepřišel s tím šaškem", tolik tedy i k tomu, "že to nic nestojí"
Rozhodně nic nás to nestálo a musím říci, že před řešením jakékoliv věci, týkající se financí si nechám ráda poradit od člověka, který tomu rozumí. Dokáží spočítat věci, na které finančně "nevzdělaný" člověk ani nepomyslí. Velkým plusem je dle mého i skutečnost, že poradci v Partners jsou odměňováni za určité úkony stejně, ať už je vyjednají u kterékoliv banky/pojišťovny.
Ano, to je pravda, v Partners existuje bodový systém, kdy za stejný druh produktu je odměněn stejným počtem bodů, bez ohledu na to, od které společnosti tento produkt pochází. Jenže toto již naplatí mezi produkty navzájem. Jiný (vyšší) počet bodů je za investiční životní pojištění a jiný za penzijko. Poradci je tak jedno, jestli klientovi prodá produkt od Generali nebo Allianz, ale už mu není jedno, jestli to bude životko nebo penzijko. A protože za rezervotvorné životní pojištění je bodová odměna řádově jinde, je naprosto jasné, co klientovi doporučí (ideálně samozřejmě obojí, aby maximalizoval provizi). Poradce není nijak motivován, aby klientovi doporučil lepší produkt, za oba dostane stejnou provizi, takže s vysokou pravděpodobností si jeden vybere a ten se pak pokusí "naroubovat" všem klientům - objektivně je nemožné, aby znal podmínky všech produktů na trhu, bude rád, když bude znát alespoň hrubé rysy dvou produktů od každého druhu.
Tudíž máte jistotu, že takový člověk bude chtít vyjednat nejlepší podmínky pro VÁS, protože za to dostane stejně tam i tam. Partners pracuje pro vás, nikoliv pro banku a to je pro mne osobně velká deviza. Bankám, pojišťovnám a jejich drobnému písmu a pro mě nesmyslným termínům nevěřím .... Souhrnně tedy mohu doporučit.   :-*
Partners (ostatně jako úplně všechny finančně poradenské společnosti) pracuje především pro sebe. Poradci jsou pod hrozbou vyhazovu povinni dělat produkci - zkrátka za určité období mají povinnost přinést určitý počet bodů, jinak prostě končí. A je jim jedno co a komu prodají. Prostě musí prodat.

Ten normalni

• Host
Nechapu jak nekdo muze tvrdit, ze delaji pouze IŽP, to je uplne vtipny.. pomoci spoluprace s Partners jsem usetril spousty penez.. opravdu nedelaji produkty, ale resi celkove finance. Me zaridil muj clovek hypoteku, zabezpecil me a zacli jsme spolu davat penize na stranu pro necekane udalosti. Konecne pracujou penize pro me a ne ja pro ne.. nechapu jak tu nekdo muze vubec rikat podobny kraviny jako ze delaji jen IŽP a nebo podobne.. Resi komplexne vsechny finance klientovi, resi co by to melo splnit a neni to o produktech. Takze se nedivte, ze chcete neco a oni se snazi jak tu vsichni rikaji Vam k tomu narvat co nejvic.. uplna kravina.. KOMPLEXNI PLANOVANI FINANCI neni o jedne veci... Navic si ho muzete sami proklepnout jestli opravdu pracuje pro Vas ..

• Host
Partners jsou po právu řazeni mezi nejhorší odpad na trhu, ty registrovaný Partnere.

Příklad práce machra z Partners (Filip Hanslián - bacha na něj):
Ženské, co sotva zvládá platit chod domácnosti, tak té ženské sjednal nesmyslnou Generaci X od Axy. Místo toho, aby jí snížil výdaje na povinná pojištění, na vedení hypotéky atd. Proč Generaci X? Protože v Partners právě probíhala soutěž na prodej tohoto produktu.

Partners řeší finance komplexně? Prodej pojištění, hypoték, stavebního spoření, pilířů a podílových fondů je komplexní řešení?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jarka

• Host
Dobrý den, chtěla bych touto cestou požádat o radu. Jsem člověk, který se v těchto věcech příliš nevyzná :( každý máme buňky na něco jiného a u mne to počty nejsou.
Byla jsem asi před rokem oslovena člověkem, který začal pracovat u Partners. Je to velice inteligentní člověk a já po letech zase uvěřila, že bych mohla nějak svoje peníze zúročit.
Návrh mého porfolia je na Universe Invest s měsíční platbou po dobu mnoha let a druhá je Investice jednorázového vkladu na dluhopisové fondy, fondy peněžního trhu, akciové fondy a nemovitostní fond na 5let. Když jsme měli poslední schůzku v únoru, tak jsme probírali dost věcí a vše se zdálo srozumitelné a jasné. Následně došlo na podepisování a předávání všech papírů k vybraným investicím s tím, že údaje k platbě přijdou poštou. Po této schůzce jsem cca do měsíce čekala, že se mi poradce ozve, abych věděla kam mám peníze zaslat, ale nic takového se nestalo. Když jsem mu zavolala, tak mi čísla účtů nadiktoval. Po tomto rozhovoru jsem se trochu zalekla přístupu. Sedla jsem si k papírům a už s pochybnostmi zda jsem udělala dobře je začala všechny důkladně pročítat. Objevila jsem upozornění o tom, že mi není zaručena žádná výnosnost a ani návratnost vložených peněz! O tom se mnou tedy nikdo neprohodil ani slovo :/ když jsem mu volala, tak začalo dlouhé ujišťování o tom, že by v žádném případě špatně neradil a že to tam musí být uvedeno vždycky. Slíbil mi, že až se vrátí z práce domu, tak se na vše důkladně podívá a zavolá ohledně pojištění mého vkladu. Je to 14dní a ještě se neozval! Prosím nesmějte se. Já jen nevím, jestli investice vybral dobře nebo jsem mu nalítla. Moc Vám děkuji!

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Tak to, že u investic není zaručeno ani zhodnocení ani návratnost vložené částky je samozřejmé, proto to jsou investice a ne třeba spoření. Čím vyšší očekávaný výnos, tím vyšší riziko.
Usuzuji, že máš averzi vůči riziku - to není žádná ostuda, jsem na tom stejně. Zrušení možná bude něco stát, ale s tím se asi nedá nic dělat. Jak radí JS v jiném příspěvku - doporučil bych se poradit s nějakým právníkem, bude to něco stát, ale to se nedá nic dělat.

Nebo druhá varianta - zavolat do Partners a pokusit se dohodnout na ukončení všech produktů bez jakýchkoliv sankcí s tím, že pokud na to nepřistoupí, napíšeš stížnost na ČNB, protože tě jejich poradce úmyslně uvedl v omyl nepravdivými informacemi. Samozřejmě si od nich vyžádat písemné potvrzení, že jim nic nedlužíš.

• Host
Ano, tohle jsou Partners v celé své nahotě. Prolhaní, manipulující, někdy až podvodníci. Zkrátka obchodníci, nikoli poradci. Jenže takhle to vlastně funguje ve všech těch rádoby poradenských firmách.

Bohužel tyhle multilevelové struktury neustále verbují další a další naivky a zoufalce, ačkoli je skutečná poptávka a potřeba trhu dávno nasycená.

Petr

• Host
No, teoreticky vzato, poptávka a potřeby trhu ukojené nejsou a ani nikdy být nemohou... Jen ta dobrovolná poptávka je minimální... :)
A taky je fakt, že vždycky záleží na lidech, můžeš potkat buď profíka, kterýmu jde o reputaci a opravdu ti udělá to, co je v rámci možností ideální varianta, nebo (z větší části) narazíš na blba, kterej chce rychle vydělat, klienti ho nezajímají a jediný na co jede jsou provize (případně body). A jestli jsou to Partners, OVB, Gepard nebo jiná z desítek firem, to je vcelku jedno..

Sedla jsem si k papírům a už s pochybnostmi zda jsem udělala dobře je začala všechny důkladně pročítat. Objevila jsem upozornění o tom, že mi není zaručena žádná výnosnost a ani návratnost vložených peněz! O tom se mnou tedy nikdo neprohodil ani slovo :/ když jsem mu volala, tak začalo dlouhé ujišťování o tom, že by v žádném případě špatně neradil!
To, že na něco poradce neupozornil, zcela určitě v pořádku není, jak píše Patrik, tak investice se z principu pojistit nedají a nedá se zaručit jejich výnos ani návratnost. Na druhou stranu to neznamená, že je to investice špatná, to se dopředu taky zjistit nedá. Špatný je v tomto případě přístup poradce, který Vás na tuto zásadní věc neupozornil.

Ostatně k Patrikovým radám doplním ještě to, že pravděpodobně na něco podobného nedávno doplatila Česká spořitelna (http://ekonomika.idnes.cz/sporitelna-uhradi-klientovi-ztratu-d71-/ekoakcie.aspx?c=A140318_173953_ekoakcie_neh), takže případně i to je možná cesta, kterou se kdyžtak vydat.

• Host
"No, teoreticky vzato, poptávka a potřeby trhu ukojené nejsou a ani nikdy být nemohou... Jen ta dobrovolná poptávka je minimální..."

No dobře, i prakticky platí, že vždy bude existovat jakási poptávka po finančních produktech, které distribuují finanční rádoby poradci. Problém není jen v té minimální dobrovolnosti, ale taky vůbec ve smysluplnosti. Typickou zbytečností jsou tzv. zaměstnanecké výhody uplatňované přes životní pojištění, resp. daňová odečitatelnost životek jako taková. Kam se tahle oblast vyvinula!? Přes mimořádné vklady a odkupy se stát okrádá na odvodech! Osobní pojištění samotné má tolik mezer, že fakticky nemá smysl si ho sjednávat. Nemoci, takto nejčastější příčina pojistných událostí, nejdou pojistit v dostatečném rozsahu na rozumné částky za přijatelné pojistné.

Profíci? Ale no tak... Fakt si myslíš, že člověk, kterej v oboru působí dvacet let, tak že ten tě neokrade? Jediný, komu lze věřit, jsou agenti, které živí úvěrové produkty, řešení dluhů, povinná pojištění, pojištění podnikatelů - a jako takový doplněk pak pojištění osob. Zrovna Gepard není multilevel a zaměřuje se na hypotéky, což je jeho obrovská výhoda oproti nechvalně proslulým multilevelům Partners, OVB, Fincentrum atd.

Petr

• Host
Tak podle mě nezáleží na tom jak dlouho v oboru je, člověk, kterýmu nezáleží jen na penězích může být v oboru rok stejně jako dvacet let... Bohužel taky ten kdo je v tomhle oboru má spíš menší šanci na přežití :)
Jinak se omlouvám, Gepardy jsem střelil od boku, cestou domu na ně mám věčně na očích reklamu :D Ale bohužel ani oni nejsou svatí, ony i ty hypotéky jsou jima zaplevelený...i když je fakt že z větší části klienta nepoškozujou, jen mu způsobujou kolikrát zbytečný starosti.

Ale jinak je fakt, že udělat smysluplné pojištění je fakt nesmyslně drahá záležitost. Zrovna jsem si dělal pojistku sám pro sebe a aby opravdu alespoň za něco stála, tak mě vychází na 10% mého čistého příjmu...a popravdě, kdo je ochotnej tohle dát...

• Host
V žádném oboru nikdo nemůže být profíkem po roce působení. Takže tomu dejme těch pět, deset až dvacet let.

Problematická není jen cena životního pojištění, ale vůbec celá jeho koncepce. Nemůžeš se pojistit, na co chceš, na jaké částky chceš. Invalidita třetího stupně? Kdy mi bude přiznána, těsně před smrtí? A co ty nižší stupně?

"Klasickej" finanční poradce je vůl a zloděj, kterej cpem lidem zbytečnosti (typicky podílové fondy či jiné investiční produkty) a ruší stávající smlouvy, aby je nahradil smlouvami stejné kvality, ale od jiné firmy. Tak to dělá každé dva roky (po uplynutí stornolhůty) i u svých klientů.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
... Jediný, komu lze věřit, jsou agenti, které živí úvěrové produkty, řešení dluhů...

No tak zrovna co se týká řešení dluhů, v televizi už se objevily různé kauzy...     Nic není 100%ní. Nikde...

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
... Zrovna Gepard není multilevel a zaměřuje se na hypotéky, což je jeho obrovská výhoda oproti nechvalně proslulým multilevelům Partners, OVB, Fincentrum atd.

Rozdělovat kvalitu podle toho, jestli jde o MLM či nikoliv, je velká mýlka. A broker pooly to již bohužel dokazují

Motylova

• Host
Tak to, že u investic není zaručeno ani zhodnocení ani návratnost vložené částky je samozřejmé, proto to jsou investice a ne třeba spoření. Čím vyšší očekávaný výnos, tím vyšší riziko.
Usuzuji, že máš averzi vůči riziku - to není žádná ostuda, jsem na tom stejně. Zrušení možná bude něco stát, ale s tím se asi nedá nic dělat. Jak radí JS v jiném příspěvku - doporučil bych se poradit s nějakým právníkem, bude to něco stát, ale to se nedá nic dělat.

Nebo druhá varianta - zavolat do Partners a pokusit se dohodnout na ukončení všech produktů bez jakýchkoliv sankcí s tím, že pokud na to nepřistoupí, napíšeš stížnost na ČNB, protože tě jejich poradce úmyslně uvedl v omyl nepravdivými informacemi. Samozřejmě si od nich vyžádat písemné potvrzení, že jim nic nedlužíš.
Dobrý den, Patriku, stěžovat si jistě lze. Praxe je však taková, že poradci mají velmi dobře sestavený záznam o schůzce, ve kterém již bylo s něčím takovým počítáno (stížnostmi) a dokázat, že byl někdo uveden v omyl je opravdu těžké...

Platby GoPay

reklama