reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Partners ano či ne??? Jaké máte zkušenosti s Partners Financial Services?  (Přečteno 525521 krát)

Zklamaná!

 • Host
Rozhodně špatné.
Pracovala jsem jako poradce. Když to na pobočce přestalo klapat, šly dolů provize. Makat jsem skončila kvůli nesmyslným výdajům, ktéré jsem musela platit. Partners se mnou pro malé obraty ukončili spolupráci a mé klienty dostal nějaký nováček, kterému na lidech mnoho nezáleželo. Klienti začasli smlouvy vypovídat a já teď každý měsíc platím desetitisíce - storna. To jak jme se museli kasat, jak bude 100% servis byly samozřejmě jen obchodní kecy. Podstoupili jsme školení na to, jak s klientem správně manipulovat. Chtěla jsem lidem pomáhat a ve finále mne tlačili do tvrdého obchodu. Takže bacha!!!!!

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaanti PARTNERS

 • Host
Nejhorší banda supů co jsem kdy poznal, rozhodně nebrat.
Hlavně bacha na Vyškov a okolí tady se to opravdu povedlo.


Katka

 • Host
Dobrý den, já nemám nic proti ničemu, hlavně nemohu nijak hodnotit něco z čím nemám svou vlastní zkušenost, ale s poradcem Partners jsem tu čest měla a myslím si že člověk není stroj a proto vám nemůže přece jedna osoba dokázat poradit ve všech záležitostech týkajících se financí. Proto jsem se právě s pa.... rozhodla nespolupracovat. Na pojištění máme kooperativu a na řešení inestičních záležitostí chodíme na radu za poradcem z GTI. Musím říct, žemám pocit jistoty a bazpečí a zároveň vím, že když se o mé peníze starají odborníci neusím mít pocit že fušuji někkomu do řemesla, jelikož sama tomu rozumím jako koza petrželi...


Nikdo

 • Host
Několik věcí, které tu jsou a vysvětlení:

Je to MLM - MLM znamená, že člověk si od někoho musí něco koupit a pak to prodává dál (což u Partners odpadá). Druhá věc je, že MLM je v podstatě nekonečná rozvětvená lidská pyramida směrem dolů. U Partners jsou jasně dané pozice a dokonce člověk může přeskočit svého získatele. Je to tedy strukturální firma, stejně jako banka, kde máte někoho za okénkem, nad nimi manažery, nad nimi ředitele pobočky, pak krajského ředitele atd. Všichni mají jasné pozice a můžete postupovat směrem nahoru, nevětví se to do nekonečna.

Skončila jsem kvůli výdajům - Partners není například ZFP, kdy abyste šli na další školení, musíte si zřídit 4 věci v portfoliu na sebe. Neznám ani další možné výdaje. Snad na kanceláře, ale ty vás nikdo nenutí používat, můžete pracovat z domu, za klienty jezdit, sjednávat si schůzky v kavárnách, u klientů v práci, u nich doma či v Partners marketech a klientských centrech, které jsou zdarma.

Musí nutit do obchodů, protože mají stanoveno, co musí splnit a jinak končí - Otázka je "proč"? Pokud chce být člověk profesionál, asi by měl schopen se tím uživit. U poradců limit je nastaven na cca 20.000,- Kč měsíčně. Pokud si uvědomíte, že z toho zaplatíte sociální a zdravotní, je to nějaké to minimum. Rozhodně není žádoucí, aby si někdo, kdo rozváží rohlíky, jednou za měsíc přivydělal jedním klientem, jak to je v jiných firmách. To by tomu asi moc nerozuměl, že? Takže je to jen proto, aby se tomu člověk věnoval naplno (čímž se zaručí profesionalita) a zoufalci odpadnou sami (před tím někteří bohužel zkusí to nucení)

Nemůžou rozumět všemu - nikdo neví vše. A to je právě zařízeno tak, že má firma specialisty na různé produkty. Pokud si například vezmeme investice, je jasné, že je to velmi složité téma. A právě proto mají ve firmě například Kohouta, kterého platí královsky (jinak by jim utekl) a který vybírá a sestavuje tyto věci. Takto to funguje ve všech oblastech a není na trhu žádná jiná společnost, která by ze svých zisků dávala tolik zpět na lidi z oboru, aby klienti měli profesionální a dobře nastavené produkty.

Poradce se o mě nestaral - proto má firma zřízenu bezplatnou linku pro klienty. Stačí zavolat, stěžovat si a řeší to etická komise s tím, že klient samozřejmě ihned dostane poradce nového

Začínají na známých - pokud vezmeme v potaz, že poradenství je prospěšná činnost, když se dělá správně a profesionálně, kdo dřív by měl o této možnosti vědět? Tak se to dělá ve všech společnostech na trhu. Jak by to vypadalo, když by člověk začal být poradcem tak, že si vezme telefonní seznam a začne vytáčet náhodná čísla, ....

Pasivní příjem za lidi pod sebou - to je samozřejmě stejné, jako by se řeklo, že ředitel bankovní pobočky má pasivní příjem za své zaměstnance. Buď se o své lidi dobře stará a to stojí čas a námahu a tím pádem by za to asi měl být zaplacený (což je podstata všech manažerských a ředitelských funkcí v každé firmě), nebo se nestará, to pod ním jde do kytek a on je taky v kytce

Platím dvě pojistky zároveň - smlouva u ČPP se dá vypovědět do dvou měsíců ze zákona. Pokud vám poradce nezajistil zrušení ČP a cítíte se poškozen, stačí zavolat na výše uvedenou bezplatnou linku. Partners jde dokonce tak daleko, že pokud se zjistí chyba poradce, danou smlouva se může od počátku zrušit a klientovi se vrátí veškeré peníze. Před tím si doporučuji přečíst pojistné podmínky a třeba zjistíte, proč Partners nemá IŽP od ČP v portfoliu. Ztratíte obě ledviny? ČP plní 50%, všude jinde 100%. Udělá si vaše dítě jizvu na obličeji? Musí být dlouhá od 4 do 5 cm, aby teprve začali plnit jedním procentem, všude jinde je to 1% do 2cm a pak se plnění zvyšuje. Atd., prostě ČP nejen, že je drahá, ale je velmi nevýhodná, pokud se něco stane.

Pojištění (různé IŽP) k hypotéce, co sjednávají v Partners, je v bance daleko levnější - přečtěte si pojistné podmínky produktu v bance. Jedná se například o invaliditu III. stupně, kde za vás zaplatí pojišťovna jen rok a pak se s tím perte sám. U IŽP je to samozřejmě jinak. Nebo si přečtěte podmínky ztráty zaměstnání. Atd. Jsou to nesrovnatelné podmínky a proto to stojí méně v bance. Nehledě na to, že na úrazy a další pojištěný nebudete.

Je lepší si platit investice zvlášť, odděleně od IŽP - samozřejmě. Ale v každém produktu IŽP je zahrnuta investice (odtud ten název). Poradci v Partners mají kalkulačky těchto produktů nastaveny tak, že jim spočítají minimální nutnou investici u daného IŽP. Často je to 1,- Kč. Pokud tam máte investici větší, dle slov počítám několik stokorun či rovnou tisíců, neprošlo by jim to v systému. Každá smlouva se zadává do systému a pokud je podezřelá či špatně nastavená, což by v tomto případě bylo, musí poradce napsat vysvětlení, proč to tak je. Pokud není v pořádku, volá se klientovi a smlouva se od počátku ruší, klient se odškodňuje a poradce letí. Toto není v žádné jiné společnosti. Pokud si přesto trváte na svém a nikdo na vaše výtky ani na centrále nereagoval, je tu finanční arbitr, který se vašeho případu velmi rád ujme a případ vyhraje.

Nějaké další dotazy?


Martin

 • Host
Já jsem už vyzkoušel poradce z OVB, Partners i GTI. A musím říct, že už mi je jasné proč pánové (hlavně Partners) tak vydělávají. Zjistil jsem, že nenabízejí produkty, které by byly až tak výhodně pro vás, ale produkty, které jsou výhodné pro ně (čím vyšší provize, tím lepší). Jakmile jsem to zjistil, tak jsem spolupráci ukončil - nehledě na to že mají dva roky lhůtu, že nesmí člověk odstoupit od smlouvy a člověku to pak prezentují jako lhůtu, po kterou se nedá odstoupit od smlouvy-blbost. Vzhledem k tomu, že znám pana Žídka z GTI osobně, tak jsem se domluvil s ním a zatím vše klape na jedničku. Neznat ho, už do žádného poradenství nejdu, ale musím říct že GTI mě příjemně překvapilo. Penízky mě vydělávají a přístup je také trošku jiný. V Partners vám radí lidé co neví o finančním trhu skoro nic a to je špatně.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaOffline Fantucci

 • Závislák
 • ****
 • Příspěvků: 358
  • Zobrazit profil
Jděte do háje s tou reklamou na GTI. Zasíráte tím kdejaké vlákno


MartinFmk

 • Host
Fantucii.....myslím, že na tohle bylo forum založeno, aby jsi lidi mohli prečíst zkušenosti jiných a tím si nechat poradit. Ja osobně mám zkušenost s jinou společnostou než partners, ale moc podobnou a není to dobrá zkušenost. Jo když ti je 20 tak každý v obleku a trochu lepším vystupováním pusobí dobře...až kým nezjistíš, že dotyčný nemá páru o čem vlastne mluví...na gti mám dobré ohlasy i od lidí, které znám osobně. Takže zdílím názor Martina.


Fík

 • Host
Souhlasím s Fantuccim, je to jen reklama. Navíc žádné GTI není v seznamech ČNB. A jestli myslíte GARANT TRADING INVESTMENTS Ltd. - to je předpokládám vtip nechat o svým penězích rozhodovat firmu registrovanou v Belize, že?


Iva novák

 • Host
NE, rozhodně bych s němi nedělal nic_! už jen fakt, že píšou cizím realitním makléřům, aby pracovali pro ně a slibují jim 100% provize je lež. tak že si nedovedu představit, jak taková firma může potom nabízet seriózní služby svým klientům.


Petr

 • Host
Rozhodně ano, v tomto oboru se pohybuji již několik let (ne jako poradce, ale obchodně). Ze všech finančních skupin mohu s čistým svědomím říct, že Partners má nejlépe propracovaný systém a služby. Ovšem, když čtu reakce, tak vše vypovídá pouze o jednom. A to, že lidé neuvažují o tom, co se kolem nich děje a co sdělují. Píší o Partners, přičemž jednali pouze s jedinou osobou - poradcem. Tudíž má zkušenost s daným člověkem, nikoliv se společností Partners. Poradce je o člověku, nikoliv o společnosti, kterou zastupuje. To, že má člověk smůlu a narazil na člověka, který má vidinu rychlého zbohatnutí, je špatné a smůla. Ale pokud člověk neřeší finance s kde kým, ale nejprve si vyhledá kvalifikovaného člověka, tak rozhodně litovat nebude. Nyní už vše řeším pouze s vybranými lidmi od Partners a to se můžete spolehnout, že pro své zákazníky vybíráme jen to nejlepší!


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 103
  • Zobrazit profil
Tohle je mantra snad všech finančně-poradenských společností. Když někde vyjdou dobře, tak se vyprsí, že je to přese samozřejmé, že jsou nejlepší, že dávají velký důraz na školení poradců a jejich pečlivý výběr.

Když je nějaký průšvih, tak je to nejdřív "nedorozumění" a když to neprojde, tak chyba jednotlivce.

Pak ale není důvod, aby se jednotliví poradci zaštiťovali nějakou společností, když na tom vlastně nezáleží a dělají si co chtějí. Pokud už někomu propůjčí své jméno, tak za něj musí ručit. Musí kontrolovat zápisy z jednání, zda odpovídají uzavřeným smlouvám, zpětně kontaktovat klienty a zjišťovat, zda na ně nebyl činěn nátlak a zda jim byly poskytnuty pravdivé informace a porovnávat smlouvy s investičním profilem klienta - když někomu v 80 letech vnutí dynamické portfolio, tak to asi nebude úplně nejlepší nápad.

Já doporučuji jedno - jděte se podívat na to, co absolvují první hodinu zájemci o práci u Partners. Já jsem se tam díky kamarádovi, který tam pracuje, dostal (a není absolutně problém se tam dostat, stačí předstírat zájem o práci v Partners). Absolutně ztratíte veškeré iluze o tom, že jde o nějakou službu klientovi, že jde o to někomu dobře poradit.


Ivo.becvar

 • Host
Tohle je mantra snad všech finančně-poradenských společností. Když někde vyjdou dobře, tak se vyprsí, že je to přese samozřejmé, že jsou nejlepší, že dávají velký důraz na školení poradců a jejich pečlivý výběr.

Když je nějaký průšvih, tak je to nejdřív "nedorozumění" a když to neprojde, tak chyba jednotlivce.

Pak ale není důvod, aby se jednotliví poradci zaštiťovali nějakou společností, když na tom vlastně nezáleží a dělají si co chtějí. Pokud už někomu propůjčí své jméno, tak za něj musí ručit. Musí kontrolovat zápisy z jednání, zda odpovídají uzavřeným smlouvám, zpětně kontaktovat klienty a zjišťovat, zda na ně nebyl činěn nátlak a zda jim byly poskytnuty pravdivé informace a porovnávat smlouvy s investičním profilem klienta - když někomu v 80 letech vnutí dynamické portfolio, tak to asi nebude úplně nejlepší nápad.

Já doporučuji jedno - jděte se podívat na to, co absolvují první hodinu zájemci o práci u Partners. Já jsem se tam díky kamarádovi, který tam pracuje, dostal (a není absolutně problém se tam dostat, stačí předstírat zájem o práci v Partners). Absolutně ztratíte veškeré iluze o tom, že jde o nějakou službu klientovi, že jde o to někomu dobře poradit.

Tak to jste bohužel i Vy pane Chrzi nešťastně narazil na skupinu lidí, jejíž motivace není ideální, na druhou stranu ti lidé nemohou dělat úplné excesy, protože to firma hlídá a řeší, což popírá Vaše tvrzení, že Partners dává ruce pryč od práce svých poradců.

Nejvíce mne na tom mrzí to, že jste jako moderátor zdejších diskusí na Měšci velmi zaujatý a neobjektivní.


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 103
  • Zobrazit profil
Ano, asi mám na tyhle excesy smůlu, nejen osobně, ale dost lidí mi o nich píše (s žádostí o radu, jak z toho ven). Vlastně jsem nikdy nepotkal toho "ideálního poradce", který by poradil i bez ohledu na svoji provizi, např. aby si klient založil účet v nějaké nízkonákladové bance (Partners doporučí alespoň Unicredit, se kterou má smlouvu, která má při splnění účet zdarma, ale ne vždy to je pro klienta nejvýhodnější nabídka, protože jinde může mít jím používané služby také zdarma a přitom nemusí plnit žádné podmínky a třeba i dostane lepší úroky a výhodnější kurzy při platbě kartou v zahraničí), aby si založil spořicí účet nebo termínovaný vklad v bance, se kterou nemá smlouvu, atd. Místo toho téměř vždy tlačí produkty s předplacenými (a značně vysokými) náklady (ať už jde o životní pojištění nebo nově, po zprofanování IŽP nabízené a na prakticky stejném principu fungující investiční plány).

Ono není bez zajímavosti si připomenout, jak firma Partners vznikla - oddělením cca 1/3 prodejní struktury od OVB, kdy hlavním impulsem byla kauza Helvag, kde klienti přišli o značné prostředky a která pověst OVB velmi pošramotila a poradcům se pak velmi těžko prodávalo.

Ne nejsem zaujat jen proti Partners, nemyslím si, že by byli horší nebo lepší jež jiné firmy typu OVB, AWD, ZFP a další. Ano, je to o lidech, o konkrétních lidech, ale má pak smysl vybírat si poradce podle toho, kterou společnost má v logu formulářů, když v případě nějakého průšvihu to firma označí za "ojedinělé selhání jednotlivce"?


Ivo.becvar

 • Host
Předevčírem jsme měli s EFPA ČR mezinárodní konferenci na téma honorované poradenství. Kritizujete předplacené smlouvy a do jisté míry zcela oprávněně, ovšem zajímavé je, že pohled z druhé strany říká, že v případě, že by neexistovali provize, o lidi, kteří zpravidla dostávají tyto smlouvy, by se neměl kdo postarat. Zaplatit si poradce by nebylo v jejich finančních možnostech (nemluvě o jejich ochotě).

Snažím se být objektivní, už jsem slyšel mnoho postojů pro a proti a domnívám se, že neexistuje ideální řešení, viz níže.

Placené poradenství => Střední třída by přišla o poradce a vrátila by se se žádostí o radu do bank a pojišťoven. Polepšila by si? Nemyslím si.

Průběžné poplatky (provize) => Začínající poradce se nemá šanci uživit a končí, i kdyby chtěl svou práci dělat sebevíc ušlechtileji, pokročilý jen v případě, že jeho portfolio je rovnoměrně rozloženo mezi všechny kategorie finančních nástrojů (ve skutečnosti však závisí na tom, zda dělá hypotéky, protože to je dnes poslední oblast, za kterou inkasuje jednorázově zajímavou provizi, na druhou stranu je s nimi nejvíce práce).

Předplacené poplatky => Dle názorů mnoha lidí nemorální. Zažil jsem i přístup, že předplacený poplatek není o investici, ale o odměně poradci za práci (akorát jde přes instituci). V podstatě taková obdoba honorovaného poradenství. V takovém případě je na poradci, aby si ocenil svou práci a podle toho nastavil příslušný poplatek, ovšem zase narazíme. Začínající poradce ve strukturální síti Vámi uvedených společností, nemůže nastavovat poplatek podle výše své provize, ale výše celkové provize, kterou inkasuje celá mateřská společnost.

Takže co s tím?

P.S.: Hovořím o kvalitním poradenství, ne o IŽP na spoření a předplácených poplatcích v investicích na 35 let dopředu. To je jiná kapitola a tam se na nevhodnosti zajisté shodneme.


Lukáš

 • Host
Za mě Partners tedy rozhodně ne! Kvalita vypadá jinak.


 
Platby GoPay

reklama