Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Lesk a bída AirBank  (Přečteno 292376 krát)

Perlik

• Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #45 kdy: 13. 07. 2012, 12:11:35 »
Koutek jazyka českého je asi na jiných stránkách, bavme se o bance a  nezdržujte se pokude se chcete bavit o vašem  jazykovém egu.

Reklama

• Stálý člen

novaak

• Host
« Odpověď #46 kdy: 26. 09. 2012, 06:00:49 »
Já tedy nevím, rozhodně se ani náhodou nepovažuji za odborníka IT, ale "bankovní internetovnictví" používám snad od jeho dřevních začátků na naší bankovní scéně. Pamatuji i počátky telebankingu, který jsem rovněž používal před tím, než jsme si pořídili tehdy ještě primitivní vytáčené připojení k netu. A mohu říci jen jedno: Nikdy jsem s INTB neměl problém, nikdy mi nikdo z účtů nic neukradl. A to ani ten zločinný soused, o němž se tu poměrně často hovoří. Ale pro všechny, kteří trpí nějakou tou fobii, mám jednu radu: Vypněte komp a jděte svůj bankovní účet obsloužit do pobočky. Ale pozor! Vite, kolik lidí v té vaší pobočce má přístup k vašemu podpisovému vzoru? A je skutečně uložen bezpečně? Lidi, neblázněte! Mám v zásobě jedno pořekadlo, které poměrně často a rád používal Tonda Zápotocký (admin snad promine doslovnou citaci): Kdo se bojí, sere v síni.

jasmín

• Host
« Odpověď #47 kdy: 23. 01. 2013, 22:52:26 »
Čs má virtuálni klavesnici pro číselné jméno a vlastní heslo mám 12-ti místné a sms kód na určený mobil

los.petros

• Host
« Odpověď #48 kdy: 02. 07. 2013, 15:26:02 »
Vážení,
rád bych se podělil o zkušenosti se zmíněným ústavem. Možná má někdo podobnou zkušenost, možná zcela jinou, tato je ale má.
 Před časem jsem se rozhodl obohatit své finanční portfolio o spořící účet a zahlédl zde na portále www.mesec.cz na téma nových ....

Zajímalo by mě jestli stejně uvažujete, když jedete po české dálnici. Jestli sepíšete všechny bezpečnostní chyby (díry, výmoly, špatné svodidla, atp) a do opravy tuto cestu prostě nepoužijete, protože se nechcete zranit/poškodit si auto.

Ano, všichni můžeme být paranoidní a člověk který se živí IT (což je Váš případ jsem pochopil) o to víc. Ale nic se nemá přehánět... Navíc zabezpečení stejně končí mezi židlí a klávesnicí...

angie

• Host
« Odpověď #49 kdy: 10. 02. 2014, 17:36:01 »
Prosím, nenachytejte se jako já s přeúvěrováním úvěru s navýšením peněz (myslela jsem, co ušetřím, to si vezmu)... přestože jsem v bance vše doložila, čistý plat mám víc než slušný, nikdy v minulosti jsem nevynechala jedinou splátku - natahovali mi přidělení peněz týden, tvrdili, že ověřují - to nevím, co, maximálně zaměstnavatele a registr dlužníků, kde jsem čistá jako lilie. Jednání hrozné, nikdo vám nic neřekne. Podmínky velice pochybné - nejdůležitější věci, kterých jsem si všimla: - úrok se může změnit ke dni přidělení peněz (tedy není fixní ke dni výpočtu úvěru) a tím se mohou změnit i splátky (pochybuji, že ve prospěch klienta). RPNS nakonec nebylo tak nízké, jak je prezentováno. - trvá jim to tak dlouho, že v podstatě musíte zaplatit ještě další splátku původního úvěru a Air Bank vrátit, což Vás poškodí. Navíc netušili, jaký je poplatek za předčasné splacení úvěru u mé banky - prý to počítá jejich systém automaticky, bohužel, rámcová smlouva jasně říká, že pokud budou peníze chybět, musíte si je doplatit. Nakonec jsem dostala skvělý úvěr v mé klasické České spořitelně (peníze ihned na účtu)nebo GE Money (kde mám účty) a budu raději splácet RPNS o 3% víc, neboť po tomto šílenství jsem ráda, že existují profesionální banky. Za kvalitu se holt platí. Air bank už nikdy víc! :o)

Reklama

• Stálý člen

Motylova

• Host
« Odpověď #50 kdy: 20. 04. 2014, 15:50:49 »
Díky za radu, protože jsem jedna z těch, která věřila reklamám  :D a dost vážně jsem přemýšlela, že přejdu k Air bank, tak teď to budu muset zvážit a zřejmě vybrat něco jiného...

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #51 kdy: 20. 04. 2014, 20:50:21 »
Jo, klidně jí věř. Pokud někdo napíše 2x RPNS (takže nejde o překlep), tak je to kráva nedojená. Patrně od obtloustlé konkurence.

Ely

• Host
« Odpověď #52 kdy: 10. 09. 2014, 08:57:46 »
Já jsem u Air Bank spokojená.
Právě jsem převedla půjčku z ČS do AB, splátka stejná, ušetřím 50 tisíc a budu splácet o tři roky kratší dobu.

Můžou si dovolit nižší úrok 9,9% a víte proč?
Když nebudete splácet, jak máte, zvednou vám úrok na asi 20-23%. Což je pouze a jen problém lidí, co si vezmou půjčku a nesplácí. A na těhle lidech si AB nahrabe peníze.
Proto může dobrým klientům nabídnout lepší podmínky.

Je pravda, že jim to trvalo týden a věta: "- úrok se může změnit ke dni přidělení peněz" je pravda, ale rozdíl u mě je ten, že přeplatím 0,2 %, což je mi upřímně jedno v porovnání s tím, co ušetřím a to nemluvím o měsíčních poplatcích.

Co se týče jejich pracovníků, zatím mi vždy dokázali poradit.
Je pravda, že ten přihlašovací systém mi taky nevyhovuje, ani systém zasílání plateb (první platbu potvrzujete kodem ze SMS, další už jen heslem), ale věřím, že s tím brzy něco udělají.
Akorát je třeba neremcat jen na fórech, ale třeba taky vznést nějaký podnět, aby s tím něco dělali.

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #53 kdy: 10. 09. 2014, 09:15:50 »
Když nebudete splácet, jak máte, zvednou vám úrok na asi 20-23%. WTF?
Systém potvrzování plateb nevyhovuje proč? To se má posílat SMSka extra pro každou platbu (jaký by to mělo smysl?) nebo se to má naopak potvrzovat všechno jen heslem?
« Poslední změna: 10. 09. 2014, 09:21:07 od Méďa Béďa »

Krtek

• Host
« Odpověď #54 kdy: 22. 10. 2014, 13:16:29 »
Já byl teda s refinancováním půjčky u AB naprosto spokojenej. Jedinej zádrhel byla moje původní banka - ERA. Nedokázali 14 dní říct kolik vlastně ještě dlužim. Půjčoval jsem si 150 tisíc a měl jsem už asi 3 splátky za sebou když jsem se rozhod refinancovat u AB. Tak mi Airbank půjčila celých 150 tisíc. Zaplatila se původní půjčka a co zbylo se použilo jako mimořádná splátka. Naprosto mi vyhovuje možnost kdykoliv dát splátku navíc. Jediná podmínka, musí to být částka alespoň jako běžná splátka nebo vyšší. Díky přechodu k AB jsem moh dávat klidně ob den mimořádný splátky. Po každý mi hned přišel nový splátkový kalendář a úroky naběhly skutečně jenom za dobu a dluhu a půjčenou částku. Takže místo 5 let jsem splácel asi 8 měsíců a místo 30 tisíc na úrocích jsem dal možná 5 (z toho většinu ještě původní ERA - PS).

qwertz

• Host
« Odpověď #55 kdy: 29. 10. 2014, 08:25:58 »
Vzít si půjčku u banky, která ve svých VOP má stanoven souhlas klienta se započtením nesplatných pohledávek mi moc inteligentní nepřijde. Když se bude po týdnu domáhat okamžitého splacení, jste v prdeli. Přitom k takovému obecenému ustanovení není v bance s kulturním přístupem ke klientovi důvod.

MarekVach

• Host
« Odpověď #56 kdy: 03. 11. 2014, 16:24:00 »
Tak naše milá, férová a transparentní banka Air Bank mi zadržuje peníze. Dnes 03.11.2014 mi přišla vyšší částka (nižší jednotky milionů CZK) na můj běžný účet vedený u Air Bank. Byl jsem o tom informován zprávou v systému Air Bank, která přišla někdy zhruba v 11:50-11:55 h. V té informační zprávě stálo přesně:

"Dobrý den, pane Vachu,

na Váš účet 1xxxxxxxxx/3030 se chystáme připsat platbu ve výši x.xxx.xxx,xx korun. Nechceme Vás zbytečně obtěžovat, ale zákon je zákon (č. 253/2008 Sb,) a ten nám ukládá vysoké příchozí platby ověřit. Úplně postačí pouze stručná informace, jestli jde například o půjčku, dědictví, úspory z jiné banky, dar, splátku dluhu nebo jiný původ. Nemějte obavy, původ připsané částky pochopitelné zůstává bankovním tajemstvím. Děkujeme Vám za spolupráci.

Kateřina Topinková / Manažerka správy klientských účtů
Air Bank a.s. / člen skupiny PPF

Air Bank a.s. / Hráského 2231/25 / 148 00 Praha 11 / IČ 29045371 / společnost zapsaná u rejstříkového soudu v Praze, spisová značka B 16013."

Na tuto zprávu jsem prakticky okamžitě odpověděl, z jakého zdroje peníze pocházejí a očekával brzké odblokování, ke kterému však bohužel dosud nedošlo. Přesně ve 14:07 h jsem poprvé volal do Air Bank, že není možné, aby peníze byly tak dlouho zadržovány bez udání důvodu a že potřebuji, aby nejpozději v 15:00 h už byly připsány na můj běžný účet, že s nimi potřebuji nakládat a může mi tím vzniknout opravdu velká škoda. Paní mě ujistila, že udělá vše, co je v jejích silách, a že pokud peníze nebudou do 15:00 h připsány, že mě telefonicky zkontaktuje. Nestalo se nic, tak jsem do Air Bank volal znovu v 15:37 h a řekl jim, že od nich chci oficiální písemné prohlášení, proč došlo k zablokování prostředků, co opravňuje Air Bank peníze zadržovat a jakým způsobem bude probíhat náhrada škody za zadržované peníze pro finančního arbitra. Nevím, jestli takovéto blokování peněz peněžním ústavem má nějakou seriózní oporu v zákoně, každopádně jsem si takřka jistý, že např. u České Spořitelny by k něčemu takovému nikdy nedošlo (mám to vyzkoušené). Nestalo se mi poprvé, kdy mi Air Bank bez udání důvodu zadržuje peníze, avšak pokaždé předtím zadržování trvalo třeba 1-2 hodiny. O to podivnější je, že u toho samého zdroje a stejného účtu jsem zhruba před 3 týdny vybíral nižší částku (řádově nižší stovky tisíc CZK) a žádný problém s připsáním platby okamžitě nebyl. Tak proč by měl být nyní ? Tento příspěvek píšu na toto forum, abych samozřejmě všechny obeznámil s pochybnými praktikami Air Bank, ale také pro zamyšlení se, jestli ten o něco méně směšný úrok než u konkurence na spořicím účtě stojí za případné škody, které Air Bank může tímto svým počínáním napáchat. Air Bank jsem samozřejmě oznámil, že mi tímto jejich jednáním může vzniknout velká škoda (může jít teoreticky až o stovky tisíc CZK), z telefonického hovoru nebylo patrné, že by je to nějak zajímalo. Každopádně peníze mi blokují stále a nemyslím si, že by úrok 1,10 % p.a. na spořícím účtě (a to navíc pouze do 250.000 CZK) tyto občasné a nenadálé nepříjemnosti nějakým způsobem kompenzoval. Spíše bych řekl, že se z této banky stala regulerní žumpa.

qwertz

• Host
« Odpověď #57 kdy: 03. 11. 2014, 16:31:59 »
Tak nabízí se otázka, proč tedy vedete účet u Airbank a ne např. u zmiňované České Spořitelny. mimochodem s těmito obraty byste byl klient kategorie Erste Premier a Airbank vám pak nemá co nabídnout.

Marek Vach

• Host
« Odpověď #58 kdy: 03. 11. 2014, 22:57:31 »
Edit: Aby toho nebylo málo, tak nejenže Air Bank dosud nepřipsala příchozí platbu, ona dosud ani neuvedla důvod blokace a co víc, dnes se mi pokoušela poslat peníze (cca 30.000 CZK) přítelkyně a byla zablokována dokonce i tato platba. Tak bych se chtěl zeptat, co může být tak podezřelého nebo nekalého na převodu částky 30.000 CZK ? Tohle je už naprostý výsměch, to by mohli bloknout pro podezření i převod 25 CZK, které bych poslal kamarádovi na pivo z důvodu, že se jedná o financování terorismu. Obávám se, že za těch 25 CZK by si pak ten terorista koupil tak akorát jízdenku do MHD.

Marek Vach

• Host
« Odpověď #59 kdy: 03. 11. 2014, 23:03:31 »
Tak nabízí se otázka, proč tedy vedete účet u Airbank a ne např. u zmiňované České Spořitelny. mimochodem s těmito obraty byste byl klient kategorie Erste Premier a Airbank vám pak nemá co nabídnout.

Protože Air Bank, když začínala, tak měla na spořáku 2,50 % p.a. (já jako jeden z prvních klientů dokonce 2,70 % p.a.), teď už je to jen žumpa, která asi opravdu nemá, co nabídnout. Já si však nejsem vědom ani toho, že by premiové bankovnictví bylo nějaké terno. Když banka nabízí vysoce úročené účty, to už je sám o sobě velice slušný důvod u ní mít peníze. Nevěřím, že by Česká Spořitelna i na nejpremiovějším produktu nabídla alespoň srovnatelné podmínky (co se týče úroků) jako Air Bank. Zase na druhou stranu je pravda, že tohle by se u ní asi nestalo a to může být také dost zásadní důvod akceptovat i mnohem nižší úroky, protože teď tou blokací, ikdyby byla jen na 1 den, můžou napáchat tolik škody, že se to tím zásadně lepším úročením účtu nevykompenzuje za celý rok. Shrnuto do kostky, Air Bank už je jen žumpa a není o co stát, její reklamy jsou směšné a tak trochu si v nich sami sobě protiřečí. Dříve tato banka byla použitelná, teď již není

Platby GoPay