Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Lesk a bída AirBank  (Přečteno 292174 krát)

Sandra

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #30 kdy: 11. 02. 2012, 13:10:04 »
Zdravím, můžu se poradit? Co si myslíte o ING bance? Je to bezpečné? Díky

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


Pardál II.

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #31 kdy: 11. 02. 2012, 14:05:42 »
Možná chcete slyšet toto:Žádná banka není bezpečná!A proto nejsem jen v ING ale mám prašule rozloženy v dalších 3 peněžních ústavech!


alechin

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #32 kdy: 12. 02. 2012, 01:31:38 »
Pane Lukáši Blecho a pane Alci, děkuji. Jen čtení toho, co bylo o "nedostatečném" zabezpečení řečeno mě vyčerpalo.
Nedovedu si představit, že bych tady tu demagogii řešil se stěžovatelem. Kdybych seděl na hotline některé z institucí, kam by volal, asi bych zešílel.


alechin

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #33 kdy: 13. 02. 2012, 10:47:48 »
jeste ma napadla jedna vec, ale nebudu mluvit sam...
"Je nám líto, ale mobilní operátor T-Mobile řeší potíže s doručováním SMS. Přihlášení pomocí Mobilního Elektronického klíče v síti T-Mobile tak pravděpodobně bude neúspěšné. Prosíme, opakujte přihlášení později. Pokud používáte Mobilní Elektronický klíč v jiné síti nebo používáte-li jiný autentizační prostředek (OEk, IEk), vaše přihlášení proběhne v pořádku."
Skutecne nemy smysl pro prihlaseni resit serepeticky ohledne autentizace TANem nebo TOKENem, spis by me to zdrzovalo a MT a sms autentizace jaksi nejsou potreba pro protokol https a to co jsem dal vyse naopak uzivatele muze v urcitou chvili pekne otravit. Jo autorizace, to je jine pivo.


chytrak obecny

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #34 kdy: 16. 02. 2012, 13:03:47 »
blablablabla
Po kliknutí uživatele na odkaz vedoucí na stránky plagiátora
blablablabla

 ;D jasne no, takze abych to shrnul, pro bezmozky co se prihlasuji do IB kdovy kde, pro bezmozky co jsou "ochotni" kliknout na odkaz pro pihlaseni kdovi kde, pro bezmozky co nemaji ulozeny loginsscreen ve svych oblibenych strankach, pro bezmozky bez mozku je AB vyslovene nebezpecna ;D jeste bych to doplnil tim, ze tito lide nebudou mit sve penize v bezpecni vubec nikde

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0


JEANETTE

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #35 kdy: 16. 02. 2012, 14:35:29 »
Zdravím, můžu se poradit? Co si myslíte o ING bance? Je to bezpečné? Díky
Je naprosto bezpečná, ale úrok NIC MOC, momentálně asi 1,75%


NIC

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #36 kdy: 16. 02. 2012, 16:38:23 »
OK, WaxMax nám tu udělal bezp. přednášku. To vše je hezké. Jen mi nějak uniká pointa, co s tím má společného AB. Takových bank, které používají pro vstup do IB jméno/heslo je dost a dost. A i když nabízí jiné možnosti, leniví uživatelé raději zvolí tu nejjednodušší (u/p). Takže nechápu proč si brát do huby jen AB.
Pokud je uživatel tak hloupoučký a neumí dbát základních bezp. pravidel (nejen těch o přístupu k IB), tak ať si IB nezřizuje a chodí si na pobočky - tedy zvolí jinou banku.
A jinak, ty zmiňované, údajné "chyby", já jako chyby nevidím. Je fakt, že na jejich IB se dá ještě zapracovat, ale je to asi tak, jako když budete prskat při přechodu mezi Win XP a Win 8.  ;D


pepa

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #37 kdy: 22. 04. 2012, 21:07:37 »
Má skušenost s airbank,pokud máte strach s  internetového zabezpečení a používáte banku jenom na zhodnocení peněz stačí
si na účtu nastavit platby přes internet na 1 korunu a peníze po vložení převést na spořící účet.


Terezka

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #38 kdy: 23. 04. 2012, 17:17:11 »
Netuším co znamenají ty IT plky, bylo by fajn psát tak aby tomu všichni rozuměli. Každá možnost (včetně "mít doma pod polštářem") má svá rizika. A Airbank? V možnostech si nastavte limity pro IB 0Kč, pro telefon 1000 a pobočku 10.000 a já nevidím způsob, jak by mi to mohl nějaký hacker ukrást. Pokud vy ano, napište prosím přesně jakou a jak tomu předejít případně co pak dělat


gf

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #39 kdy: 01. 05. 2012, 08:49:02 »
no jestli jsi nepochopila it plky od chytraka obecneho, tak uz z it nepochopis nic ;-)  Jinak zadna banka nema takove mechanismy, aby se ubranila ~blbcovi~ co nepouziva selsky mozek, tady to s it moc spolecneho nema...


Terezka

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #40 kdy: 03. 05. 2012, 08:36:47 »
nemám ambice pochopit cokoli z IT...

Jinak já si dávám pozor na všechny běžné věci co můžu sama ohlídat: heslo a přihlašovací jméno mám unikátní jen tam, přihlašuji se díky záložce v oblíbených pouze přes ty stejné stránky, heslo nikdo jiný nezná, přihlašuji se pouze z domova z jednoho počítače a nikdo mi nekouká přes rameno...plus tam mám ty limity že po internetu to vybrat nejde, po telefonu do 1000Kč a tam mají hodně ověřovacích mechanismů a na pobočce se za mně budou asi těžko vydávat...

takže se ptám: jak ještě můžu já sama zvýšit bezpečnost? Mně výše uvedené přijde celkem dostačující, v případě že máte opačný názor tak bych ráda o polopatické vysvětlení JAK mi to někdo může ukrást a CO proti tomu můžu uděat aby se to nestalo


miki

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #41 kdy: 03. 05. 2012, 16:21:00 »
Zdravím, můžu se poradit? Co si myslíte o ING bance? Je to bezpečné? Díky
Je naprosto bezpečná, ale úrok NIC MOC, momentálně asi 1,75%
Nemáte pravdu. Pokud jste někdy zkusil přidat/změnit transakční účty, tak byste se divil jak to u nich funguje. Můžete poslat formuláře poštou, s ověřeným podpisem, ke kterému se dostane předem neznámý počet lidí, včetně pošťáka, pokud si ho nechá. A je vystaráno. K tomu, aby se pak dostal k penězům vůbec nepotřebují přístup do IB. Banku jsem na to upozornil, o změně neuvažuje, tak jsem to zrušil.


pan chytrej

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #42 kdy: 21. 06. 2012, 12:14:03 »
pán z IT je debil


Hostík

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #43 kdy: 08. 07. 2012, 12:33:16 »
Vážení, nechápu proč tolik fylosofování okolo bezpečnosti.
Všem specialistů IT sděluji jako napropstý amatér že přez IT lze ukrást cokoliv i kdyby to bylo zabezpečené 100X.
Prozradím vám všem jednu zásadní věc které se držte na věky věků. V systémech IT je  Pánembohem ten kdo stvoří SW, Vždy je někdo kdo se  umí dostat do systému , takže jistotu nemáte nikdy. Tolik k problému jištění bankovních aplikací všeobecně.
Přezto je vidět  že nejlepší obrana je  selský mozek, na to žádná IT nestačí.  ;)
Jak někteří popisovali prostě nedělat to co nesmím. Ano tímto způsobem mě  naučil pracovat v roce 1988 s počítači můj velký IT přítel.
IT je virtualita a to  co si myslíte že existuje na druhém konci  sitě není nikdy pravda.
Jeden  uživatekl tady píše o GOOGLE tak proč to svinstvo používá? Zrovna tak je  s podivem kolik lidí dá  v šanci svou reálnou existenci do virtuálního světa Fackobucku  ???
Zásadní a PRVOTNÍ  virtuální  omyl vznikl u lidského pokolení , když jeden chytrák začal přemýšlet jak by vydělal na tom že prodá krávu , a přitom ta kráva není jeho? No přece dal mu za to virtuální svět peněz.
Ano takto vznikly první virtuální papírky  zvané peníze a tam to všechno začalo. Prostě někdo přesvědčil sedláka že mu za tu krávu  dá dva zlatý plíšky,  později papírky , a ještě později už jen čísla zapsaná elektronicky do virtuálního světa Bank. A současně se objevili lapkové kteří sedláka obrali po cestě domů o plíšky  které byly stejně z mědi , potom to byly lapkové co loupily trezory v bankách a dnes to jsou koumáci co loupí elektronickoui cestou.
A vždy na to  dojeli ti hloupí sedláci, kteří se v hospodě vytahovali kolik dostali  zlatáků za jrávu, a dnes to jsou joudové a lamy které lezou na internetu  všude  a vykecávají se. Už tím dávají v šanc své informace protože  tím odhalují svou IP.
Co se týká AIRBANK: největším nedostatkem, podle toho jak zde někteří tvrdili je, že její vedení neposlouchá náměty a námitky  svých klientů a neakceptuje je. Ano , kvůli podobným chybám jsem se rozloučil s jinými bankami. Ale tady by mělo zasáhnout vedení AIRBANK  a  tyto neschopné managery , kteří se nahrnuli do AIRBANK  z jiných bank a přinesli si jen negativa od předešlích zaměstnavatelů , prostě a jednoduše takové vyrazit.
Na druhé straně co se týká vstupu do vlastního účtu  určitě by bylo bezpečnější kdyby to bylo  jištěno vstupním kodem přez SMS. I když na druhé straně nepíši číslo účtu pro vstup ale název který jsem si zvolil já sám a nevěřím že by jej kdokoliv hledal na SW detekci. Dávám příklad pro vstup do AIRBANK  - jméno účtu   1/8pkuOD6%bF!-58Li a heslo 586421%°!§JlMů(k4*/)  tak a  at to někdo prolomí .
Je  potřeba dodržovat zásady, protože ti lapkové co by se rádi dostali k vašemu účtu toho také moc neví o IT a jsou to jen TV báchorky  o tom co všechno umí.
A ti co doopravdy něco v IT umí se nedostávají do vašich účtů  ale do vládních  databází tajných služeb a pracují pro jiné tajné služby.
A pokud vás někdo bude  chtět obrat  nepotřebuje jít do vašich účtů , prostě udělá krizi a spustí inflaci a znehodnotí vám vaše peníze legálně. A jsme opět u těch  dvou virtuálních papírků za jednu krávu. :'(
Neplačte nad rozlitým mlékem. :'(


Meda.Beda

 • Host
Re:Lesk a bída AirBank
« Odpověď #44 kdy: 09. 07. 2012, 10:35:23 »
Jestli umíš pracovat s počítačem stejně jako s češtinou, tak potěš koště...


 
Platby GoPay