reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zhodnocení 6,5% p.a.  (Přečteno 73137 krát)

Martina

• Host
Zhodnocení 6,5% p.a.
« kdy: 12. 01. 2012, 18:15:07 »
Dobrý den,

nemá náhodou někdo zkušenost se společností Proxenta investment, s.r.o? Nabízí mi zhodnocení financí o 6,5% p.a. formou  směnky od Arcy Investment? Směnka se vypíše na 3 měsíce, po uplynutí této doby lze peníze s výnosem vyzvednout, nebo se může prodloužit o další tři měsíce. Za ty 3 měsíce to vychází cca 1,62%.

Děkuji za odpověď

Martina

Reklama

• Stálý člen

reklama

Arakain

• Host
Re:Zhodnocení 6,5% p.a.
« Odpověď #1 kdy: 12. 01. 2012, 19:43:36 »
 A za tím výnosem stojí co? Jakou činnost provozují? Mají licenci?

blechaluk

• Host
« Odpověď #2 kdy: 12. 01. 2012, 20:21:01 »
Napiš podrobnosti.

Martina

• Host
« Odpověď #3 kdy: 12. 01. 2012, 21:00:03 »
Bohužel víc nevím, jen že Proxenta je  investiční zprostředkovatel a za směnku ručí Arca Investments a.s. , zhodnocení za rok 6,5%, každe tři měsíce možnost vybrat finance a ukončit, nebo pokračovat. Minimální vklad 1.000.000,-Kč. Zdá se mi to docela výhodné,ale nemám dostatek informací o společnosti Arca Investments a.s. a nevím zda se nejedná o příliš rizikovou investici ? Proto mne zajímá, zda někdo již něco podobného absolvoval.

děkuji Martina

tommy

• Host
« Odpověď #4 kdy: 12. 01. 2012, 23:11:02 »
Mate-li 100 milionu, tak bych mozna 1-2 miliony zkusil, zda to nevyjde. Zda do toho jit ci ne je jednoducha rovnice:

zisk > risk
ziks = velikost investice * 0.065
risk = velikost investice * pravdepodobnost ze investice nevyjde  (napriklad 0.07 = 7%)

neboli
0.065 > pravdepodobnost ze investice nevyjde

Tzn. pokud vite ze to vyjde na vice jak 94% tak do toho uz asi lze jit. naopak, pokud vyhodnotite ze to vyjde na 93% tak nechodit.

To jen ale za predpokladu, ze pokud to nevyjde tak vas to nikterak neohrozi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Alci

• Host
« Odpověď #5 kdy: 13. 01. 2012, 02:34:22 »
hmm, hmm, chvilku sem zavahal, ale 4% dostanu jinde na jistotu a 2.5% za smenku s neznamou spolecnosti... to za to asi nestoji (zkusil bych to 2% majetku, ale tolik milionu nemam).

Jinak: Proxenta (s.r.o.) je investicni zprostredkovatel, zda se s platnym povolenim od CNB. Je na trhu asi rok s jedinym jednatelem a majitelem v teze osobe.

Arca Investment je holdingova spolecnost a vypada docela zabehnute a duveryhodne. Investuje predevsim do malych a strednich podniku, nejcasteji v pocatcich podnikani. Poskytuje penize tam, kde nove subjekty neziskaji penize jinde (v bance) i prestoze maji dobry byznys-plan. Zaroven pomahaji perspektivnim firmam, ktere se ocitnout v nejakych potizich, pripadne pomahaji s prodeji firem, financovanim vyzkumu/patentu apod. Druhym oborem jsou investice do nemovitosti a vystavby, opet na podobnem principu. Funguji jako zprostredkovatele mezi investorem a podnikem. Investice ma obvykle formu navyseni podilu ve firme a spoluvlastnictvi. Obcas podobu konvertibilnich dluhopisu.

Ta Arca vypada celkem sympaticky. Zda se to jako zdroj primych investic. Trochu nestandardni mi prijde:
- Arca zprostredkovava investice ve vysi 0.25-10mil EUR, ten milion u proxenty je malo
- Mam docela velkou neduveru k te forme - smenka kryta Arcou - Arca investuje prostrednictvim jinych forem, nez zajistenou smenkou s fixnim urokem. Jejich prumerny vynos je zrejme vyssi, ale vetsina jejich kroku se zda vytvori zabaleny kanal mezi investorem a firmou. Zadna garance v tomto smeru
- Arca ma prumernou ucast v podniku 3-5let
- takze takhle to vypada, ze nekdo (mozna proxenta?) chce konsolidovat mensi a necilene investice a nalozit s nimy podle sveho. A ta garance mi tam moc nevoni, neodpovida to povaze podnikani.

Kdybych se mel rozhodovat o tom 1mil na 6.5%, chtel bych vedet mnohem vic detailu co se s nimy v tomto pripade stane. Kdo s nimy bude nakladat, jakou to ma souvislost s Arcou a hodne dobre bych si zkontroloval tu smenku (overeni primo u Arcy je samozrejmosti). Protoze jak rikam, Arca tohle na prvni pohled nenabizi a zatim to vypada ze Proxenta projevuje iniciativu a zkusi posbirat vice drobnych investic a bude ridit investice s Arcou primo. Ale pokud bych do toho nemel mluvit (asi ne), tak nevim do kterych projektu to konkretne pujde (mohou byt zpriznene primo s Proxentou) a vzdy tu hrozi riziko, ze takovy zamer nevyjde a co se stane pak Buh sud. Muze to byt taky jen napad jednoho cloveka, ktery veri, ze kdyz je prumerne zhodnoceni za poslednich 10 let 10%, tak je dobry napad pujcit si penize za 6.5% a ty investovat. Jak to casto konci by tu mel vedet uz kazdy. Na druhou stranu to ale vypada, ze sance na uspech je docela vysoka.

Takze jestli do toho chcete jit, tak mnohem podrobneji prozkoumejte, jak se s temi penezi nalozi a overte si smenku vuci arce i jeji formalni spravnost.
« Poslední změna: 13. 01. 2012, 02:43:09 od Alci »

Martina

• Host
« Odpověď #6 kdy: 13. 01. 2012, 08:13:29 »
Dobrý den,

moc děkuju za informace i zajímavou úvahu.

Martina

David Matuška

• Host
« Odpověď #7 kdy: 05. 03. 2012, 10:16:49 »
Dobrý den, reaguji na Váš dotaz a na některé komentáře, které ne zcela přesně vystihují činnost společnosti Proxenta a parametry zmiňované investice. Proxenta, jakožto investiční zprostředkovatel s licencí ČNB, zastupuje skupinu Arca Capital v ČR, SR a na Ukrajině. Poskytujeme veškerý klientský servis, ale konkrétní investice a projekty jsou vždy otázkou smluvního vztahu mezi klientem a společností Arca Capital.

Směnka Arca Investments a.s. s výnosem 6,5 %p.a., o které je zde řeč, je tedy jištěna přímo majetkem této společnosti a stejně tak veškeré smluvní vztahy jsou přímo mezi klientem a společností Arca Investment a.s.. Oveření spolupráce a parametrů směnky u AI je samozřejmostí. Společnost Proxenta zde figuruje pouze v pozici zprostředkovatele. Nezasahuje do realizovaných projektů, nenakládá s prostředky klientů a není placena klientem formou poplatků za zprostředkování obchodu.

V případě jakýchkoliv dalších dotazů mě neváhejte kontaktovat na emailové adrese david.matuska@proxenta.cz nebo na telefonním čísle 725 245 626.

S pozdravem

David Matuška - Proxenta s.r.o.

Petr

• Host
« Odpověď #8 kdy: 07. 09. 2012, 17:35:00 »
Kdo z Vás to myslí s investicemi opravdu vážně, tak se klidně obraťte na mne. Rád poradím, sám dlouhodobě investuji, nejsem nějaký fin. poradce, takže za tu radu ani nic nechci. Mám na svých investicích přibližně 20% p.a., přičemž je to vysoce konzervativní a likvidní, peníze z odprodeje do druhého dne. Kdo chce poradit, tak prosím na mail <censored> nebo telefon <censored> - na e-mail kdykoliv, na telefon prosím rozumně a ne o víkendech, to chci mít klid :)
« Poslední změna: 08. 09. 2012, 10:00:01 od Patrik Chrz »

TnT2

• Host
« Odpověď #9 kdy: 07. 09. 2012, 20:18:26 »
Zhodnocení 20 % p. a., přičemž je to vysoce konzervativní a likvidní? Proč rovnou nenapíšete, do jakého zázračného aktiva to investujete?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 08. 09. 2012, 10:01:22 »

Jiří Holubec

• Host
« Odpověď #11 kdy: 31. 12. 2012, 21:37:28 »
Kdo z Vás to myslí s investicemi opravdu vážně, tak se klidně obraťte na mne. Rád poradím, sám dlouhodobě investuji, nejsem nějaký fin. poradce, takže za tu radu ani nic nechci. Mám na svých investicích přibližně 20% p.a., přičemž je to vysoce konzervativní a likvidní, peníze z odprodeje do druhého dne. Kdo chce poradit, tak prosím na mail <censored> nebo telefon <censored> - na e-mail kdykoliv, na telefon prosím rozumně a ne o víkendech, to chci mít klid :)
[/quote
Dobrý den,vaše nabídka je zajímavá.Můžete mě poslat bližší informace.Předem děkuji Holubec.

O.Rolník

• Host
« Odpověď #12 kdy: 01. 01. 2013, 13:47:38 »
dobrý den prosím pošlete informace děkuji O.R.

Milan B

• Host
« Odpověď #13 kdy: 25. 02. 2013, 23:05:18 »
Dobrý den,
několik mojich známých dostalo podobnou nabídku od společnosti Proxenta nebo Arca. radil bych nepoustet se do toho... Pracují jako ekonomický analytik a po bližším zkoumání této ,,investice,, a společnosti jsem všem kolegům či známým poradil vyhnout se jim velkým obloukem...
Vše, co tvrdí firma a její prodejci není tak úplně pravda. Nejhorší na tom je, že ani samotní prodejci pořádně netuší, co prodávají...

Roman Gabal

• Host
« Odpověď #14 kdy: 05. 03. 2013, 17:47:00 »
Hm hm. Vážený pán ''ekonomický analytik''. Ked´ už ste nás obvilin, že to čo hovoríme klientom nieje tak úplne pravda, a
predajci nevedia, čo predávajú, tak nám to prosím Vás zdeľte. Lebo by ma to veľmi zaujímalo a podľa Vás zavádzame klientov,
voči čomu sa musim ohradiť. Inak to budem brať ako bohapusté klamostvo.

A k tomu, že radíte svojim známim a kolegom aby sa nám vyhli veľkým oblúkom si dovolím dodať jeden citát.
Voľným prekladom.

"Analityci nám radia, čo máme robiť s našimi peniazmi, a pritom oni žiadne reálne nezarobili''
Warren Buffett

Čakám Vašu odpoved´.

Roman Gabaľ

Platby GoPay

reklama