reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Kde koupit fyzicky zlato?  (Přečteno 520855 krát)

Lenka

 • Host
Kde koupit fyzicky zlato?
« kdy: 11. 03. 2012, 20:30:37 »
v Brně?

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaMartin

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2012, 20:46:39 »
v Brně?
ja by som radsej behol do prvej rakuskej banky za hranicami a tam kupil wiener filharmoniker


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 109
  • Zobrazit profil
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #2 kdy: 28. 03. 2012, 18:03:38 »
Nemám osobní zkušenost, ale hodně lidí jezdí kupovat zlato do Rakouska a do Německa. Hlavně stříbrné mince se vyplatí v Německu (je na ně jen 7 % DPH, na rozdíl od nás, kde je 20 %). Samozřejmě záleží na množství, pár gramů se nevyplatí.


kajman

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #3 kdy: 01. 06. 2012, 23:14:18 »
Stříbro, když už jsi to nakousl, je se sedmi procenty velmi slušně u silverum gmbh, to je dceřinka silverum cz
https://www.silverum.cz/stribro_nemecko.html


VM

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #4 kdy: 10. 08. 2012, 11:19:04 »
v Brně?

Co se týče přímo Brna, zkuste se podívat sem: http://www.top-gold.cz.

Pěkný den.

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaHonza

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #5 kdy: 23. 10. 2012, 17:23:28 »
Co se týče Prahy tak www.investicni-zlato-praha.cz :-)


Janecek_Petr

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #6 kdy: 02. 05. 2013, 10:31:27 »
Lenko, rád bych konstatoval, že ať už jsou Vaše důvody nákupu zlata jakékoli, ještě to zvažte. Zlato vnímá celá řada investorů jako stálou komoditu, ale v posledních letech se propadlo, a to poměrně podstatně (viz zdroj: http://saxobank247.cz/zlato-situace-trhy/ ) je dobré investice do této komodity pořádně promyslet. Podobně je na tom i stříbro. Je to sice moderní, ale nemusí se to vyplatit.


xnedd05

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #7 kdy: 02. 05. 2013, 14:46:00 »
Investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 05/13

Máte v úmyslu své úspory vložit do hmotného zlata? Sestavte si investiční plán a spoléhejte sami na sebe!

Mnoho lidí se necítí, tak zdatnými, aby si udělali vlastní plán investic, a obracejí se na finanční poradce a další instituce, které sledují pouze svůj vlastní užitek a snaží se nejlépe ihned maximalizovat zisk! Vyvarujte se toho! Pokusím se zde jednoduše popsat hlavní body, které je třeba promyslet, a můžete začít sami. Ono to není zas až tak složité…, stačí se jen chvilku zamyslet!

Kolik?

Většinou je doporučováno 20 – 40% z celkových úspor. Samozřejmě záleží na tom, co máte s úsporami v plánu, jaké máte závazky a předpokládané budoucí výdaje. Je třeba mít na paměti, že můžou nastat mimořádné výdaje, na které musíte být připraveni.  Přeci jenom nejsme stát, který své řádné i mimořádné problémy řeší velmi jednoduše – vydá statní dluhopisy a „jede se dál“. Důležité je i přihlédnout k aktuální ekonomické a politické situaci a udělat si obrázek nad tím, kterým směrem se bude pravděpodobně situace vyvíjet (politika, hospodářství, míra zdanění a přerozdělování, sociální spravedlnost, míra zadlužení, mír atd.).

Na jak dlouho?

Investice do hmotného zlata je záležitostí na 5 a více let. Často klienti nemají vůbec v úmyslu zlato prodávat a přenechají své úspory ve zlatě dalším generacím. Určitě není dobré nakoupit a za dva měsíce prodat, protože jedu na dovolenou. I tací experti se najdou.

Na co budoucí peníze použiju?

Důležitá otázka z důvodu volby gramáže. Jestliže máte v úmyslu postavit dětem za 10 let dům, tak volte klidně 250g – 1000g. Avšak dávejte pozor na likviditu!  Jelikož se tyto slitky prodávají méně často, likvidita je nižší.  Jestliže si chcete spořit na stáří, volte menší gramáž. Odprodejem jednoho kusu získáte budoucí aktuálně požadované finanční prostředky a nemusíte prodávat víc, než budete aktuálně potřebovat.  Snažte se při nákupu přemýšlet z pohledu budoucího a ne současného. Nakupujete pro budoucnost, ne pro současnost! Cena za gram je sice důležitá, ale nemůžete jí podřídit vše.

Za kolik?

Jestliže jste rozhodnuti investovat do hmotného zlata, tak je to pro vás pravděpodobně nejdůležitější otázka! Mnoho lidí má v úmyslu investovat, ale není toho schopna. A to především z toho důvodu, že nemají plán. Chtějí nakupovat za určitou cenu, která když nastane, tak čekají ještě na nižší. Pak cena povyskočí a oni říkají, že mohli nakupovat za míň a čekají. Tato situace se opakuje stále…  Jestliže si určíte cenu, tak ji pak dodržte! Nespekulujte, protože stejně na nic nepřijdete. Cenu tvoří trh, miliony lidí, kteří mají své plány a ty nelze agregovat a dojít k závěru – „zítra to bude levnější“. To neví nikdo a ten co říká, že ví, tak lže. Doporučuji nehledět na aktuální cenu a nevyčkávat. Nakupujte často, po menších částech a výsledná cena bude reálnou cenou za dané období. Jednoduché a nejlepší řešení, které můžete zvolit.

Jak často?

Snažte se nebýt líní a rozložte svůj nákup do více menších!  Bude to stát víc práce vás i prodejce, ale věřte, že se to vyplatí. Chcete-li investovat 1 mil. Kč, tak nakupujte 10x. Stačí jednou za týden, čtrnáct dní či měsíc zvednout telefon!  Stejně vám nikdo na nákup investičního zlata množstevní slevu nedá, a když ano tak bude v rámci desetikorun. Domluvte se s prodejcem na vyzvednutí či zaslání zboží až po nakoupení určitého počtu kusů. Ušetříte si tak dopravní náklady nebo čas za osobní převzetí.

Mince, slitky? Jaké mince, jaké slitky?

Volte mince či slitky, které jsou likvidní! V Evropě se nejvíce prodávají mince Wiener Philharmoniker, 1 dukát a 4 dukát. Slitky pak Argor Heraeus a Munze Osterreich. Existuje mnoho rafinerií, které se snaží prodávat slitky, které nejsou mezi lidmi a prodejci známé, tedy nejsou moc likvidní. Volte nejlépe 1 unci.  Jestliže chcete nějakou gramáž, na kterou nemáte finanční prostředky, nevěšte hlavu. Škála produktů je tak široká právě z toho důvodu. Každý nemůže mít vše.

U koho?

Nejnižší cena není zárukou nejnižší ceny! Najdete-li velmi zajímavou cenu, která se vymyká cenám u ostatních prodejců, buďte opatrní a čtěte pozorně obchodní podmínky a průběh nákupu. Ceny, které jsou nižší na 1 oz o 1000 Kč, a ještě je poštovné zdarma, jsou nesmysl. Marže u investičního zlata jsou tak nízké, že je slibovaná cena cenou nereálnou!  Požadujte rady, informace, zprávy z trhu a další. Ačkoli vám mohou být tyto informace lhostejné, zjistíte tak, zda se prodejce skutečně své práci věnuje každý den a dělá svou práci pořádně.  Ptejte se, zda investiční zlato i vykupuje. Mnoho prodejců pouze prodává! Mnoho prodejců vykupuje pouze zlato, které sám prodal! Někteří prodejci si dělají podrobné zápisy s informacemi kdo, kdy a co nakoupil.  Nenechávejte za sebou informace, co jste si kde koupili! Bezpečnost především! Nechte si zasílat zboží Poste restante.

Srovnávače cen.

Srovnávače cen používejte pouze pro základní zjištění cenové hladiny daného produktu! Jsou prodejci, kteří nabízejí o tisíce dráž než jiní. Z tohoto důvodu je srovnávač dobrý, ale tím to končí. Jelikož jsou data (ceny) do srovnávačů nahrávány jednou za čas (někde 1x denně, jinde 1x za 15 minut) a ještě k tomu u každého prodejce v jiný čas, tak detailní srovnání není možné. Nesnažte se „honit“ každou korunu! Než zjistíte rozdíl, tak jsou ceny úplně jiné! Osobně měním ceny, jestliže se odchýlí u unce o cca 100 Kč. Po telefonu samozřejmě sdělím cenu přesnou. Vzhledem k pořizovací ceně se jedná o zanedbatelnou částku.

Spořit ve zlatě? (myšleno způsobem zasílání fixní částky každý měsíc)

Jestliže chcete „spořit ve zlatě“, tak si propočítejte, o kolik nakupujete gram dráž. Pročtěte si obchodní podmínky, abyste věděli, jak vás může firma penalizovat, jaké jsou hmotnostní přepočty při samotném odběru a kolik si účtují za uskladnění.  Bývá zde mnoho nejasného a většině lidí se vše rozkryje, až když dojde na peníze. Dávejte pozor na to, aby byla firma dostatečně silná a jednoho dne i s vaším zlatem nezkrachovala!  Zvažte, zda není nejjednodušší, nejbezpečnější a zároveň nejlevnější nakupovat si hmotné zlato sám.

A na závěr opět to samé - čtěte pozorně jak nakupovat investiční zlato: http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat)


Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
email: info@investicni-zlato-praha.cz
http://www.investicni-zlato-praha.cz/


Hanka

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #8 kdy: 04. 06. 2013, 18:47:52 »
V Brně působí více společností na prodej zlata, mohu nabídnout konzultaci. Více na webu <censored>
« Poslední změna: 04. 06. 2013, 19:30:58 od Patrik Chrz »


Daniel Nedvídek

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #9 kdy: 24. 07. 2013, 15:19:28 »
Investiční zlato Praha – Investiční měsíčník 08/13

Budoucí cena zlata 700 – 20 000 USD/oz… buďme realisté a použijme selský rozum
Jestliže se podíváme na graf vývoje ceny zlata na burze, a to v jakkoli dlouhém horizontu, zjistíme, že kolísá. Důvodů pro krátkodobý pokles či růst je mnoho. Těmi hlavními jsou především zprávy z finančního trhu – kvantitativní uvolňování a postupy jednotlivých centrálních bank, jak vyřešit současnou, minulou a budoucí ekonomickou krizi. Dalšími neméně důležitými zprávami jsou doporučení a výhledy analytiků atd. Ale prakticky nikoho nezajímá to hlavní – vzácnost zlata jako drahého kovu, která je dána náklady na jeho získání. To by měl být ten hlavní signál pro ceny dané komodity. V poslední době se sice nějaké zprávy objevily, ale obchodníci na burze je příliš nerespektují.
Podíváme-li se na vývoj těžebních nákladů na unci zlata, tak zjistíme, že tyto náklady každým rokem rostou a není se čemu divit. Každý těžař začíná u jednoduše dostupného ložiska a postupuje k těm hůře dostupným. Světová organizace pro „zlatý průmysl“ World Gold Concil uvádí, že průměrné hotovostní náklady na těžbu unce zlata byly v 3Q 2012 694 USD. K těmto nákladům je třeba ještě připočítat ty vedlejší, jež zahrnují náklady na tzv. udržitelnou těžbu (např. odvoz sutiny, náklady na průzkum a vývoj), které dosahují přibližně stejného čísla jako samotné přímé náklady. Po součtu zjistíme, že těžařské firmy dosahují celkových nákladů vytěžené 1 oz zlata někde pod hranicí 1400 USD/oz. Tyto čísla můžeme považovat za skutečné průměrné ceny největších těžařů zlata. Tyto společnosti (např. Barrick, Newmont Mining, Harmony Gold Mining) jsou totiž obchodovány na burze a mají za povinnost uvádět své výsledky hospodaření dle zákonných pravidel a byly by samy proti sobě, kdyby tyto náklady nadhodnocovaly a tím snižovaly hodnotu svých akcií a to protiprávně.
V nedávno zveřejněné zprávě byly popsány aktuální opatření pro snížení nákladů. Největší společnosti ihned propouštějí 1/3 zaměstnanců, ruší průzkumné práce a zavírají nejméně efektivní doly. Je velmi pravděpodobné, že tyto firmy dokáží zefektivnit svou těžbu a najdou místa kde ušetřit. Stejně tak jako se to podařilo všem firmám po vypuknutí finanční krize. Tím se tedy průměrné těžební náklady dočasně mohou snížit, ale oproti tomu bude i tak docházet k jejich růstu, který se dle výše zmíněné organizace pohybuje mezi 10 – 20% ročně. Postup těžařů k hůře dostupným ložiskům je prostě nevyvratitelný. Jestliže bude zanedbán průzkum dalších nalezišť, tak v budoucnu musí zákonitě dojít k poklesu na straně nabídky.
Analytici a jejich „žhavé výstřely“
Rozptyl odhadů budoucí ceny zlata z posledního měsíce je enormní a nepochopitelný. Odhady se rozcházejí od 700 až ke 20 000 USD/oz. Předpovědět cenu zlata v roce 2018 na 700 USD je práce analytika, který pravděpodobně nedostudoval základní školu. Těžko říci, jakým způsobem dochází k analýzám, ale pravděpodobně to nebude žádná sofistikovaná záležitost. Tito lidé pouze manipulují s psychikou spekulantů, kteří se krátkodobě snaží zbohatnout na výkyvech, které absolutně nezajímá budoucí cena a řídí se pouze aktuální informací, která může zahýbat cenami. Žádný z obchodníků na burze nedrží hmotné zlato a nedrží ani imaginární číslo na účtu u svého brokera déle než pár dní. Proto i předpovědi analytiků mají velký vliv na vývoj cen, i když jejich opodstatněnost je minimálně spípá.
Z dlouhodobého pohledu bych se především soustředil na průměrné těžební náklady, které nejlépe vypovídají o vzácnosti drahého kovu, a které stoupají čím dál větším tempem s tím, jak je těžba stále nákladnější. Vždyť cena zlata je již po staletí dána svou vzácností výskytu v přírodě. Růst ceny zlata je tedy naprosto opodstatněný a nejedná se o žádnou „bublinu“. O „bublinu“ se bude jednat tehdy, když se cena zlata na burze výrazně odchýlí od těžebních nákladů. Stejně tak například ropa je vzácná a vyčerpatelná. Jestliže budeme chtít tuto surovinu využívat za 50 let, tak za ní zaplatíme minimálně tolik, na kolik vyjdou její těžební náklady. Možná přestane být kvůli své ceně využívána a začneme využívat jinou surovinu, která nebude tak cenově nedostupná. Toto se však u zlata stát nemůže, protože je nenahraditelné. Sice je zatím v průmyslu jen málo využíváno, ale neznám člověka, který by jej nechtěl vlastnit. Bylo tomu tak před staletími a v budoucnu tomu nebude jinak. Zvláště když životní úroveň v rozvojových zemích stoupá a s ní i poptávka po zlatě. Stačí si přečíst zprávy o poptávce v Číně, Indii a Vietnamu.
Současná cena zlata je vhledem k nákladům na těžbu minimálně „férová“, ne-li podhodnocená, a z dlouhodobého hlediska se můžeme dočkat dalšího postupného růstu této komodity.

Bc. Daniel Nedvídek
Tel.: 776655137
email: info@investicni-zlato-praha.czhttp://www.investicni-zlato-praha.cz/
http://www.investicni-zlato-praha.cz/jak-nakupovat


honzahajek

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #10 kdy: 22. 10. 2013, 22:28:32 »
Drahé kovy můžete nakoupit i prodat kdykoliv na Burze Drahých Kovů. A je tu možnost si nechat ověřit, zda je kov opravdu ryzí.


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 109
  • Zobrazit profil
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #11 kdy: 23. 10. 2013, 05:52:45 »
Za chvíli bude jednodušší jmenovat místa, kde se zlato neprodává. Vždyť ho už mají i na poštách.


honzahajek

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #12 kdy: 24. 10. 2013, 18:14:54 »
Patriku koukněte ale na ceny na poště. Tam se zlato PRODÁVAT asi nebude, tak draho neprodává nikdo. A to nemluvím o tom, že pošta není schopna včasné cenové aktualizace. Co budou dělat v situaci, až dojde k rychlým pohybům, jako k nim na zlatě došlo v minulých dvou týdnech? Viz: https://www.silverum.cz/news/burza-zlata-manipulace-ceny-algoritmickymi-obchody-a-411.html?zenid=h4jqthdsdiotmlrdqhq2e2s3n1
To bychom se také mohli dočkat, že pošta prodělá kalhoty a dovedu si tipnout, kdo dluhy zase bude platit  :-\


Offline Patrik Chrz

 • Moderátor
 • Profík
 • *****
 • Příspěvků: 3 109
  • Zobrazit profil
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #13 kdy: 25. 10. 2013, 07:57:49 »
Předpokládám, že Česká pošta to má úplně stejně, jako u prodeje pojistek, penzijka, bankovních produktů a výrobků z teleshoppingu. Prodávají na základě nějaké mandátní smlouvy na riziko objednatele. Prostě mají pevný podíl z prodejní ceny a jestli na tom ta firma, co jim dodává vydělá nebo prodělá je nezajímá. ČP vydělá vždycky.
V případě náhlého růstu ceny zlata se tak nákup na poště může i vyplatit (teoreticky, pokud ta cena pak zase stejně prudce neklesne a třeba ještě níž).
Chtěl jsem upozornit na to, že dneska se investiční zlato prodává fakt všude, třeba i na té poště.


intarzista

 • Host
Re:Kde koupit fyzicky zlato?
« Odpověď #14 kdy: 25. 10. 2013, 08:18:26 »
Na té poště se sežene vopravdu "všechno" už i lentilky, tatranky, a čokolády. Dalších miliardu kravin ale když si člověk jde pro balík nebo potřebuje prostě jen něco poslat, musí si mnohdá vystát frontu než si tenhleten koupí čokoládu, další - omalovánky, pexeso, nebo třeba chce vybrat z era poštovního účtu. Když k tomu připočítám svázanost našich pošťaček a že si bude ještě někdo kupovat slitek tak to už je vážně něco.


 
Platby GoPay

reklama