reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: MSD u mě skončilo  (Přečteno 989840 krát)

čtenář měšce

• Host
MSD u mě skončilo
« kdy: 11. 05. 2013, 15:21:57 »
Dobrý den. Dnešním dnem jsem skončil s Metropolitním spořitelním družstvem. Považoval jsem je za nejserióznější a nejvstřícnější záložnu v ČR. Ve článku zveřejněném tady na měšci dne 4. 2. 2013 předseda představenstva MSD pan Petr Jánský tvrdil, cituji "Podle našich ekonomických propočtů nepředpokládáme, že bychom snižovali úrokové sazby. Výnos ze snížení úrokových sazeb pro nás není zase tolik významný. Snížením úrokových sazeb bychom připravovali naše členy o úrokové výnosy a spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě."
A najednou prásk a od 2. 5. 2013 má MSD nové, výrazně snížené úrokové sazby. Takže si myslím, že spokojenost klientů pro MSD není na prvním místě, jak pan Jánský tvrdil. Tímto mě opravdu velmi zklamali a já osobně si k nim žádné již žádné nedám. Toto jednání ze strany MSD mi přijde vůči členům, případně budoucím členům, jako velmi nefér a už se těším, jak někde budu číst vyjádření ze strany MSD, že nastala nějaká neočekávaná situace a proto museli snížit úrokové sazby nebo podobný alibismus. Hlavně, že "Výnos ze snížení úrokových sazeb pro nás není zase tolik významný". I když některé úrokové sazby jsou pořád o "nějakou tu desetinku procenta" lepší než jinde, opravdu si k nim již žádné peníze nedám, protože toto jednání se mi velmi příčí. Mějte se krásně

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tomas

• Host
Re:MSD u mě skončilo
« Odpověď #1 kdy: 11. 05. 2013, 15:34:25 »
Zdravím,

než bylo oficiálně uvedeno, že se bude otevírat pobočka ve Zlíně, dovolil jsem si jim napsat mail, jestli něco takového chystají (cca týden před zveřejněním na stránkách). Velice ochotně mi člověk od nich (měl již v podpisu zlínskou adresu) odpověděl a nabídl mi, abych byl první zákazník v pořadníku ve Zlíně, že budou nějaké fotky z této akce, chlebíčky apod.

Hned potom se objevily zde na měšci informace o možném snížení úrokových sazeb. Napsal jsem tedy ještě jednou mail tomu dotyčnému, ochotnému pánovi... a dodnes jsem neobdržel odpověď. Asi správně tušil, že se stanou od 2.5. nezajímavým spoř. družstvem.

Ikdyž neodpovědět na mail beru jako vrchol arogance.

sykora1

• Host
« Odpověď #2 kdy: 11. 05. 2013, 19:01:13 »
Dobrý den. Dnešním dnem jsem skončil s Metropolitním spořitelním družstvem. Považoval jsem je za nejserióznější a nejvstřícnější záložnu v ČR. Ve článku zveřejněném tady na měšci dne 4. 2. 2013 předseda představenstva MSD pan Petr Jánský tvrdil, cituji "Podle našich ekonomických propočtů nepředpokládáme, že bychom snižovali úrokové sazby. Výnos ze snížení úrokových sazeb pro nás není zase tolik významný. Snížením úrokových sazeb bychom připravovali naše členy o úrokové výnosy a spokojenost našich klientů je pro nás na prvním místě."
A najednou prásk a od 2. 5. 2013 má MSD nové, výrazně snížené úrokové sazby. Takže si myslím, že spokojenost klientů pro MSD není na prvním místě, jak pan Jánský tvrdil. Tímto mě opravdu velmi zklamali a já osobně si k nim žádné již žádné nedám. Toto jednání ze strany MSD mi přijde vůči členům, případně budoucím členům, jako velmi nefér a už se těším, jak někde budu číst vyjádření ze strany MSD, že nastala nějaká neočekávaná situace a proto museli snížit úrokové sazby nebo podobný alibismus. Hlavně, že "Výnos ze snížení úrokových sazeb pro nás není zase tolik významný". I když některé úrokové sazby jsou pořád o "nějakou tu desetinku procenta" lepší než jinde, opravdu si k nim již žádné peníze nedám, protože toto jednání se mi velmi příčí. Mějte se krásně

I po tom snizeni, maji uroky stale velmi dobry. Co je ale problem, ze probiha kontrola CNB a nezakladaji TV. Nikde o tom neinformuji.

Renata

• Host
« Odpověď #3 kdy: 12. 05. 2013, 06:03:56 »
Po počátečním rozčarování ze snížení úroků jsem si srovnala jaké úroky nabízí konkurence a i po snížení úrokových sazeb je MSD nejlepší.Co mě více štve je právě ta kontrola ČNB a nezakládání nových TV.A jako člen, který tam má vloženo celkem dost,  bych čekala na  jejich stránkách nějaké vysvětlení situace.

Pardál II.

• Host
« Odpověď #4 kdy: 12. 05. 2013, 07:23:13 »
Lidi mají moc našetřeno si myslí vláda /a máto i zrátané/,ČNB,a jiní ekono.myslitelé.Je potřeba zvýšit spotřebu a peněžní toky.

Reklama

• Stálý člen

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 12. 05. 2013, 09:22:02 »
A ja se tam zrovna chystám. Jednal jsem si shůzku 3 dny před snížením sazeb :D
Výhodné to určitě je...než jinde, ale ne pro nepražáka.... bohužel.

Pardál II.

• Host
« Odpověď #6 kdy: 12. 05. 2013, 09:49:16 »
Potom poreferuj jak točil rozhovor na pobočce.

sykora1

• Host
« Odpověď #7 kdy: 12. 05. 2013, 12:35:29 »
Potom poreferuj jak točil rozhovor na pobočce.

To si tam radsi zavolejte, at tam nechodite zbytecne.

Intri

• Host
« Odpověď #8 kdy: 12. 05. 2013, 12:57:49 »
Velmi dobře chápu rozhořčení autora vlákna, je to přesně to, co mě napadlo jako první, když jsem slyšel zvěsti o snížení úrokových sazeb. A ne, že by to snížení bylo nějak bezvýznamné, 0,7% je setsakra velký skok na to, že p. Jánský tvrdil, že se snižovat nebude. Ještě, než snížení bylo oficiální, jsem hledal alternativy a vyšlo mi z možností s lepším úrokem pouze WPB, nikdo jiný.

Každopádně teď je potřeba dost aktivně sledovat, co se s MSD stane, mají-li tam kontrolu. Neví někdo, zda-li se výsledky takových kontrol zveřejňují, případně mohl by dát odkaz? Ve vteřině, kdy zjistím, že MSD ztratilo licenci od ČNB nebo podobný průser, pakuju peníze a jdu jinam.

vilass

• Host
« Odpověď #9 kdy: 12. 05. 2013, 14:46:59 »
Není se čeho bát, vše je pojištěno, i s úroky.Takže spořím dál u MSD a jsem v klidu.Proti bankám je právě ta výhoda, že v případě krachu FPV bez problémů vše zatáhne.

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 12. 05. 2013, 15:18:34 »
V případě krachu banky to zatáhne kdo?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 12. 05. 2013, 18:11:52 »
V případě krachu banky to zatáhne kdo?
Kolega má nejspíše na mysli, že nějakých 25 miliard, co jsou aktuálně ve fondu pojištění vkladů stačí na výplatu téměř všech záložen dohromady, ale je otázkou, jestli by to stačilo na jednu (i na tu nejmenší) banku.

bara

• Host
« Odpověď #12 kdy: 12. 05. 2013, 20:03:13 »
Není se čeho bát, vše je pojištěno, i s úroky.Takže spořím dál u MSD a jsem v klidu.Proti bankám je právě ta výhoda, že v případě krachu FPV bez problémů vše zatáhne.
jak to myslíš, že proti bankám je to výhoda? Záložny i banky jsou na tom naprosto stejně. Tzn., že i v případě krachu banky FPV vše (resp. do 100 tis. EUR) zatáhne. Takže nechápu, co tím myslíš.

Offline nori

• Nadšenec
  • **
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 12. 05. 2013, 20:56:26 »
Je ale divné, že nezřizují nové TV bez nějakého upozornění na svých stránkách. V přehledu volných termínů mají na měsíc květen vše obsazeno ve všech pobočkách? Možná si nějaká větší banka, které kšefty moc nejdou, postěžovala na ČNB ... 

sykora1

• Host
« Odpověď #14 kdy: 12. 05. 2013, 21:44:52 »
Je ale divné, že nezřizují nové TV bez nějakého upozornění na svých stránkách. V přehledu volných termínů mají na měsíc květen vše obsazeno ve všech pobočkách? Možná si nějaká větší banka, které kšefty moc nejdou, postěžovala na ČNB ...
A tem co byli jiz objednani, TV vklad na pobocce odmitnou zalozit.

Platby GoPay

reklama