reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: MSD u mě skončilo  (Přečteno 1231042 krát)

Intri

• Host
Re:MSD u mě skončilo
« Odpověď #15 kdy: 13. 05. 2013, 00:55:59 »
Teď jsem zjistil, že MSD odmítlo moje převody, co jsem tam posílal peníze. Dvakrát se mi vrátily peníze na můj účet, ze kterého jsem je posílal. Něco mi říká, že to není ani náhodou normální, i kdyby tam měli sebehloubkovější kontrolu.

Reklama

• Stálý člen

reklama

filip

• Host
« Odpověď #16 kdy: 13. 05. 2013, 06:15:07 »
A měl jsi v pořádku Variabilní a specifický symbol? Pokud ano, tak záložna má nejspíš zákaz přijímat nové vklady. To opravdu začína být vážné.

Offline MarekVach

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #17 kdy: 13. 05. 2013, 06:58:24 »
Kdyby byl zákaz přijímat vklady, tak už by to napsali na svých stránkách. Taková informace by se mezi lidmi rozšířila velmi rychle. Není to teď jen na to přechodné období dejme tomu do konce měsíce ?

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #18 kdy: 13. 05. 2013, 08:01:59 »
Kdyby byl zákaz přijímat vklady, tak už by to napsali na svých stránkách.
Ale no tak... Union banka měla na svých stránkách reklamu na výhodnou půjčku, pokud u ní má člověk termínovaný vklad, ještě v den krachu a reklamy na to šly v rádiu ještě pár dní po tom...
« Poslední změna: 13. 05. 2013, 09:10:38 od Méďa Béďa »

Marek Vach

• Host
« Odpověď #19 kdy: 13. 05. 2013, 08:06:01 »
Takovou dobu si už bohužel nepamatuju.

Reklama

• Stálý člen

reklama

kkn

• Host
« Odpověď #20 kdy: 13. 05. 2013, 10:13:42 »
"Vážený pane XXX,

na základě rozhodnutí představenstva družstva v tuto chvíli MSD až do odvolání nepřijímá nové členy družstva, z toho důvodu jsou termíny v kalendáři až do konce května obsazeny. Převést peníze ze spořicího konta si samozřejmě můžete.

S pozdravem XXX"

ArmyDOG

• Host
« Odpověď #21 kdy: 13. 05. 2013, 11:05:48 »
Možná jsem srab, ale uvažuji o okamžitém vyvedení peněz banky.
Vím, že je to pojištěné, ale kdo má pak čas si vše obskakovat a zařizovat a nic z toho...

Intri

• Host
« Odpověď #22 kdy: 13. 05. 2013, 12:31:51 »
A měl jsi v pořádku Variabilní a specifický symbol? Pokud ano, tak záložna má nejspíš zákaz přijímat nové vklady. To opravdu začína být vážné.

Symboly v pořádku rozhodně byly, zadával jsem příkaz z uloženého vzoru. Takže peníze byly celkem jednoznačně odmítnuty. Co mě trošku nervuje je, že mi pořád někde visí 7,5 tisíce Kč, které nebyly připsány na účet MSD ani se nevrátily. Výpis z účtu samozřejmě k dispozici mám, takže v případě nutnosti dokazovat mám čím, ale velice se mi takový stav nelíbí, tím spíš, když MSD mlčí.

Marika

• Host
« Odpověď #23 kdy: 13. 05. 2013, 13:16:56 »
Tak si napiš na info@imsd.cz, většinou reagují. ;)

mpova

• Host
« Odpověď #24 kdy: 13. 05. 2013, 13:25:58 »
Částka se na účtu MSD objevuje až po 3 dnech!!! Zatím nešiř paniku. Pokuď ti peníze vrátily na svém účtu bys je měl mít.

Intri

• Host
« Odpověď #25 kdy: 13. 05. 2013, 13:46:46 »
No ještě nic nešířím.:) Peníze odeslané 9.5. se vrátily, 10.5. ještě ne. Počkám do zítřka (mám ČSOB, takže převody by měly být skoro okamžité), pak jim pošlu maila. Možná mají nastavenou splatnost nebo něco, vrácené peníze mají taky datum 10.5., i když jsem je na účtu viděl až dneska v noci.

Akorát mě teda štve, že MSD dělá takové zásadní věci bez toho, aby se o tom jakkoliv vyjádřili. To je od nich sviňárna a hodně v mých očích klesli.

jdukolem

• Host
« Odpověď #26 kdy: 13. 05. 2013, 14:29:52 »
Musíte hledat i jinde...
Informace z FinExpert od filip893:

dne 7. 5. 2013 bylo z rozhodnutí představenstva Metropolitního spořitelního družstva pozastaveno přijímání vkladů od svých členů. Platby, které klienti poukáží na své účty jim v tomto přechodném období budou vraceny zpět. Toto rozhodnutí vyplývá z opatření ČNB v souladu s právě probíhající kontrolou a je platné do odvolání. Jakmile toto omezení pomine, budete o této skutečnosti neprodleně informován. Platby z MSD do jiných bank probíhají standardně.

Děkujeme za pochopení,

Ing. Petr Jánský
Předseda představenstva

Intri

• Host
« Odpověď #27 kdy: 13. 05. 2013, 14:55:54 »
Dobře, a to mám lozit po fórech, abych se něco takto zásadního dozvěděl? Tohle má být informace velkým červeným písmem na hlavní straně MSD, nebo přinejmenším jako aktualita. To, že se MSD bojí něco takového dát na web, aby to náhodou neodradilo další klienty, má za následek pouze to, že to naprdne ty stávající a ti budou od MSD odrazovat. Tohle je třeba něco, co nikomu, až mu budu říkat o MSD, nezatajím. Ani to, že bylo v únoru řečeno, že se úroky neplánuje snižovat, a v květnu padnou o 0,7%. To je jednoduše sprosté a neseriózní jednání.

Uvidíme, jak to dopadne a co podají za vysvětlení, až to skončí, jestli se ČNB nerozhodne tuto záložnu zaříznout, ale bez ohledu na výsledek auditu si MSD trhlo dva velké průšvihy hned za sebou, což si myslím, že na ně bude mít dost silný dopad. S minulostí, jakou kampeličky mají, si něco takového žádná z nich nemůže dovolit.

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 13. 05. 2013, 15:21:53 »
"Vážený pane XXX,

na základě rozhodnutí představenstva družstva v tuto chvíli MSD až do odvolání nepřijímá nové členy družstva, z toho důvodu jsou termíny v kalendáři až do konce května obsazeny. Převést peníze ze spořicího konta si samozřejmě můžete.

S pozdravem XXX"
Tak to je pěkný, mám na příští týden sjednanou tu schůzku, tak to schválně nechám otevřené zda se mě někdo z MSD ozve, že to padá.

Intri

• Host
« Odpověď #29 kdy: 13. 05. 2013, 16:16:51 »
Jen pro úplnost, pokud by to někoho zajímalo, zbylé peníze se mi právě vrátily, takže žádné ztráty se v mém případě nedějí.

Platby GoPay

reklama