reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: MSD u mě skončilo  (Přečteno 1230540 krát)

Mi

• Host
Re:MSD u mě skončilo
« Odpověď #30 kdy: 16. 05. 2013, 20:57:00 »
Mám stejnou zkušenost, peníze se v květnu na MSD nepřipsaly, nicméně vrátili se v pořádku zpět.
MSD považuji nadále za solidní a bezpečný přístav, kontroly ČNB jsou každoroční a relativně standartní záležitostí. Pokud chcete spočítat lidi v hale, musíte zavřít dveře a to samé platí i o dočasnému zastavení nových vkladů / členů.
ČNB nesmí zveřejňovat v průběhu kontroly nic. Předpokládám, že poté vydají nějakou zprávu, kontrolují záložny jako takové, ne izolovaně MSD.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Intri

• Host
« Odpověď #31 kdy: 16. 05. 2013, 21:47:27 »
To máte možná pravdu, ale co je od MSD hnus je, že doteď není nikde ani zmínka o tom, že MSD nepřijímá členy ani vklady... Mělo to být vypsáno na webu ve vteřině, kdy ČNB MSDčku oznámila, že bude dělat kontrolu, včetně odhadované doby dokončení kontroly (klidně s poznámkou, že to závisí na ČNB, není předem známo a tudíž se může změnit). Mlčení ze strany MSD a nutnost, aby si členové tyto informace zjišťovali pokoutně, je extrémně neseriózní jednání.

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: 16. 05. 2013, 22:23:51 »
Ano
s tím souhlasím. Sjednaná schůzka a žádný e-mail (telefon na mě nemají) o tom, že se nic dít nebude. Pojedu 110 km na pobočku do Prahy aby mi tam bylo sděleno, že se žadný další člen nyní nepřijme a nebo mě přijmou až jindy? Nebo mě přijmou i když to podle e-mailu co tu někdo postoval tak nevypadá? V prvním případě by mě to dost naštvalo, protože dovolená v práci, projetých takřka 300 CZK... masakr. Ale nic proti, jen konstatuji.

peter30

• Host
« Odpověď #33 kdy: 16. 05. 2013, 22:42:01 »
Prostě se to rozhodli nekomunikovat, což už je samo neseriózní, ale jestli je pokoutní získávání informací telefonem či mailem na pobočce tak to bych neřekl a pokud si sjednáte schůzku bez kontaktu, jak to tak bývá, tak já opravdu nevím jak Vám to mají říct, když o tom spíše víceméně mlčí.

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: 16. 05. 2013, 23:19:59 »
Tak ono stačí, že jsem napsal svoje jméno, dohodl si termín, ten mi byl potvrzen, na ten samý e-mail. Podle mě telefonicky je to to samé. Vytočit číslo nebo napsat na mail... mi přijde podle mě stejně složité... email i méně časově náročný.

Reklama

• Stálý člen

reklama

vilass

• Host
« Odpověď #35 kdy: 16. 05. 2013, 23:40:16 »
Nemá cenu nikam jezdit, prostě MSD žádný vklad nepřijme a nic nezaloží. A tím, jak neseriozně jednají,( na jejich webu ticho  po pěšině),tak tím spoustu lidí naštvou..slušně řečeno.A důsledek (podle mne) bude výběr spousty peněz a rušení kont , což může vyústit v lavinu = run na banku.Takže, ač jsem to původně nezamýšlel, tak jsem dnes změnil názor, v pondělí jdu zrušit spořicí účet.A hned si půjdu založit běžný účet v Air Bank (1,8% p.a),asi 150 m od MSD v Olomouci...a peníze rozhodím mezi víc účtů.

V.sp

• Host
« Odpověď #36 kdy: 17. 05. 2013, 00:44:17 »
Pokud chcete spočítat lidi v hale, musíte zavřít dveře a to samé platí i o dočasnému zastavení nových vkladů / členů.
To je samozřejmě nesmysl. Počty členů, objem vkladů, objem úvěrů včetně rozpadu jejich klasifikace a další stovky údajů musí každá banka i záložna posílat ČNB pravidelně (většinu těchto údajů měsíčně), zastavit příjem vkladů/členů není vůbec třeba. Tento dohled na dálku platí pro všechny a ani největší banky nemají problém tyto údaje doklǎdat a nemusí odmítat klienty.
Pokud je v MSD kontrola dohledu na místě, kontrolují se vybraná úvěrová dokumentace, procesní rizika, interní předpisy apod. A opět, žádná banka kvůli kontrole pobočky nezavřela. A těch kontrol je hodně, ne že to zrovna letos vyšlo jenom na MSD.

O průběhu této kontroly nic nevím, ani to, jestli vlastně vůbec nějaká je. Proto můžu napsat vlastní názor (aniž bych porušil zákon vyzrazením neveřejné informace), že bych byl v případě MSD velmi opatrný a peníze tam.zbytečně nenechával.

Maroko

• Host
« Odpověď #37 kdy: 17. 05. 2013, 07:49:50 »
Tak jak tak čtu tuto diskusi, tak se mnohé vysvětluje. Na minulý pátek 10.5.2013 jsem měla sjednanou schůzku, ale byla telefonicky odvolána s tím, že se mi ozvou později . Na stránkách MSD nic...tak jsem šla do Evropsko-ruské banky a uvidím, jestli náhodou nezkrachuje  :D

Intri

• Host
« Odpověď #38 kdy: 17. 05. 2013, 14:38:21 »
Byl jsem dneska převést peníze z MSD a madam za přepážkou se sama jala vysvětlování. Informace na webu prý nejsou z důvodu strachu z vyvolání paniky (zcela podle očekávání, o tom, že to je velmi nemoudré rozhodnutí jsme se, přinejmenším na oko, shodli), ale prý se tedy nějaké informace, které budou zveřejněny na webu, chystají. Říkala, že mají připravený text, který v nejbližší době (pravděpodobně ještě dneska nebo v pondělí) rozešlou e-mailem všem členům.

Důvody kontroly údajně není znám (nebyl ČNBčkem oznámen), ale bylo prý řečeno, že kontrola nemá žádnou souvislost s hospodařením družstva. Padla spekulace, že by kontrola mohla být prováděna na "přání a stížnosti" bank, kterým družstva odvádějí spoustu klientů díky svým úrokovým sazbám.

PR řeči, skutečnost nebo kombinace obou? Těžko říct, možné jsou všechny tři možnosti. Faktem zůstává, že se MSD rozhodlo VELICE špatně, když se rozhodli o situaci mlčet. Těm, komu se vrátí provedená platba do MSD, by měl nově přijít automaticky e-mail s vysvětlením (mně nepřišel ani jeden, a to se mi vracely čtyři platby provedené ve dnech 9.5. a 10.5.).

Jednání s paní bylo stále velmi příjemné, požádal jsem o převod peněz, vypsala mi na papírek aktuální zůstatek a když jsem požádal o převod celého zůstatku, bez řečí provedla. Žádný pokus mě přesvědčit, abych tam ty peníze nechal, že nic nehrozí nebo tak. Takže se nezdá, že by zaměstnanci MSD měli nějaký příkaz snažit se udržet klienty za každou cenu (nebo jen takový příkaz tato konkrétní paní ignoruje, potažmo uznala, že částka je malá (ani ne 1/20 mého termiňáku), tak to neřešila, ale to už je na můj vkus příliš masivní spekulace).

Odhad, kdy to skončí, taky nebyla schopna podat. Prý to může skončit dneškem, prý to může trvat další dva týdny, nikdo neví. Také uvedla, že se klidně může stát, že ČNB povolí přijímat vklady, ale ještě třeba ne další členy a takové kombinace. Tak uvidíme, jak to s nimi dopadne.

nori

• Host
« Odpověď #39 kdy: 17. 05. 2013, 15:38:14 »
Že by se řídilo MSD příslovím „Mluviti stříbro, mlčeti zlato.“   :)
Já jsem objednán na 23.5. již jsem členem, končí mi v květnu T.V., tak jen jeho obnovu ( objednával jsem to 15.5. telefonem )

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #40 kdy: 17. 05. 2013, 15:41:30 »
Důvody kontroly údajně není znám (nebyl ČNBčkem oznámen), ale bylo prý řečeno, že kontrola nemá žádnou souvislost s hospodařením družstva. Padla spekulace, že by kontrola mohla být prováděna na "přání a stížnosti" bank, kterým družstva odvádějí spoustu klientů díky svým úrokovým sazbám.
To je docela úsměvný. Dalo by se tomu jednoduše říkat konkurence.

Intri

• Host
« Odpověď #41 kdy: 17. 05. 2013, 15:48:25 »
Tak pokud je t pravda, je to dost masivní sviňárna. Naproti tomu, banky jsou sviňské ústavy, tak bych se vůbec nedivil, přece jen trh je přeplněný (účty má skoro každý), takže takováto forma boje o zákazníky, tj. pokus totálně zdiskreditovat družstva, které bankám dost masivně konkurují, rozhodně dává smysl. Ale zrovna tak dává smysl, že je to něco, co družstvo řekne, aby tak posílilo svou pozici.

To je celkem jedno, to je nevyřešitelné. Pravdu se nedozvíme. Podstatné je, že pokud tahleta (zjevně dost důsledná, vzhledem k délce trvání) kontrola proběhne pro družstva bez problémů, asi nebude moc důvodů od nich utíkat, snad krom toho mlčení ze strany MSD. Naopak, bude to známka, že ta družstva jsou doopravdy v pořádku - o čemž nepochybuji, že se na titulních stránkách jejich webů dozvíme, tím se družstva určitě budou chtít pochlubit.

filip

• Host
« Odpověď #42 kdy: 17. 05. 2013, 16:53:46 »

Offline MarekVach

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #43 kdy: 17. 05. 2013, 17:14:49 »
"Současně Vám oznamujeme, že Vrchní státní zastupitelství v Praze zajistilo Metropolitnímu
spořitelnímu družstvu všechny peněžní prostředky určené k výplatě vkladů. Z uvedeného důvodu
nemůže MSD provádět platební příkazy do jiných finančních institucí. Zároveň si vás dovolujeme
informovat, že MSD disponuje dostatečnou likvidní rezervou ve výši několika mld. Kč."

Tak teď opravdu nerozumím, k čemu státní zastupitelství zajišťovalo MSD prostředky určené k výplatě vkladů, když MSD přece žádné potíže nemá a vklady může vyplácet z vlastních zdrojů (když je vše v pořádku). Může mi to někdo prosím objasnit ?

Offline 7440-57-5

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #44 kdy: 17. 05. 2013, 17:20:59 »
A teď nastane davová panika.

Platby GoPay

reklama