reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: MSD u mě skončilo  (Přečteno 1279994 krát)

filip

• Host
Re:MSD u mě skončilo
« Odpověď #45 kdy: 17. 05. 2013, 17:23:37 »
MV:

Přeloženo do češtiny, soud zajistil peníze o kterých má pochybnosti, zda nepocházejí z trestné činnosti. To je celé. A hlavně jde to zcela mimo linii záložna, člen záložny.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mi

• Host
« Odpověď #46 kdy: 17. 05. 2013, 18:06:14 »
Právě mi přišlo tohle e-mailem. Ale asi tomu nerozumím, podle předchozího příspěvku šlo ještě dnes převést prostředky pryč, od pondělí to již nepůjde? Jen technický dotaz, všechny naše vklady jsou pojištěny do 100tis EUR ...
"
Prohlášení MSD
Vážené členky, vážení členové Metropolitního spořitelního družstva,
oznamujeme vám, že MSD obdrželo Rozhodnutí o předběžném opatření, které nám ukládá
zdržet se:
jakéhokoli jednání spočívajícího v přijímání vkladů od svých členů.
Toto opatření je platné do odvolání.
V souvislosti stímto opatřením vás žádáme, abyste neposílali do Metropolitního spořitelního
družstva žádné platby.
Současně Vám oznamujeme, že Vrchní státní zastupitelství v Praze zajistilo Metropolitnímu
spořitelnímu družstvu všechny peněžní prostředky určené kvýplatěvkladů. Z uvedeného důvodu
nemůže MSD provádět platební příkazy do jiných finančních institucí. Zároveň si vás dovolujeme
informovat, že MSD disponuje dostatečnou likvidní rezervou ve výši několika mld. Kč.
MSD plně spolupracuje svýše uvedenými institucemi a poskytuje jim veškeré vyžádané
dokumentace tak, abychom se mohli co nejdříve vrátit k plnému provozu. MSD pevně věří, že se
veškeré relevantní skutečnosti podaří objasnit, a že v krátké době dojde k obnově původního
stavu.
Toto rozhodnutí nijak neovlivňuje zakládání nových termínovaných vkladů po jejich ukončení.
Všechny pobočky jsou klientům k dispozici dle řádné otevírací doby.
MSD činí veškeré kroky, aby ochránilo majetek svých členů a zachovalo činnost v rámci
stanovených omezení. Pro informaci uvádíme, že všechny vklady klientů jsou ze zákona pojištěny
do výše 100.000 EUR.
MSD tímto rovněž žádá své členy o pochopení a omlouvá se za eventuálnízpůsobené obtíže.
O dalším průběhu vás budeme informovat.
"

vilass

• Host
« Odpověď #47 kdy: 17. 05. 2013, 19:00:26 »
Takže, MSD je vyřízeno, ted je na řadě WPB..a pak ? Nic není náhoda..

členka

• Host
« Odpověď #48 kdy: 17. 05. 2013, 19:12:37 »
Mně ten email přišel též a také tomu nerozumím a velice mne to zneklidnilo.Co se děje.Mám u MSD termín vklad do konce června.
V našem krajském městě je MSD teprve od loňska.Co se děje? Ví to někdo?

Intri

• Host
« Odpověď #49 kdy: 17. 05. 2013, 19:26:43 »
To právě asi nikdo neví, co se děje. E-mail, který jste obdržela, jsou první ověřitelné informace, které vyšly.

Reklama

• Stálý člen

reklama

asdassd

• Host
« Odpověď #50 kdy: 17. 05. 2013, 19:35:13 »
Viz informací na tomto fóru: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&t=1103747&st=0&sk=t&sd=a&start=315

Bližší informace nejsou. Každopádně peníze ven už si nevyberete. Doporučuji tedy všechny peníze zatermínovat (pokud máte na spořáku nad 100 000), protože vám tam aspoň budou naskakovat úroky. - to i pro případ insolvence

jj

• Host
« Odpověď #51 kdy: 17. 05. 2013, 19:36:00 »
trochu vzrusa neuskodi ne 8)

tech duvodu proc tak VSZ rozhodlo muze byt cela rada a nekdo uz vi:-)

johnns

• Host
« Odpověď #52 kdy: 18. 05. 2013, 15:07:22 »
V MSD mám taky celkem slušný vklad i spořící účet, ale strach o peníze nemám a ani je nehodlám vybírat. Prošel jsem si Unibonem při jeho krachu, kde došlo pouze k tomu, že jsem peníze dostal o tři týdny později (samozřejmě i s úroky). Některé reakce zde, zvlášť ty negativní, jsou mlácením prázdné slámy a zbytečným strašením ostatních. I kdyby došlo na nejhorší, fond pojištění vkladů jednu záložnu hravě zvládne. Důvody, které by event. ke krachu MSD vedly v podstatě pro běžného člena nejsou důležité a informace, které se vypustí "ven" jsou většinou pouze vzdálenou pravdou, která je vždy poupravována, aby co nejméně uškodila záložně, to je snad absolutně jasné. V podstatě si nedokážu představit, že by fond neplnil svou povinnost a pojištěné peníze nechtěl vyplatit. pokud by tato situace nastala, nastal by masivní útok na všechny záložny, banky a společnosti, které nabízí produkty pojištěné právě tímto fondem a následky pro ČR by byly daleko horší, než 1-4MLD za event.dluhy záložny jako je MSD. ;)

goldfit

• Host
« Odpověď #53 kdy: 18. 05. 2013, 15:16:35 »
presne tak

Renata

• Host
« Odpověď #54 kdy: 19. 05. 2013, 09:48:11 »
Prosím o radu.K 30.4. mé rodině skončilo 5 stavebních spoření, peníze nám byli připsány na účet 3.5. O snížení úroků v MSD jsem se dozvěděla 29.4. a s pomocí přátel se mě podařilo 30.4. založit dvouletý TV s platností  od 1.5. ještě za starých podmínek.Nicméně větší část peněz v současné době leží na spořícím účtě (měla jsem v plánu založit v průběhu května dvouletý TV vklad s úrokem 3,9%).Moje otázka zní : mám ten TV, pokud to půjde, založit nebo ne.Členem v MSD jsem od roku 2010 a v současné době mám založené 2 TV na sebe.Ten plánovaný třetí by byl na dceru z důvodu pojištění vkladu do 100.000 EUR.

filip

• Host
« Odpověď #55 kdy: 19. 05. 2013, 09:56:35 »
Dcera je členem družstva? Peníze jsou na jejím spořícím účtě? Pokud ne, pak TV nepůjde založit. Pokud ano je TV vhodná varianta, neboť jak to tak vypadá, ze spořícího účtu stejně nebude možné nic vybrat a v případě delší "odstávky" by akorát došlo ke snížení úrokové sazby na spořáku,kdežto u TV je úrok fixní.

Renata

• Host
« Odpověď #56 kdy: 19. 05. 2013, 10:08:46 »
Ano dcera je od 29.4. členem družstva a peníze jsou v současné době na jejím spořícím účtu. Já sama jsem se přikláněla k tomu, že ji pošlu v pondělí založit TV vklad. Dobrovolně se starám o rodinné finance a přitom nejsem žádný odborník a tak jsem chtěla zná názory jiných...

Mi

• Host
« Odpověď #57 kdy: 19. 05. 2013, 10:30:40 »
Renato, také jsem toho názoru TV založit, tím jen zhodnocujete svoje prostředky.

filip

• Host
« Odpověď #58 kdy: 19. 05. 2013, 10:34:42 »
Pokud ty peníze nebudete potřebovat, pak je lepší je uložit na TV.

Renata

• Host
« Odpověď #59 kdy: 19. 05. 2013, 10:52:33 »
Děkuji za Vaše názory, peníze v nejbližší době nepotřebuji. Ale úplně klidná taky nejsem, jsou to moje skoro všechny  úspory,  které jsem chtěla použít na klidné stáří a předčasný důchod...A navíc do MSD jsem je dala přestože s tím manžel až tak moc nesouhlasil ( chtěl je mít doma pod polštářem ).No nic,  v pondělí se pokusíme uzavřít TV.

Platby GoPay

reklama