reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: MSD u mě skončilo  (Přečteno 1169188 krát)

Intri

• Host
Re:MSD u mě skončilo
« Odpověď #3150 kdy: 23. 12. 2014, 12:50:02 »
:D Mě hrozně baví, jak skáčeš od názoru k názoru o Halovi, hezky podle toho, jak se ti to zrovna hodí.:) Jen tak dál, prosím.

Reklama

• Stálý člen

reklama

drkarel

• Host
« Odpověď #3151 kdy: 23. 12. 2014, 18:52:55 »
Oni ho zas pustili.  :'( :)

filip

• Host
« Odpověď #3152 kdy: 18. 03. 2015, 21:52:36 »
Z deseti miliard nakonec zbyla 1,5. Zbytek rozkraden.

http://byznys.ihned.cz/c1-63702580-msd-hala-pohledavky

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3153 kdy: 19. 03. 2015, 08:08:05 »
Podle mého názoru nic takového v článku není. Pouze to, že o balík pohledávek soupeřily 3 firmy, všechny s nedohledatelnými vlastníky, kdy první dvě nabídly skoro stejnou částku a třetí výrazně méně.
Tohle mi spíše přijde jako krádež.

Se divím, že stát nezačne vymáhat pohledávky sám, možná by získal výrazně více.

nemám rád tuneláře

• Host
« Odpověď #3154 kdy: 19. 03. 2015, 23:33:45 »
Patriku: je to tam. Po celém slavném MSD zůstalo 2,6 mld. zablokovaných, 0,2 co Hala zpeněžil dříve a 1,4 z prodeje balíku. Toť vše. Výběrové řízení jsem od začátku kritizoval, ale bavíme se o tom, jestli se za pohledávky dalo dostal o pár set milionů víc, ale ne, že zmizely miliardy - ty tam už v okamžiku krachu nebyly, protože zbyly jen na papíře ve fiktivní hodnotě zástav.  Mimochodem jak stát (konsolidačka) prodávala pohledávky, to bych raději nepřipomínal ....
Shrnuto a podtrženo: paní Smetanové by zasloužilo postavit pomník a dát metál, protože aby někdo prokazatelně státu zachránil miliardy, to se často nevidí!

Reklama

• Stálý člen

sipura

• Host
« Odpověď #3155 kdy: 31. 03. 2015, 09:46:48 »
Proste ve finale "nekam zmizlo" cca 8mld. Kdy, kdo, kolik tezko rict  :'(
Na zacatku byla nejaka skoda 1,2mld, pak uz 1,5mld, mozna probehla info o 2,5mld, ale ted ve finale, to je teda pekna darda.

Netusim, zda Fond pojisteni, jako nejvetsi veritel/sef veritelskeho vyboru muze ten prodej jeste nejak neschvalit ci je to uz totalne v ...

Edit: abych to uvedl na pravou miru, nejak, ze se vysetruje neco okolo 3mld a prokazana skoda te particce cca 20 lidi, ze je prave tech zminovanych 1,5mld.

Edit2: Tak jsem to dnes cetl v insl. rejstriku, veritelsky vybor to uz jednomyslne schvalil.
-----------
Citace
Facebook:
21 březen v 13:06 · 2015
20 let pote a furt stejne
nemuzu uverit tomu, ze prislusne organy nijak neresi, ze z Fondu pojisteni vkladu se vyplatilo/vyplati pres 12 mld stradalum vykradene MSD, jejiz dluznici si svuj dluj koupi za zlomek zpatky.2 mld stradalum vykradene MSD, jejiz dluznici si svuj dluj koupi za zlomek zpatky.

Citace
motejlek.com
Vypořádání krachu MSD v užších souvislostech
20. 03. 2015 – 21:36 Byznys
Jakékoliv dosud veřejně prezentované interpretace vypořádání pohledávek zkrachovalého Metropolitního spořitelního družstva (MSD) jsou jen odrazem naivní představy, že insolvenční řízení proběhlo standardně. Celá akce je dalším mistrovským kouskem dua fatale Petr Sisák & Ivo Hala. Ostrouhal Tomáš Pitr. Určitě zajímavý námět pro banky, které to prostřednictvím Fondu pojištění vkladů celé zaplatily.
« Poslední změna: 31. 03. 2015, 12:04:22 od sipura »

filip

• Host
« Odpověď #3156 kdy: 07. 05. 2015, 11:07:48 »
Tak v MSD nakonec zbyly cca 4 mld Kč, každý z věřitelů dostane zhruba 1/3 přihlášené pohledávky.

Vtipné je, že více jak polovinu této částky tvoří peníze, které tenkrát zablokovalo VSZ.

http://byznys.ihned.cz/c1-63975610-veritele-zkrachovale-zalozny-msd-dostanou-ctyri-miliardy-insolvenci-chce-spravce-ukoncit-v-zari

nemám rád tuneláře

• Host
« Odpověď #3157 kdy: 04. 06. 2015, 00:11:31 »
Tak v MSD nakonec zbyly cca 4 mld Kč, každý z věřitelů dostane zhruba 1/3 přihlášené pohledávky.

Vtipné je, že více jak polovinu této částky tvoří peníze, které tenkrát zablokovalo VSZ.

http://byznys.ihned.cz/c1-63975610-veritele-zkrachovale-zalozny-msd-dostanou-ctyri-miliardy-insolvenci-chce-spravce-ukoncit-v-zari

Rozvrhové procento zní vskutku úctyhodně, ale ta poznámka o zablokovaných penězích je přesná: doufám, někteří místní chytráci se už omluvili státní zástupkyni Smetanové za tu štvavou kampaň a že všichni "nadlimitní" ji dnes a denně v duchu blahořečí, že to blokla a pak nevyměkla ...

sipura

• Host
« Odpověď #3158 kdy: 19. 06. 2015, 10:55:00 »
Novy clanek: http://tydenikobcanskepravo.parlamentnilisty.cz/2015/06/zalozna-jako-dalsi-tunel-na-ceske-obcany.html

Nic noveho tam v podstate neni, ale ...

Jen ta skoda neni 1 mld., ale 8 mld. Prijde mi to az zamerne zkreslovani. Chapu, ze neco jineho je prokazana skoda, ale takove nebetycne rozdily mi prijdou velmi velmi podezrele. Prodejem uveroveho 10 mld portfolia za 1,4 mld se to jako cele uklidilo pod koberec.
Ocekaval bych, ze se prislusne upravi vysetrovani a i obvineni se i rozsiri, ale nic se kupodivu nestalo.
A mame tu dalsi konspiracni teorii  ...    :D

sipura

• Host
« Poslední změna: 28. 01. 2016, 16:05:34 od sipura »

nemám rád tuneláře

• Host
« Odpověď #3161 kdy: 09. 02. 2016, 00:36:20 »
Jo, jo, dvacet obviněných, zpronevěra se škodou velkého rozsahu a praní špinavých peněz ...

Teď je spíš otázka, jestli vůbec a případně která z těch 3 má na to být bankou: http://ekonomika.idnes.cz/tri-zalozny-zazadaly-o-bankovni-licenci-f0w-/ekoakcie.aspx?c=A160208_152550_ekoakcie_fih

Všechny 3 kampelice, které skončily jako poslední (PDW, MSD a WPB) spojuje jedno: z veřejných zdrojů je (bylo) v podstatě nemožné dohledat, kdo tam měl oficiálně největší podíly.  Že by nápověda, který z triumvirátu současných žadatelů může mít největší problémy?

Filip

• Host

nemám rád tuneláře

• Host
« Odpověď #3163 kdy: 15. 02. 2017, 00:51:26 »
Ta část "honkongských" peněz je jasná - úvěry za 1,4 mld, zástavy v hodnotě tak 1/10 (kdoví jestli), blokováno obstrukčními kroky J. Zaorálka, tržní hodnota zanedbatelná respl. spekulativní. Co ale těch dalších 9 mld. úvěrů? To snad nebyl takový shit, resp. přímý tunel, ne? Tím, že to Hala bouchnul najednou, místo aspoň na dvě části, zločin jen dokončil  >:(

nemám rád tuneláře

• Host

Platby GoPay

reklama