reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: ČMSS - nepovolí refinanci !  (Přečteno 84334 krát)

Tomáš

• Host
ČMSS - nepovolí refinanci !
« kdy: 22. 05. 2013, 19:40:52 »
Dobrý den,
mám dotaz, má ČMSS právo na nepovolení předčastného splacení meziúvěru?
Poslal jsem jim žádost a dostala se mi tato odpověď:

Vážený pane,
sdělujeme Vám, že s odvoláním na obecné úvěrové podmínky část III., bod G, odstavec 2 nemůže být Vaší žádosti o předčasné splacení meziúvěru vyhověno.

Předčastné splacení je možné až ve fázi řádného úvěru ze stavebního spoření, kterého z vaší strany prozatím nebylo dosaženo. Vaše čerpané financování se nachází teprve ve fázi meziúvěru.
Předčasné splacení meziúvěru umožňuje ČMSS ve vyjímečných situacích, jako jsou:
-rozvod , rozchod
-prodej nemovitosti
-úmrtí
Případně lze využít možnosti částečného splacení meziúvěrového účtu až o 15% ročně,a tím snížení Vašeho měsíčního úvěrového zatížení.
Abychom vyšli vstříc Vašim potřebám, dovolujeme si vám dále navrhnout možnost úpravy úrokové sazby Vašeho meziúvěru tak, aby více vyhovovala vašim potřebám.
Pokud si budete přát této možnosti využít, dovolejeme si Vás požádat o zaslání závazné nabídky či závazného příslibu banky k poskytnutí hypotečního úvěru, včetně přesné výše přislíbené úrokové sazby. Tyto dokumenty zašlete elektronicky na .......atd....

Má na toto ČMSS právo?
Poradí mi někdo jak na to?
Děkuji

Reklama

• Stálý člen

reklama

peter30

• Host

Tomáš

• Host
Re:ČMSS - nepovolí refinanci !
« Odpověď #2 kdy: 22. 05. 2013, 20:44:40 »
to je ale bordel !!! LIŠKA - už NIKDY!! Ruším vše co tam je !!
Nejhorší je že já nic takovyho ve smlouvě nepodepsal !

Intri

• Host
« Odpověď #3 kdy: 22. 05. 2013, 22:32:08 »
Podepsal jsem souhlas se všeobecnými obchodními podmínkami, které si vystavují dle libosti. To je typický podvod na klienty, který dělají všichni - sepíšou s vámi smlouvu, ale díky odkazům na jiné dokumenty, které mají zcela pod kontrolou, si mohou dovolit prakticky cokoliv, co jim nezakazuje zákon. Takže pokud není zákonem dáno, že máte právo na předčasné splacení úvěru (nebo nemáte-li to přímo sjednáno ve smlouvě), pak na to jednoduše právo nemáte.

To, že vás Liška naštvala, je pochopitelné, ale nejsem si jistý, že byste u kohokoliv jiného pochodil lépe. Můžete se pokusit u nich žadonit, kam až vám to vaše důstojnost dovolí, ale to je asi tak vše, co zmůžete - rozhodnutí je bohužel čistě v jejich rukách.

Intri

• Host
« Odpověď #4 kdy: 22. 05. 2013, 22:48:23 »
Chtěl jsem napsat jste, ne jsem. Pardon.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Petr

• Host
« Odpověď #5 kdy: 22. 05. 2013, 22:50:28 »
Zdravím,
podle informací, které jsou dostupné na netu, ČMSS opravdu předčasné splacení již nepovoluje.
Mohu Vám nabídnout svou zkušenost s tímtéž u Modré pyramidy. Zde to funguje tak, že v prvním dopise
spořitelna předčasné splacení odmítne a současně Vám nabídne snížení úrokové sazby. Vy zašlete dopisem
neakceptaci návrhu. Spořitelna Vám dalším dopisem zašle opětovný nesouhlas se splacením, vy se opět odvoláte
a až poté spořitelna přistoupí k dohodě o předčasném splacení PÚ. Věřte nebo ne, ale je to tak.
Zkuste to takto i ve Vašem případě, koneckonců asi nemáte moc dalších možností ... 

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #6 kdy: 22. 05. 2013, 23:39:04 »
Podepsal jsem souhlas se všeobecnými obchodními podmínkami, které si vystavují dle libosti.
Bože. to je ale blábol... Platí pochopitelně podmínky, které byly platné při podpisu smlouvy a jsou také ve smlouvě uvedeny. A na předčasné splacení úvěru právo je. Ale tady se bavíme o meziúvěru.

Tomáš

• Host
« Odpověď #7 kdy: 23. 05. 2013, 05:12:38 »
A u meziúvěru to nejde?

Petr

• Host
« Odpověď #8 kdy: 23. 05. 2013, 06:23:07 »
Ne. Meziúvěr neboli překlenovací úvěr je zcela něco jiného. Zde dle úvěrových podmínek si předčasné splacení spořitelna
podmiňuje svým souhlasem. No a pokud souhlas neudělí, pak jej nelze předčasně splatit. Pak je jediná možnost - ukládat více peněz
na spořící účet, aby se dospořování urychlilo a tím zkrátila doba do přidělení úvěru ze stavebního spoření.

Martin ol

• Host
« Odpověď #9 kdy: 23. 05. 2013, 10:36:06 »
A co přestat platit splátky, to je důvod k vypovězení úvěru a k okamžitému zesplatnění.  :)

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #10 kdy: 23. 05. 2013, 10:48:34 »
To je dost debilní nápad, v takovém případě se člověk stane neplatičem se všemi důsledky. Pokud člověk peníze na zaplacení překlenovacího úvěru má, stačí smlouvu jednoduše vypovědět a pokud již uběhla vázací doba, je to i bez následků.

Jenže tady jde spíš o to, že ty peníze nemá a smlouvu za nějakých 4,5-5,5% chce refinancovat hypotékou.

Martin ol

• Host
« Odpověď #11 kdy: 23. 05. 2013, 11:57:55 »
Je velice těžké radit někomu, když neznám konkrétní případ celkově. To co jsem napsal udělal známý. Udělal bych to taky tak, ale já nemám dluhy. Pokud někdo vytlouká klín klínem pro něj to řešení určitě není.

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #12 kdy: 23. 05. 2013, 12:30:22 »
A teď se známý diví, že mu nechtějí dát někde úvěr, protože je v registrech, co  ;)?

Martin ol

• Host
« Odpověď #13 kdy: 23. 05. 2013, 12:48:20 »
Nediví, protože půjčky nemá rád, ale na to bydlení to jaksi potřeboval. Bylo to velmi složité, ale naštěstí se vše v dobré obrátilo. Taky bych se zadlužil jen v případě bydlení. Na pitomosti jako dovolená TV apod si půjčovat nikdy nebudu. Mě by ten zápis v registru nevadil, ale já nejsem ostatní.

Tomáš

• Host
« Odpověď #14 kdy: 23. 05. 2013, 16:46:58 »
Co mě štve, že žádost jsem podal ještě před 15.5, než to zablokovali. Nevím zda jde s tím nějak argumentovat. Ještě mě napdla jedna věc, rozvod...to je jedna s vyjímek ;D

Platby GoPay

reklama