reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: ČMSS - nepovolí refinanci !  (Přečteno 84333 krát)

Meda.Beda

• Host
Re:ČMSS - nepovolí refinanci !
« Odpověď #15 kdy: 23. 05. 2013, 21:23:59 »
Co zablokovali od 15.5.? Jestli tě tu uklidní, tak Liška vychcaná nedává souhlas k předčasnému splacení MÚ od 1.3.2012, tj. více než rok. U žádostí dodaných do 28.2.2012 souhlas dávali. A vím to naprosto přesně, protože jsem to prošvihl přesně o týden  (možná bych ještě našel  interní materiál těch -cenzored- , který rozeslali svým partnerům těsně před tím, než to opatření vešlo v platnost) >:(.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tomáš

• Host

miroslav

• Host
« Odpověď #17 kdy: 11. 08. 2013, 09:46:13 »
Tomáši můžete dát vedet jak to dopadlo?
[/quote]

Petr

• Host
« Odpověď #18 kdy: 27. 08. 2013, 21:21:23 »
Přátelé myslíte si že je možné ze strany čmss po řádném doplacení překlenováku zatrhnout doplacení úvěru??

Děkuji

Adam

• Host
« Odpověď #19 kdy: 28. 08. 2013, 01:23:53 »
Mám s Liškou své zušenosti. Překlenovací úvěr jde zrušit, pokud se záoveň zruší i spoření k němu. Pokud se ale ruší spoření předčasně, Liška si naúčtuje neoprávněně vysoký poplatek za předčasné ukončení spoření. Ten ale vrátí, když se jim správně pohrozí. Pokud vám ho naúčtovali a chcete ho zpět, klidně se na mě obraťte, poradím.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Adam

• Host
« Odpověď #20 kdy: 28. 08. 2013, 01:27:24 »
Kdyžtak napište na acebird@ufo.cz

lucie

• Host
« Odpověď #21 kdy: 11. 10. 2013, 08:12:56 »
Mám stejnou zkušenost, v květnu 2013 jsme žádali o předčasné splacení a přišel nám stejný zamítavý dopis. Po dovolání mi nabídli snížení úrokové sazby u meziúvěru, ale pořád je to dražší a na delší dobu, než teď navízejí některé banky. Návrh dodatku je někde na cestě, takže jsem jej zatím neviděla a nevím jaké bude přesné znění a jestli v tom zase nebude nějaká sviňárna zakomponovaná.
Jediná možnost, když člověk vnechce bojovat a nechce jít do sporu je asi refinancovat to u nich, s nejkratší možnou fixací a útéct v době fixace, na nic jiného jsem zatím nepřišla. když mi napíšete své rady a zkušenosti budu ráda. Silně uvažuji, že půjdu s liškou do sporu, takže kdyby se někdo chtěl přidat tak pište na příhodný email kurvazrzava@seznam.cz

Maverick

• Host
« Odpověď #22 kdy: 05. 10. 2014, 19:30:08 »
Dobrý den,

sice tu byla poslední reakce hodně dávno, ale pokud by to bylo pro Vás stále zajímavé a chtěl byste se dostat od ČMSS, dokážu zařídit vyčíslení a refinancování tam, kde to je pro Vás vhodné a zajímavé. Vše zákonnou cestou. Pokud chcete, stačí dát vědět.

Lubik

• Host
« Odpověď #23 kdy: 06. 10. 2014, 08:26:26 »
Já stále nechápu, proč někdo chce splácet překlenovací úvěr (nebo ho dokonce uhradit celý). Mám-li peníze navíc, tak spořím a spořím, až se dostanu na řádný úvěr. Mám-li na splacení celého úvěru, tak dám mimořádnou úložku (její výše není omezená – je to spoření) o pár tisícovek menší, tím se dostanu na řádný úvěr (někde musím čekat na hodnotící číslo i 3 měsíce) a další splátkou končím.

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #24 kdy: 06. 10. 2014, 09:58:50 »
Přesně tak, mechanizmus je u překlenovacích úvěrů jednoduše nastaven tak, že je výhodnější (levnější a rychlejší) ukládat mimořádné částky na účet navázaného stavebního spoření, než tu samou částku případně použít na snížení jistiny u překlenovacího úvěru (pokud to vůbec lze)...

Ten kámen úrazu bude spíše v tom, že spousta lidí má překenovací úvěry z "drahých" časů, kdy si je brali místo hypoték a představují poměrně vysokou finanční zátěž, že moc možností, jak něco uspořit navíc jednoduše nemají.

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 06. 10. 2014, 10:16:22 »
přesně tak. pokud někdo má  překlenovák na 2M a sazbu 5,5% a na řádném bude mít 4%, tak je jasné, že uvažuje nad přefinancováním

Lubik

• Host
« Odpověď #26 kdy: 06. 10. 2014, 12:05:23 »
Já to nikomu neberu (uvažovat o splacení meziúvěru), ale z úvodního dotazu vyplývá, že tazatel poslal ČMSS žádost na předčasné splacení meziúvěru (z toho usuzuji, že na to měl), dostal odpověď, kdy to lze a jeho dotaz zněl: „Má na to ČMSS právo?“ Na to peter30 mu dal odkaz, kde všechno.  A pak následuje obvyklé přetřásání.  A příspěvky typu: „obraťte se na mně a já vám zařídí refinancování od Lišky éňo ňůňo“ považuji za nehoráznost. Buď to nejde vůbec, nebo to je strašně drahé a dospoření je vždy lepší. Nebo poradce poradí, ať se dotyčný rozvede? Ale to už v první dotazu je.

Jarek

• Host
« Odpověď #27 kdy: 18. 12. 2014, 16:54:38 »
Ahoj,

ČMSS povolí...

píšu z vlastní zkušenosti...umřít ani rozvádět se mi zrovna nechtělo...

Vytvořil jsem tedy fiktivní kupní smlouvu (s úředně ověřenými podpisy)...k tomu žádost o předčasné splacení úvěru/meziúvěru...

A vyčíslení už mám doma...je to sice za brutální poplatek 5% z částky a k tomu dva měsíční úroky (v mém případě přijdu o cca 40.000 + 5.000 Kč)

Neví někdo, jak se z těchto poplatků vyzout

Vláďa

• Host
« Odpověď #28 kdy: 02. 07. 2015, 06:58:35 »
Dobrý den, moc bych se tímto postupem nechlubil, protože za něj jsou úplně jiné sazby. 2-8 let. je to legitimní podvod a ČMSS si kdykoliv může vzpomenout, že si překontroluje, zda skutečně nemovitosti byli prodané. Dále se na to váže další povinnost a to sice zaplatit 4 % daň z prodeje nemovitosti (2x). To může být docela drahá sranda.
« Poslední změna: 05. 10. 2017, 07:42:13 od Patrik Chrz »

Krtek

• Host
« Odpověď #29 kdy: 02. 07. 2015, 11:55:36 »
Já kdysi taky chtěl splácet meziúvěr u ČMSS když na něj byly peníze…. Beru tak nějak za základní finanční gramotnost že když mam dluhy a peníze, první co udělam je že ty dluhy splatim. Takže byl meziúvěr a na spoření jsem spořil asi 2x větší částku než bylo plánováno. Když bylo dost peněz (myslim že cca začátek roku 2011), chtěl jsem meziúvěr domáznout. Což mi ČMSS neumožnila, jediný co jsem moh, bylo čekat na překlopení na běžný úvěr ze SS a splácet dál úroky ze stojícího dluhu (k tomu jim nechávat moje naspořený peníze k dispozici). Čert vem že máš peněz do álelůja, budeš čekat rok a půl na hodnotící číslo. Nespoříš 10 let jak jsme plánovali ale stejně zkracovat ti to nebudem. Tak jsem dál jak trotl splácel úroky z dluhu který jsem moh už dávno zamáznout. A bohužel nejsem takovej king abych to půlmego dokázal zhodnotit jako ČMSS zúročit muj meziúvěr (tehdá tušim kolem 5,5%). jak je to dneska nevim ale co vim jistě je, že už bych si nikdy nevzal půjčku kterou nejde ihned zamáznout bez sankcí a buzerace.

Platby GoPay

reklama