reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Kde mi proplatí šek z ciziny  (Přečteno 94873 krát)

DALE

• Host
Re:Kde mi proplatí šek z ciziny
« Odpověď #15 kdy: 06. 10. 2013, 23:34:15 »
No... takze to by pripadne chtelo take nejaky mail s instrukcemi pro ne, aby byla aspon vyssi sance...
A znamemu to proplaceji i v hotovosti a v dolarech (resp. cizi men)?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #16 kdy: 07. 10. 2013, 06:37:36 »
Tomu známému to dělají v originální měně, ale jak jsem psal, je to vše na (z)vůli pobočky.

Jakub Hussar

• Host
« Odpověď #17 kdy: 02. 12. 2013, 14:36:15 »
Tak jsem dnes zjistila, že KB má taky  již za vyplacení šeku min. poplatek 200,- Kč a ne 100,- Kč, jak píše pan Patrik Chrz. Ale účet u ní mít nemusíte.
Děkuji za info, no, tak to dost zužuje výběr :(.

Mohu potvrdit, že KB si bere min.100Kč (případně ekvivalent v cizí měně), tu a tam někdo zkusí větu - děláme jen pro klienty, v mém případě stačilo říct, že jsem tam nedávno byl a nutnost to nebyla. Sice přijde trochu kyselý ksicht, ale to se dá přežít. Proplacení trvá 2-3 týdny, je možnost zvolit si výběr v měně šeku. Pokud někdo tvrdí 200, není to pravda.

Suder Petr

• Host
« Odpověď #18 kdy: 18. 02. 2014, 14:43:47 »
Zdravím,
může mi někdo prosím říct,jak dlouho trvá proplacení šeku u GE. Slečna na pobočce mi to nebyla schopna zdělit.Děkují.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #19 kdy: 18. 02. 2014, 17:23:20 »
Obecně - tak dlouho, dokud peníze banka u níž má účet ten, kdo šek vystavil, nezaplatí. To, jak dlouho to bude trvat nemůže tvoje banka vědět. Obecně lze počítat přibližně s měsícem, z opatrnosti udávají banky zpravidla lhůty o něco delší.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Suder Petr

• Host
« Odpověď #20 kdy: 18. 02. 2014, 18:48:54 »
Nepotěšilo,ale i přesto děkují za odpověď.

Suder Petr

• Host
« Odpověď #21 kdy: 08. 03. 2014, 07:49:33 »
Tak info pro ty co mají GE,proplacení trvalo přesně měsíc.Poplatek 1 %.

Ludvík

• Host
« Odpověď #22 kdy: 11. 03. 2014, 13:26:45 »
Děkuju všem, za reakce. Potvrdilo se bohužel vše nejhorší. Šek mám do dneška, a můžu si s ním vytapetovat. Nikdy by mě nenapadlo, že se něčeho takového dožiju. I ti proklínaní komunisti uměli šek vyměnit. Sice člověk dostal koruny nebo bony, ale šlo to. Dnes už to nejde vůbec. Neuvěřitelné zklamání, jak jsme jako klienti bankám u p....e.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #23 kdy: 24. 03. 2014, 19:41:21 »
A v čem je problém? Zkoušel jsi inkaso šeku v České spořitelně (spolu se založením vkladní knížky)?
Nebo bylo inkaso šeku zamítnuto (nebyl krytý)?

Pavel

• Host
« Odpověď #24 kdy: 24. 10. 2014, 16:51:07 »
Za pouhých 100 Kč poplatku a 22 kalendářních dnů od podání mi americký šek proplatili v Komerčce na Smíchově ve Štefánikově ulici - i když nejsem klient Komerční banky. Koruny mi dorazili na účet do Raifky a druhý den mi přišlo dopisem poštou i Oznámení o zúčtování úhrady šeku ve prospěch účtu #######/NNNN.
Při příjmu šeku chtěli:
1. Občanku,
2. Výpis z účtu (resp. "tzv. proof of account ownership" o mém účtu v Raifce - stačil by jim vygenerovaný jeden výpis v pdf elektronicky a přeposlaný e-mailem ten samý den bankéřce) a
3. vyplněný a podepsaný šek a
4. formulář, který mi dala paní na recepci KB.
Výhoda:
Levný poplatek. Vše jak na drátku a bez diskusí a bez odhánění (nevymlouvali se, že nejsem jejich klient) - velká vstřícnost bankéřky (čekala několik minut, nežli jsem si ve smartfonu dovygeneroval v elektronickém bankovnictví pdfko s výpisem z Raifky a poslal ho na její služební e-mail. Úhrada do mé vlastní banky dorazila už 22. kalendářní den - i když v podmínkách měli 30. Slušný kurz 21,30 CZK za 1 USD btto.
Nevýhody:
KB ve Štefánikový není pro "drobnou klientelu z ulice bez objednání". Čekal jsem sice na pohodlné "business" sedačce skoro tři čtvrtě hodiny, nežli jsem se pak dostal na řadu k bankéřce (několik lidí i mezitím s nadávkami odešlo). Ale jakmile jsem byl u ní, bylo to naprosto profi.
Díky za Vaše stránky, podle kterých jsem se rozhodoval, kde to zkusím nejdříve :-)

Slava

• Host
« Odpověď #25 kdy: 28. 06. 2016, 10:29:12 »
Od 23. 6. 2016 KB nepřijímá šeky v USD od neklientů, tzn. že úhrada šeku v USD bude možná pouze na účet vedený v KB. Podmínky pro šeky v ostatních měnách zůstávají beze změn.

ONDRA

• Host
« Odpověď #26 kdy: 04. 07. 2016, 07:59:05 »
Dobrý den,

pokud chcete proplatit cestovní šek, jedině do KB. Dostávám zahraniční cestovní šeky pravidelně a nenašel jsem jinou banku, která by mi je proplatila, aniž bych měl u nich účet. U KB účet nemám ani nemusím mít. Šek proplatí vždy do 3 týdnů, přijde mi poštou dopis a já si zvolím, že chci vyplatit šek v dolarech, což je výhodnější, ty pak směním ve směnárně s lepším kurzem.
Poplatek je 1%, min. však 200,- Kč. To není žádná astronomická částka.

Jsem spokojen a ostatní banky ať si ..... Jen vás nutí otevřít si u nich účet, i když ho vůbec nepotřebujete.

Jarek Tichy

• Host
« Odpověď #27 kdy: 04. 07. 2016, 16:54:59 »
Skoda, narazil sem na toto tema az ted...  Aspon tedy zkusenost pro toho kdo uvazuje o Cs.sporitelne...
Ano pro toho kdo ma u nich ucet pro toho je $ sluzba dostupna jinak ne.  Pominu-li fakt, ze si dotycna(zacvik?) musela prizvat kolegyni pak skutecnost, ze na proplaceni cekam doted je uz horsi(potvrzeni mam s datem 7.cervna). K delce vyrizeni mi bylo sdeleno, ze trva 4-8 tydnu, pricemz vetsinou byva castka pripsana driv(i "jen" 3tydny). No uvidime. Protoze na prevedeni na ucet sem nespechal tak po zjisteni ze sluzbu delaj, sem to udelal u nich. Poplatek myslim 1%(kdyz tak opravte) min.100,-Kc.
Asi jsem mel i smulu na jedince, nebot sem musel vysvetlit, ze sek neni stary, ale ve statech se pise datum v jinem formatu (06.02.2016 vs 02.06.2016).
____________________________________________________________________________________________
(bohuzel musim u nich ucet mit s jednou prichozi platbou nehnu, takze nejlacinejsi moznost je za 29/mesic).

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 12. 07. 2016, 07:30:27 »
Zde v diskusi se míchají dva naprosto odlišné nástroje.

Cestovní šek - ten je banka schopna proplatit okamžitě, neb vydavatelská banka se zaručuje, že do určité hodnoty (která je na něm vytištěna) ho vždy proplatí

Osobní šek - na ten si může majitel účtu napsat libovolnou částku, bez ohledu na to, kolik má na účtu. Proto se přijímá k nezávaznému inkasu a to nějakou dobu trvá - obvykle necelý měsíc. Ale někdy i mnohem déle. To banka nemůže výrazně ovlivnit. Samozřejmě se může stát, že banka, kde je veden účet, ke kterému se šek vztahuje si dá opravdu na čas.

Jirka Hanika

• Host
« Odpověď #29 kdy: 05. 09. 2017, 18:05:58 »
V srpnu 2017 mi ČS, mně neklientovi, přijala šek k inkasu.  Bylo nutno založit minimalistický účet, dušovali se, že poplatky za založení, vedení a zrušení jsou nula. 
Poplatky za inkaso šeku na tento "účet" jsem nezjišťoval.  Z účtu částku bude potřeba buď vybrat za poplatek, nebo přeposlat jinam - uvidíme.
Rychlost odhadli na 4 až 6 týdnů.  Papírování zvládli asi za půl hodiny.  Dělali to poprvé, ale věděli, kam zavolat.

Platby GoPay

reklama