reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Česká spořitelna - zkušenosti  (Přečteno 160044 krát)

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
Česká spořitelna - zkušenosti
« kdy: 04. 02. 2010, 18:02:53 »
Vše bance, jejich službách a produktech. Pište svoje zkušenosti, názory i otázky.
« Poslední změna: 05. 06. 2010, 11:16:38 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Michal

• Host
Re: Česká spořitelna - obecná diskuze
« Odpověď #1 kdy: 09. 03. 2010, 13:46:08 »
Davejte si pozor na tuto banku Ceska sporitelna, pokud nedodrzite splatnost pujcky (splatnost 25 v mesici, ja zaplatil 6.dalsiho mesice), dostanete poplatek za 1. upominku ve vysi 300kc + 250kc za nedodrzeni data splatnosti. Proste lichva jak vysita, pri celkove dluzne castce 1500kc. Tomu se rika zlodejna v primem prenosu.

marrba

• Host
« Odpověď #2 kdy: 22. 03. 2010, 18:55:01 »
Výše poplatku za úpomínku není zrovna nízká pravda. Nicméně ve smlouvě o úvěru ses zavázal platit splátku k pravidelnému datu v měsíci. Jestli patříš mezi lidi co si myslí, že dluhy se prostě neplatí tak chápu tvé rozhořčení  ;). Úvěr sis vzal dobrovolně tak co se divíš, že banka chce své peníze zpět.

Učitel

• Host
Re: Česká spořitelna versus Pošt.spořitelna - Poplatky
« Odpověď #3 kdy: 06. 05. 2010, 19:23:25 »
Dobrý den.
Mám dosud účet u České spořitelny a na poplatcích dám měs. cca. přes 100,- Kč. Díval jsem se na nabídku Poštovní spořitelny a počítal jsem že za stejné položky, vedení účtu + kartu u Poštovní zaplatím jen 34,- což je cca. o 70,- méně. /ČSpoř.vedení účtu+karta 69,- a Pošt.spoř.vedení účtu+karta 16,-/. Je zde nějaký názor na toto nebo je to nějaký fígl od "Pošťáků" kteří nabízí mnohem levnější řešení než ČS/Erste?
6. května 2010

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 06. 05. 2010, 20:43:42 »
Každá firma má svojí poplatkovou politiku. Vždy záleží na tom, kdo jaké služby využívá. Třeba Česká spořitelna je úžasná v šíři poskytovaných služeb, v tom na ní žádná banka nemá, stejně tak má nejšiřší bankomatovou síť.
A samozřejmě existují i levnější alternativy, dokonce i zdarma - a to i u Poštovní spořitelny (Tarif Osobní účet zadarmo - dříve pod názvem Postžiro zdarma).
Viz mé starší články:
http://www.mesec.cz/clanky/jak-vybrat-nejlevnejsi-ucet/
http://www.mesec.cz/clanky/postavte-si-idealni-bankovni-ucet-zadarmo/

Reklama

• Stálý člen

Učitel

• Host
Re: Česká spořitelna - Zrušení konta u Čs.Spoř.
« Odpověď #5 kdy: 07. 05. 2010, 07:10:04 »

Děkuji za fundovanou odpověď na mou záležitost. Příští týden jdu zrušit konto u Čs.Spořitelny /využívám jen zákl. služby/ a ještě popřemýšlím kam převést finance, zda to rozdělit do dvou různých bank (jak kdysi doporučoval V.Klaus :D) nebo se spolehnout jen na jednu banku ?
Ještě dotaz:
1. S jakými komplikacemi můžu počítat při rušení konta u Čs.Spořitelny nebo to jde bez problémů ?
2. Jaký zůstatek je doporučen v době rušení konta /pokud převedu fin. jinam před zrušením konta/ ?

icenam

• Host
« Odpověď #6 kdy: 07. 05. 2010, 14:40:40 »
Já jsem měl kdysi dávno, někdy v roce 2003 nebo tak nějak když jsem byl ještě úplně blbej a netušil co je hlavním zdrojem bank, účet u ČS, který jsem se rozhodl zrušit, protože jsem mu delší dobu nevěnoval pozornost a najednou mě přišla strohá upommínka, že jim dlužím na poplatcích několik stovek a že když okamžitě nezaplatím tak že bude soud, exekuce atd. Poplatek za zrušení mě tehdy stál tuším 300 Kč. Musel jsem uhradit celkový debet nakumulovaný za dlouhou dobu tzv. vedení účtu (s nímž jsem ovšem nikdy neprováděl žádné operace), poplatek za možnost čerpání jakéhosi úvěru o který jsem nikdy nežádal a nečerpal, ty tři kila poplatku za zrušení, dále poplatek za znehodnocení (přestřižení) nikdy nepoužité karty. Tohle všechno bych ještě nějak zkousl, ale to, že mi jako třešinku na dortu za to, že jsem všechny ty dluhy při zrušení v hotovosti zaráz zaplatil připočítali ještě 10 Kč za platbu v  hotovosti mě navždy přesvědčilo o tom, že s touto bankou už nechci mít nikdy v životě nic společnýho, i kdyby se tvářili nevím jak seriózně a nabízeli mi cokoli. U mě zkrátka definitivně klesli. Dneska už, pokud je mi známo, dokonce i tato banka snad pochopila, že i každá zlodějna má svoje meze a poplatek za zrušení účtu, stejně jako ostatní banky, zrušila.

Nevím, jaký je Váš zájem jít zrovna do Poštovní spořitelny, ale jestli hledáte jen obyčejný BÚ a nevadí Vám nulové úročení, tak podle mého názoru je ideální mBanka - pravda, žádné úroky, ale vše jednoduché, přehledné, karta zadarmo a zejména poplatky jsou ve výši jedné velké 0. Sám tam účet mám cca dva roky, moc ho sice nevyužívám, ale po zkušenostech s tímto skutečně bezplatným účtem už si neumím představit, že bych někdy někomu měl platit za to, že jsem mu svěřil peníze.   

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re: Česká spořitelna - Zrušení konta u Čs.Spoř.
« Odpověď #7 kdy: 08. 05. 2010, 06:54:20 »
1. S jakými komplikacemi můžu počítat při rušení konta u Čs.Spořitelny nebo to jde bez problémů ?
2. Jaký zůstatek je doporučen v době rušení konta /pokud převedu fin. jinam před zrušením konta/ ?
Kromě přesvědčování (ovšem záleží na konkrétním pracovníkovi, by žádné komplikace nastat neměly. Nechal bych na účtě částky na 3 měsíční vedení, plus nějakou rezervu (klidně bych nechal pětikilo, lepší než pak řešit nějakou dlužnou korunu).

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 08. 05. 2010, 07:01:05 »
Nevím, jaký je Váš zájem jít zrovna do Poštovní spořitelny, ale jestli hledáte jen obyčejný BÚ a nevadí Vám nulové úročení, tak podle mého názoru je ideální mBanka - pravda, žádné úroky, ale vše jednoduché, přehledné, karta zadarmo a zejména poplatky jsou ve výši jedné velké 0. Sám tam účet mám cca dva roky, moc ho sice nevyužívám, ale po zkušenostech s tímto skutečně bezplatným účtem už si neumím představit, že bych někdy někomu měl platit za to, že jsem mu svěřil peníze.   
Tak oba účty jsou zdarma, klidně je možné začít s oběma (já to tak mám, plus pár navíc) a postupně si vybrat co je lepší.
U mBank jsou zdarma jen tři výběry, ale zase z jakéhokoliv bankomatu. U PS jsou zdarma všechny výběry, ale zase jen z bankomatu ČSOB. Někdo nechce, nebo nemůže s sebou nosit větší částky peněz (tuším např. vězeňská služba u sebe nesmí mít víc, než 1000 Kč) a má poblíž bankomat ČSOB, kde si rád vybere vždy, když potřebuje (když jde z práce, do práce, nakoupit (ve všude berou karty, popř. někdo prostě kartou platit nechce),....). Pro toho bude lepší PS. Někdo jiný zase nemá v dostahu bankomat ČSOB a tak zvolí mBank. A jiný to bude kombinovat.
Výhodou mBank je možnost lepší správy limitů na kartách, nevýhodou poměrně nepoužitelné kurzy při platbě v cizí měně (ale zase nulové poplatky při výběru ze zahraničního bankomatu). Prostě každá má něco a nelze jednoznačně říci, že ta nebo ona je lepší.
Co mi nejvíc vadí na PS, je, že má poněkud těžkopádnější internetové bankovnictví (ale zase má na rozdíl od mBank dobíjení kreditu mobilních telefonů) a pouze 2 letou historii - starší záznamy asi jen na písemné vyžádání a za poplatek.

Učitel

• Host
To:Patrik Chrz
« Odpověď #9 kdy: 08. 05. 2010, 23:01:59 »
Děkuji za odpovědi. Vidím že jste v těchto věcech znalý. Dovolil bych si dotaz z jiného směru - Platební karty. Jedu do Norska a mám platební kartu od Čs.spoř./embosovanou s vystouplými čísly a pak od Pošt.spořitelny/elektronickou hladkou. Nemáte zkušenost která je výhodnější pro placení v Norsku abych nemusel měnit tolik NOK?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 09. 05. 2010, 14:22:09 »
Co se kurzů týče, tak naprosto bezkonkurenční je AXA - používá kurz VISA bez jakýchkoliv úprav (ve výsledku tedy cca 0,5 % nad středový kurz). Bohužel zřízení účtu a následně karty u Axa je věc tak na 1 až 2 měsíce (já čekám ještě o něco déle), takže jeslti to má být už brzy, tak už je pozdě  >:(

Srovnání jednotlivých kurzů na kartách prováděl Dalich v sérii článků, jeden z nich zde
http://www.mesec.cz/clanky/s-jakou-platebni-kartou-v-zahranici-usetrite/

Určitě bych doporučil vzít s sebou i kartu mBank. Kurzy má sice na nic (mimo Evropu vycházejí asi 5 % nad střed, běžné banky mají 1,5 až 2 %), ale zase je nulový poplatek při výběru z bankomatů (běžně banky kolem 100 Kč), na výběry drobných částek ideální.

Pokud se podaří sehnat dobrý kurz tak určitě vyměnit NOK zde, než měnit na EUR / USD a ty následně měnit v Norsku. Tipy na dobré směnárny např. zde:
http://finance.idnes.cz/test-smenaren-eura-nejlevneji-poridite-v-praze-dolary-v-brne-prw-/viteze.asp?c=A090608_133634_viteze_sev

Vita

• Host
« Odpověď #11 kdy: 01. 06. 2010, 16:52:13 »
dobry den, mam osobni ucet u CS, mam tam i kontokorent a chtel bych si zmenit svuj osobni ucet a zrusit kontokorent, bohuzel prez servis24 to nejde - jde to vubec zmenit si svuj osobni ucet a poskladat si ho znova?

Petr

• Host
« Odpověď #12 kdy: 02. 06. 2010, 08:40:12 »
Taky jsem rušil účet ve spořce...Zdarma!!!  Nedávno jsem si dal balíček k účtu za 69,- měsíčně, zrušil kontokorent- a bylo z předchozích cca 120,- Kč/měsíc cca  140 - 170 Kč měsíčně. Tak jsem šel do pobočky, 80min jsem čekal, pak se mě s podivem slečna zeptala, proč to ruším  :D,a jestli nechci balíček- Účet zdarma za 238,- měsíčně... Předložil jsem jí povolení k inkasu  mého nového účtu u MBANK pro spořku(mám úvěr stavebko u ČS)... Slečna mi sdělila, že tento měsíc mám inkaso vložit sám, že to navedou od příštího měsíce (mimo jiné jsem před tím volal na infolinku, a tam řekli, že inkaso si vemou ten samý měsíc,  ona někam volala, tak jsem si řekl- asi novinka...). Samozřejmě si to v ten samý měsí stáhli taky sami, takže můj vklad dle sdělení slečny mi berou jako mimořádný... Takže jsem rád, že s Českou Spořitelnou nebudu mít už nic společného, a pokud ano, tak se předem objednám jako k lékaři nebo budu komunikovat písemně.

To Vita: Balíček jde znovu poskládat u přepážky. (za 30,- Kč za návštěvu přepážky)

vita

• Host
« Odpověď #13 kdy: 02. 06. 2010, 20:08:23 »
ahoj, dik za odpoved. tak jsem se dival znovu na ten osobni ucet a neni mi jasne - ja si treba muzu jen poskladat jedno okenko - internetove bankovnictvi za 29kc? baba me tenkrat rekla, ze muzu mit tri okenka za 69kc a to je moc...radej si zaplatim 5 kc za vyber bankomatem, kdyz vybiram dvakrat do mesice, nebo uz mam splacene auto a nepotrebuji kontokorent.

vita

• Host
Re: Česká spořitelna - zkušenosti
« Odpověď #14 kdy: 22. 06. 2010, 20:25:34 »
tak jsem si dnes byl zmenit osobni ucet, chtel jsem jen internetove bankovnictvi za 29kc a kontokorent s platebni kartou zrusit. jenze baba me rekla, kdyz zrusim platebni kartu v osobnim uctu, tak ta karta zanikle uplne....je to pravda? setkal se s tim nekdo? takze porad jsem na 69kc za ucet :( >:(

Platby GoPay

reklama