reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: World GMN - solární panely  (Přečteno 554912 krát)

Vlaďulínek

• Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #15 kdy: 16. 02. 2014, 22:17:52 »
Tak zrovna dnes jsem se chtěla registrovat...mám brát tuto diskuzy jako znamení seshora??? Opravdu na mě projekt působil dobře a i vnitřně jsem se s ním tak nějak ztotožnila....Ale na druhou stranu...toto je jediná zápípá diskuze na účet WORLD GMN....Miky co ty děláš, že máš takovéto informace...proč jsi vlastně reagovla na tuto diskuzy??? Díky za odpověď....

Reklama

• Stálý člen

reklama

Klient.Centra

• Host
« Odpověď #16 kdy: 16. 02. 2014, 23:55:32 »

2. DSA
Proč to pořád omílají dokola? Co je to za argument, že jsem si někam podal přihlášku? Slyšel někdy někdo něco o této organizaci jako o záruce bezpečnosti obchodu? Ještě jste zapomněl dodat, že firma používá k podpisům smluv ověřování pomocí DocuSign, který zabraňuje podvodům (ale bohužel pouze ze strany investorů).

Přesně... má teprve a pouze zažádáno, to může udělat každý, kdo má peníze na zaplacení žádosti o vstup.

Dovolím si malý dodatek k DSA...
I kdyby členství v DSA bylo nakonec pro World přiznáno: DSA je profesní organizace s placeným členstvím. Něco jako Lékařská komora nebo Sdružení řezníků. Takové organizace sdružují členy s podobnými zájmy a tyto společné zájmy protlačují do legislativy (lobbying) a případně budují pozitivní vztahy s veřejností (PR). Jako profesní organizace nemá DSA páky a v podstatě ani zájem na ochranu zákazníků firem v ní sdružených. Od toho tu jsou jiné výkonné organizace a státní instituce - v USA třeba FTC (Federal Trade Commission - pro ochranu spotřebitelů) a SEC (U.S. Securities and Exchange Commission - ochrana investic).

Kromě zaplacení členského příspěvku je pro vstup do DSA nutno splnit jisté kvalifikační předpoklady - vstupující členové jsou formálně prověřováni. Je tedy pravda, že důvěryhodnější je MLM podnik s potvrzeným členstvím v DSA, než bez něj. O tom žádná. Ale není to žádná absolutní záruka spolehlivosti a legální nezávadnosti společnosti, která je členem DSA.

Dovolím si poukázat na toto:
Jeden z MLM projektů, který se přes naši zemi přehnal a již v podstatě zkrachoval (Talk Fusion) je členem DSA a své členství v DSA dobře a hlasitě "prodával". Přitom podle mne šlo od začátku o jasné letadlo nabízející předražené a tudíž zbytečné produkty lidem, kteří pro ně nemají použití - a čas to potvrdil. Osobně se podivuji, jak TF mohlo projít při své kvalifikaci Koscotovým testem, když v TF podobně jako v Wor(l)d  splývá prodej produktu se zapojením dalšího "distributora a společníka" do schematu.

Herbalife je členem DSA. Jakkoli mám na Herbalife kritický názor, tak tato firma je praxí prověřena a asi ji lze v podstatě považovat za dlouhodobě udržitelné MLM (je aktivní desítky let). Přesto má excesy, kdy některé větve operují neeticky - ani Herbalifu se nevyhnuly soudní procesy, které dokázaly, že některé větve a organizace provozovaly podvodné pyramidální schema. V Belgii byl celý Herbalife (obecně) klasifikován  jako podvodná  pyramidální hra. DSA neDSA.

http://en.wikipedia.org/wiki/Herbalife#Pyramid_scheme_allegations

Osobně jsou mi sympatičtější firmy, které se členstvím v DSA nemusejí hlasitě zaštiťovat a ohánět (i když v DSA třeba jsou).

Tož tak. Opatrujte se a myslete.

P.S. Vláďovi děkuji za citační odkaz na můj web a překlad článku K.S.Changa. Nemuselo to být, ale potěší to.  ;)
Přiznávám to veřejně, abych se vyhnul pozdějšímu osočování z dvojích identit a machinací s diskusí. Nemohu za to, že má Vláďa podobný pohled na věc jako já.  8)

Vláďa

• Host
« Odpověď #17 kdy: 17. 02. 2014, 08:58:44 »
Pro *Klient.Centra*:
- Váš článek byl pro mě zásadní v mém konečném rozhodnutí jestli do společnosti Wor(l)d vstoupit nebo ne.
Argumenty u Vás stejně jako u *Mike0007* hovoří jasně a to je pro mě důležité. Takže i Vám tisíceré díky.

To že mám s někým podobný nebo shodný názor na věc nepovažuju za zvláštní. Asi každý, kdo si zjistí něco bližšího
buď ohledně MLM obecně nebo o konkrétní společnosti, dojde k podobným závěrům.

Co se týče dvojích identit na diskuzi, tomu jednoduše zabrání administrátor nebo moderátor diskuze na základě ověření IP adresy.

Mike0007

• Host
« Odpověď #18 kdy: 17. 02. 2014, 09:14:16 »
Tak zrovna dnes jsem se chtěla registrovat...mám brát tuto diskuzy jako znamení seshora??? Opravdu na mě projekt působil dobře a i vnitřně jsem se s ním tak nějak ztotožnila....Ale na druhou stranu...toto je jediná zápípá diskuze na účet WORLD GMN....Miky co ty děláš, že máš takovéto informace...proč jsi vlastně reagovla na tuto diskuzy??? Díky za odpověď....
Jsem finanční poradce. Pyramidových podvodů jsem zažil za život několik a musím uznat, že tento je z nich nejdokonalejší. Elektrárna v Rumunsku skutečně existuje a patří jednomu z členů skupiny a peníze za pronájem panelů opravdu chodí. O projektu jsem poprvé loni slyšel od svého příbuzného. Tehdy to bylo jen o Adkashi, a tedy to byla v podstatě legrace pro studenty s Android telefony. Před měsícem se na mě obrátila klientka o radu k solárním panelům a chtěla slyšet, proč projekt nedoporučuji.
Informace k historii skupiny jsem čerpal ze španělsky a rusky psaných webů případně z historie stránek skupiny (http://web.archive.org, youtube atd.),
Informace k výrobě energie mám od projektanta a vlastníka solární elektrárny, technické parametry přímo z projektu elektrárny Power Clouds a dále ze specializovaných webů pro solární investory.
Výkupní ceny energie (feed in tarriff) zveřejňuje každá vláda nebo agentura pro rozvoj obnovitelné energie, v té které zemi.

Vladan

• Host
« Odpověď #19 kdy: 21. 02. 2014, 00:11:04 »
http://www.powerclouds.com/wp-content/uploads/2013/04/TechnicalReport_ScornicestiAandB.pdf

Předpokládaná produkce 3618 MWh / rok, při výkupní ceně před 9m dle mých informací 370 EUR/MWh. To dělá cca 335 USD / panel / rok (3618MWh*370EUR/5000ks*25 z EUR/20 na USD) Z toho by mělo být reálné vyplácet i těch max. 240 USD / rok.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mike0007

• Host
« Odpověď #20 kdy: 21. 02. 2014, 07:45:36 »
Vladane, jste tady první člověk, který aspoň trochu přemýšlí a počítá, ale máte ve výpočtu jednu zásadní chybu:
Technická zpráva je pro  2 elektrárny, Scornicesti A a Scornicesti B (Cloud 1 a Cloud 2). Když se do ní podíváte, zjistíte, že počet panelů (units) není 5000, ale 10912, tzn. i při vámi zadané (nereálné) ceně za výkup se dostanete na 1/2, tedy max. 180 USD /panel /rok.
(Euro 27.5 Kč, USD 20.5 Kč, počet panelů 10.000)

Sednu si s kolegou solárníkem a udělám tabulku reálných cen a výkonů v jednotlivých zemích.

Vladan

• Host
« Odpověď #21 kdy: 21. 02. 2014, 19:34:54 »
Díky za opravu. Pak mi konečně sedí ze záhlaví projektu rozpočítaná ideální roční produkce 1755MWh / na 5000 panelů (= cca 0,35MWh/rok) s hodnotou vyplívající z uvedené technické zprávy / simulace. Variabilní / neznámou složkou pak zůstává, jakou má společnost garantovanou reálnou výkupní cenu za MWh u projektů stávajících - např. už uvedených do provozu a jaké podmínky se daří získat pro elektrárny připravované a vznikajících. Zde by byla tabulka reálných cen a výkonů docela zajímavá. Otázka je, nakolik jsou tyto informace veřejné dostupné. Jde přeci jenom o velký a lukrativní business. Díky.

Mike0007

• Host
« Odpověď #22 kdy: 22. 02. 2014, 22:20:44 »
Vladane, nejprve k dostupnosti dat. Výkupní ceny jsou ve všech státech podporující obnovitelné zdroje energie bez problémů dostupné, jsou stanoveny zákonem nebo vyhláškami regulačních úřadů.

1. Rumunsko
Jaká by musela být výkupní cena za 1MWh, aby mohla firma World GMN dodržet slibovaný výnos 240 USD z jednoho panelu?
Energie dodaná panelem do sítě za rok je 0,33MWh (technická zpráva elektrárny Scornicesti)
Provozní náklady na vyrobenou energii jsou cca 10% = koeficient 0,9 (viz pozn.)
Vzorec … 240 USD / (0,33*0,9) = 808 USD
Aby firma World GMN mohla dodržet slibovaný výnos 240 USD z jednoho panelu ročně, musela by být výkupní cena 808 USD / MWh, a to po dobu 20 let.

Systém podpory fotovoltaiky byl pro projekty dokončené do konce roku 2013 nastaven takto. Délka podpory 15 let.  Za každou MWh dodanou do sítě obdrží výrobce 6 ks zelených certifikátů (obdoba emisních povolenek). Rumunský regulační úřad stanovuje minimální a maximální cenu, za kterou lze certifikát prodat na trhu.
Minimální cena za 1 certifikát je 37 USD.
Maximální cena 1 certifikát je 76 USD.
Nedotovaná cena za MWh je 55 USD  (i tato položka se obchoduje na trhu, uvedená cena je pro zjednodušení maximální)
Minimální cena za 1 MWh je tedy 6 x 37 + 55 = 277 USD
Maximální cena za 1 MWh je tedy 6 x 76 + 55 = 511 USD
S tímto rozmezím cen musel každý investor při plánování své investice počítat.

Aktuální tržní cena certifikátu je 59 USD.

Reálná výkupní cena energie pro projekty dokončené do konce roku 2013 je tedy 55 + 6 x 59 = 409 USD / MWh.
Za každou MWh musí výrobce zaplatit poplatek 11 USD za využití přenosové sítě.

Reálná produkce 1 panelu v r. 2013 byla tedy (409-11)*0,33*0,9= 118 USD / rok.
Rumunská vláda u stávajících projektů dočasně snížila počet vydávaných certifikátů na 4 ks za 1 MWh. 2 zbývající certifikáty bude dostávat výrobce až po r. 2017. Cílem je ušetřit na přepálené podpoře zřejmě s cílem budoucího omezení maximální hranice ceny certifikátu na 41 USD.
____
Nové projekty (od 1.1.2014) budou dotovány pouze 3 certifikáty.
Aktuální cena energie pro projekty dokončené po 1.1.2014 je 55 + 3 x 59 = 232 USD / MWh.
Reálná produkce  nových projektů 1 panelu v r. 2014 bude tedy (232-11)*0,33*0,9= 65 USD / rok
____
Zdroje
ceny obchodování http://www.opcom.ro/tranzactii_rezultate/tranzactii_rezultate.php?lang=en&id=54
http://rpia.ro/index.php/faq/
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2303285/rumunsko-naslo-trik-na-drahou-elektrinu-vyplati-polovinu-podpory-pro-vetrne-elektrarny-az-za-4-roky.html
http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2301649/rumunsky-regulator-zada-konec-preplaceni-zelene-energie-cez-se-nizsich-zisku-ze-stavajicich-vetrniku-neboji.html

2. Ukrajina
Jaká by musela být výkupní cena za 1MWh, aby mohla firma World GMN dodržet slibovaný výnos 240 USD z jednoho panelu?

Energie dodaná panelem do sítě za rok je 0,37MWh (zdroj PVGIS, solární mapy, pro jistotu zadána vyšší hodnota)
Provozní náklady na vyrobenou energii jsou cca 10% = koeficient 0,9 (viz pozn.)
Vzorec … 240 USD / (0,37*0,9) = 720 USD
Aby firma World GMN mohla dodržet slibovaný výnos 240 USD z jednoho panelu ročně, musela by být výkupní cena 720 USD / MWh, a to po dobu 20 let.

Ceny feed in tarifů jsou dány zákonem, podpora je pouze do konce roku 2029, tedy 16 let.
Ceny za 1 MWh v letech postupně klesají:
2014 … 466 USD / MWh … produkce 1 panelu je 155 USD / rok
2015-2019 … 419 USD / MWh … produkce 1 panelu bude 139 USD / rok
2020 - 2024 … 373 USD / MWh … produkce 1 panelu bude 124 USD / rok
2025 - 2029 … 326 USD / MWh … produkce 1 panelu bude 108 USD / rok

http://www.iea.org/policiesandmeasures/pams/ukraine/name,38470,en.php

3. Thajsko
Energie dodaná panelem do sítě za rok je 0,47MWh (PVGIS, solární mapy, opět raději vyšší hodnota)
Provozní náklady na vyrobenou energii jsou cca 10% = koeficient 0,9
Vzorec … 240 USD / (0,47*0,9) = 567 USD
Aby firma World GMN mohla dodržet slibovaný výnos 240 USD z jednoho panelu ročně, musela by být výkupní cena 567 USD / MWh, a to po dobu 20 let.

Thajsko bude podporovat pozemní solární elektrárny dokončené pouze do konce roku 2014 (max. 800MW výkonu pro všechny investory). Podpora je 25 let.
Ceny za 1 MWh v letech postupně klesají:
Rok 1-3 … 314 USD / MWh … produkce 1 panelu bude 132 USD / rok
Rok 4-10 … 209 USD / MWh … produkce 1 panelu bude 88 USD / rok
Rok 11-25 … 145 USD / MWh … produkce 1 panelu bude 61 USD / rok

http://www.wind-works.org/cms/index.php?id=39&tx_ttnews%5Btt_news%5D=2534&cHash=d5ffa689d1bd548eb94f81d3838843a7

Pozn.
Pro zjednodušení uvádím všude pouze USD s kurzem 1 USD = 0,728 EUR.
K provozním nákladům 10% - solární elektrárna není bezúdržbová, do nákladů se kromě pojištění, pronájmu pozemků, počítají rezervy na opravy střídačů, monitoring, ostraha, poruchová služba, mzdy atd.
Ve výpočtu není zohledněn pokles výkonu, který je způsoben stárnutím panelů, daň z příjmů, případně poplatky za konverzi měn.

Poslední věc, kterou jsem chtěl uvést na pravou míru je drobná nepřesnost. Uvedl jsem, že peníze od za pronájem panelů pravidelně chodí. Není to tak. Peníze zůstávají na virtuálním účtu u World GMN. Pokud si je necháte vybrat, pošlou vám je v USD a banka si strhne nemalý poplatek a v nevýhodném kurzu vám peníze převede na Kč.

Klient.Centra

• Host
« Odpověď #23 kdy: 23. 02. 2014, 22:09:36 »

Super kalkulace, díky Mike0007!
Mohl byste sem prosím ještě pro ty méně chápavé a znalé problematiky uzavírané smlouvy o investici atd. uvést názorný příklad, jak ty reálné výkupní ceny podle vás ovlivní výsledný výnos, potažmo návratnost investice?

Osobně to nepotřebuji, protože do toho nejdu, ale třeba to pomůže někomu jinému.

Vladan

• Host
« Odpověď #24 kdy: 24. 02. 2014, 11:25:59 »
Díky moc za podrobnou kalkulaci. Mám ještě dotaz, zda myslíte že je nemožné, aby společnost měla v Rumunsku dohodnuté nějaké speciální podmínky, samozřejmě pokud jde o výkupní ceny. Jinak tomu rozumím :-)

Vladan

• Host
« Odpověď #25 kdy: 24. 02. 2014, 11:46:52 »
Jinak jen doplnění, společnost se v podmínkách nezavazuje vyplácet přesně 240 USD/rok. Je tam rozpětí min. 60 jako fix + 180 variabilni složka = až 240 USD/rok. Díky

Offline Mik0007

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #26 kdy: 24. 02. 2014, 12:48:17 »
Vladan:
Jen pro představu jak je trh s obnovitelnými zdroji v Rumunsku velký:
Scornicesti A a B vygeneruje za rok 19.800 GC (green certificate).
Všichni producenti obnovitelných zdrojů energie vygenerovali v roce 2013 více jak 10 miliónů GC.
Zde je i odpověď na vaši otázku. Není možné, aby firma měla nějaké speciální podmínky, a to vzhledem k tomu, že využívá státního systému podpory obnovitelné energie, který tvoří podstatnou část výkupní ceny.

Ještě jeden odkaz na FAQ solární asociace v Rumunsku:
http://rpia.ro/index.php/faq/

K tomu doplnění o závazku vyplácet 240 USD/rok.
Ano, ale firma má postavenou reklamní kampaň na tom, že tato suma je v současné době reálná, pokud by náhodou někde dotace krátili, budou je průměrovat atd. Ve smlouvě uvádějí RETURN AFTER 20 YEARS - Total 4800 USD. Klientům ukazují výpisy ze systému s připsanými platbami 20 USD / měsíc, tzn. již dnes vyplácejí víc než elektrárny skutečně generují.

klient.centra
Svými výpočty jsem jen chtěl doložit, že tady něco opravdu, ale opravdu smrdí.
K návratnosti investice - pokud je už dnes vypláceno 2 až 4 x více, než systém může generovat, investice se bude vracet pouze po dobu, dokud budou progresivně přibývat noví klienti, pak nastane velká "legrace".

Jinak Mik0007=Mike0007 (už jsem se zaregistroval a původní nick nelze použít)
« Poslední změna: 24. 02. 2014, 12:51:10 od Mik0007 »

Klient.Centra

• Host
« Odpověď #27 kdy: 24. 02. 2014, 14:37:38 »

klient.centra
Svými výpočty jsem jen chtěl doložit, že tady něco opravdu, ale opravdu smrdí.
K návratnosti investice - pokud je už dnes vypláceno 2 až 4 x více, než systém může generovat, investice se bude vracet pouze po dobu, dokud budou progresivně přibývat noví klienti, pak nastane velká "legrace".

Díky za odpověď, nesleduji to tak detailně, takže nevím, kolik momentálně vyplácejí (ani jaké výnosy garantují a které jen slibují).
Pokud skutečně nyní vyplácejí více, než kolik mohou dostat za vyprodukovanou energii, pak to smrdí velmi a je jasné, že je to dlouhodobě neudržitelné.

Má otázka směřovala spíš k tomu:
Zda není možnost, že v dlouhodobém termínu celková bude vyplacená částka odpovídat nějakému nejnižšímu garantovanému výnosu -  s tím, že nyní vyplácejí více a pak nebudou vyplácet třeba nic (v zásadě z pohledu investora není rychlé splacení investice na závadu, spíš naopak). A zda ten celkový nejnižší garantovaný výnos pokryje v rozumné míře investici. (zase - detaily smlouvy nezkoumám, vycházím z toho, co tu napsal Vladan - tedy že existuje nějaký nejnižší garantovaný výnos)

V případě že by nejnižší smluvně garantovaný výnos investici teoreticky ospravedlnil - pořád je tu otázka, zda smluvené bude dodrženo.

Po analýze té linie produktů pro komunikaci mám silný pocit, že firma tahá své distributory/investory tak trochu za fusekli, takže jsem k dodržování podmínek pro investory na linii NRG poroduktů velmi skeptický.

Vláďa

• Host
« Odpověď #28 kdy: 24. 02. 2014, 18:35:49 »
Jak už napsal Vladan, společnost World "garantuje" minimální výnos z 1 panelu 60USD/rok po dobu 20let (plus flexibilní výnos navíc až do výše 180USD/rok). Pořizovací cena panelu je 1200USD, takže v "nejhorším možném případě" dostane majitel panelu svou investici zpět v plné výši. To má zřejmě přesvědčit váhavější zájemce o tzv. bezrizikovosti investice. Něco ve smyslu: "nemůžeš na tom nikdy prodělat, dostaneš vždy zpět minimálně to co jsi tam vložil".

I kdyby připadala v úvahu tato varianta, tj. min. garantovaných 60USD po dobu 20let, co je výhodného na tom, že někdo "půjčí" firmě 1200USD (formou svých zainvestovaných peněz) a v průběhu 20 let dostane zpět stejnou částku, tj. 1200USD?
Není to něco na způsob "bezúročné" půjčky společnosti World? V čem spočívá ta výhoda a zisk pro investora? Bavíme se tu o charitě nebo o vydělávání peněz?

Navíc není až tak úplně pravda, že investor dostane zpět svých min. 1200USD, protože jak už napsal *Mik0007*, za převod peněz z virtuální peněženky na účet majitele panelu, za vedení účtu i za konverzi měny jsou nemalé poplatky. Stejně tak příjem z panelu by měl majitel náležitě zdaňovat, protože se nejedná o nahodilý příjem, ale pravidelný. Takže mínus dalších 15% aka daň z příjmu.

Společnost World to navíc prezentuje tím způsobem, že se majiteli panelu vrátí vstupní investice cca do 5 let (20USD měsíčně x 12 měsíců x 5let = 1200USD) a následujících 15 let bude i nadále dostávat peníze, takže získá navíc 20USD x 12 měsíců x 15 let = 3600USD, což by měl být tzv. "čistý zisk" z investice. A teď si představte, kolik to hodí, když si někdo koupí třeba 10 panelů???  ;) Kam se hrabou investice do zlata, diamantů, všelijakých stavebních spoření, podílových fondů atd.!  :D

Zní to lákavě, až na jednu zásadní maličkost:

- společnost World by musela daných 20 let opravdu existovat a neustále se rozšiřovat, tj. nabírat nové členy a investory, protože jak už propočítal *Mik0007*, jen výnosy z elektráren nejsou schopny dlouhodobě produkovat zisk na 1 panel ve výši 240USD ročně

Společnost Telme Network, kterou založil a kde působil současný prezident společnosti World Fabio Galdi i další lidé z Worldu, a která fungovala na principu MLM stejně jako společnost World, už neexistuje. Uvažoval jste někdo nad tím, že by společnost World mohla za pár let skončit podobně? Co pak uděláte se svým solárním panelem - odvezete si jej na trakaři z Rumunska? Případně zaplatíte poplatek navíc za jeho "ekologickou likvidaci"?

Každá investice nese nějaké riziko, ale tady jsou to jednoduché počty a dedukce zdravého rozumu, který si nevzal "dovolenou" jen proto, aby mohl snít o tom, jak naložit s "miliony", vydělanými z pasivních příjmů ze sítě a z nejrůznějších "bonusů" od společnosti World.

Rozum do hrsti všem přeje Vláďa.

Jirka

• Host
« Odpověď #29 kdy: 24. 02. 2014, 23:19:51 »
S firmou spolupracuji od června minulého roku a je pravda, že firmě WGN déle trvá, než dá do provozu své vize a záměry. Zatímco se kritici usmívají pod fousy jak jsou chytří a jak prokoukli podvod, tak osobně vnímám věci a hlavně zkušenosti v jiném světle. AdKash - to že mi chodí reklama do telefonu mě neobtěžuje a nevím o nikom, kdo by mi řekl, že si aplikaci odinstaloval. Osobně vím, že se aplikace neustále vyvíjí a občas nefunguje jak má. Vědí to všichni, kteří ji používají. Jak bude hotová, pustí se pro všechny. Nyní to opravdu beru jako obchodní reálnou příležitost.
Na kriticích mi dost vadí, že bez své zkušenosti si dovolí lidi ve fóru informovat o tom, jak by si takovou reklamu posílat nenechali a jak by je to obtěžovalo. Vždyť to ani nezkusili :D Myslím, že to svědčí o několika věcech. Jak píší, nechť si laskavý čtenář udělá závěr sám. Mě reklama chodí, vydělává a to na mém firemním telefonu World se kterým jsem velice spokojený. Telefon mě přišel na 6.000 korun. Stejně vybavený "značkový telefon" stojí 15.000. Nyní vychází další řada telefonu a ve své kategorii není tenčího telefonu. Nejedná se o žádné kopie, souhlasím s tím, že se vše vyrábí v Číně. Jestli kritik používá Apple, tak za něj dal 15.000. Já jsem raději tyto peníze dal do tohoto podnikání a dávno je mám zpět.
Aplikace Soft sim je již nyní plně funkční. Aplikaci mám nainstalovanou, odzkoušenou, volám do zahraničí, vše je OK. Pravda je, že funkčnost byla delší dobu omezena. S cenou volání je to všude stejné. Můžete mít neomezené volání za 400, nebo také za 800. Stejně jako koupíte rohlík za 1,50 a někde za 3 koruny, což je dvojnásobek. S nástrojem pro webináře je to podobné. Můžete používat neplacený software, nebo placený. Pokud je používáte častěji a pro více lidí, rádi za něj zaplatíte. Třeba opět vyzkoušet.
S investicí do solárních elektráren to vidím tak, že dokud bude svítit slunce, budou generovat zisk. Pokud by mi společnost dávala pouze 10%, pořád je to dost zajímavé, nicméně platí 20%. Co bude, nebo nebude nikdo z nás neví. Postřehl jsem, že kritik je finanční poradce. Já také. Bitev na téma OP fondů, zlata, stříbra, IŽP bylo hodně. Jakou mám jistotu, že za 20let budu mít své penze třeba ve fondech? Předchozí kritiku beru za účelovou, bohužel velice šikovně napsanou.
V podnikání je běžné, že Vám to nevyjde hned na první pokus. Nemusí to být dokonce ani druhý či třetí. Reaguji tak na zmínku, že Galdi v oblastech telekomunikací již působil. Myslím, že je to jedině dobře.
V současné době firma WGN jde na trh s dalšími produkty v oblasti platebních systémů, získávání vody a také cestování. Produktů, které firma bude nabízet bude ještě hodně. Opět to říkám z toho důvodu oběhu a tvorby kapitálu.
O co tedy mohu přijít když začnu podnikat u této firmy? Podnikám již deset let a do prvního podnikání jsem investoval milion a půl. Do tohoto podnikání postupně kolem třiceti tisíc, na které jsem si v tomto projektu velice rychle vydělal.
Vnímám obrovský příliv lidí, kteří se do tohoto projektu přidávají. Většina jich je z finančního poradenství. Možná proto zde budeme muset ještě pár soubojů absolvovat. Společnosti a jednotlivci přicházejí o své lidi, z kterých dlouhou dobu a hodně těžili a to se jim nelíbí. No, bude hůř.

Platby GoPay

reklama