reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: World GMN - solární panely  (Přečteno 580563 krát)

Xmen

 • Host
World GMN - solární panely
« kdy: 15. 11. 2013, 18:37:17 »
Čau lidi setkal se někdo s tímto byznysem? http://barbar.worldgmn.com/home.php?cm=1, popřípadě jaké jsou zkušenosti ? Klient se se mnou hádal, že na tom vydělává neuvěřitelné množství peněz a já mu to moc nevěřil, tak se ptám na objektivní názor. Podle mě klasika MLM letadlo -_-

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaJendir

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #1 kdy: 02. 12. 2013, 17:20:36 »
nepochopil jsem z jejich stránek co vůbec prodávají. Snad solární panel poly 2400 za 1300USD? V ČR obvyklá cena 4205 Kč vč. DPH:
http://www.i4wifi.cz/Alternativni-napajeni/Solarni-panel-SCHUTTEN-Poly-240Wp-60-cells-MPPT-30V-EUFREE.html


lupik

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #2 kdy: 08. 12. 2013, 17:40:26 »
Je vidět, že o tomto projetu nic nevíte, jinak by jste nemohli napsat o společnosti, která je členem DSA, že je letadlo  :D. Pokud  se chtěli dozvědět to co nevíte, tak se ozvěte  :)


Mike0007

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #3 kdy: 10. 01. 2014, 20:35:00 »
Firma Global Mobile Network není členem DSA, je stále čekající na členství (pending). A i kdyby byla, vůbec nic to neznamená ve vztahu k bezpečnosti investice do solárních panelů.
V principu po vás chtějí zaplatit za panel, který se nachází někde uprostřed pole v Rumunsku a vy se stanete podílníkem. Ochrana investice je tedy 0. Dále nabízejí Adkash - letadlo postavené na betaverzi aplikace pro Android a investici do výroby mobilních telefonů a tabletů - (čínský Adroid). Na podzim slibovali vstup na burzu, alfa verzi adkash - nic z toho se nekoná.


Tereza

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #4 kdy: 28. 01. 2014, 17:21:17 »
Panely jsou pojištěné u Allianz a výdělek z nich se vypočítává z průměrného výdělku všech elektráren v různých zemích (pro případ, že by vláda v některé zemi zrušila dotace). Na panely máte smlouvu o koupi a pronájmu a firma garantuje zpětný odkup do 12 měsíců - takže tak úplně špatné to s těmi zárukami nebude.  ;) Že se někdy nedodrží termíny, pokud jde o plány společnosti, to je pravda...

Reklama

 • Stálý člen
 • *****
 • Příspěvků: 0

reklamaMike0007

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #5 kdy: 04. 02. 2014, 11:15:56 »
Terezo, bohužel Vás musím zklamat.
1. Pojištění Allianz vaši investici nijak neochrání.
2. Zpětný odkup u firmy, které jste poslala peníze, také ne.
3. Výnos z 240W panelu 240 USD/rok je nereálný. Tento panel vyprodukuje odhadem 0,3MWh / rok, cena výkupu v Rumunsku je dle ověřených zdrojů max. 200 EUR / MWh.
4. Kupujete panely od singapurské firmy, kde máte nějaký vztah s rumunským vlastníkem?
5. Historie projektů, za kterými stojí titíž lidé, kteří vytvořili tento projekt, je velmi, opravdu velmi problematická.


Jirka

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #6 kdy: 05. 02. 2014, 16:04:29 »
Problematické je celé finančnictví a výpočet kolik panel vydělá taktéž. Banky Vám také tvrdí, že Vaše vklady jsou garantovány a není to pravda. Víte kolik je slunečních dní v Rumunsku a podle jakého vzorce se cena vypočítává? Proč lidé, kteří mají v ČR otevřeny své elektrárny slušně vydělávají i dnes, při poklesu výkupních cen. Už jsem se podobnými názory setkal, převážně od lidí, co by Vám nejraději nabídli akcie, nebo otevřené podílové fondy, nebo dokonce životní pojištění. Člověka se kterým jste se setkal a tvrdil, že vydělává znám osobně a že vydělává slušně je pravda, ostatně jako většina lidí, kteří dělají tento byznys. Majitel je Fabio Galdi se kterým jsme se osobně setkali v Rumunsku při otevření první elektrárny a na jeho minulost se ptali. Jeho odpovědi nás uspokojily. Internet je plný informací, spekulací, překrucování ...


Mike0007

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #7 kdy: 05. 02. 2014, 18:01:08 »
Údaj o tom, kolik panel vyrobí v dané lokalitě, je přímo v technické dokumentaci na www.powerclouds.com, pro Scornicesti je to konkrétně 0,33 MWh za rok pro panel 245W.
Údaje o ceně za MWh naleznete zde:
http://www.greentechmedia.com/articles/read/Romania-Is-Not-The-Next-Big-Solar-Growth-Market
http://www.pvromania.ro/index.php/anres-calculation-method-sets-the-feed-in-tariff-between-180-and-200-euromw/
 tj.
Pokud má panel vydělat slibovaných 240 USD za rok, musela by být cena za 1 MWh (240/0.33)=727 USD tj. cca 577 EUR.
Musíte dále počítat s náklady na provoz, údržbu a daně.

Pokud chcete najít informace o předchozích projektech zkuste si zadat do vyhledávače tato spojení:
TELME Estafa
TELME афера
TELME лохотрон
Telme= Ixtante= IXOGroup= Wor(l)dGMN = пирамида, лохотрон
a doplňte si k nim vámi jmenovanou osobu

http://pasquinlibertario.blogspot.cz/2008/11/telme-estafa.html
http://www.slideshare.net/miguez/comunidad-telme
http://ingcesarduque.wordpress.com/2008/12/01/telme-es-ilegal-en-bolivia/
http://marketingtelme.blogspot.com
http://ixogroup1.blogspot.cz/2010/10/telme-ixtante-ixogroup.html
http://forum.skyportal.ru/viewtopic.php?t=928
http://ingcesarduque.wordpress.com/2010/01/09/ixtante-la-nueva-cara-de-la-estafa-de-telme/

Jinak vklady v bankách pojištěné jsou.


Klient.Centra

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #8 kdy: 10. 02. 2014, 20:35:32 »
Pro ty, kteří zvažují investici do solárních panelů World GMN/NRG... přeji jim rozum a rozvahu.
V problematice solární energie se neorientuji jako Mike0007, takže jen obecná doporučení:

 • rozhodujete se rozumem (dovedete si spočítat a zvážit riziko a návratnost investice), nebo srdcem? (zelená energie je správná věc a proto je správné do ní investovat... to je samozřejmě hezká, ale nebezpečná úvaha)
 • máte zkušenosti s investováním? Pokud ne, je správné začít investovat s neznámým prostředníkem a nebo zkusit nejprve nějaké standardní cesty (nákup akcií firem, které znáte a jejichž obchodní strategii rozumíte a dlouhodobě jim věříte, investice do profesionálně spravovaných fondů prostřednictvím banky?)
 • máte zkušenosti s fotovoltaikou a výstavbou a provozem fotovoltaických elektráren, abyste dokázali poznat zajímavou a výhodnou nabídku investice?
Co ale dovedu posoudit lépe, je nabídka firmy Wor<l>d GMN v oblasti telekomunikací. Nevidím to růžově.
Nutno podotknout, že nabídka na webových stránkách firmy je mimořádně nepřehledná, obtížně se hledá specifikace parametrů nabízených služeb a produktů, dokonce se i obtížně hledá hranice mezi produkty, nelze určit, co je založeno na technologiích GSM a co na VoIP... U řady nabízených produktů nelze dohledat cenu pro koncového zákazníka, nebo tato cena není uváděna jednoznačně, případně je rozpuštěna v nějakém povinném balíčku s jinými produkty.

a) WebMeet
Video konference z PC pro až 32 účastníků a 1000 přihlížejících... cena pro koncového zákazníka není uvedena. Produkt sám o sobě je užitečný a v pohodě, pro osobní použití lze najít bezplatné alternativy s odlišnými parametry (Google Hangouts, Team Viewer... je toho více).

b) VideoCards - email s odkazem na video
OK, celkem běžná služba, opět cena není uvedena
Šikovný uživatel si dovede nahrát video na nějakou službu a do emailu vložit třeba i obrázkový odkaz na toto video... nebo třeba použít pomocníka pro odeslání emailu s odkazem na video nahrané na YouTube. Zdarma.

Poznamenávám, že na produktech typu a) a b) bylo založeno Talk Fusion - další rádoby MLM (ve skutečnosti letadlo), které bylo populární v roce 2011, na konci roku 2013 definitivně spadlo. Ale velká část aktivních účastníků a lídrů Talk Fusion, kteří do poslední chvíle lhali o "skvělé příležitosti Talk Fusion" odešla právě do Wor<l>d GMN. I to je pro mne velmi varovný signál.

c) Soft SIM - telefonní služby a Super Free World
Z webu firmy se nedozvíte, co je vlastně Soft SIM.
Citace
Poznámka:
Tzv. SoftSIM zatím existuje jen v plánech výrobců mobilních zařízení (zejména Apple). Jde o to, že do zařízení typu tablet nebo mobilní telefon nebude nutné (či spíše možné) vkládat SIM kartu konkrétního operátora. Populárně řečeno: Zařízení nového typu bude obsahovat paměťovou oblast, do které se "nahrají" informace dnes ukládané a pevně dodávané (např. telefonní číslo SIM karty) na SIM kartě operátorem. Bude tedy možné si "nahrát" číslo a služby libovolného operátora a kdykoli od něj přejít k jinému, případně výrobci mobilních zařízení zcela obejdou operátory a stanou se jimi sami... Zatím ale není dostupná nabídka zařízení se Soft SIM, a není ani podpora pro Soft SIM ze strany poskytovatelů služeb. Čert ví, co Wor<l>d tou svoji Soft SIM vlastně myslí. Tohle pojetí Applu to asi nebude. Je to celé takové tajemné...  8)

Trochu se vyjasní, když se podíváme na nabídku Super Free World
Tady se kupodivu zase mluví o SoftSim a navíc o telefonování. Tentokrát je k dispozici i informace o tom, že s tarifem Super Free World Unlimited za měsíční paušál $45 (tj. za cca 900 Kč) voláte zdarma do 100 zemí na mobilní telefony a pevné linky. Už se ale nedozvíte do jakých zemí a z jakých zemí to platí. A zda jde o volání z mobilních telefonů, nebo VoIP zařízení či VoIP aplikace instalovatelné na PC. Podle fanouškovských videí jde o aplikaci - převaděč na VoIP služby, instalovatelnou na chytré telefony, tablety (s OS Android, iOS a PC s Windows)... ale autoři webu jsou tak nesdílní....
Tarifní tabulka je ale dost podivná...:
 • na výběr země v sekci "ověřte si dostupnost ve vaší zemi" to vůbec nereaguje.
 • Chybí zase vysvětlení,  jak je myšlena ta Soft SIM
 • Ve specifikaci tarifu Unlimited je uvedeno, že volání na pevné a mobilní linky ve 100 zemích je bezplatné - ale hned vedle je uvedeno, že k dispozici je 600 minut na volání na pevné linky a mobily ve 100 zemí. WTF? Tak neomezené, nebo 600 minut?
 • V tabulce se uvádí i jakýsi Super Free wor(l)d 600 tarif a Standardní tarif - bez dalšího vysvětlení oč jde a za kolik.
 • V seznamu destinací pro volání jsou i podivné destinace jako USA - iSIM, USA - High... zase bez dalšího vysvětlení.
Podtrženo a sečteno - o technologii, podmínkách a cenách volání si nelze udělat přesnou představu. Jediný záchytný bod je, že existuje tarif za $45 a není jasně řečeno, co za ty peníze člověk dostane. Pokud ale správně chápu SoftSim jako aplikaci nainstalovanou na vašem zařízení, tak v případě mobilních zařízení si přičtěte k ceně "bezplatného" telefonování ještě cenu za dostatečně "neomezené" datové služby od vašeho mobilního operátora (obecně - cenu za vámi používané internetové připojení). 

Alternativy - GSM:
Za 700 Kč je u nás zcela oficiálně možné získat neomezený mobilní tarif (+ nějaká data) pro volání v rámci České Republiky. Ano, není v tom volání do zahraničí. 1000 minut na volání do vybraných zemí (v kostce: EU + USA)  je u Vodafone možné získat navíc v rámci tarifu za 1000 Kč. A pokud dovedete jednat s operátorem, máte šanci získat tyto tarify i levněji.
Alternativy - VoIP (toto je srovnatelná alternativa, protože SoftSIM není nic jiného, než do aplikace poskytující VoIP komunikaci) :
Pokud se orientujete ve VoIP, pak víte, že VoIP služby jsou typicky bez paušálu a s voláním ve vlastní síti a dalších peeringových sítích zdarma a velmi levným voláním na pevné linky (i zahraniční). Příklad:
Můžete mít VoIP tarif:
 • bez měsíčního paušálu
 • za jednorázový aktivační poplatkem 20 Kč (za přidělení čísla, na které se vám dovolají lidé z celého světa)
 • z PC nebo "pevné" linky voláte do zahraničí za ceny pod 1 Kč/minutu (např. pevné linky USA za 0.40 Kč, z mobilu za 0.90 Kč).
 • volání po ČR za ceny od 0.00 do 0.60 Kč/min z PC a pevné linky, 0.60 - 1.20 z mobilu...).
 • čísla vašeho "operátora" mohou být i "geograficky přenosná", tedy v rámci vlastní sítě lze volat zdarma i s kýmkoli v zahraničí, případně se tam můžete přesunout sami a vaši partněři vám přitom budou volat za stejné ceny, jako když jste doma. 
Do USA tak můžete za těch 900 Kč, co platíte s Wor<l>d GNM, s  domácími VoIP službami protelefonovat 2250 minut, tedy přes 37 hodin... Uvažujte... Voláte do zahraničí opravdu tak často, abyste potřebovali navíc nějaký paušál na volání do zahraničí za těch 900 Kč?

d) Vlastním logem označené (brandované) telefony a tablety
Asi nejprůhlednější část nabídky. Za $360 dostanete no name tablet nebo mobil.

Mobil Phone 3 vypadá na produktových fotografiích docela hezky. Přístroje jsou pochopitelně bez podpory a servisu u nás. Skutečná použitelnost a spolehlivost tabletu / telefonu u asijské no name produkce je kolísavá (spíš horší než u zavedených značek). Bez možnosti si dané přístroje osahat se to špatně odhaduje. Výhodou těchto přístrojů je, že je na nich předinstalovaná aplikace AdKash.  ;D

Jako smluvní partner možná Wor<l>d GMN dostanete na přístroje slevu (zkuste ji na webu najít).

No name tablet s obdobnými parametry z Číny lze dovézt za $100 - $150.
Tohle zboží vypadá značně předraženě a je to "must have" pouze pro skalní fanoušky firmy. Mimochodem, aktuální iPhone 5s dostanete v USA s úvazkem od $199.


e) AdKash Beta
Nakonec se dostáváme k tomu patrně "hlavnímu" taháku a produktu na linii mobilních a komunikačních služeb.
K aplikaci, která vám umožní inkasovat peníze za zhlédnutou reklamu doručovanou na display vašeho mobilního zařízení v okamžicích před/po hovoru a při vyzvedávání SMS + odměny za budování vaší "obchodní" sítě.

Aplikace je zdarma ke stažení pro Android zařízení na Google Play. Pro iOS nebyla tato aplikace do obchodu s aplikacemi zatím připuštěna. ;-)

Pokud tomu správně rozumím, tak pokud se ale chcete kvalifikovat na pobírání odměny za shlédnutí reklamy, musíte být partnerem sítě World GNM - tj. zakoupit si alespoň nejmenší obchodní balíček za $139.
Odměna za konzumaci reklamy je pěkná - $0.01 - 0.05 / zobrazení. Přičtěte si bonusy, pokud pod sebe dostanete další "downlajny" - 1 $ týdně za každého uživatele aplikace ve Vámi vybudované struktuře do neomezené hloubky.  Odměna je ale omezena - existuje max. limit počtu doručovaných reklam za den na jedno zařízení a celkové omezení výdělku na $80 za měsíc. WOW!
Není jasné, kde firma vezme peníze na tyto odměny ze zobrazované reklamy, když vyplácí více, něž kolik zadavatelé reklamy obvykle platí za jedno zobrazení... Možná vysvětlení:
 • Firmě Wor(l)d GNM daří geniálně nabízet reklamu a inzerentům za vyšší ceny než je obvyklé (ale to asi těžko... nejvíce se platí za přesně cílenou reklamu, kde je velká pravděpodobnost konverze konzumenta reklamy v zákazníka... a tady se reklama prodává konzumentům, jejichž hlavní motivace je nechat si za prohlížení reklamy platit.)
 • Odměny v AdKash jsou financovány z jiných aktivit firmy (např. z cen předražených tabletů, solárních panelů nebo poplatků za "členství v klubu". A to je definice letadla.
Laskavý čtenář nechť se sám rozhodne, co je pravděpodobnější.

Osobně jsem přesvědčen, že smyslem zařazení AdKash aplikace do portfolia produktů je prvotní nalákání lidí do podniku na: "budeme ti zobrazovat reklamy a budeme tě za to platit. Vlastně nebudeš nic dělat a tím si vyděláš". Zajímavé výdělky jsou ale slibovány až z vyšších a dražších obchodních balíčků a investice do panelů... k nim to všechno směřuje.Dalším varovným znakem pro mne je, že prezentace a nabídka Wor(l)d je zaměřena na budování partnerské sítě, nabídka produktů pro koncové zákazníky je silně zatlačena do pozadí; některé části produktového portfolia podle všeho pro koncové zákazníky vůbec nejsou dostupné, je možné je získat pouze v "obchodních balíčcích". Splývání (a zaměňování) prodeje produktů a obchodní příležitosti bylo typické i pro Talk Fusion.

Kapitola sama pro sebe je binární kompenzační plán pro distribuci v podstatě nehmotných produktů... U bináru není z principu možné splnit požadavek na 70% koncových zákazníků, což je rozlišující kriterium oddělující legální MLM od podvodných letadel.

Šli byste do toho? Já tedy ne.


Klient.Centra

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #9 kdy: 12. 02. 2014, 02:24:49 »
Ještě poznámka...

Z produktů a služeb nabízených Wor(l)d po linii GNM (telekomunikace) by smysluplná byla ta část, která nabízí hlasové služby přes VoIP (tedy volání Super Free World)... kdyby to ale nezabili cenou!  ;D

Nenechte se zmást tím, že vás někdo z Wor(l)d bude přesvědčovat o tom, že jsou s tímto druhem služeb první a nabízejí unikátní služby... VoIP služby u nás již více než osm let nabízejí desítky operátorů (škoda, že nejsou více vidět), a to za ceny výrazně nižší:

http://www.internetprovsechny.cz/velke-srovnani-voip-tarifu/
(přehled je 2 roky starý, od té doby ceny ještě poklesly)

Pokud uvažujete o volání pomocí VoIP a chcete volat z mobilního telefonu, zase se nemusíte spoléhat na omezenou nabídku telefonů a instalovat aplikaci od Wor(l)d. K volání lze použít prakticky libovolný telefon vybavený systémem Android a patřičnou aplikací (plně funkční VoIP aplikace jsou zdarma). Dokonce lze použít i některé vybrané "hloupé" telefony a telefony s operačním systémem Symbian (i ty starší) - některé jsou vybaveny VoIP klientem přímo od výrobce, na některé lze nainstalovat aplikaci.

http://www.odorik.cz/w/mobilnitelefony - přehled telefonů - nejsou zde všechny, např. můj více než 5 let starý SonyEricsson má nastavení VoIP / SIP klienta také (ale nikdy jsem ho nezkoušel zprovoznit).
http://www.androidauthority.com/best-android-apps-voip-sip-calls-wi-fi-calling-internet-calling-87396/ - vybrané VoIP aplikace pro Android

S VoIP službami můžete opravdu hodně ušetřit, a to jak při domácích, tak mezinárodních hovorech a hovorech ze zahraničí. Ceny jsou tak nízké a konkurence tak ostrá, že zde není prostor pro MLM s cenami nafouknutými odměnami pro "distributory". Respektive MLM zde má šanci cílit pouze na ty méně bystré a zvídavé, kteří se spokojí s tvrzeními typu "je to super, nejlepší nabídka, s tím ušetříš a ještě si můžeš vydělat!" - aniž by si ji ověřili.


Vláďa

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #10 kdy: 12. 02. 2014, 19:02:59 »
O tomto projektu mi řekla sestřenice. Znělo to dost zajímavě, ale chtěl jsem si raději zjistit něco víc než do něčeho půjdu.
Bohužel jsem dospěl k podobným závěrům jako *Mike0007*. Prezident společnosti World údajně založil před několika lety společnost
Telme Network Pte Ltd., která prý měla svého času cca 250.000 uživatelů a 75.000 distributorů a byla založena v Singapuru stejně jako
World. Fungovala jako MLM a dnes po ní není ani vidu ani slechu. V něčem nabízela podobné produkty jako World GMN (telekomunikace).

http://www.ryze.com/posttopic.php?topicid=972652&confid=3519

Tady jsem našel stížnost jednoho jejich distributora/člena na podvodné jednání firmy Telme:

http://www.ripoffreport.com/r/TELME-COMMUNICATIONS-PTE-LTD/internet/Telme-LTD-Is-A-SCAM-DO-NOT-TRUST-THEM-dramatically-changed-their-offer-within-one-da-440753

Takový přístup společnosti na mě působí docela divně a neseriózně. Navíc jedna z vysoce postavených "diamantů" ve Worldu - Denise Cosiello - sama o sobě prohlašuje, že byla jedním z top lídrů společnosti Telme v Brazílii. Dokonce tvrdí že vydělávání peněz je jejím cílem. Nic proti vydělávání peněz, pokud se to ovšem nedělá tak že někdo založí firmu, natahá tam lidi, naslibuje jim pohádku o milionech z pasivních příjmů ze sítě, pak firma ze dne na den zmizí a založí se jiná se světovějším názvem a podobným fungováním a přetáhnou se tam lidi a sítě z původní firmy a nabízí se to jako "mimořádná obchodní příležitost":

http://lifestyle.worldgmn.com/lang/en/denise-success-story/

Když se kouknu na www.powerclouds.com (jejich solární panely a elektrárny), jde vidět že v Brazílii je těch panelů prodaných taky hodně. Vypadá to, že tam může (ale nemusí) pokračovat mj. i síť z Telme, těžko říct.

Další věc - aplikace do mobilu na příjem z reklamy, tzv. Adkash. Myslím že hodně přehledně a trefně to popsal *Klient.Centra*. Nechce se mi věřit že by jakákoli firma byla ochotna vkládat tolik peněz do reklamy, když nebude mít aspoň částečně zajištěný odbyt svého zboží nebo služby u cílového zákazníka. Podle mě jde odměna za odklikávání reklam a odměna za zapojené Adkashe v síti z členských (vstupních) příspěvků nových členů a taky z předražených výrobků (jak např. smartphone, tak i solární panel se dá reálně koupit za třetinu nebo pětinu ceny). Odklikávání reklamy v mobilu se navíc podle mě stane po krátké době pro člověka těžce otravným. Mi přijde denně max. 5-10 SMS a mám tak 5 až 10 přijatých hovorů. Takže by mi to reálně hodilo 60-120kč za měsíc??? To je o ničem...Ten vstupní poplatek 139 dolarů by se mi vrátil až za 2 roky.
Navíc by mě zajímalo jaké jsou měsíční poplatky za tu jejich platební kartu, kam mají chodit peníze za Adkash. Co když budou poplatky za kartu a vedení účtu u zahraniční banky větší než můj výdělek? Takže vlastně nic nevydělám??? Bude tam nějaké penále pokud se na kartě dostanu do mínusu?

Solární panely - to mě hodně zaujalo. Mohla by to být dobrá investice pokud by bylo vše jak firma popisuje, tj. např. průměrné roční zhodnocení 15-20%. Bohužel *Mike0007* mě vyvedl z omylu. Podle jeho podložených informací může panel reálně vydělat tak 1500Kč za rok. Takže by se mi vstupní investice splácela nějakých 16 let. I kdyby to firma dotovala částečně z poplatků nových členů - jak dlouho by to šlo takto dělat? Co se stane když to World třeba za 2 nebo 3 roky zabalí stejně jako Telme, když už nebude mít takový příliv nových členů? Nedostal bych zpět ani peníze, které jsem tam dal. Leda že bych tam natahal svoji rodinu, přátele a známé a něco na nich vydělal (provizi za jejich vstup do společnosti). Ti by mi však nakonec asi taky pěkně "poděkovali". Na to nemám žaludek.

Bohužel v tom vidím více mínusů než plusů a rozhodl jsem se že do toho nejdu. Je tam dost podivných a podezřelých věcí a nejasností. Myslím si však že ti, co to chytli hned na začátku (ne tady v ČR, ale úplně na vrcholu pyramidy) tak ti na tom můžou něco vydělat. A o to asi šlo nebo jde.


Alchi28

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #11 kdy: 16. 02. 2014, 10:21:58 »
...čo dodať k diskusii?...iba to, že firma, ktorá je v prístupovom procese na Londýnsku burzu  nemôže byť "letradlo"...iba to, že firma ktroá je čakateľom DSA, ktorá kontroluje všetky firmy MLM, nemôže byť "letadlo"...  iba to, že firma ktorá si dá patentovať špeciálnu reklamnú aplikáciu....nie je letadlo... iba to, že firma, ktorá ide stavať 200 fotovoltaických elektrární  v širšom pásme  "okolo" rovníka s v štátoch dobrou dotačnou politikou....nemôže byť letadlo.... že firma nie ja taká hlúpa aby "kopírovala" český trh má viac rozumu ako celá česká republika....a problém že neveríte argumentom ?....no trhnite si!


Mike0007

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #12 kdy: 16. 02. 2014, 15:25:07 »
Alchi28
tak si to probereme pěkně od začátku včetně argumentů:
1. Londýnská burza
Např. tady v tomto videu slibuje Fabio Gladi už 10.2.2013, že vstoupí na burzu a to včetně symbolu pro obchodování a spolupráce s Bloombergem. Je to od 48 min. videa. Opravdu vstupuje na burzu? Netrvá to nějak dlouho?
http://www.youtube.com/watch?v=Uaj3PgIjgrY

2. DSA
Proč to pořád omílají dokola? Co je to za argument, že jsem si někam podal přihlášku? Slyšel někdy někdo něco o této organizaci jako o záruce bezpečnosti obchodu? Ještě jste zapomněl dodat, že firma používá k podpisům smluv ověřování pomocí DocuSign, který zabraňuje podvodům (ale bohužel pouze ze strany investorů).

3. K Adkashi:
 už více jak rok je pořád v betaverzi! Abych se nechal otravovat reklamou při každém hovoru, musím zaplatit 139 USD?
Fakt to bude chtít normální spotřebitel? Není to náhodou postaveno na tom, že hlavně inkasuji provizi za další ovečku?

4. Power Clouds
Firma slibuje zhodnocení investice až 20% za rok na geniální myšlence postavit 200 elektráren v širším pásmu okolo rovníku.
Už jste se někdo zeptal, proč si firma s takovou reputací normálně nepůjčí v bance na 1% úrok? Já ano, víte jaká byla odpověď? " Konečně někdo dělá něco pro normální lidi!". Juraj Jánošík? Opravdu chce jít s takovou firemní politikou na burzu? Co myslíte?
Víte, že ani v Rumunsku ani na Ukrajině ani v Thajsku dotované výkupní ceny ani zdaleka nepokryjí slibovanou návratnost?
Řekli vám na prezentaci, jaké jsou ty ceny?
Ukázali jste někdo smlouvu svému právníkovi? Víte, že jste podepsali smlouvu na splátkový prodej, ve které se výroba energie vůbec neřeší? Víte, že jste ji podepsali se singapurskou firmou s jejich rozhodčí doložkou? Víte, že elektrárny patří rumunskému s.r.o.? Jak to, že si panely kupujete od singapurské firmy?

Podívejte se na následující videa:
Start "mobilní revoluce" v Kolumbii, Fabio Galdi přichází v 10:30
http://www.youtube.com/watch?v=ULBuWL1YVBo

Tady se podívejte co slibovali v Latinské Americe. Pomocí domácího wifi routeru za pár stovek (v 9 vteřině) slibovali globální pokrytí.
Zeptejte se jakéhokoli pařana, který aspoň trochu rozumí IT, jestli to kdy mohlo takto fungovat. Princip podvodu byl obdobný, zaplaťte za balíček  a až spustíme globální Wi-Fi TELME síť a budeme si všichni volat zadarmo. Mimochodem TELME Networks se také prezentovala členstvím v DSA.
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=pKP6TQ2EaeU

Pro dokreslení, jaké máme štěstí, že máme Fábia, který se stará o normální lidi:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=TXpQXmuPl2A

Bohužel se do projektu zapojila spousta "normálních" a důvěryhodných lidí, od majitele pražského fitness po bývalé či současné finanční poradce, sestřenice atd. V současné chvíli se lákání do projektu věnuje v více jak 3000 lidí. Až to spadne, bude to pořádnej prů_er.


Vláďa

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #13 kdy: 16. 02. 2014, 21:56:26 »
Bravo! *Mike0007* a tisíceré díky za Vaše příspěvky! Ušetřil jste mi jednak peníze, jednak pořádnou ostudu,
kterou bych si uřízl kdybych do tohoto pochybného podniku vstoupil.

*Mike0007* má na rozdíl od *Alchi28* naprosto pádné a věcné argumenty, navíc jsou všechny podložené
konkrétními odkazy, takže se nemusí uchylovat k ubohému slovnímu napadání jako *Alchi28*.

Pro *Alchi28*:
- V čem je firma Wor(l)d tak chytrá a v čem má více rozumu než celá Česká republika? Můžete uvést nějaké
konkrétní důkazy nebo argumenty? Podotýkám že k našim slovenským bratrům a sestrám já osobně
žádnou zášť nechovám.

- Co se týče solárních elektráren v Rumunsku, vláda nemá ani zdaleka příznivou dotační politiku, zkrátila dotace
a omezila vydávání zelených certifikátů:
http://www.solarninovinky.cz/index.php?par=rs_4-rl_2014010603-rm_15#.UwEYpPl5Mud

- Člověk který si koupí solární panel, za něj bude dostávat peníze "za pronájem" - cca 20 dolarů měsíčně - až od chvíle kdy
je solární blok elektrárny postaven a je v provozu. Lidé kteří si koupili panel teď v průběhu prosince až ledna (a byli někde v rozmezí 20.000-25.000 prodaných kusů panelů), budou dostávat peníze nejdříve od dubna 2014, kdy má být dostaven "Cloud 5-Bucharest B". Lidé kteří si kupují (a zaplatili) panel teď v únoru, nemají v tuto chvíli ani páru, kdy dostanou první peníze, protože "Cloud 6" je prodán sotva z poloviny, takže bude dostaven a uveden do provozu cca v květnu, červnu 2014? Tomu říkám hodně dobrá "bezúročná" půjčka pro společnost Wor(l)d a hodně špatný start jakože "investice" pro nové členy a čerstvé majitele panelů - cca 3-4 počáteční měsíce neuvidí za svou investici ani doláč.

- Patent na speciální reklamní aplikaci? Opravdu si může někdo myslet že je aplikace Adkash natolik složitá nebo výjimečná že by něco podobného nedokázala nedokázala vytvořit jakákoli dobrá "konkurenční" IT firma? Microsoft, Apple atd.? Pokud by došli k závěru
že tudy mohou téct slušné peníze?
Žádný patent nezaručuje monopolní postavení na trhu i když se o výjimečnosti tohoto patentu snaží firma Wor(l)d své potenciální i stávající členy přesvědčovat.

- Vstup na burzu, kótování akcií: někde jsem se v propagačních materiálech dočetl že společnost Wor(l)d má nebo měla
vstoupit dokonce na Frankfurtskou burzu, nejen na tu Londýnskou. Máte nějaké konkrétní datum?

Sečteno, podtrženo: společnost Wor(l)d na mě působí jako firma "Slib". Spousta vzletných plánů a příslibů, v praxi však nemá v ruce
skoro nic. Víceméně všude je jen jako "čekatel" a "žadatel". Otázka je jestli se dočkají slibovaných peněz i členové, kteří do ní vstoupili v dobré víře a často na základě důvěry ve své blízké, kamarády a známé. Já osobně bych za to nedal ani dolar.
Vláďa

 • Host
Re:World GMN - solární panely
« Odpověď #14 kdy: 16. 02. 2014, 22:13:43 »
Tady jsem našel hodně dobrý článek, který popisuje rozdíl mezi legálním MLM s reálným a použitelným produktem
a mezi tzv. "letadlem":

http://www.centrum-regenerace.4fan.cz/?show=znaky-podvodu

Kvízová otázka: do kolika bodů spadá společnost Wor(l)d? :-)


 
Platby GoPay

reklama