reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zkušenost s inkasní společností Dynamic Solvent, s.r.o.  (Přečteno 295702 krát)

Miloslav

• Host
Dnes jsem náhodně zjistil, že všechny nejnovější příspěvky Vlákna názorů na praktiky firmy pana Hrnečka včetně výzvy ke společnému postupu poškozených proti němu zmizely, a připsání dalších je nějak blokováno, zakládám toto téma. Nicméně doporučuji Vlákno založené už v roce 2010 pročíst. Jako základ tématu předkládám můj zmizelý příspěvek popisující mou letošní osobní zkušenost :
Začátkem ledna 2014 mne oslovil Hrneček sám prý na základě doporučení, že mi pomůže s mou pohledávkou. Tlačil mne do osobní schůzky v Praze nejpozději do 3.2.2014, pak prý budou daně a DPH a už nebudou peníze. Namítl jsem, že nemám do Prahy v lednu cestu a musím se koncem ledna dohodnout s firmou, která mi pohledávku nevymohla, že ukončíme smlouvu. Tvrdil, že není třeba se s touto firmou dohodnout, že pokud mi nic nevymohli, jako bych s nimi žádnou smlouvu nepodepsal. Ve středu 29.1.2014 mi Hrneček znova zavolal, nutil mi cestu do Prahy, až mne ukecal. Nabízel volné okénko v 10 nebo 12 hodin i dobrý spoj z Olomouce Pendolinem. Rozhodl jsem se přijet autem, takže schůzka ve 12. Odmítl zaslat návrh smlouvy emailem k prostudování předem, že mají asi 14 druhů smluv, že zítra na místě zvolíme tu nejvhodnější, nic podepisovat nebudu a dostanu smlouvu k předložení mému právníkovi. Obratem zaslal SMS s adresou Hvězdova 1073/33 Praha 4 Pankrác. To vypadalo velmi dobře, jen mi bylo podezřelé, proč mi doporučil, abych do firmy neposílal emaily ani faxy, abych volal jen na jeho soukromé číslo 603937480, kde je mi jako majitel firmy kdykoli k dispozici.
Počasí i provoz na dálnici přispěly k mému dřívějšímu příjezdu, takže jsem ve čtvrtek 30.1.2014 ve firmě zazvonil už v 10:45. Příjemně mne překvapila sekretářka, která mne neodmítla, ale u Hrnečka ohlásila, a vrátila se s pokynem o chvíli strpení. Po pár minutách mne pozval Hrneček do své kanceláře a spustil svůj překotný monolog o své firmě a její úspěšnosti. Když skončil, zkontroloval mé doklady k pohledávce, slíbil v případě úspěšného prověření pohledávky její odkup za 70% s proplacením příští týden, že zavolá zítra, předal 3 listy jejich smlouvy a cca po 5 minutách mne předal vedoucímu vymáhání. Ten pochválil mé podklady, okopíroval si je, zeptal se na vznik pohledávky, pochlubil se, jak vymáhají exekutory nechtěné dluhy, a po cca 5 minutách jsem odcházel. Rychlost jednání a příslib vyplacení 7 let staré pohledávky mne nadchly.
Hned následující páteční ráno mi volal Hrneček, že s dlužníkem mluvili a jeho bonitu hodnotí na 3-, ale přesto odkoupí mou pohledávku, když budeme jednat rychle, protože okolo dlužníka se dějí věci, které nejsou na telefon, takže musím ihned přijet podepsat smlouvu a přivézt paušál 12.000,- Kč + DPH v hotovosti, na nějž dostanu daňový doklad. Započtení s vyplacením za odkup odmítl a ukecával mne na schůzku v pátek nebo nejpozději v pondělí do 12 hodin. Nakonec jsem podlehl nátlaku a slíbil přijet ještě dnes. Nabídl volné okénko v 11 nebo 12 hodin. Zvolil jsem 12.hodinu, protože jsem chtěl získat čas na prověření Hrnečkových tvrzení na internetu. Bohužel jsem toto diskuzní fórum minul, přesto jedno varování jsem přečetl, takže jsem Hrnečkovi zavolal, že nepřijedu. Negativní hodnocení odmítl, že je to pomluva konkurence, a přejmenování firmy zdůvodnil snahou odlišit se od 2 dalších firem s podobným názvem. Ukecal mne na podpis smlouvy s doplněným článkem dodatku, že paušál mi vrátí s výplatou odkupní ceny a navíc v případě jejich odstoupení od smlouvy. Po 12.hodině ale že už nebude ve firmě, tak mne zapsal na 13:30 k podřízenému Fraňkovi. Když jsem si v duchu přehrál náš rozhovor, pochybnosti opět zvítězily. Zavolal jsem na firmu a sekretářce nadiktoval omluvu panu Fraňkovi, že na podpis smlouvy dnes nepřijedu. Kolem 17.hodiny mi volal Hrneček, zprdl mne, že nepřijet na schůzku není seriozní jednání, ale když jsem mu oznámil, že s ním obchodovat nebudu, slíbil mi doplnění dodatku smlouvy o všechny mé výhrady, dokonce, že paušál mi vrátí on jako fyzická osoba. Po cca 20-ti minutovém masírování, mne ukecal na podpis upravené smlouvy v pondělí v 11 hodin, že můžu přijet i dříve, ale po 12.hodině že už ve firmě nebude. Přesvědčil mne i příslibem sdělení důležitých zjištění o dlužníkovi, které nemůže po telefonu říci a možností rozhodnout se na místě, zda podepíšu, či nikoliv, že mne nebude k ničemu nutit, jen ať přijedu, že se budou těšit.
V sobotu 1.2.2013 dopoledne mi ještě poslal SMS, že obchod rozjíždí i bez smlouvy už o víkendu, aby dodržel slíbený termín vyplacení peněz příští týden.
Pořád mi vrtalo hlavou, proč Hrneček tak moc stojí o odkup mé špatně vymahatelné pohledávky. Dnes jsem projel internet v klidu, našel tuto diskuzi a pročetl všechny příspěvky. Ihned jsem Hrnečkovi poslal zakázanou SMS, že na zítřejší schůzku nepřijedu, o jeho služby nemám zájem a ať už mi nevolá. Jsem zvědav, jak zareaguje.
Všem přispěvatelům děkuji, že má podezření potvrdili, a ušetřili mi další ztrátu času a peněz. Těm, kteří Hrnečkovi naletěli, přeji, aby se jim podařilo jejich peníze dostat zpět, a panu Hrnečkovi, aby jej stihl zasloužený trest. Nemyslím si, že je nemocný, ale pěkně mazaný podvodník s kačením žaludkem.
Na rozdíl od zkušeností o neslábnoucí neodbytnosti některých jiných pisatelů mi Hrneček po odmítnutí spolupráce včera večer (den mnou ignorované schůzky k podpisu smlouvy nesmlouvy) zavolal z jiného mobilu 731690901. Chvíli drmolil a drmolil, rozuměl jsem mu jen závěr : "Slyšel jsem, že jste k nám dnes nedorazil." Odpověděl jsem mu :"Včera jsem Vám poslal SMS, že na schůzku nepřijedu, Vaše služby využívat nechci a žádám Vás, abyste mi už nevolal, takže asi proto voláte?"
Snažil se mne opět nesmyslně přesvědčovat, že SMS u nich nepřijímají kvůli neplatičům. Pak už jen položil otázku : "Vy nám to tedy neprodáte?" Když uslyšel mé jasné NE, zavěsil a víc se neozval.
Doufám, že ta hromadná žaloba mu konečně zatne tipec.

Reklama

• Stálý člen

reklama

jan kriz

• Host
Vyhledávají věřitele na inzertních serverech a nabízejí odkup dluhu za 15 procentní podíl. Chtějí, abyste podepsali podivnou smlouvu s fiktivním převodem dluhu. Předstírají, že kontaktovali dlužníka (podle čehož jsem pochopil, že blafují, neboť ten můj je schovaný v Anglii) a že prý je velká naděje na úspěšné vymožení (aby vás ukolébali). Pokud o podpis smlouvy nemáte zájem (jen hlupák by platil paušální poplatek předem - poté hrají mrtvého brouka, jak uvádějí jiní postižení), vnucují se ještě pár dní voláním z různých čísel (např. 731690901, 736486376, 602309684, 724151038). Ještě, že jsem jim nedal kontakty na své známé, které chtěli. Více v diskusi na mesec.cz. Nějak se jim zde podařilo dosáhnout smazání vlákna s mnoha negativními komentáři: http://www.podvodnefirmy.cz/%C4%8Cesk%C3%A1-inkasn%C3%AD-a-factoringov%C3%A1

jan kriz

• Host
« Poslední změna: 16. 01. 2016, 01:58:50 od Dalibor Z. Chvátal »

Monika

• Host
Diky za tuhle diskuzi. Zachranila mi 12 000 :). Navic me pobavilo, ze muj priprad je jak pres kopirak s pribehem Miloslava (az na pendolino a Olomouc:) )...

edit: porušení pravidel diskuzí.
« Poslední změna: 16. 01. 2016, 01:58:42 od Dalibor Z. Chvátal »

Tomáš Novotný

• Host
Zkušenost s inkasní společností Dynamic Solvent, s.r.o.
« Odpověď #4 kdy: 26. 02. 2014, 16:26:07 »
Dobrý den,
rád bych se podělil o zkušenost se společností Dynamic Solvent, s.r.o.
Dělám to kvůli tomu, že jsem zde zaregistroval dehonestující kampaň od osob, které mají problém s tím napsat své jméno, bojí se zveřejnit svůj e-mail a neumí správně formulovat větu.
Moje zkušenost: rychlé jednání, všechny problémy na které jsme narazili jsme společně vyřešili, nezískal jsem všechny peníze, ale po tak dlouhé době jsem už ani nedoufal.

Lidé nedejte na nastrčené figurky...
Jsem zvědav, kdy se na mě neumětelové sesypou :)

Reklama

• Stálý člen

reklama

mirek

• Host
Re:Zkušenost s inkasní společností Dynamic Solvent, s.r.o.
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2014, 07:24:58 »
já jsem tam včera ybl a zatím jednání na úrovni tak čekám co z toho vyleze. Tak dám potom vědět.

Gagy

• Host
No koukám, že to funguje všude stejně. Měl jsem tam jet zítra a jsem rád, že tahle diskuse je.... Příběh stejný jak přes kopírák. odkup hned, ukecávání, nové pohledávky, rychle přijeďte, 12.000,- paušál oproti dokladu atd atd atd.   Na první pohled seriózní jednání, ale vidím že skutek utekl....

« Poslední změna: 16. 01. 2016, 01:58:07 od Dalibor Z. Chvátal »

jiriviman

• Host
Tak ještě,že jsem si nechal proklepnout číslo(603937480) této firmy Dynamic solvent.Jejich vyjadřování a  chování je přesné jak uvádíte.Poslal jsem sms a řekli mi,že sms neposílat ted mají momentálně peníze tak můžou zkupovat pohledávky. Podle toho co jsem se dočetl tak jejich chování je jak přes kopírák.Tomu pánovi není ani pořádně rozumět bude muset vrátit peníze do školy,aby ho to naučily  ;D
Díky za forum ted si s něma pohraju zase já.

« Poslední změna: 16. 01. 2016, 02:00:01 od Dalibor Z. Chvátal »

Renata

• Host
Děkuji Všem za vaší diskuzi. Já tam byla v úterý 11.3.2014 a úplně stejný postup jen to ve mě vše nák hlodalo a nedalo spát tak jsem sedla na net a ejhle.Mé podezření na urychlené jednání firmy se potvrdilo! Sice dluh vymožený nemám?ale další vyhozené peníze mi zůstali(teda spíš osobě která mi chtěla půjčit a pomoct) jen díky Vám co jste zde napsali.Nechápu ten jejich hyenismus i přes to že jsem je upozornila jak na tom finančně jsem a jsem s dětma na dávkách v hmotné nouzi tak mi z 12000Kč slevili na 6000Kč! To už by trklo i VOLA! Děkuji moc!!!

Milan

• Host
Spokojenost vymohli co se dalo.

Romana

• Host
Musím napsat dobrou referenci Dynamic Solvent s.r.o. mi pomohla pohledávku vymoci.

Radek

• Host
To určitě... >:(

Romana

• Host
No fakt žádnej problém.

Radek

• Host
Re:Zkušenost s inkasní společností Dynamic Solvent, s.r.o.
« Odpověď #13 kdy: 26. 03. 2014, 10:38:39 »
Ze dvou pohledávek vymohli jen jednu. Ale spokojenost.

Václav

• Host
Docela mě mrzí, že lidi píšou jen negativa a o pozitivech niko nenapíše.  Pohledávku mi Dynamic Solvent vymohlo, takže OK. Děkuji.

Platby GoPay

reklama