Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Zkušenost s inkasní společností Dynamic Solvent, s.r.o.  (Přečteno 309298 krát)

Najivní BLB

• Host
Re:Zkušenost s inkasní společností Dynamic Solvent, s.r.o.
« Odpověď #135 kdy: 04. 07. 2016, 13:00:53 »
Dobrý den, tak jsem minulý týden taky naletěl... Škoda že jsem si o této společnosti nenašel informace dříve. Jednání stejné jak jste už mnohokrát popsali. Od sepsání smlouvy se nemůžu dovolat nikomu odpovědnému...

Už je mi jasné že svých 12 000 + DPH už nikdy neuvidím, ale potřebuji vědět jak z této situace vybruslit.

Reklama

• Stálý člen

Jiří

• Host
« Odpověď #136 kdy: 09. 07. 2016, 16:20:48 »
Dobrý den, také s nimi mám špatné zkušenosti, ale pemíze mi nakonec vrátili. Zkuste firmu PROFI.cz z Plzně, jsou korektní a za 1000,- Kč Vám to odkoupí za polovinu, peníze Vám budou posílat na účet. :)

Pavel

• Host
« Odpověď #137 kdy: 09. 08. 2016, 09:14:22 »
Šmejdi jedni. Jsem na tom ještě dobře - stálo mě to jen jednu cestu do Prahy. Jednání jak přes kopírák - už to tu mnozí psali. Peníze bych jim žádné nedal, i když chtěl "jen" 4000 za mou pohledávku ve výši 11 000, za kterou mi sliboval proplatit 20 000, prý úroky + cena za vymáhání a tak zvýšily její cenu pro ně na 40 000 - takže mi vlastně dávají půlku :D. Velice lituji podvedených, kteří tomu parazitovi Hrnečkovi za příslib naděje nějaké peníze dali. A každopádně velké díky za toto fórum, ušetřili jste mi dalších 400 km (200+200) do Prahy a zpět. Ten srýč mi ani neřekl, že ty 4000 bude chtít - musel jsem se sám zeptat (celý hovor jsem rovnou vedl v podobě "dojné krávy" jen z recese - bonita 3 mínus taky padla :) ). Vzkaz pro Hrnečka: Ať tě mor sklátí - chcípni na nějakou hnusnou nemoc - dlouze a pomalu, ale co nejdřív, ať už nestihneš podvést moc lidí.

Pavel

• Host
« Odpověď #138 kdy: 09. 08. 2016, 17:10:08 »
Nakonec přeci jen napíšu celý průběh mé zkušenosti s Dynamic Solvent (omlouvám se za multipost - nenašel jsem možnost editace - kdyžtak prosím o sloučení). Měl jsem zájem o prodej (postoupení) pohledávky ve výši 10 920 kč (celkem malá pohledávka). Hrnečkovo telefonické přesvědčování a důvody pro mou cestu do Prahy - 200 km, působilo naléhavě až agresivně, ale jinak celkem věrohodně.

Průběh schůzky ve 12:30 v Praze: přišel jsem do vstupní haly, tam mě uvítala drobná recepční a po chvilce čekání jdu k p. Hrnečkovi (ten s brýlemi) do kanclu. Tam na mě vychrlil takový kratší  monolog. Jediné na co se mě zeptal, byla výše pohledávky - což bylo v mém případě oněch 10 920  kč . On na to hned, že + úroky + cena za mé dosavadní pokusy o vymáháni atd. a že pro ně to má hodnotu 40 000 kč. A že mi z toho nabízí půlku, tedy 20 000 kč. Vypadalo to hezky. Dostal jsem smlouvu, plnou moc k vymáhání a nějaký informativní formulář a byl odeslán k okopírování dokladu o uznání dluhu. Prý budu muset ještě zítra v 9 ráno znovu do Prahy k podpisu smlouvy. Předtím telefonicky nepadlo ani slovo, že mě tam budou chtít 2x. To se mi nelíbilo, ale už se se mnou nebavil, že má další práci. Poté se mě ujal - asi bych to nazval "šéf vymáhání" - vyšší postavy krátké lehce šedé vlasy načesané nahoru. Nad kopií uznání dluhu jsme se chvíli bavili. Nechal mě zavolat dlužníkovi (který to jako obvykle nevzal), několikrát narážel na jeho "strašné" jméno. Pár obecných řečí, jak jsou soudy na dlouho, a k ničemu a jakým způsobem se jim dlužník bude vyhýbat. Na mou námitku, že jsem se již dlouho a intenzivně snažil z dlužníka své peníze dostat sám a jak to tedy chtějí udělat oni, když jsou soudy tak na nic, mi odpověděl, že se znají s nějakou exekutorkou (řekl i jméno - zapomněl jsem). Já na to, že i exekutor potřebuje soudní příkaz. To nějak zašmudlil, že když mám podepsané uznání dluhu, tak že se to dá udělat i rychleji bez soudu - že to uznání dluhu stačí a že padělat doklad o zaplacení si dlužník nelajzne. Peníze prý dostanu za 2 dny ve své bance (Spořce) od jejich člověka působícího v Českých Budějovicích. Poté jsem se ho snažil ukecat, abychom tedy smlouvu podepsali hned - argumentoval, že si chtějí dlužníka nejprve prověřit a že zítra ráno se mám zastavit. Logicky jsem si řekl, že to tedy budou dělat dnes odpoledne a nabídl jsem, že (klidně i pár hodin) počkám, ale že nechci shánět nocleh nebo zítra zase jet 200 + 200 km. Následovaly nelogické výmluvy (že si chtějí prověřit i mne apod., že mají 7 dalších případů), které ale neurčily jediný důvod proč zítra ráno začátkem pracovní doby jo, ale dnes na konci pracovní doby už ne. Rozloučili jsme se, já se smířil s tím, že to tak musí být a rozhodl se pro variantu, že do Prahy pojedu znovu (v 9 že mi zavolají a pak vyrazím).

Doma jsem trochu lustroval: A ejhle: Našel jsem toto fórum, kde jsem zjistil, že už podvedli mnoho lidí (děkuji). Chtějí peníze předem v podobě "vratného" paušálního poplatku. Ty už podvedený neuvidí. Jak jsem zde zjistil byli už i v pořadu Na vlastní oči. Tam pomohli alespoň několika podvedeným dotáhnout případ u soudu úspěšně do konce. I tak ale dostali jen 75% z onoho paušálu (nelze přeci dokázat, že Hrneček pro vymožení peněz z dlužníka neudělal vůbec nic). Za odkup pohledávky samozřejmě podvedení nedostali nic - smlouva totiž mazaně nabývá účinnosti až předáním peněz proti dokladům o dluhu - na to bacha - to vypadá jako ochrana klienta - aby nepřišel o práva ke svému dluhu dříve než dostane své peníze. Nicméně o smlouvu a pohledávku, natož pak o její odkoupení p. Hrnečkovi vůbec nejde - jde mu jen o ten paušál po jehož zaplacení se po něm slehne zem. Celá smlouva je neplatný cár papíru právě tím, že účinnosti nikdy nenabude.

A konečně můj telefonát s p. Hrnečkem druhý den v 9 ráno: Výše mého "vratného" paušálního poplatku byla "jen" 4000 kč. Čekal jsem, že si o něj sám řekne (jako u většiny podvedených- kde si zřejmě řekl, protože to bylo víc a těžko by to na místě sháněli). Jenže ten *píp* to neudělal. Předchozí den při osobní schůzce v Praze jsem řekl, že mám Spořku - a ta je hned přes ulici. Ten *píp* doufal, že mě znovu natáhne do Prahy a že už pak podlehnu a dojdu si naproti vybrat. Co však nevěděl bylo, že celý můj hovor vedu jen z recese. Sám jsem se ho tedy zeptal zda budu něco platit, abych se na to jako připravil, že u sebe nemám peníze a že nemohu moc vybírat. Poté už z něj konečně vypadl onen vratný paušál 4000 kč. Já si ještě vyzkoušel, zda je ochoten ten poplatek dále snížit (jak to dělal u jiných podvedených, když zjistil, že jsou na tom mizerně - jenže ti měli původní výši poplatku třeba 12 000 - měli větší pohledávku) - chtěl jsem ho ze srandy ukecávat, ať místo toho vezme mé ojeté horské kolo, či tak něco. Snížit ale nechtěl. Nazval jsem ho tedy pravým názvem (ten zde uvést nemohu) a zavěsil. Ihned volal, zkoušel to ukecat, že nám do toho spadl nějaký dlužník apod. Po pár sekundách však pochopil, že to žádná "chyba" nebyla, že vím moc dobře co je zač a hovor skončil.

Závěrem: Nebrat, nevěřit, nejezdit do Prahy a hlavně: nic neplatit.

A úplně závěrem. Mnoho pisatelů zde řešilo, jaktože takový zmetek dál dělá to, co dělá a jak se proti němu spojit, co s ním udělat, aby nemohl podvádět další. Krom hromadné žaloby mě napadl způsob jak může pomoci každý znepříjemňovat mu jeho podvody: Kdo nejste z Prahy a používáte na mobil předplacený kredit a nevadí vám občas volat z neznámého čísla, nakupte si pár takových těch přednabitých sim karet (třeba za kilo apod.). Získáte tím k dispozici spoustu tel. čísel. Z každého tohoto čísla Hrnce prozvoňte (nebo vyplňte online formulář na stránkách www.dynamicsolvent.cz) a uveďte tam toto číslo. Zavolá vám, domlouvejte si s ním schůzky, na které pak nechoďte. Až vám bude volat, můžete se mu ještě hezky vysmát. Kredit z přednabité simky pak využijete pro normální volání. Kdo má paušál holt asi nic. A kdo jste z prahy - máte-li čas, domlouvejte si s ním schůzky na řešení fiktivních pohledávek a pak si tam z něj choďte dělat srandu. Ignorovat to nemůže - to by nikoho nepodvedl. Takže mu tak zaplácneme čas, ve kterém by podvedl někoho jiného - prostě ho zahlcovat.

Procházka

• Host
« Odpověď #139 kdy: 19. 08. 2016, 18:09:45 »
Dobrý den,nemá cenu tady stále jen lamentovat jak jsme těm podvodníkům naletěli. Podejme na ně společnou žalobu. Dejme je do televize,ale prostě něco dělejme.

Reklama

• Stálý člen

Kamil

• Host
« Odpověď #140 kdy: 30. 08. 2016, 13:00:49 »
Dobrý den,

jelikož jsem uvedené firmě také naletěl, hodlám toto řešit přes advokátní kancelář. Sice mě to bude stát další peníze, ale to je mi už celkem jedno, hlavně když bude spravedlnosti učiněno za dost.

Jelikož se do hromadné žaloby zatím nikdo nepustil, pokusím se z nich dostat peníze sám za sebe a pokud mi peníze vč. nákladů, které s tím souvisí (v rámci jednoho SVJ spolupracuji dlouhodobě s advokátní kanceláří, která není zrovna nejlevnější, ale zase spolupráce s nimi je opravdu na úrovni) vrátí, dám Vám všem vědět, jak jsem postupovat a přes koho, aby i Vám bylo vráceno to, co Vám právem náleží!!!

Dynamic Solvent jsem nesčetněkrát písemně žádal o vrácení zaplacené zálohy a případného vymoženého plnění od dlužníka (jednalo se o pohledávku za 240tis,- Kč). Samozřejmě jak se dalo čekat, na výzvy nereagují, tudíž advokátní kancelář zašle předžalobní výzvu. Pokud i na toto nebudou reagovat, bude podáno trestní oznámení na pana Hrnečka a jeho Dynamic Solvent vč. podání žaloby k soudu.

Kamil

Michala

• Host
« Odpověď #141 kdy: 08. 09. 2016, 14:01:02 »
Bohužel příběh nekončí :-(
7.9.2016 ráno jsem (ještě nevědoucí) zavolala firmě Dynamic Solvent s tím, že chci prodat pohledávku. Pán, který se nepředstavil, zadrmolil, že zavolá kolega, který má odkupy na starosti. Do deseti min se opravdu ozval jiný drmolící pán, který se také nepředstavil. Aniž by věděl cokoliv o dlužníkovi, nabídl mi odkup za cca 80% nominální ceny a že se musíme rychle sejít. Nabídl termín hned zítra 8.9.2016 v 10 nebo 12h. Když jsem mu řekla, že se mi nezdá takováto rychlost odkupu pohledávky, schůzky a mluvy, začal mluvit pomaleji s tím, že je to pro něho už rutina a že chápe, že mě to děsí. Řekla jsem, že na první schůzce nebudu nic podepisovat. Pokusil se mě uklidnit tím, že na webu mají vzor smlouvy. Odpověděla jsem, že předběžně bych mohla v 10h, ale že to ještě potvrdím. Protože jsem v rekonvalescenci po vážné nemoci a nevím, zda mě tam někdo bude moct odvézt.
Po ukončení hovoru jsem dostala tuto sms: Hvezdova 1073/33, Praha 4, Pankrac. Na této adrese Vas budeme v danou dobu ocekavat. Parkovani v obchodnim dome Arkady Pankrac, pokud nepojedete autem, vystupte na stanici metra Pankrac. Az vyjdete na ulici, po levé stane uvidite na dome velkou zlutou reklamu na Divadlo na Jezerce, na této reklama je cervena sipka. Jdete podle ni, jsme treti budova vlevo - modré dvere. Na recepci ohlaste, ze jdete ve veci pohledavek za firmou D.S. do 3.patra. V pripade dalsich dotazu prosim NEPISTE SMS, gsm brana je neprijme, klidne VOLEJTE do 18:00, nejlépe po 16:00. Budete-li chtit schuzku zrusit, volejte nejpozdeji den predem, opet prosime ne SMS. Dekujeme. JE VELMI DULEZITÉ, abyste do nasi schuzky  neinformovali dluznika. Nedavejte mu zadnou posledni sanci apod. - vysvetlime osobne
Odpoledne se můj zdravotní stav výrazně zhoršil a snažila jsem se po 16h dovolat na některý tel Dynamic Solvent, který mají na webu a ze kterého mě sami kontaktovali. Ozvali se zpět docela brzy. Tel jsem měla na hlasitý odposlech, aby to slyšel i přítel. Řekla jsem tomu pánovi (opět se nepředstavil), že mám na zítra dopoledne schůzku a že se omlouvám, ale musím ji ze zdravotních důvodů zrušit. Přerušil mě a že se podívá do diáře. Našel v něm čas i mé příjmení. Nabídla jsem mu totéž, co ostatním firmám, které odkupují pohledávky: Pošlu všechny podklady emailem a mohou mě navštívit doma. Jiným firmám to nevadilo. Ale tento člověk mi řekl, že dělám chybu, když jednám i s někým jiným, a jestli prý si umím představit následky. Neuměla jsem a tak mi to vysvětlil: žádná firma ode mě nekoupí pohledávku, jen ji budou naoko vymáhat. Protože kdo by proboha chtěl koupit pohledávku! Zeptala jsem se, proč ji chtějí odkoupit oni. Řekl mi, že ztrácím čas a cena pohledávky klesá a že mají své know-how a klienti, kteří od nich pohledávku koupí, si ji odečtou z daní. Schůzka u mě doma prý nepřipadá v úvahu - platí prý 500 euro měsíčně za kancelář a tak ji chtějí využívat. Dále řekl, že mou schůzku nezruší, a kdybych do rána dostala rozum, mám se dostavit. Považovala jsem tímto věc za vyřízenou a s čistým svědomím spala a odpočívala. To jsem si ovšem myslela jen já!
Druhý den dopoledne jsem měla několik nepřijatých hovorů z Dynamic solvent a z cizích čísel. Jako slušný člověk jsem se jala hovory vyřizovat. To byla chyba. Velká chyba!
Pán, který vzal tel se opět nepředstavil a spustil na mě, jak to, že jsem nepřišla na schůzku. Překvapeně jsem mu odpověděla, že jsem schůzku včera zrušila pánovi z jejich firmy, který se nepředstavil. Prý se mýlím a mám v tom zmatek. Řekla jsem, že z jejich firmy se nikdo nepředstavuje a že jsem volala na tel z jejich webu. Prý je to nesmysl a výsměšně se mi dvakrát pomalu představil jako pan Čech. Řekla jsem mu, že ten včerejší pán u kterého jsem schůzku rušila, mě našel sám v diáři a řekl i mé jméno. Ne ne, mám v tom prý zmatek údajně nevím už ani co kde domlouvám. To je prý evidentní. Ptal se kdy na tom budu zdravotně tak, abych přijela za nimi. Řekla jsem že snad za měsíc, ale že už to možná tou dobou budu mít vyřízené. Vysmál se mi a napsal si do diáře volat v říjnu a dodal, že do diáře píše velkými písmeny: Představit se dvakrát a zřetelně na začátku hovoru. Jakoby se rozloučil a zavěsil.
Teď jim jdu napsat smsku, že si již nepřeji další kontakt. Tak schválně - copak mi asi odpovědí? Že jsem blázen?

martin

• Host
« Odpověď #142 kdy: 21. 09. 2016, 19:00:01 »
díky za všechny odpovědi . a různě ..  ale chci se zeptat .. kde je nejlepší prodat pohledávku ? Profi. cz ?  ,, nebo naký rusáky kteří dlužníka budou šikanovat ? ?  ..   ale díky za názory Dynamic solvent ..   celkem stejný diář ..  volají mi z neznámejch čísel .. , domlouvají schuzky že to spěchá , že mi dá peníze v hotovosti ,,  ale smlouvy předem mi zatím neposlali .. atkže jde vidět že to jsou pěkní šiváci !!  a ted se ptám .. KOMU v ČR věřit ???

Petr

• Host
« Odpověď #143 kdy: 23. 09. 2016, 22:24:54 »
Hlavne tam nejezdete .... je to kecka maximalni ( drive Prvni inkasni - nyni Dynamic Solvent ).

Hrnecek je podvodnik a vul - a jestli mu nekdo na ty kecy skoci tak POZOR je vul taky.
Reakci a odkazu na www je dost plus reportaz z poradu Reportari o jeho podvodech.

Jirka

• Host
« Odpověď #144 kdy: 21. 10. 2016, 13:54:58 »
Musím se bohužel přidat se svojí zkušeností.
Ještě pod názvem Česká inkasní a faktoringová ze mě vymámili cca 30000,- jako zálohu na pátrání s tím, že po dokončení mi bude vráceno.
Sice se mi do toho nechtělo ale nechal jsem se ukecat.
Od té doby se po nich slehla zem. Telefony neexistují, e-maily asi nečtou nebo nereagují, ...
Už jsem se smířil, že jsem naletěl.
Pak jsem se ale dozvěděl, že peníze za pohledávky vymohli. Jen jaksi "zapomněli" je poslat také mě.
Teď mi nabídli pod novým názvem služby opět. Zřejmě nemají ani evidenci koho již o prachy pumpli.
Paradoxní na tom je, že dlužníci zaplatili. Takže mě nic nedluží.

mi18

• Host
« Odpověď #145 kdy: 25. 10. 2016, 12:45:35 »
Máte všichni pravdu. Jsou to podvodníci na slovzatí. Naslibují hodry doly a když jim dáte peníze je to konečná. Mne uháněli s tím, že mají kupce na mou pohledávku a když jsem přijel do Prahy nikdo tam nebyl. Po složení částky 7000,- mi slíbili, že druhý den přijedou a vyplatí slíbenou částku. Tímto vše skončilo. Je to banda hajzlú.

Stanislav Franta

• Host
« Odpověď #146 kdy: 02. 12. 2016, 10:45:40 »
Špatně, špatně, špatně. Nemyslel jsem si, že jsem takový trouba a naletím vychytralci Hrnečkovi. Stálo mně to 16 000,-. Jedu zpátky XXXXX, mám 2 metry a 120kg. Jsem si jist, že s darebáky musíte jednat darebně.
S

Nordpower

• Host
« Odpověď #147 kdy: 27. 02. 2017, 08:01:35 »
Již jsem podal žalobu, mám i rozhodnutí soudu, tak teď budu čekat, zda zaplatí v termínu. Následně Vás budu informovat...

N.

Anna

• Host
« Odpověď #148 kdy: 04. 03. 2017, 19:14:03 »
Také mám s touto společností zkušenost. Pokud pominu neustálé stíhání po telefonu,nepřipustí aby jste měli přání aby přijeli oni za vámi a ještě vám vštěpují že je to vaše vina. Když někdo ucítí peníze nepustí.Nesnesou pokud jim oponujete.

Gab

• Host
« Odpověď #149 kdy: 07. 03. 2017, 13:14:37 »

Super komentář a perfektně popsané! Díky za to!
Včera jsem tam měl jet. Naštěstí mne napadlo se na poslední chvíli podívat na net, co že je to za spolek. A ejhle!
Podvodníci!
Vzhledem k tomu, že scénář je u pisatelů stejný (a mohu to potvrdit), tak mne pár trapných komentářů o sqělé práci a vymožených
penězích nemůže přesvědčit.
Díky vám přispěvatelům za to. Ušetřili jste mi pár peněz a fůru času!
A přeji vám, ať z těch lumpů vaše peníze vydolujete!!

Platby GoPay