reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: J & T BANKA - zkušenosti  (Přečteno 218009 krát)

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
J & T BANKA - zkušenosti
« kdy: 04. 02. 2010, 18:08:54 »
Vše bance, jejich službách a produktech. Pište svoje zkušenosti, názory i otázky.
« Poslední změna: 05. 06. 2010, 11:16:28 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Majer

• Host
ClearDeal - naprosta spokojenost
« Odpověď #1 kdy: 14. 02. 2010, 15:38:14 »
Kdyz jsem se dozvedel, ze J&T otevrela terminaky s velmi slusnym urokem, docela jsem vahal, protoze tahle banka mi vzdycky prisla dobra leda tak pro mafiany nebo zkorumpovany politiky (aspon tak to vyzni z medii)...

Nakonec jsem se k tomu odhodlal (4% na rok + tyden v tatrach - kdo by to nebral) a muzu vsem jedine doporucit. Jsou to fakt profici. Navic se to cely se to da vyresit pres telefon/email/postu, takze ani neztratite cas chozenim na pobocku.

milhauser

• Host
Re: J & T BANKA - obecná diskuze
« Odpověď #2 kdy: 15. 02. 2010, 01:30:47 »
Docela se mi zamlouvá běžný osobní účet od J & T BANKA , ale pořád se mi na tom něco nezamlouvá, všechno zadarmo , hmmm ?? nevíte v čem je háček ??

icenam

• Host
Re: ClearDeal - naprosta spokojenost
« Odpověď #3 kdy: 17. 02. 2010, 13:08:38 »
Kdyz jsem se dozvedel, ze J&T otevrela terminaky s velmi slusnym urokem, docela jsem vahal, protoze tahle banka mi vzdycky prisla dobra leda tak pro mafiany nebo zkorumpovany politiky (aspon tak to vyzni z medii)...

Nakonec jsem se k tomu odhodlal (4% na rok + tyden v tatrach - kdo by to nebral) a muzu vsem jedine doporucit. Jsou to fakt profici. Navic se to cely se to da vyresit pres telefon/email/postu, takze ani neztratite cas chozenim na pobocku.

No, se slovy jako "všem doporučit", "profíci"...apod. bych byl zatím opatrný. To, že byli schopni a že zvládli rychle shrábnout Váš milion ještě nevypovídá nic o jejich kvalitách a serióznosti. To se pozná až za rok, jestli všecko bude tak OK, jak to teď slibují. A z toho mám právě obavy, protože jsou spojováni se všelijakými darebáky a politiky (všiměte si toho splývání pojmů) a pochybnými metodami. Už jen to, že dávají do smluv rozhodčí doložku se mi nelíbí a v žádném případě bych na to nepřistoupil. Nedávno jsem něco četl o tom, že jsou prošetřováni ze strany ČNB proto, že půjčují moc peněz v rámci vlastní skupiny firem, což je nedovolené, neboť jde obecně o rizikový faktor. Sám jsem jejich nabídku zvažoval a zvažuju v podstatě pořád, ale dobrý pocit z nich (možná zcela neoprávněně) nemám.     

Majer

• Host
« Odpověď #4 kdy: 23. 02. 2010, 11:40:48 »
Ten článek jsem četl taky, ale nemyslim si, že nějaký politicko-medialní tlaky na J&T skupinu by mohli ohrozit vklady běžných lidí v J&T bance.

Navic, jsem docela rad, ze moje uspory jsou pod tak peclivym dohledem ČNB - i kdyby šlo do tuhýho tak díky pravidelným a medializovaným kontrolám v J&T o tom budu vědět včas :)

Kdyby před 10 lety chodily kontroly i do kampeliček, mohl jsem dneska jezdit v BMW:(( 

Reklama

• Stálý člen

zlý hošan

• Host
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2010, 12:26:44 »
Docela se mi zamlouvá běžný osobní účet od J & T BANKA , ale pořád se mi na tom něco nezamlouvá, všechno zadarmo , hmmm ?? nevíte v čem je háček ??

účet u J&T má jen pár vyvolených: musíš být dost bohatý, aby tě k sobě pustili. Ale ClearDeal , tak se jmenuje jejich termínovaný vklad, si může založit každý. www.cleardeal.cz

icenam

• Host
« Odpověď #6 kdy: 21. 04. 2010, 15:30:58 »

účet u J&T má jen pár vyvolených: musíš být dost bohatý, aby tě k sobě pustili. Ale ClearDeal , tak se jmenuje jejich termínovaný vklad, si může založit každý. www.cleardeal.cz

No jo, to je právě ono. Když má někdo Clear Deal, tak to bohužel neznamená, že má i ÚČET u J&T, jak se mnozí mylně domnívají. Všichni co si založí Clear Deal ve skutečnosti zasílají peníze pouze na jakýsi sběrný účet, společný pro všechny vkladatele, který jim ale jmenovitě nepatří. Zasílané peníze jsou sice identifikovány přes symbol, ale stejně. Nemůže z toho být případně nějaký problém, pokud by mělo dojít v případě krachu na pojištění? Jinými slovy řečeno, jsou pojištěny i peníze vložené na společný účet, který nepatří vkladateli?   

karel

• Host
« Odpověď #7 kdy: 21. 04. 2010, 21:32:55 »
Citace
Nemůže z toho být případně nějaký problém, pokud by mělo dojít v případě krachu na pojištění? Jinými slovy řečeno, jsou pojištěny i peníze vložené na společný účet, který nepatří vkladateli?
Ne, nemůže z toho být problém. Pojištění se nevztahuje na účty, ale na vklady. Nezáleží jestli vklady jsou na samostatném účtu nebo ne.

Viz http://www.fpv.cz/o-pojistenych-vkladech.php

Pojištěny jsou veškeré vklady jak fyzických, tak právnických osob, vedené v pojištěných institucích v české nebo cizí měně, včetně úroků. Pojištěny jsou tak zejména kreditní zůstatky na běžných, termínovaných či vkladových účtech nebo vkladních knížkách, vklady potvrzené vkladovým certifikátem, vkladním listem či jiným obdobným dokumentem.

Pojištěná instituce je povinna zabezpečit identifikaci vkladatele při vedení jeho účtu nebo přijetí jeho vkladu a vést tyto údaje ve své evidenci. Identifikační údaje jsou:

* u fyzických osob: jméno, příjmení, adresa a datum narození nebo rodné číslo, příp. identifikační číslo;
    * u právnických osob: obchodní firma nebo název, sídlo a v případě tuzemských právnických osob též identifikační číslo.

I samotná J&T ke Cleardealu uvádí:
http://www.cleardeal.cz/faq.php

icenam

• Host
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2010, 13:11:15 »
OK, to vypadá celkem přesvědčivě.

Honza_Spacil

• Host
« Odpověď #9 kdy: 28. 04. 2010, 13:36:15 »
to sice ano, ale suma vkladů v J&T je 37 mld., peněz ve fondu poj. vkladů je 14mld., takže je hezké, že vklady jsou pojištěné, ale peníze z FPV by nemusely stačit.

icenam

• Host
« Odpověď #10 kdy: 03. 05. 2010, 17:39:37 »
To je přesně ten důvod proč, bez ohledu na 100 % pojištění, bych se výběrem banky maximálně snažil vyhnout jejímu krachu (pokud to alespoň trochu jde). Z J&T pořád nemám dobrý pocit.

P.S.: Jinak, bez ohledu na výše uvedené, jsem zase o něco blíž tomu, abych se odhodlal přejít k J&T. GE mně totiž dnes vyloženě zvedla náladu - pro ty co to ještě nevědí, tak u loni tolik atraktivního spořícího účtu Genius, kterým nás darebáci nalákali na 3,6 % p.a. počínaje dneškem snížili již tak nízký úrok 2,25 %, a to rovnou na vysloveně bídných 1,6 %. Když vezmu v potaz ten ranec co jim tam zatím velkoryse nechávám, mám chuť je poslat definitivně do háje.       

Honza_Spacil

• Host
« Odpověď #11 kdy: 06. 05. 2010, 13:14:27 »
1,6% to je paráda, ja mám u RB 0,6% (spořicí účet), oni si snad dělají srandu, kdo by snad nevěřil:
http://www.rb.cz/o-bance/urokove-sazby/#supk

icenam

• Host
« Odpověď #12 kdy: 06. 05. 2010, 13:36:01 »
To si snad vážně dělají srandu... Kam jsme to jen dopracovali, že nám úrok 1,6 % může nakonec připadat ještě docela fajn...?

dubnický

• Host
copak nechávate peníze na spořáku???
« Odpověď #13 kdy: 06. 05. 2010, 22:35:17 »
Kluci, to jste pekny paka, ze si nechavate vetsi penize na sporicich uctech (jen o malo mensi paka než ti, kdo to mají na běžných účtech). Jasně, že banky jdou po vašich penězích a většina z nich se neostýchá nasadit falešný sliby a klamavý reklamy.

Pokud se bojíte fondů a nemovitostí (což by se nebylo čemu divit v poslední době), dejte si to raději na termínovaný vklad s vysokým úročením. tam vás nikdo neochčije  8)

icenam

• Host
« Odpověď #14 kdy: 07. 05. 2010, 14:07:41 »
Termíňák s vysokým úročením? To je v dnešní době v případě tzv. seriózních bank skoro protimluv ;D

Platby GoPay

reklama