reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: J & T BANKA - zkušenosti  (Přečteno 284709 krát)

icenam

• Host
Re: J & T BANKA - obecná diskuze
« Odpověď #15 kdy: 10. 05. 2010, 12:04:22 »
Netuší někdo, jestli lze u Clear Deal hovořit o efektivním zúročení, případně s jakým periodickým připisováním úroku? Mám na mysli samozřejmě tzv. efektivní úrokovou sazbu. Zatím se mi nepodařilo nic přesvědčivého v tomto směru najít a docela by mě to zajímalo. Ne snad, že by zúročení na Clear Deal nebylo už samo o sobě dostatečně zajímavé, ale případná efektivní úroková sazba by z něj dělala, s ohledem na výši vkládaných částek v kombinaci s vysokou roční úrokovou sazbou, ještě o něco zajímavější, možno říci přímo vytuningovaný produkt.   

Reklama

• Stálý člen

reklama

icenam

• Host
« Odpověď #16 kdy: 10. 05. 2010, 12:29:35 »
Je to zvláštní, protože podle ust. čl. 7. Všeobecných obchodních podmínek se zdá, že nikoli, viz zde: http://www.clear-deal.cz/doc/CLEARDEAL_VSEOBECNE_OBCHODNI_PODMINKY_K_RAMCOVE_SMLOUVE.pdf

Naproti tomu jeden finanční poradce zde http://www.padesatpetplus.cz/cs/site/penize/sporeni-55plus/Sporeni_jak_najit_to_prav.htm , resp. zde http://www.vitpokorny.cz/aktuality/akce-slevy-me-klienty/garantovany-vynos-4-5-p-vkladu-presne-dva-roky/ fakticky tvrdí, že ano.

Tak jak to teda vlastně je?

S ohledem na znění obchodních podmínek se zdá, že poradce kecá, na druhou stranu, když tak zdůrazňuje dosažený výnos za 5 let trvání vkladu v celkové výši přes 27 %, tak by snad měl vědět o čem mluví, ne?

icenam

• Host
« Odpověď #17 kdy: 10. 05. 2010, 12:32:53 »
Upřesnění: je to článek 7.3 Podmínek.

icenam

• Host
« Odpověď #18 kdy: 10. 05. 2010, 13:29:11 »
Tak jsem pokročil v pátrání.

Nechci z toho dělat nějaké drama, ale jedno je jisté: Je něco v nepořádku s obchodními podmínkami ClearDealu. Existují totiž přinejmenším dvě různá znění ochodních podmínek nesoucích identické datum (21. 9. 2009) a identické číslo verze (1-0_090921).

Verze, která je umístěna na webu cleardeal.cz, hovoří v čl. 7.3 výslovně o tom, že úrok je připisován až ke dni splatnosti vkladu (tj. až na konci, jinými slovy řečeno, podle této verze podmínek nejde o efektivní úročení), zatímco verze, kterou jsem si nechal na vyžádání přímo od nich poslat, nesoucí identické datum i číslo verze s verzí umístěnou na jejich webu, hovoří v tomtéž čl. 7.3 výslovně něco úplně jiného, a to že úrok je připisován ročně (tj. efektivní zúročení).

Přímé majetkové dopady obou zdánlivě stejných, avšak ve skutečnosti různých, verzí podmínek při vkladu 1 Mega na dva roky:  1.463 Kč.

Co na to říkáte?

Každopádně to je přinejmenším nepořádek svědčící o tom, že se s obchodními podmínkami provádějí ne zrovna transparentní úpravy.       

Petr Malek

• Host
« Odpověď #19 kdy: 10. 05. 2010, 16:05:06 »
Vážený diskutující, musím konstatovat, že nesrovnalost kterou uvádíte, je bohužel způsobena chybou na stránkách www.cleardeal.cz. Zveřejněné Obchodní podmínky mají chybně uveden způsob úročení u víceletých vkladů. V platných podmínkách (které budou na web umístěny okamžitě) je uvedeno úročení tak, že je vyplácen úrok z úroku, a úrok je připisován ročně. Tento způsob úročení je platný od počátku uvedení produktu na trh, bohužel ale na webu byly chybně umístěny Obchodní podmínky, ve kterých tento pro klienty výhodnější způsob úročení byl uveden špatně. Děkuji Vám touto cestou za upozornění na chybu.

Petr Málek, ředitel marketingu J&T Banky

Reklama

• Stálý člen

reklama

icenam

• Host
« Odpověď #20 kdy: 10. 05. 2010, 18:15:48 »
Výborně, hlavní je, že se to vysvětlilo a že vysvětlení je ve prospěch klientů :-) Jak jsem již uvedl výše, díky efektivnímu zúročení lze, dle mého názoru, považovat Clear Deal za "vytuningovaný", zdaleka ne všechny termínované vklady u ostatních bank jsou takto nastaveny. Ne snad, že by se jednalo o něco, co by hrálo rozhodující roli z hlediska rozhodování Clear Deal ANO, či NE, ale přesto i tato drobnost jistě každého potěší.   

icenam

• Host
« Odpověď #21 kdy: 25. 05. 2010, 16:57:57 »
Takže pánové, donedávna téměř neuvěřitelné se stalo skutečností. Jsem o rovných 500 litrů lehčí. Doufám, že jen na dva roky, jinak si nejspíš půjdu hodit mašli.

Jednání se zástupcem bezproblémové, člověk je ušetřen nejrůznějších akustických vjemů dobře známých z retailových poboček, kde se to hemží povyky klientů typu "Vy darebáci... vysoké poplatky... exekuce..." apod. No, uvidíme. Je to poprvé, co jsem měl v souvislosti s jednáním s bankou pocit, že nejsem za ovci - jestli jde o pocit oprávněný se ukáže až časem. Stěstí přeje odvážným - kdo nic nezkusí nic nemá.

A propos závěrem: Alespoň psychologicky mě potěšilo, že doporučenou poštou  přišel výpis z konkrétního, jedinečného čísla účtu, které je klientovi, resp. jeho vkladu přiděleno, čili peníze se "neztratí" v hromadě naházené na sběrných účtech.     

icenam

• Host
« Odpověď #22 kdy: 31. 05. 2010, 11:46:34 »
Pro všechny zájemce o Clear Deal: Od 1. 7. 2010 snížení úroků u nových vkladů - více zde www.cleardeal.cz

Upřímně řečeno, něco takového jsem očekával, ale nedá se nic dělat, sazby klesají všude. Je každopádně dobré, že to víme měsíc předem.   

Bavorak

• Host
« Odpověď #23 kdy: 31. 05. 2010, 20:01:28 »
Znamena to, ze pokud chci puvodni urok (tj. 4%, 4.5% nebo 5%) jeste furt muzu az do konce cervna?

icenam

• Host
« Odpověď #24 kdy: 01. 06. 2010, 11:03:52 »
Znamena to, ze pokud chci puvodni urok (tj. 4%, 4.5% nebo 5%) jeste furt muzu az do konce cervna?

Podle mě jo, řekl bych, že podstatný je, kdy jim prachy přijdou na účet - tímto okamžikem je uzavřena smlouva na konkrétní vklad.

Bavorak

• Host
« Odpověď #25 kdy: 01. 06. 2010, 13:29:30 »

Podle mě jo, řekl bych, že podstatný je, kdy jim prachy přijdou na účet - tímto okamžikem je uzavřena smlouva na konkrétní vklad.

Tak to je od nich férový, že to řeknou takhle dopředu. Aspoň tak rozhoupou ty, kdo se do ted nemohli rozhodnout. POchopil jsem, že ten tatranský bonus stále platí.

icenam

• Host
« Odpověď #26 kdy: 01. 06. 2010, 15:33:14 »
Čas na rozmyšlenou do konce června je OK, zvažuju poslat ještě pětikilo. Tatranský bonus platí pořád, nyní i s tzv. doprovodným programem.

arg

• Host
« Odpověď #27 kdy: 02. 06. 2010, 23:23:04 »
Taky se tak houpu a nemužu rozhodnout, chtěl by tam dát 2,5M rozloženě na mezi mne a manželku, ale to pozadí mě štve, hlavně to že těmito vklady si banka lečí udajně horší zdraví, poškozené krizí VIP klientů. Je mi absolutně jasné, že poslední slovo ve všem budou mít schopnosti manažerů této banky a to vím jen Bůh a možná pár vyvolených, kteří zcela JISTĚ NEŘEŠÍ PENÍZE.

Je tady někdo kdo bochnul do JT podobnou sumu ?

icenam

• Host
« Odpověď #28 kdy: 03. 06. 2010, 10:54:33 »
Taky se tak houpu a nemužu rozhodnout, chtěl by tam dát 2,5M rozloženě na mezi mne a manželku, ale to pozadí mě štve, hlavně to že těmito vklady si banka lečí udajně horší zdraví, poškozené krizí VIP klientů. Je mi absolutně jasné, že poslední slovo ve všem budou mít schopnosti manažerů této banky a to vím jen Bůh a možná pár vyvolených, kteří zcela JISTĚ NEŘEŠÍ PENÍZE.

Ten pocit nejistoty dobře znám. Faktem je, že pod pokličku nikdo nevidíme a nemůžeme proto objektivně tušit co se za vším skrývá, tj. jestli je vše skutečně "čistý obchod". Na druhou stranu právě tato okolnost je ideálním podhoubím pro různé řeči o pochybném zdraví J&T apod. Možná to je pravda, možná ne. Třeba je to v dané souvislosti irelevantní, ale oni ten produkt nabízejí už skoro rok a jestli se dá věřit auditorům, dohledu ČNB apod., tak podle všeho jim v minulém čtvrtletí meziročně vzrostl zisk o 43 %. To spíš budí dojem úspěchu než problémů. S čísly se jistě dá různě kouzlit, ale je to přece jen ukazatel, který snad o něčem vypovídá. Kdyby na tom opravdu byli už před rokem mizerně a kvůli tomu si začali půjčovat, těžko by měli takový meziroční nárůst zisku - nepředpokládám, že by bylo možno formálně vykazovat zisk tím, že se do něj započítají vklady. Nejsem ekonom a v bankovnictví se nevyznám, ale připadá mi, že tato úvaha jakousi logiku má.       

arg

• Host
Re: J & T BANKA - zkušenosti
« Odpověď #29 kdy: 13. 06. 2010, 22:07:22 »
Zvláštní je ještě to, že nechávají úroky 4%, když hypotéky jsou již na 3,7%...

Platby GoPay

reklama