reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Prodej s/bez realitní kanceláře?  (Přečteno 93038 krát)

Michal Kalina

• Host
Prodej s/bez realitní kanceláře?
« kdy: 18. 05. 2014, 19:34:40 »
Dobrý den,
chtěl bych vědět co si myslíte o prodeji nemovitostí bez využití realitní kanceláře. Přece jen je to s nimi občas problémové.
Již mi bylo doporučeno abych to zkoušel prodat "na vlastní pěst", ale to se mi taky moc nezdá. Pátral jsem a nalezl tento server http://www.realitnirevoluce.cz/inzerce/domy a zdá se mi jako nejschůdnější řešení.
Co by jste mi poradili?

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jan Slanina

• Host
Re:Prodej s/bez realitní kanceláře?
« Odpověď #1 kdy: 18. 05. 2014, 20:16:26 »
Pokud chcete prodávat bez realitky, počítejte s tím, že stejně budete muset něco zaplatit.
V prvé řadě inzerce: v žádném případě bych nespoléhal na servery tohoto typu. Budete si potřebovat zaplatit inzerci na některém z velkých realitních serverů. Nejvíc čtený je podle mne sreality.cz. Případně nechat si udělat plakát nebo něco podobného, pokud máte pocit, že inzerát na domě má smysl (v tom je snad servis těch "bezrealitkových" serverů zajímavý, aspoň jeden můj známý si ho chválil).
Potom si samozřejmě musíte sehnat právníka (ale toho byste si potřeboval sehnat tak jako tak, protože smlouvy od realitek mají mizernou kvalitu).
A ve finále si budete muset smlouvy odnést na katastr (ale zase, realitce bych je nesvěřil).
Pokud bude kupující chtít hypotéku, dokáže si ji asi zařídit sám, ale mít v záloze osvědčeného hypotečního makléře neuškodí.
Osobně si ale myslím, že, s rozumným advokátem a trochou úsilí, se Vám to rozhodně vyplatí. Pokud budete prodávat dům za několik milionů, tak uspořené procento z ceny je několik desítek tisíc korun. A považuji za reálné, že byste mohl uspořit procenta dvě nebo i tři.

Kamil Kosnar

• Host
« Odpověď #2 kdy: 14. 06. 2014, 23:52:37 »
Radeji nez provizi RK, ktera stejne skoro nic nezaridi bych investoval do slusneho pravnika a v pripade pozemku i geodeta, ktery vypracuje dokumentaci k pozemku, takze kupujici bude mit jistotu co dooprady kupuje. To realitka nikdy neudela. Tahle firma pry vydava certifikaty ci jak se to jmenuje na pozemky http://geodezieplzen.eu a zaruci ze plot je ci neni na vlastnicke hranici atd.

Jitka

• Host
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2014, 09:14:40 »
Nebo můžeš zkusit http://majitel-bytu.cz Pronajem jsem měla rychle vyřešen.

Roman Horák

• Host
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2014, 16:05:15 »
Máte nekde zkusensoti s prodejeme přes realitku?

Reklama

• Stálý člen

reklama

mendrite

• Host
« Odpověď #5 kdy: 13. 11. 2014, 18:22:42 »
Potom si samozřejmě musíte sehnat právníka (ale toho byste si potřeboval sehnat tak jako tak, protože smlouvy od realitek mají mizernou kvalitu).

A ještě horší je rodinný právník na všechno, co má nastarosti prodej nemovitosti jednou za rok, takže jeho smlouva pak nereflektuje změny v zákonech za poslední roky.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #6 kdy: 13. 11. 2014, 19:04:13 »
A ještě horší je rodinný právník na všechno, co má nastarosti prodej nemovitosti jednou za rok, takže jeho smlouva pak nereflektuje změny v zákonech za poslední roky.

Takového bych chtěl vidět. Mně prochází rukama minimálně jeden převod nemovitosti za čtvrtletí, ačkoli tyhle kšefty vůbec nevyhledávám a dělám to jen za dobré slovo přátelům a příbuzným. Advokát, který aktivně hledá klienty, podle mne musí mít takových případů ještě víc.

lukyn

• Host
« Odpověď #7 kdy: 13. 11. 2014, 22:04:17 »
Jo ale ve skrze negativni, asi bych doto znova nesel…

Krtek

• Host
« Odpověď #8 kdy: 14. 11. 2014, 08:55:49 »
S prodejem zatím zkušenosti nemam ale s koupí ano. V roce 2005 jsme kupovali byt 3+1 v okolí Berouna. Cena 800 tisíc, z toho šlo jak jsem koukal na smlouvy 100 realitce (nějaká z Prahy, jméno už nevim). Pravda, byt byl extra levnej už tehdá se stejný prodávaly v naší vsi kolem milionu. Půjčoval sjem si ze stavebka cca 2/3 ceny, zbytek byla platba zálohy v hotovosti. S realitkou jsem byl spokojenej. Ve smlouvách se nevyznam, hledat právníka nevim kde atd. Realitník nám ukázal byt a dovez nám k podpisu smlouvu o smlouvě budoucí. po vyřízení stavebka zase všechno přepracovali protože stavební spořitelna nám něco řekla jinak a jinak to nakonec i chtěli. Pak jedna schůzka v realitce, podpis kupní smlouvy. S tou jsem zašel na katastr a bylo hotovo. Realitka zařizovala nějak i platbu daně z převodu za prodávajícího aby se na to náhodou nevykašlal. Peníze mu poslali až bez daně. Až budu příští rok prodávat byt, uvažuju že to uděláme stejně.

Roman Horák

• Host
« Odpověď #9 kdy: 14. 11. 2014, 09:20:07 »
Proč?

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #10 kdy: 14. 11. 2014, 11:12:09 »
Ad Krtek:
no, jestli Vám nevadí, že za tento rozsah služeb (jak čtu, dokonce jste sám nesl smlouvy na katastr) zaplatíte 100 000 Kč, budiž Vám to přáno. Bez využití realitky byste se vešel nejvýš tak do 20 000 Kč.

Krtek

• Host
« Odpověď #11 kdy: 14. 11. 2014, 12:11:07 »
No vadí nevadí... Byt byl v inzerátu za cenu která zahrnovala i těch 100 tisíc realitce. Ta přepisovala 2x smlouvu aby vyhovovala stavební spořitelně, jezdila za prodejcem i za mnou (já Příbram, prodejce už nevim kde bydlel, byt byl prázdný, realitka Praha) a všechno proběhlo na muj vkus rychle (cca do 14 dnů od nalezení inzerátu jsme se stěhovali) a bezproblémově (kdyby si nevymýšlela spořitelna nesmysly. Určitě jde o cenu nemovitosti ale dovedu si představit že mi nebude vadt dát jim dneska řekněme 50 tisíc (marže jim během krize klesly) pokud mi zařídí prodej stejně. Odstěhuju se jinam a nebudu se chtít určitě courat s kde kym na prohlídku bytu, dohadovat si termíny atd. Asi jsem naiva ale nikdy jsem advokáta nepoužíval a nehodlam s tim začínat, smlouvy ošéfuje realitka, od toho ty právní služby nabízí.

lukyn

• Host
« Odpověď #12 kdy: 16. 11. 2014, 21:32:55 »
Proč?
Trvalo vse desne dlouho, makler byl neprijemnej ale provizi chtel tucnou

lukyn

• Host
« Odpověď #13 kdy: 16. 11. 2014, 21:35:33 »
Proč?
Nevim jestli je to spise vyjimka, ale radsi priste sam

kalousek

• Host
« Odpověď #14 kdy: 18. 11. 2014, 12:44:43 »
Jestli někdo stoji o další nazor tak u nas probehlo ve maximalne spokojene. Vyborne slusne a rychle jednani

Platby GoPay

reklama