reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nebankovni pujcka 200 000?  (Přečteno 59680 krát)

OtoKot

• Host
Nebankovni pujcka 200 000?
« kdy: 18. 06. 2014, 15:32:20 »
Dobry den,mam takovy problem,dostal jsem se do dluhove spiraly,je mi 29 let,mam 3 pujcky u 2 spolecnosti.. Jedna u sve banky (CS) a dve u homecreditu. Celkove zbyva doplatit cca 150000 plus jeste dluzim rodine 25000 a kontokorent 20000.. Dostal jsem se ale do situace,kdy uz nezvladam splacet splatky a platim je s mesicnim zpozdenim a tudiz jsem vedeny v bankovnim registru.. Chtel jsem se zeptat,zda exituje nejaka solidni nebankovni spolecnost,ktera by mi vyse uvedenou pujcku pujcila,s tim,ze bych splacel cca 4000 mesicne.. Muj cisty prijem je 20 000,pracuji ve stejne spolecnosti jiz 6 let a rozhodne nehrozi vypoved.. Chtel bych touto pujckou splatit vsechny sve dluhy,platit mesicne kolem 4000,klidne i hodne praplatit,ale uz chci mit vse splaceno a mit klid.. Byl jsem tehdy hloupy a mlady,nyni uz vim,ze neni dobre si pujcovat,jedine v ojedinelych pripadech.. Jsem i majitel nemovitosti,hodnota cca 1 000 000,ale nerad bych ji zastavoval.. Predem dekuji za rady!

Oto

Reklama

• Stálý člen

reklama

Lubik

• Host
Re:Nebankovni pujcka 200 000?
« Odpověď #1 kdy: 18. 06. 2014, 15:53:14 »
Vaše otázka je protimluv, společnost, která vám půjčí, není solidní.

OtoKot

• Host
« Odpověď #2 kdy: 18. 06. 2014, 15:55:55 »
Solidni z jakeho duvodu? Nemam problem s tim,hodne preplatit,jde mi o to,aby to nebyla zadna podvodna spolecnost..

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #3 kdy: 18. 06. 2014, 17:37:30 »
Obávám se, že Vaše očekávání je značně nerealistické.
Aktuální dluhy máte cca 200 000 Kč, nechcete dát do zástavy nemovitost a přitom chcete splácet jen 4 000 Kč měsíčně.
Sice tvrdíte, že Vám nevadí, když hodně přeplatíte, ale když se to spočítá: abyste pokryl 200 000 Kč jedním úvěrem se splátkou 4 000 Kč, šlo by při sazbě 21% p.a. o úvěr na 10 let. A při sazbě nějakých 25% p.a. byste nebyl schopen splácet částkou 4 000 Kč měsíčně ani úroky. Při Vaší bonitě se mi ale zdá naprosto nereálné, že byste si sáhnul na lepší sazbu: společnostem, které jsou natolik solidní, aby půjčovaly za lepší sazby, totiž Váš záznam v registru bude vadit. A ty ostatní, kromě toho, že asi nejsou moc solidní (a úvěr by se Vám mohl zle nevyplatit, protože Vám třeba za jednodenní zpoždění napálí razantní smluvní pokuty a podobně) Vám prostě levněji nepůjčí.

Pokud byste byl ochoten zastavit nemovitost, asi byste mohl zkusit některou družstevní záložnu, ty bývají méně opatrné a ochotnější proti zástavě půjčit i problémovému dlužníkovi (což aktuálně jste). Sice je otázka, jestli tím neporušují zákon, ale to je jejich problém, ne Váš. Pokud té záložně následně ČNB sebere licenci, Vy prostě budete splácet insolvenčnímu správci.

Jinak nejlepší možný scénář je podle mne následující:
(1) žít několik měsíců "o chlebu a vodě" a dotáhnout splátky tak, abyste neměl žádný dluh po splatnosti, a tohle aspoň tak dva měsíce udržet.
(2) potom obejít banky a zkusit zbytek dluhů u některé z nich zkonsolitodvat.

• Host
« Odpověď #4 kdy: 18. 06. 2014, 23:40:28 »
Opět věčné démonizování všech nebankovek...

Těch, co půjčují, aby vydělaly na úrocích, nikoli aby zabavovaly majetky, je dost.

Uvedený případ je řešitelný pouze úvěrem s nemovitou zástavou. Čím déle bude tazatel hledat úvěr 200 000 Kč na ksicht (sám by přitom nikomu za takových podmínek nepůjčil), tím dřív narazí na nepoctivce. 200 000 Kč se dá od nebankovky pořídit na 10 let se splátkou 3 000 Kč.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Fantucci

• Závislák
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2014, 09:57:49 »
pokud je tazatel ve dluhové spirále, tak případný úvěr se zástavou třeba ve formě americké hypotéky je nejelegantnějším řešením...
asi bych obešel banky, které dokáží  občas přimhouřit oko. Otázkou je, jak moc ten zásek v registrech je

Hurvajs

• Host
« Odpověď #6 kdy: 24. 06. 2014, 02:30:48 »
Nevím jestli vám to pomůže, ale já byl v takové situaci nedávno a než další půjčku, tak jsem prostě platil jako mourovatý. Měl jsem výhodu, že mě rodiče nenechaly umřít hlady, ale z výplaty mi nezbývalo ani zdaleka životní minimum. To by jste se divil, kolik věcí/služeb vlastně člověk vůbec nepotřebuje. :-)
Takže na mě, pokud to alespoň trochu jde, prostě to zaplaťte...

honza

• Host
« Odpověď #7 kdy: 24. 06. 2014, 04:44:27 »
No hlavně si nikde nepůjčujte, zejména ne mimo banky. To můžete přijít o nemovitost, kterou teď nechcete ani zastavit. Já bych postupoval následovně:

1) především rodinu přemluvit, ať vám počká, popřípadě vypomůže (hlavně s kontokorentem).
2) prioritně splatit ten kontokorent, hádal bych tam nejvyšší úrok a přitom je částka relativně nízká
3) domluvit se na konsolidaci s ČS, dluh je u ní a aspoň by měla věc pod kontrolou (nemovitost u ČS klidně zastavit)
4) šel bych do sebe a naspořil měsíčně více než těch hubených 4.000. Chce to opravdu zkusit život o chlebu a vodě, k tomu brigádu, odhlásit internet, televizi, zkrotit výdaje za mobil, něco možná prodat... Banka možná zareaguje vstřícněji, pokud máte stabilní práci a nabídnete jí splátky okolo 8-10.000 měsíčně.

blechaluk

• Host
« Odpověď #8 kdy: 24. 06. 2014, 11:16:36 »
Najít brigádu/lepší práci a peníze splatit.

OtoKot

• Host
« Odpověď #9 kdy: 01. 07. 2014, 16:01:30 »
Dekuji vsem za navrhy.
Nakonec jsem se rozhodl jit do pujcky 150 000 (splaceni uveru a kontokorentu,zjistil jsem,ze celkova castka ke splaceni uveru cini 110000 a kontokorent 24000,z toho co mi zbyde dam vse rodine a zbytek doplatim po domluvenych splatkach) se zastavou nemovitosti u jedne nebankovni spolecnosti..
Splatka bude 5173 kc po dobu 3 let,coz je celkova splatna castka 186228,coz je celkem solidni.
Jeste jednou dekuji.

Meda.Beda

• Host
« Odpověď #10 kdy: 01. 07. 2014, 16:52:37 »
Pak nám dej, prosím, vědět, za jak dlouho jsi o tu  nemovitost přišel... 8)

otokot

• Host
« Odpověď #11 kdy: 08. 07. 2014, 15:05:28 »
Nevidim duvod,proc bych mel o nemovitost prijit. Jedna se o seriozni spolecnost. A hlavne chci tuto pujcku platit pul roku az rok a pak se domluvit u sve banky,kde kdyz budu mit rok vse radne splacene a na ucte kazdy mesic kladny zustatek,na konsolidaci onoho dluhu u ni,aby zmizela zastava nemovitosti. ;)

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #12 kdy: 08. 07. 2014, 15:36:47 »
Tak třeba ve smlouvě nepodepsal žádnou smluvní pokutu a není tam právo odstoupit od smlouvy při prodlení se splácením kterékoli části úvěru byť 1 Kč 1 den či právo uspokojit se ze zajištění prodejem z volné ruky ani nic podobného.

Coldbludkillah

• Host
« Odpověď #13 kdy: 25. 01. 2016, 13:40:51 »
Najít brigádu/lepší práci a peníze splatit.

:o jo no když člověk rozjíždí byznys a potřebuje love na vybavení tak asi nepujde ještě brigádničit na pokladnu do lidlu, ani ten byznys nezabalí. Pujčovaní od nebankovek je ok, když víš co čekat. Popsanou situaci ani jinak nevyřešíš. Pujckypodnikatelum ftw

Anton

• Host
« Odpověď #14 kdy: 19. 02. 2016, 11:38:00 »
:o jo no když člověk rozjíždí byznys a potřebuje love na vybavení tak asi nepujde ještě brigádničit na pokladnu do lidlu, ani ten byznys nezabalí. Pujčovaní od nebankovek je ok, když víš co čekat. Popsanou situaci ani jinak nevyřešíš. Pujckypodnikatelum ftw

Jsou fajn, o to nic, jenom škoda, že nepujčujou víc jak 100k...

Platby GoPay

reklama