reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: nejvýhodnější půjčka 150tis ?  (Přečteno 70729 krát)

Michal Pengl

• Host
nejvýhodnější půjčka 150tis ?
« kdy: 07. 10. 2014, 14:22:09 »
zdravím
budu si brát půjčku na nové auto a tak hledám nejvýhodnější instituci, kde mě nakonec "oberou" nejméně.
Teďkon všude masírujou reklamy, že při řádném splácení vrátíme x splátek, odpustíme x úroků atd...a až mi z toho lítá hlava kolem

zatím nejvýhodněji mi vychází airbank.. kdy při půjčce 150tis a splácení 5let vrátím 185tis

jestli máte někdo výhodnější, tak sem s tím :)

díky !

Reklama

• Stálý člen

reklama

Tom

• Host
Re:nejvýhodnější půjčka 150tis ?
« Odpověď #1 kdy: 07. 10. 2014, 14:49:35 »
Tyhle půjčky mě nechávají chladným, ale je pravdou, že jsem se (když byla pořád ta reklama) jukl na AirBank a ty půjčky nevypadají špatně. Ještě zkus Equa bank.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: 07. 10. 2014, 14:58:49 »
Equa, Air, Zuno. Případně se může vyplatit předcházet, např. Zuno má akci, kdy nabízí snížení úrokové sazby. Takže si vzít půjčku u Air či Equa a po měsíci přijít do Zuno a žádat refinancování za novou (nižší) úrokovou sazbu.
Před pár týdny dávala Equa při refinancování bonus 1500 kč. Dalo se na tom i vydělat (vzít si půjčku, okamžitě refinancovat, shrábnout 1500 a půjčku okamžitě splatit).
« Poslední změna: 07. 10. 2014, 15:17:08 od Patrik Chrz »

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 07. 10. 2014, 15:09:21 »
Na trhu lze získat spotřební úvěry i od 6,9 % p.a. (dokonce i méně, ceníkové sazby uvádí třeba i ČS od 5,9 % p.a., ale takové úvěry jsou už skoro jako Yetti - už o nich všichni slyšeli, ale nikdo je ještě neviděl), takže i navýšení 35 tisíc za 5 let po bonusu je příliš vysoké.

Osobně se mi to zdá moc i tak na to, aby tím měl být financován vůz - těch 6,9 % p.a. (navýšení za 5 let 28 tisíc Kč) nabízí třeba u úvěrů nad 100.000 Kč při splatnosti do 2 let garantovaně Cetelem nebo Zuno (ale tam garantují pouze při refinancování úvěru, který byl původně do 11,49 % p.a. - ale to by šlo vyřešit nejprve si zažádáním někde jinde, kde bude poskytnutí a předčasné splacení zdarma)...

No a pak jsou tu ty různé spotřebáky s bonusy za řádné splácení, kde ale paradoxně nejlépe vychází instituce, které v reklamě až tak moc nekřičí - např. už permanentní promo RB (pořád prodlužováno), které v rámci osobní půjčky se standardní sazbou 10,9 % p.a. při úvěru nad 100.000 Kč při splatnosti alespoň 5 let za řádné splácení na konci poskytne bonus 20.000 Kč (takže u 150.000 Kč/60 měsíců, kde je navýšení 45.000 Kč po vrácení 20 tisíc je navýšení 25.000 Kč), nebo konsolidace UCB, kde dokonce avizují sazbu 2,65 % p.a., ale ta platí jen při splatnosti 84 měsíců - tam by navýšení po vyplacení bonusu za řádné splácení vycházelo 44.000 Kč, ovšem za 7 let...

Z uvedeného výčtu by tedy nevyšla špatně např. ta RB, kde by i úroková sazba po bonusu (samozřejmě podmínkou je bezvadné splácení celých 60 měsíců) vyšla 6,29 % p.a. (RPSN kolem 6,5 %), ale osobně se mi to zdá pořád hodně.

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 07. 10. 2014, 15:15:23 »
Případně se může vyplatit předcházet, např. Zuno má akci, kdy nabízí snížení úrokové sazby. Takže si vzít půjčku u Air či Equa a po měsíci přijít do Zuno a žádat refinancování za novou (nižší) úrokovou sazbu.
Air Bank je k tomuto účelu poměrně nevhodná, standardní smluvní úroková sazba bez bonusu je dost vysoká, určitě i přes 15 % p.a. a Zuno garantuje 6,9 % p.a. pouze pro úvěry se smluvní sazbou do 11,49 % - spíš by šla zkusit mBank, kde by měla být smluvní sazba 9,9 % p.a., ovšem si nejsem jist, jestli už dokážou půjčovat (v minulosti bylo poskytování úvěru u nich během na dlouhou trať). U Equa bank si nejsem jist, uvádí zase sazby "od" 7,9 % p.a., jakou v reálu přidělí u nového úvěru je otázné...

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 07. 10. 2014, 15:18:07 »
Třeba. Fantazii se meze nekladou. Samozřejmě nejlepší je zbytné věci si odpustit a koupit si je,a ž když je mám :)

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: 07. 10. 2014, 15:50:48 »
Tak to nezbývá než souhlasit, na druhé straně si dokážu představit, že někam denně dojíždět, tak takových 5000 Kč ročně (aneb 400 Kč měsíčně, to lidi vyhodí i za mnohem horší věci - někdo má vyšší i účet za telefon) za urychlení spotřeby a pořízení automobilu, který může zvýšit komfort a ušetřit čas nemusí být až tak strašné...

Ještě akorát úprava k té konsolidaci UCB - v té první kalkulaci byla zahrnuto v navýšení i zbytečné pojištění úvěru, které RPSN pak výrazně navyšovalo - bez něj by vycházelo navýšení po obdržení bonusu za řádné splácení v průběhu 7 let 29.000 Kč, což sice pořád neodpovídá té slibované (re)klamní úrokové sazbě 2,69 % p.a., ale něco kolem 5,2 % p.a. (takže RPSN snad kolem 5,5 %), což nemusí být úplně nezajímavé.

Offline Dalibor Z. Chvátal

• Admin
  • Profík
    • Zobrazit profil
    • Měšec.cz
« Odpověď #7 kdy: 08. 10. 2014, 09:45:21 »
Výhoda bank jako Air Bank a mBank je, že úrokové sazby mají garantované - 9,90 % p.a. Stačí jen být hodný a splácet včas. Equa se tváří jako levná, ale úroky má vyšší, běžně okolo 13 % p.a. Zuno je OK, ale je těžké se k ní probojovat bez účtu, vše striktně online až po otevření účtu.

Česká spořitelna - pultová cena okolo 15 % p.a., peníze do hodiny. Kdo patří mezi kvalitní klienty a počká den, dva, úroková sazba běžně do 8 % (já mám ještě starých 8 %, teď sazby klesly na 5,90 %, dá se běžně sehnat za 6,5 % p.a.)

Komeční banka - totéž jako ČS, dokáže ji často i přebít, na pobočkách mají větší rozhodovací pravomoci, ale HODNĚ záleží na bonitě klienta.

Jinak velmi dobře vychází i Cetelem, úroková sazba, po započítání bonusu za dobrou platební morálku, je okolo 11 % p.a.

Michal Pengl

• Host
« Odpověď #8 kdy: 08. 10. 2014, 14:14:16 »
Ahoj,
díky všem za odpovědi.  Sice mám pořád hlavu jako pátrací balon, ale nějak si to snad srovnám. Samozřejmě, kdybych měl tu možnost, půjčím si od někoho bližšího a splácím to jemu s minimálním přeplatkem. Teď mi skončila půjčka na byt a za 4 roky jsem neměl ani jednu opožděnou platbu. Ale takovou možnost bohužel nemám, tak budu muset využít nějaké bankovní instituce no :/

Josef Zemek

• Host
« Odpověď #9 kdy: 24. 02. 2015, 23:30:45 »
Cetelem ted nabizi pujcku bez poplatku do vyse 200 000 kc za 6,9%.

dragony4444

• Host
« Odpověď #10 kdy: 10. 04. 2015, 16:36:07 »
Proč vůbec do půjčky chcete jít? Je to tak nezbytně nutné. Osobně bych při výběru hledal tu, co má nejmenší RPSN a dal do googlu hledat "firma zkušenosti" nebo "firma diskuze" a pořádně bych si to dopředu promyslel.

Stanislav

• Host
« Odpověď #11 kdy: 05. 07. 2016, 01:15:07 »
Dobrý den, jak již zde někdo navrhoval, zvážil bych věrohodný zdroj půjčky (např. Cetelem - http://www.pujckyhned.cz/pujcka/Cetelem ), aby se Vám nestalo, že naletíte nějakým podvodníkům. Firmy se dnes předhánějí v tom, která nabídne nižší nároky na dlužníka, většina dnes ani nechce výpis z restříku trestu, čemuž tak úplně nerozumím, ale asi je jiná doba. Získat půjčku je tedy poněkud snadné, ale vše je samozřejmě otázkou důvěry mezi dlužníkem a věřitelem, důležité je si ověřit, že zprvu domluvené podmínky se během splácení nikterak nezmění. Proto věřím ověřeným firmám, které mají na našem trhu nějakou historii a je o nich slyšet třeba v reklamách - napovídá to, že jejich finanční situace bude zřejmě stabilní. Přeji hodně štěstí ve výběru věřitele a zdůrazňuji - Pozor na podvodníky!

Offline Tomáš Marný

• Zkušený člen
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 05. 07. 2016, 21:55:04 »
většina dnes ani nechce výpis z restříku trestu Boha jeho, už to nepij ani ředěný... Si představ, že většina nechce ani znát velikost dlužníkových bot.

Petr Novotný

• Host
« Odpověď #13 kdy: 10. 07. 2016, 15:58:42 »
Zdravím,
já jsem si půjčoval 170 000 Kč, protože jsem chtěl postavit zahradní pergolu u domu a nebyl jsem zrovna v nejsvětlejší finanční situaci :-X. Na trhu se vyskytuje ohromné množství půjček a já nevěděl, jakou mám vybrat. Tak jsem hledal nějakou funkci nebo appku, která by mě pomohla seskupit všechny půjčky a ukázala mě, jaké půjčky by se mi mohli hodit. Našel jsem CENSORED a to bylo přesně to, co jsem potřeboval. V přehledné tabulce tam mají všechny půjčky, které se vyskytují na trhu a podle parametrů si můžete vyfiltrovat takovou, která bude sedět nejvíce vaší situaci.
« Poslední změna: 12. 07. 2016, 07:31:35 od Patrik Chrz »

jj

• Host
« Odpověď #14 kdy: 10. 07. 2016, 17:16:38 »

já jsem si půjčoval 170 000 Kč, protože jsem chtěl postavit zahradní pergolu u domu a nebyl jsem zrovna v nejsvětlejší finanční situaci

:'(

Platby GoPay

reklama