reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Profi poradenství.cz  (Přečteno 32791 krát)

A1N2E3T

• Host
Profi poradenství.cz
« kdy: 08. 10. 2014, 23:17:58 »
Dobry den, mohla bych poprosit o Vas nazor ohledne "firmy" profiporadenstvi.cz? Dekuji.
« Poslední změna: 12. 10. 2014, 12:40:32 od dalich »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Jonas

• Host
Re:Profippradenstvi
« Odpověď #1 kdy: 10. 10. 2014, 22:37:43 »
To je tzv. studenská sekce OVB ... Takže asi tak ...

margi

• Host
Re:Profi poradenství.cz
« Odpověď #2 kdy: 08. 10. 2015, 22:53:40 »
Mám za sebou 2 týdny, školení zajímavá, praktická -  ne jako přednášky na VŠ, vedoucí pomáhá, vstřícná, stará se, vše vysvětlí. Kolektiv fajn. Zamě zatím vše ok...

LenaKmon80

• Host
« Odpověď #3 kdy: 22. 10. 2015, 15:46:16 »
Profiporadenstvi je jedno z dobrych reseni z ne moc dobrych reseni na financnim trhu. Kvalitní lidé, hodně VŠ, dobré renomé u finančních institucí - jejich partnerů i spokojení klienti. Je to samozřejmě o lidech, ale tihle se celkem snaží.

Andrea

• Host
« Odpověď #4 kdy: 29. 10. 2015, 19:52:59 »
Ahoj, já jsem v Profiporadenství pracovala necelé dva roky a mám teda dobrou zkušenost. Skvělý kolektiv lidí, mladá dynamická firma a rozhodně nelituju téhle zkušenosti. Sice už to nedělám, ale určitě bych do toho šla znovu, kdybych se mohla rozhodovat znovu. :) Jinak moje bývalá šéfová se mi o finance stará dál a taky spokojenost. Já bych neměnila. A.

Reklama

• Stálý člen

Roman99

• Host
« Odpověď #5 kdy: 01. 11. 2015, 18:16:25 »
Já už s nimi spolupracuji 4. rokem a musím říct, že super! Každý rok se mi pan poradce ozve, řekneme si co je nového a když jsem potřeboval pomoct (pojišťovna mi zaplatila směšnou částku za úraz…) tak to v Profiporadenství vyřešili tak, že mi do měsíce přišel od pojišťovny doplatek (tentokrát už v pořádku..:). Takže za mne doporučuji :)

Miroslava

• Host
« Odpověď #6 kdy: 04. 11. 2015, 14:36:26 »
My už několik let s manželem spolupracujeme s poradkyní z Profiporadenství a jsme s ní velmi spokojeni. V minulosti jsme neměli úplně dobré zkušenosti, ale paní nás velmi příjemně překvapila. Pomohla nám s celou řadou věcí a dvakrát do roka k nám pravidelně chodí na průběžné servisní schůzky. To nám moc vyhovuje, protože je vidět, že se o nás stará a můžeme se na ní spolehnout. Informuje nás o různých novinkách, změnách v zákonech, atd. Sami bychom si to těžko někde hledali. Za nás tedy můžeme doporučit.

Martin

• Host
« Odpověď #7 kdy: 20. 02. 2017, 21:05:33 »
Taky se musím této společnosti zastat, jelikož díky získané praxi jsem tam, kde jsem. Pracoval jsem v Ostravské kanceláři cca jeden rok a musím říct, že mě vedoucí zaměřoval opravdu na kvalitu. Projekty byly vytvářené na základě požadavků klienta, tzn. že jsem nikomu necpal, co nechtěl. Líbilo se mi, že nešlo o žádný produktový prodej, ale o službu lidem. Kolektiv byl na jedné lajně, nikdo nedával najevo druhým, že by měl více peněz apod. Porovnávám hlavně s jinými společnostmi, kde dělali spolužáci a známi, takže nemám osobní zkušenosti u konkurence, ale z doslechu vím, že v ostatních společnostech šlo jen o peníze, noví spolupracovníci pojistili svou rodinu a skončili. U profi to bylo na dlouhodobé bázi, ikdyž nejsem ideální případ. Na druhou stranu, při výběrovém řízení do ČSOB v Praze mne vzali z cca 400 uchazečů jen na základě praxe u profi (řekli mi to při osobním pohovoru). Takže způsob jak jim mohu pomoct, je právě tento, podpořit nové lidi, kteří chtějí pracovat kvalitně a s čistým svědomím pro klienty.

Ikaros

• Host
« Odpověď #8 kdy: 22. 02. 2017, 13:37:26 »
Pri druhem kole pohovoru (do ktereho jsem se samozrejme dostal) jsem se zacal vyptavat na fungovani, realna fakta o firme a ziskal jsem informaci, ze krome jednoho cloveka tu nikdo v OVB nepracuje/nepracoval.
Nasledne jsem ji predlozil vypis dvou zamestnance (reditelka +  jeden, se kterym jsem uz jednou pohovor mel, ale nakonec jsem praci odmitl) z rejstriku CNB, kde je jasne uvedeno, ze pusobi jako poradci pro OVB. Postupne jsem se dotali k tomu, ze vlastne patri pod nemeckou OVB a s ceskou nemaji nic spolecneho a ze OVB jako takova je nejlepsi maklerska kancelar na svete, diky velikosti, sluzbam a kvalite a oni musi pro zajisteni nejlepsich moznych sluzeb pro sve klienty spolupracovat s financnim gigantem jako OVB. Nasledoval dotaz na EKP Group (EK Partners), coz je financni poradenstvi registrovane na stejne jmeno jako ProfiPoradenstvi (a to: Hana Vichrova). Bylo mi vysvetleno, ze o tom sice vubec neslysela a nic o tom nevi, ale ze se asi jedna o neco s danemi.
Vzhledem k tomu, jakym zminovala OVB o den pozdeji jsem se nestacil divit, jak dobra firma to o den pozdeji je.

.... slecna pohovor ukoncovala krasnych 15minut (celkova delka byla 30min), nelibil se ji totiz muj ton a pripadala si jako u vyslechu.
+ byla velice prekvapena kdyz zjistila, ze uz pred dvemi mesici na pohovoru byl, uspesne a odmlitl jsem
--- Abych to pekne shrnul: Vsechno je jejich know-how a nedozvite se naprosto nic, dokud nepodepisete smlouvu.

Btw. neni nad ty pozitivni komentare s celkovym poctem prispevku:1 ... velice verohodne

K.

• Host
« Odpověď #9 kdy: 23. 02. 2017, 13:09:24 »
Já u Profi poradenství dělám zhruba rok a půl a jsem nadmíru spokojena. Všechny negativní komentáře jsou od lidí, kteří si tuto práci nevyzkouší nebo nepochopí. Pomohla jsem spoustě klientů a i za tu krátkou dobu mám od nich velice pozitivní reference a jsou stále nadšení. Pokud člověk chce dělat něco dlouhodobě musí to hold dělat pořádně. Taky můžu na něco, co jsem nikdy nezkoušela a jenom jsem o tom někde slyšela napsat milion negativních komentářů. A většinou se člověk podělí s negativem a pozitiva si nechá pro sebe...  A je na každém, ať si zjistí dostatek informací, jestli dělá pro ty klienty dobře nebo ne. Ale v ČR je to klasická česká povaha - každý mě chce obrat .... Což je smutné. Takže ve shrnutí bych chtěla poprosit ty, co to negují, ať si první zjistí veškeré informace například i o IŽP (myslím tím technické informace, najdou si výnosnost fondů apod. a pak to kritizují...)
A pro ty, co si myslí, že práce na ŽL je nahouby, tak si přečtěte knihu Bohatý táta, chudý táta... Tam se většina dozví, že pokud dělám jako zaměstnanec, zaplatím víc státu na daních apod... 

Anonym

• Host
« Odpověď #10 kdy: 20. 05. 2017, 14:41:42 »
Super, když už tedy pracujete v Profiporadenství rok a půl, tak už máte (měla byste mít) dostatek zkušenost a vědomostí pro vlastní analýzy. Z vašeho textu (a nejen z něj) jsem pochopil, že stále Profi jede na investice skrz životka. Já sám jsem v Profi pracoval asi dva roky. Nakonec jsem to zabalil. Důvody byly celkem jednoduché. Lži, demagogie, přesvědčování. To byly nejčastější zbraně, jak přesvědčit MA / klienty. Konkrétně. Alespoň u nás se s klienty v podstatě řešily jen úrazovky (z 95% Uniqa, ta sama o sobě není špatná pojišťovna, ale není divné, že Uniqa vychází téměř vždy jako ta nejlepší? Nemluvě o tom, že se řešily jen úrazy. Jak ty pomohou člověku s bolavými zády, se kterými bude ležet doma na lůžku dva měsíce, než povolí? To není úraz. Pro pojišťovny jde o nemoc) a investiční životní pojištění na investice. Standardně se točily 4 - od Kooperativy Perspektiva, Generali Genio/La Vita, Allianz Mercury, ING/NN Smart. Ok, to jak vždy nadřízení vysvětlovali v čem to má výhody proti standardním invetsicím přímo do fondů dávalo i smysl. Zvlášť výborně to měl vždy připravené nejvyšší ve firmě, zemský ředitel p. Zajíc. Vždy po jeho přednášce o výhodách a nevýhodách jsem odcházel neskutečně přesvědčený, jak je to dobré. Dokud jsem si něco nepřečetl z nezávislých zdrojů. Dokud jsem sám nezačal pátrat, jak to je s poplatky, jak s výnosy, daněmi atd atd. A z toho to všechno nakonec vypadalo přesně naopak. Když jsem se na tyto odlišnosti ptal šéfů, odpovědi byly vyhýbavé. Ovšem vždy jsem z debaty odcházel opět přesvědčený, že mají pravdu. Tak dokázali člověka předvěčit. Ovšem po chvíli jsem si uvědomil, že mne vlastně daný člověk neřekl žádný argument. Jen naučené fráze, které z velké části jen dehonestovaly mé zdroje a na tom byla postavená celá demagogie. Když to shrnu, to co se tenkrát dělalo klientům byly vždy ty dražší řešení. Aby si udělalo víc bankovních jednotek. Klient vždy zaplatil zhruba o 30-50% na poplatcích víc, než musel. A zároveň vydělal méně. Celá myšlenka, že přesto nakonec klient vydělá více než v standardních investicích, byla založena na předpokladu, že se současná situace v budoucnu změní. V podstatě, že si pojišťovny odtrhnou od úst a sníží poplatky, stejně tak i investiční společnosti. Argument byltakový, že pojišťovny od invetsičních společností dostávají slevy na poplatcích. Ale popravdě. Proč by to ty firmy dělaly? To se samozřejmě stát může, ale také nemusí. A je otázka, jestli na tuto možnost vsadit peníze klientům.

Takže. Prosím všechny, kdo si toto přečetli aby si udělali vlastní studii. Co se s klienty nejčastěji řeší, přes jaké produkty, proč se tyto produkty doporučují, a proč se nedoporučují jiné (byly doporučované 4 produkty, ač OVB jich umožňovala mnohem více). Pak aby si sami zjistili, jak vypadá sazebník poplatků v těchto produktech, jak vypadají výnosy, jakou skladbu poplatků mají. Jak vypadá totéž u investic přímo do fondů bez pojišťoven. A aby si spočetli výkonnost jednotlivých řešení. Vemte v potaz i současnou daňovou politiku (odpočty, ale také daň z výnosu). A pak sami uvidíte, jestli klientům děláte výhodné produkty pro klienty, nebo pro vás, nebo ideálně pro obě skupiny. Na internetu se dá nalézt mnoho nejrůznějších studí, které přesně toto rozebírají. Doporučuji si je pročíst, tím získáte inspiraci jak problematiku uchopit a pak si udělejte vlastní studii. Rovnou řeknu jak to dopadne - sám jsem si studii dělal zhruba před čtvrt rokem. Pokud vezmu investici do konkrétního fondu přes pojištění, a pokud vezmu investici napřímo do tohoto fondu, vyjde druhá varianta mnohem výhodnější. Ano provize je o cca 1/3 nižší, ovšem klient na konci vybere zhruba o 25% více. Po zdanění. Pokud vezmu samotný čistý výnos, tak ten může být až trojnásobný. Takže je pak otázka, jestli chci klientovi dělat investička a sám si vydělat o pár ušmudlaných stovek víc, ale klient nakonec bude mít o mnoho desítek tisíc méně, nebo si trochu snížím vlastní provizi, ale klient nakonec bude mít mnohem více. Ona ta druhá varianta může být nakoenc zajímavější i pro mne, díky provizi za péči, pokud už ji OVB (=Profiporadenství) zavedlo i pro poradce a ne jen pro manažery. Pak jsem vyhrál já i klient. Pokud nezavedlo, pak vyhrál hlavně klient. A o toho přece jde. Já zprostředkovaně přes to, že mne klient pojistnou smlouvu nezruší, protože tam nepřijde někdo, kdo to klientovi vysvětlí.

Abych to úplně nehanil. Profiporadenství mne dalo základy. Mnohem lépe, než by daly jiné poradenské firmy. Zároveň se docela i snaží klientům pomoci, opět na rozdíl od mnoha konkurenčních firem. Bohužel může ještě mnohem lépe, a to bohužel už nedělá.

Tolik tedy k praktikám Profiporadenství.

Platby GoPay

reklama