reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Který účet pro PayPal  (Přečteno 232991 krát)

Mike.JT

• Host
Který účet pro PayPal
« kdy: 05. 09. 2010, 20:34:48 »
Zdravím,
du na vysokou a chci používat systém 2 účtů. 1 pro hodně pěněz z kterého budu přeposílat na druhý, s kterým budu platit na netu a v obchodech.
Účet kde budu mít většinu pěnez asi chci mít u Fio.

Otázkou je jaký založit účet, abych sním mohl výhodně provozovat paypal.

Ten účet budu používat výhradně k nakupování na netu, či placení kreditkou. Bude na něm jen pártisícový zůstatek ( člověk nidky neví ).

Poradíte s jakým účtem to bude fungovat ?

Ps: čim měnší poplatky, tím líp.

Za jakoukolik odpověď předem děkuji.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
Re: Který účet pro PayPal
« Odpověď #1 kdy: 06. 09. 2010, 07:31:06 »
Rozhodně Axa. Nejen, že je účet včetně platební karty veden zdarma, ale navíc má nejlepší konverzní kurzy, viz. http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-platebnich-karet-nejlepsi-a-nejhorsi-kurzy-v-eurech/
Takže na PayPalu nastavit strhávání z karty vždy v originální měně platby (aby konverzi dělala Axa a ne PayPal). Získání "aktivačního" kódu bude sice "trochu vopruz" - buď se musí zavolat na infolinku a nebo počkat až přijde výpis, ale dál už to bude fungovat v pohodě.
Jen si musíš zvyknout na to jejich tragické IB.

Mike.Jt

• Host
« Odpověď #2 kdy: 06. 09. 2010, 20:15:59 »
děkuji moc na Axu sem zapomněl.

Daniel

• Host
« Odpověď #3 kdy: 23. 10. 2010, 10:15:21 »
Zdravím, řeším teď podobné dilema a to, který účet si zřídit pouze pro platby přes PayPal a na internetu, ale většina bude ten PayPal. Jde mi to, aby vedení účtu, vedení karty bylo ZDARMA, tzn., že nechci platit nic navíc, jelikož na něm budou opravdu jen malé částky a někdy i nula, takže se může stát, že tam bude měsíc i nulový zůstatek :-) Jinak účet, na který mi chodí výplaty je u Poštovní Spořitelny a ten chci nechat :-)

Díval jsem se na tu zmiňovanou AXU a na mBank, v jiných bankách se moc nevyznám. Tak teď nevím co udělat :-)

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2010, 13:57:23 »
Není důvod proč nepoužít Axu. Účet včetně karty je veden zdarma, karta má bezkonkurenční kurzy. Přidání karty je trochu komplikovanější. Buď si musíš počkat, až ti po provedení platby přijde výpis, nebo se na ten ověřovací kód zeptat telefonicky (funguje, osobně ověřeno).
Výhodou mBank je možnost on-line pracovat s limity a tak je to karta vhodná pro placení i na nedůvěryhodných webech, ovšem má velmi nevýhodné kurzy.
Dále je bezplatný účet včetně karty "Osobní účet zadarmo" od Poštovní spořitelny. Kurzy lepší než u mBank, ale horší než u Axa.
Bezplatný účet včetně karty má i FIO, ovšem kartou Maestro, co je k účtu vydávána zdarma, není možné platit bez jejího fyzického předložení, takže pro PayPal nevhodná (lze si za poplatek nechat vydat Visa Electron).
« Poslední změna: 23. 10. 2010, 14:01:06 od Patrik Chrz »

Reklama

• Stálý člen

reklama

Daniel

• Host
« Odpověď #5 kdy: 23. 10. 2010, 14:54:35 »
Okej tedy asi dám na Vás a zřídím to u té AXA Bank. Jde mi opravdu o platbu na tom internetu a hlavně EBAY. Jinak jsem ještě nepochopil jak je to s tím ověřovacím kódem, co to znamená? A u té AXY to jde zřídit i přes internet nebo musím osobně?

Teďkom mám u PS účet junior, jelikož mi ještě nebylo 26, ale student už taky nejsem, takže tam mám nějaké ty výhody :-)

Jo a bude to nějaké razantní rozdíl s kurzy u AXA a mBank, mohl bych poprosit nějaký příklad a jak by to tedy vycházelo? Děkuji a omlouvám se, že pořád otravuji :-)

Kalamancharo

• Host
« Odpověď #6 kdy: 23. 10. 2010, 16:24:06 »
Kód potřebujete pro verifikaci (ověření) účtu, bez čehož není PayPal tak docela právoplatný a někteří obchodníci takový účet neakceptují. Po přiřazení karty k účtu se vám strhne cca 50kč, kdy u platby naleznete v popisku kód, který zadáte pro dokončení ověření karty. Oněch 50kč se vám při první platbě vrátí. - takto to fungovalo cca 3 roky zpátky, když jsem si tímto procházel já; ale pravděpodobně se nic neměnilo.

Lze zřídit přes internet.

Kurzy jsou opravdu diametrálně jiné a u větších částek to dokáže ušetřit dost peněz. Nedávno byl na toto téma na Měšci článek - hledejte :)

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 23. 10. 2010, 19:36:21 »
U neověřeného PayPalu je limit maximálního ročního objemu transakcí, kolik to je už nevím, je to v řádu tisíců Kč. U ověřeného je limitován pouze tím, co "zkousne" platební karta. Probíhá to přesně tak jak řekl kolega. Při žádosti o "ověření" (odkaz v PayPalovském účtu) se strhne 50 Kč. U této platby je uvedeno PP a 4 místný kód (číslice). Tento kód se následně zadá při přihlášení na PayPal a částka 50 Kč se vrátí zpět.

Jinak k tomu Axa účtu. Pozor, není to běžný, ale spořicí účet s celou řadou omezení. Je sice veden zdarma a to včetně platební karty a má zdarma i všechny příchozí platby a všechny platby kartou, ovšem odchozí platby (převodem) má v měsíci pouze dvě (ostatní za 19 Kč), výběr z bankomatu je za 29 Kč v tuzemsku a 1 % minimálně 59 Kč v zahraničí (což není zas tolik, třeba Poštovka má v zahraničí 80 Kč plus 0,5 %) . Díky super kurzům na kartách AXA tak u větších částek (dle měny od 100 až 200 EUR) nemá při výběru v zahraničí prakticky konkurenci (poplatek se ztratí v rozdílu kurzu oproti jiným bankám).

No a AXA má naprosto tragické internetové bankovnictví - už samo přihlašování je příšerný vopruz (uživatelské číslo (není volitelné - já mám 8 číslic), heslo (požadavky na délku a obsah znaků ze 3 různých skupin), datum narození (3 kolonky, takže je nutné přeskakovat TABem enbo myší) a ještě CAPTCHA. V IB také nalezneš pouze číslo transakce a částku, žádné číslo protiúčtu nebo jméno majitele :(. Také se nezobrazují blokace plateb kartou, ale až skutečně stržené částky (cca po 1 až 3 dnech).

Rozdíl kurzu si můžeš sám ověřit zde:
1) kurzy používá Axa přímo dle VISA bez úprav - http://www.visaeurope.com/en/cardholders/exchange_rates.aspx
V "My Card is in" vyplň CZK, v "My Transaction was in" vyplň měnu transakce a v "Enter conversion fee" vyplň "0".
2) u Poštovky se řiď kurzovním lístkem ČSOB a to kurzem deviza-prodej http://www.csob.cz/cz/Csob/Kurzovni-listky/Stranky/kurzovni-listek.aspx
3) u mBank je to složitější.
a) platby v EUR přepočítej dle kurzovního lístku mBank -
http://www.mbank.cz/pruvodce/kurzovni_listek.html
opět kurzem prodej (mBank nemá valuty, takže má kurz jen jeden)
b) platby v jiné měně - jako v Axa, jen "Enter conversion fee" vyplň 2 % a "My Card is in" vyplň EUR. Dostaneš částku v EUR, kterou následně převedeš dle bodu a)
Jinak zjednodušeně - u neeurových plateb vypočti si kurz jako Axa a přihoď si cca 4,5 %, u EURových cca 2 %.

Kromě AXA účtu tak budeš potřebovat ještě nějaký běžný účet. Jsi-li zvyklý na Poštovku (a máš tedy po ruce bankomat ČSOB), doporučuji přejít na Osobní účet zadarmo. Je to tak trochu "utajovaný účet", v ceníku ho nalezneš mezi USD konty a hotovostními transakcemi na finančních centrech - http://www.postovnisporitelna.cz/Informace-k-produktum/Sazebnik/Stranky/Sazebnik-detail.aspx?produkt=Osu_Zad . Od 1. 9. 2010 na něj již není možné přejít z jiného účtu u PS/ČSOB a je tak nutné účet zrušit a založit nový. Navíc není možné ho založit na poště, ale pouze ve finančních centrech a o účet si musíš vyloženě říct (aktivně ho nenabízejí, v letácích není). Základní transakce jsou zdarma - tedy tuzemské příchozí a v IB zadané odchozí platby, vedení účtu, všechny výběry z bankomatu ČSOB (při vydání karty je limit 15 000 Kč týdně, jde zvýšit max. na 50 000 Kč / týdně). Oproti běžným účtům u PS jsou velmi vysoko zpoplatněny operace na přepážce (kreditní 50 Kč, debetní 100 Kč) a dražší jsou i výběry z cizích bankomatů (místo 26 Kč je to 39 Kč). IB Poštovky mě přijde trochu pomalejší, ale jinak celkem OK (z bezplatných účtů jediné IB odkud jde přímo dobíjet kredit do mobilu).
Pokud správně čtu ceník, mělo by tě to vyjít levněji, než současný účet (ušetříš 8 Kč měsíčně za vedení účtu a 1 Kč za každou odchozí platbu).

Další bezplatné účty jsou FIO (dle mého názoru má nejlepší internetové bankovnictví), účet je veden zdarma, zdarma je i vklad a výběr na pokladně a platební karta (Maestro - může se hodit zvláště v Německu a v Rakousku, kde v některých obchodech (např. LIDL) jinou kartou nezaplatíš). Za výběr z bankomatu ČSOB  (Poštovky a Volksbank) dáš 6 Kč, z ostatních 30 Kč

a mBank. Jejich ceník se od srpna dost změnil. Má stále svoje výhody (např. možnosti nastavení limitů platebních karet; jediná karta k bezplatnému účtu, kde lze s ní zaplatit a vybrat skutečně astronomické částky) i nevýhody (zdarma pouze 10 jednorázových plateb za měsíc, ostatní za 3 Kč; velmi nevýhodné kurzy cizích měn).
« Poslední změna: 23. 10. 2010, 19:38:29 od Patrik Chrz »

Daniel

• Host
« Odpověď #8 kdy: 25. 10. 2010, 23:33:12 »
Děkuji všem za rady, popřemýšlím co a jak dál :-)  AXU, ale asi nebudu brát, buď mBank nebo něco jiného. Každopádně děkuji..

krcer

• Host
Re:Který účet pro PayPal
« Odpověď #9 kdy: 02. 12. 2011, 13:44:45 »
účet u Axy jsem si zřídil ale v paypalu nemůžu zaboha přijít jak kartu přípojit  :(
Paypal nabízí jako možnost bud kartu Visa nebo Mastercard ale ne Visa electron kterou mám od Axy..Jak na to?
Předkokládám správnš že výber "current conversion"si budu moci vybrat až budu mít kartu již správně inegrovanou do paypalu ?
Nikde jsem totiž tuto nabídku nešašel..  Díky moc 

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: 02. 12. 2011, 15:28:33 »
Vyber VISA. Nastaveni konverze jsem popisoval zde: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639

kapetr

• Host
« Odpověď #11 kdy: 02. 12. 2011, 19:18:09 »
Ještě k vhodnosti AXA účtu:

myslím, že záleží na tom, kolik budete utrácet a jak jste opatrný.

AXA sice má dobrá kurzy (důležité u vyšších částek), ale neumožňuje nastavování limitů pro internetové platby (v reálné čase už vůbec ne).

Takže pokud to neřešíte "drobným" zůstatkem ... , je to risk.
Zadávat údaje takové karty jinam než 3D-secure bráně věrohodného správce je nebezpečné.

A PayPal ?
To je také bída. Je třeba si uvědomit, že jeho bezpečnost je POUZE na jediném heslu pro přihlášení. Takže stačí prachobyčejný key-logger a s účtem PayPalu se otevřou dveře přes vaší kartu útočníkovi dokořán.

Uvedené riziko by nehrozilo jen v případě, že by PayPal využíval 3D-secure (nevím, ano ? - kdo má zkušenost ?  a SOUČASNĚ i vaše karta byla "3D-secure" == tedy vy (nikoli PayPal za vás) byste museli každou kartovou transakci potvrzovat heslem (nejlépe jednorázovým - na mobil, jako např. u ČSOB).

Takže dotaz na ostatní:

jak probíhá platba zboží přes PayPal kartou, je-li karta:
a/ 3D-secure  [měli byste být přesměrováni na vaší vydavatelskou banku a potvrdit transakci heslem]
b/ a když není  [spekuluji: jen autorizujete platbu přihlášením do PayPalu a PayPal vám (znajíc vše o kartě včetně CVV/CVC) strhne placenou částku bez vaší další participace]

Pity

• Host
« Odpověď #12 kdy: 20. 03. 2013, 17:32:41 »
Z AXy jsem trochu nepříjemně překvapen. Zaúčtování a konverze sama trvá poměrně dlouho. Čekám už třetí den. Je to v pořádku?
Dřív jsem byl zvyklý, že se to zaúčtovalo ten samý den a platba byla vidět téměř ihned.
Děkuji za odp.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: 21. 03. 2013, 07:03:56 »
Z AXy jsem trochu nepříjemně překvapen. Zaúčtování a konverze sama trvá poměrně dlouho. Čekám už třetí den. Je to v pořádku?
Dřív jsem byl zvyklý, že se to zaúčtovalo ten samý den a platba byla vidět téměř ihned.
Děkuji za odp.
Ano, je to tak, u Axy není vidět blokace, ale až skutečně stržená částka a to cca po 3 pracovních dnech (aktualizace je vždy po poledni).
Axa je tak trochu "na zabití", to jejich IB je fakt hrozné, možnost nastavování limitů na kartě nulová, ... ale dokud budou mít kurzy, jaké mají, tak budu pro platby v cizí měně používat jen je ;)

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: 21. 03. 2013, 07:09:25 »
Kapetr: pokud vím, PayPal 3D secure nepodporuje. Nejlepší ochranou je tak nastavení limitů na kartě, buď absolutně nebo pro internetové transakce, což bohužel vylučuje Axu - tedy pokud nechcete neustále volat na infolinku a povolovat a zablokovávat.

Další variantou je vyčlenění karty jen pro PayPal a udržování minimálních zůstatků vždy jen pro daný obchod. To ovšem opět značně diskriminuje Axu, protože má aktualizaci zůstatku na kartě zpožděnou i o několik dní - když se v pondělí rozhodnu zaplatit, pošlu si na ní z jiné banky  peníze, ty přijdou nejdříve v úterý ráno a já nezaplatím dříve než ve středu po poledni. A když do toho spadne víkend, je to posunuto ještě o další dva dny.

Takže buď dobrý kurz (Axa), nebo vybírat mezi kartami s možností nastavení limitů: http://www.mesec.cz/clanky/limity-pro-platebni-karty-a-pro-prevody/

Platby GoPay

reklama