reklama

reklama

reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Který účet pro PayPal  (Přečteno 136356 krát)

Miroslav Nikl

• Host
Re:Který účet pro PayPal
« Odpověď #15 kdy: 31. 05. 2013, 05:26:15 »
Dnes jsem se po přihlášení do internetového bankovnictví Axy zhrozil, že ukončují svou bankovní činnost.
http://www.axabank.cz/banka/

Prosím, nevíte někdo o účtu / kartě s podobně dobrým kurzem a žádnými poplatky?
Hlavní účel karty budou platby do zahraničí (eBay, PayPal, amazon, Alibaba...).

Původně jsem se rozhodl pro Axu díky kladným zkušenostem v mnoha diskusích a hlavně tomuto článku: http://www.mesec.cz/clanky/velky-test-platebnich-karet-nejlepsi-a-nejhorsi-kurzy-v-eurech/

Existuje nějaké novější srovnání pro měny EUR a USD?

Předem díky za jakoukoli informaci.

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil

rizecek

• Host
« Odpověď #17 kdy: 31. 05. 2013, 14:34:55 »
dobrý den chtěl jsem se zeptat jak dlouho bude trvat převod z fio banky do zuna děkuji

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #18 kdy: 31. 05. 2013, 16:13:17 »
Oficiálně: Zádá-li se do 23:50, tak je v bance příjemce následující pracovní den.
Neoficiálně: staci zadat cca do 9 hodin ráno a je v bance příjemce ještě ten samý (pracovní) den.

Zuno připisuje tuším někde mezi 9. a 10. hodinou ráno a pak ještě někdy během dne.

maria123

• Host
« Odpověď #19 kdy: 04. 06. 2013, 18:41:10 »
plánuji si pro pay pal účet zřídit účet zdarma v ZUNO. nevíte zda podporuje paypal a zda tam vše funguje jak má? díky

Reklama

• Stálý člen

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #20 kdy: 04. 06. 2013, 19:33:16 »
Účet nijak PayPal podporovat nemusí, stačí když má platební kartu, která umožňuje internetové transakce a to Zuno má. Jen kurzy nejsou nic moc, najdou se lepší - např. kreditky od Rajfky (základní tarif Easy je zdarma).

Pokud už si budeš chtít zřídit účet u Zuno, pošli mi SZ, můžu ti poslat doporučující kód, oba vyděláme tři stovky :D. Samozřejmě pokud máš v okolí kohokoliv, kdo účet u Zuno má, může ti dát doporučující kód.

Hozna

• Host
« Odpověď #21 kdy: 30. 11. 2014, 10:52:33 »
Jak to vypada se situací nyní? chtel bych zalozit nejaky ucet v podstate pouze za ucelem placeni veci pres paypal (ebay, DX) Co vyjde nejlepe? porad je to Rajfka?

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #22 kdy: 30. 11. 2014, 12:50:59 »
Bohužel Raifka velmi výrazně (k horšímu) změnila svoji kurzovou politiku, takže aktuálně už není zajímavá. Teď asi jedině kreditka Cetelem.

Honza

• Host
« Odpověď #23 kdy: 30. 11. 2014, 19:02:15 »
Ji, vyhodnotil jsem to stejně. Dík

Raymond

• Host
« Odpověď #24 kdy: 30. 06. 2016, 23:06:54 »
Stejná otázka - Který účet pro PayPal v 2016? Je nějaká výhoda, když mám u české banky otevřený USD účet a platím v zahraničí v USD? Strhne se mi skutečně USD částka anebo se to přepočte kurzem na CZK a pak zpět na USD (což by samozřejmě bylo k ničemu). Díky!

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #25 kdy: 01. 07. 2016, 08:43:30 »
Ani bych neřešil který účet, jak spíše jaká karta:

http://www.mesec.cz/clanky/kurzy-platebnich-karet-2016-platby-u-obchodniku-test/

PayPal lze nastavit do dvou módů (viz zde: http://forum.finexpert.e15.cz/viewtopic.php?f=316&p=8309639#p8309639 ):

1) platba stržena v originální měně transakce (co může být USD, ale klidně i CNY, EUR, ...)
2) platba je PayPalem konvertována do měny paypalového účtu (tedy při registraci na ČR výhradně do CZK)

Jarek Tichy

• Host
« Odpověď #26 kdy: 04. 07. 2016, 17:42:59 »
Procetl jsem zminene odkazy + tento avsak stale mi neni zcela jasno zda mohu uvedene vztahnout i na platby v cine treba aliexpres , gearbest, ale i ebay atp...
za a) platba skutecne pres zajisteni paypalem
za b) platba bez ucasti paypal primo kartou(hodim na ni vzdy jen +zamyslene $ a jinak je bez penez tudiz neni co vzit)

Plati tedy poradi karet i pro nakupy v $ ?
Pokud to ma nekdo "nastudovane" nemohl by rici primo: pro platby do třetích zemí je nejlepsi debetni/kreditni od xyz v poradi za 1 - 2 - 3

Diky

tomtom

• Host
« Odpověď #27 kdy: 22. 07. 2016, 07:57:32 »
Takto ti to asi nikdo neřekne.
Mně se nejvíc vyplácí unicredit karta.
Zkoušel sem ještě mbank a airbank, ale bylo to o něco více.
Jiné karty nemáme, tak jedině zas někdo další, že by napsal svou zkušenost.

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #28 kdy: 22. 07. 2016, 11:20:11 »
Tak "unicredit karta" je úplně dokonalý příklad (ne)výhodnosti směnných kurzů při transakcích platební kartou - odpovědět obecně totiž, že UniCredit Bank vychází dobře nebo špatně nelze, v UCB totiž může jít o úplně nejlepší způsob, tak o jeden z nejhorších možných. Jinak se u nich totiž chovají karty debetní, tak kreditní, jinak MasterCard, jinak Visa a v případě debetních ještě záleží k jakému účtu (měně) jsou navázány.

Obecně platí, že nejlepší je získat kartu s kurzy karetní asociace (i když poté co Visa docela významně rozšířila spread na cca. 2 %, tak ani to není úplně přesné), na konkrétní srovnání a doporučení, kdo všechno vydává karty jsem ale odpovídat nechtěl, při troše hledání se to probírá různě pořád dokola.

No a u té UCB je to tedy tak, že konverzi s kurzem karetní asociace fungují na kreditních kartách MasterCard - v současnosti vydávají jako tyto typy karet pouze Miles & More a Miles & More Gold (zlatá kreditka s cestovním pojištěním), obě jsou standardně placené (v minulosti existovala KK Agip, u níž bylo vedení při určité útratě zdarma, což byl nejjednoduchší způsob, jak se k "dobré" kreditce získat). Aktuálně si lze aspoň napojit Miles & More Gold do U konta Premium a získat tak zdarma vedení kreditky (samotné U konto Premium je vedeno bez poplatku při splnění podmínky kreditního obratu 50 tisíc Kč za měsíc).

Tohle ale neplatí pro kreditní karty Visa - tam sice konverze probíhá taky s kurzem karetní asociace, ale včetně fixní přirážky ve výši cca. 1,25 % - a jelikož je spread u Visy horší, v konečném důsledku vyjde výsledný kurz hůře, než kurz deviza-prodej banky (nebylo to tak vždy, před cca. 2 lety šlo pořád o poměrně výhodný způsob, s uvážením toho, že existovala "vracecí" kreditka třeba Visa AXA Club, která vracela 1 % do produktů AXA (třeba penzijko), tak efektivní kurz nebyl až tak špatný, ale jednak došlo k zhoršení spreadu u Visa a na druhé straně i k omezení vratek na 0,5 % - u Visa Generali je sice pořád 1 %, ale stejně nevychází kurz dobře).

Naopak u karet debetních, pokud jsou navázány na korunový účet, dochází k přepočtu kurzem banky (deviza-prodej), který patří mezi "standardní" na trhu, spread je kolem 4 %, banky Velké trojky jsou na tom o něco hůře (výrazně hůře pak trojice mBank, MMB, RB) a srovnatelně banky jako třeba Air Bank, Zuno, Equa. Jiná situace ovšem nastává, když se debetka napojí na cizoměnový účet, pak dochází k "zázrakům" (u UCB si lze debetku napojit současně na korunový, tak na cizoměnový účet - v případě plateb v cizích měnách, včetně třetích měn jsou transakce zúčtovány vždy na vrub cizoměnového účtu a v případě nedostatečného krytí je platba zamítnuta) - přepočet totiž může proběhnout jak špatně - cizí měna je totiž nejprve převedena na koruny kurzem deviza-prodej, poté je zúčtována na vrub cizoměnového účtu kurzem deviza-nákup - tohle se ovšem nestane v případě, že měna cizoměnového účtu je shodná se zúčtovací měnou debetní karty (u UCB je zúčtovací měnou pro Visa USD a pro MasterCard EUR), a tehdy konverze proběhne přímo kurzem karetní asociace (takže velmi dobře) - jelikož standardně UCB vydává v současnosti jen debetky MC, má smysl se zabývat pouze napojením debetky na eurový účet (lze si třeba založit U konto (vedení bez poplatku při kreditním obratu 12 tisíc Kč za měsíc), u něhož jsou v základu jak korunový, tak 1 cizoměnový účet v ceně). O něco horší je na eurový účet dostávat cizí měnu (vklad hotovosti na pokladně je zpoplatněn 1 %, min. 30 Kč (bez maxima !), příchozí SEPA platba 200 Kč), ale je to řešitelné přes devizovou společnost, která má u UCB účty, aby převod proběhl vnitrobankovně.

Offline Ronam

• Nováček
  • *
    • Zobrazit profil
« Odpověď #29 kdy: 02. 03. 2018, 05:06:52 »
Dobrý den, po ukončení služeb bleskpeněženka.cz musím řešit jakou kartu/banku zvolit pro placení přes PayPal. Údaje hlavního bank. účtu mám strach zadávat na ebay, aliexpress apod. Platby by nebyly nijak pravidelné zůstatek bych držel třeba na 5000Kč. Jakou banku by jste mě doporučili? Četl jsem, že pro tyto potřeby není špatná mBank ale rád si nechám poradit. Díky

Platby GoPay

reklama