reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Odstoupení od smlouvy - Provident  (Přečteno 23265 krát)

Eva

• Host
Odstoupení od smlouvy - Provident
« kdy: 09. 11. 2014, 03:08:16 »
Hezký večer (nebo teď už ráno).
Žádám o sdílení zkušenosti.
Jde mi o situaci, kdy potřebuji překlenout období cca 1 měsíce a půjčit si cca 10.000,-. Na 100% vím, že do měsíce mohu peníze splatit (čekám pouze na provedení platby z jiné strany). A teď k jádru pudla. Je jasné, že se mi nechtějí platit úroky, a tak po prostudování podmínek mě napadla varianta podepsat smlouvu, nechat si proplatit peníze a do 14 dnů od smlouvy odstoupit (peníze mohu splatit za dalších asi 14 dní, takže měsíc celkem). Toto by mělo být bezúročné.
Máte s tímto postupem někdo zkušenosti?

Reklama

• Stálý člen

reklama

kat

• Host
Re:Odstoupení od smlouvy - Provident
« Odpověď #1 kdy: 09. 11. 2014, 08:49:24 »
Zkušenost s tím nemám, ale v obecné rovině vidím asi největší problém v tom, že počítáš s tím, že ty peníze za měsíc budeš mít. Měsíc má tak těch 30,31 dnůy a ty počíáš s 28 dny. Nějakou dobu trvá převod, takže spíše 27 dnů a když ti do toho skočí víkend, tak ještě míň. Já už skoro tři týdny čekám na řádově úplně jinou částku a dotyčný pořád jen říká, že čeká v podstatě na totéž. Nikdy s ním nebyl problém, takže nebyl důvod mu nevěřit, ale kdybych další fungování postavil na tom, že ty prachy prostě přijdou v domlluveném termínu, tak jsem teď v pěkném průseru. Raději bych zvolil jinou variantu.

qwertz

• Host
« Odpověď #2 kdy: 09. 11. 2014, 09:23:10 »
pokud těch 10.000, které potřebujete, můžete zaplatit kartou, ideálním řešením by byla kreditní karta. Bezúročné období je až 55 dní.

Některé, kreditní karty umožňují v rámci bezúročného režimu také převod na účet nebo výběr z bankomatu. Pak by šlo z karty ty peníze i bez úroku vybrat.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #3 kdy: 09. 11. 2014, 10:03:51 »
Kreditní karta je elegantnější řešení, ale ani původně navržená varianta mi nepřijde nepřijatelná.
Pokud klient od smlouvy odstoupí a nezaplatí v termínu, tak podle mne může věřitel požadovat jen úrok z prodlení, který je asi 8% p.a., tedy ani ne 1% za měsíc. Navíc Provident tvrdí, že vůbec žádné sankce za prodlení nechce.

qwertz

• Host
« Odpověď #4 kdy: 09. 11. 2014, 10:29:37 »
A riskovat tak zápis do registru dlužníků? ;)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Bivoj

• Host
« Odpověď #5 kdy: 09. 11. 2014, 16:46:06 »
Provident je zapojen do nějakého registru dlužníků?
Mluvili o tom, ale zatím jsem si nevšiml, že by se to stalo.

Alda

• Host
« Odpověď #6 kdy: 22. 12. 2016, 10:36:44 »
Odstoupení od smlouvy - Provident je velmi jednoduché do 14 dní od podpisu smlouvy.

Platby GoPay

reklama