reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Odhláška plynu  (Přečteno 62452 krát)

Tom

• Host
Odhláška plynu
« kdy: 05. 12. 2014, 15:56:59 »
Zdravím všechny,

kupuji byt a chci se zeptat, jak postupovat, pokud nechci v bytě plyn, který je zaveden. Musím ho odhlásit až já po převzetí bytu a placení za služby nebo ještě prodávající před přepisem na mou osobu?

Sorry za kostrbatý popis, snad to jde pochopit, na co se ptám. Dík za odpovědi.

Reklama

• Stálý člen

reklama

A

• Host
Re:Odhláška plynu
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2014, 17:11:57 »
Logika mi říká, že to bude nejspíš úplně jedno, ale jedno vás nenapadlo - prostě na sebe ten plyn nepřepisujte, nepřevádějte, ať ho původní zákazník ukončí a vy si sjednáte dle libosti.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #2 kdy: 05. 12. 2014, 18:03:52 »
Např. zde:

http://www.rwe.cz/cs/mo-zp-ukonceni-smlouvy/

Podstatné je, že musíte nechat demontovat plynoměr (ať už tedy Vy nebo elegantněji předchozí odběratel).

peter30

• Host
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2014, 19:47:42 »
Nepochopil. Chcete demontovat plyn a zrušit ho nebo jen nechcete původního dodavatele plynu?

Tom

• Host
« Odpověď #4 kdy: 05. 12. 2014, 23:57:16 »
Děkuji za odpovědi. K poslednímu příspěvku: Nechci ho vůbec, prostě budu vařit na elektřině ;)

Reklama

• Stálý člen

reklama

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: 08. 01. 2015, 07:37:37 »
Jen takové drobné doporučení, než ten plyn zrušíš. Máš zjištěno, že na přívodu do bytu i v rámci bytu je dostatečně dimenzovaný elektrický rozvod? Ona taková elektrická 4 plotýnková varná deska má přes 7 kW (indukce i přes 11 kW), plus k tomu elektrická trouba cca 3,5 kW. Při jednovázovém rozvodu (což má dnes pořád ještě hodně bytů) jen příkon tohoto monstra vyžaduje jistič 65A :) (a k tomu samozřejmě dostatečný průřez drátů) a to nemluvím o tom, že k tomu někdy budeš chtít pustit myčku/pračku/sušičku/mikrovlnku/rychlovarnou konvici/počítač/televizi nebo dokonce všechno najednou. Navíc od příštího roku se bude "ekologické výpalné" platit dle velikosti jističe.

Tom

• Host
« Odpověď #6 kdy: 08. 01. 2015, 10:12:13 »
Jen takové drobné doporučení, než ten plyn zrušíš. Máš zjištěno, že na přívodu do bytu i v rámci bytu je dostatečně dimenzovaný elektrický rozvod? Ona taková elektrická 4 plotýnková varná deska má přes 7 kW (indukce i přes 11 kW), plus k tomu elektrická trouba cca 3,5 kW. Při jednovázovém rozvodu (což má dnes pořád ještě hodně bytů) jen příkon tohoto monstra vyžaduje jistič 65A :) (a k tomu samozřejmě dostatečný průřez drátů) a to nemluvím o tom, že k tomu někdy budeš chtít pustit myčku/pračku/sušičku/mikrovlnku/rychlovarnou konvici/počítač/televizi nebo dokonce všechno najednou. Navíc od příštího roku se bude "ekologické výpalné" platit dle velikosti jističe.

Jistič je 16A, plyn jsem neodhlašoval, jenom prostě předchozí majitelka ukončila smlouvu, já novou neuzavřel, hodiny si technik odmontoval. Na tento jistič lze provozovat el. sporák s troubou, ale buď jedno nebo druhé :) To mám vyzkoušeno v garsonce... Já tam totiž plánoval kompletní rekonstrukci i elektřiny se silnějším jističem, ale to padlo.Možná tam jenom teď dám dvouplotýnkový vařič...

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: 08. 01. 2015, 12:59:54 »
16 A jistič při jednofázi je do 3,6 kW - to je tak tak na tu nejvýkonnější plotýnku u indukce, nebo s bídou dvě menší (případně dvě velké na střední výkon) u sklokeramiky/litiny. Samozřejmě bez dalších spotřebičů.
Také jsem uvažoval o tom samém, na plyn mám pouze čtyři hořáky a většinu z mé platby za plyn představuje paušál (platím 390 Kč čtvrtletně), ale protože běžně vařím na třech, výjimečně i čtyřech plotýnkách najednou a někdy k tomu pustím i troubu, spočítal jsem si, že to zkrátka bez velkých investic (a vlastně i velkých paušálních nákladů za jistič) není realizovatelné.

Tom

• Host
« Odpověď #8 kdy: 08. 01. 2015, 14:44:36 »
Koupil jsem tohle za 499,- Kč v Kaulandu, snad to nevyhodí pojistky, zapínat budu jenom jednu :)

http://varice.heureka.cz/sencor-scp-2252/

blechaluk

• Host
« Odpověď #9 kdy: 08. 01. 2015, 15:45:13 »
Proboha, to musíš být masochista, vařit na tomhle. :D

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #10 kdy: 08. 01. 2015, 18:08:40 »

Proč? Já na něčem podobném vařil skoro 10 let, někdy i čtyřchodové obědy i večeře. A na pečení mi stačila remoska.
Mimochodem, výrobce udává příkon 400 W pro malou remosku a 580 W pro velkou, což může být pro tazatele zajímavé.

Je ale fakt, že já na vaření na plynu nedám dopustit a jeden příbuzný si dokonce do bytu, kde není zaveden plyn, nainstaloval plynovou bombu. Netuším ale, jak to vychází finančně (fixní platby za připojení k plynovodu versus poplatky za plnění bomb).

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: 08. 01. 2015, 18:11:04 »
Koupil jsem tohle za 499,- Kč v Kaulandu, snad to nevyhodí pojistky, zapínat budu jenom jednu :)

http://varice.heureka.cz/sencor-scp-2252/
To je v pohodě, můžeš klidně zapnout obě - 2,25 kW zvládne i 10 A jistič - ostatně ono je to tak úmyslně konstruováno (hodně zásuvek je jištěno jen 10A).  Jen ten komfort vaření bude oproti plynu nebo indukci úplně jinde - pro srovnání: rychlovarná konvice má obvykle příkon 2,5 kW, to je více, než obě plotny dohromady. Takže si asi dokážeš představit, jak dlouho bude na jedné plotně trvat, než si ohřeješ vodu na čaj. A nějaké složitější vaření typu svíčková s knedlíkem bude hotový očistec. Prostě počítej s tím, že kromě peněz (účinnost litinových ploten je bídná), tě tento přístroj bude okrádat i o nemálo času.

Offline Patrik Chrz

• Moderátor
  • Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: 08. 01. 2015, 18:26:12 »

Proč? Já na něčem podobném vařil skoro 10 let, někdy i čtyřchodové obědy i večeře. A na pečení mi stačila remoska.
Mimochodem, výrobce udává příkon 400 W pro malou remosku a 580 W pro velkou, což může být pro tazatele zajímavé.

Je ale fakt, že já na vaření na plynu nedám dopustit a jeden příbuzný si dokonce do bytu, kde není zaveden plyn, nainstaloval plynovou bombu. Netuším ale, jak to vychází finančně (fixní platby za připojení k plynovodu versus poplatky za plnění bomb).
Přece jen jsme v 21. Století. Také si vzpomínám na to, že mi stačila černobílá televize, ale dnes už bych ji nechtěl.
Hodně záleží na tom, jaký má tazatel vztah k vaření. Jestli mu stačí teplé obědy v práci a večer a o víkendech si dá chleba se salámem nebo nějakým salátem, tak OK, proč ne.
Varianta kombinace s dalšími jednoúčelovými spotřebiči (Remoska, rychlovarka, gril...) je také možná, ale pokud má malou kuchyň, tak je použití problematické. Jak co se pracovní plochy, tak i ulozneho prostoru týče. I toto jsem řešil a nakonec jsem došel k názoru, že kombinovaný sporák je pro mne nejlepší řešení.

Jan Slanina

• Host
« Odpověď #13 kdy: 08. 01. 2015, 18:32:36 »
Já na tom vařil v 21. století :-)
Podle mne pořád dvojplotýnka + remoska + rychlovarná konvice zaberou uložené v šuplíku mnohem méně místa než kombinovaný sporák. Rozhodující je opravdu ta frekvence a rozsah vaření.

Tom

• Host
« Odpověď #14 kdy: 08. 01. 2015, 18:58:19 »
Pánové, jsem opravdu rád, že se zde rozjela taková praktická diskuse, snad jenom, že já na tom nehodlám nějak moc vařit, spíše jenom takové chlapské "jednohubky", něco v mikrovlnce, navíc nejsem žádný Kuřátko :) A je to na necelé tři roky, takže to nějak vydržím...

Platby GoPay

reklama