reklama

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Autor Téma: Nejvýhodnější kurz pro platby na internetu  (Přečteno 22964 krát)

Marek

• Host
Nejvýhodnější kurz pro platby na internetu
« kdy: 03. 01. 2015, 15:30:17 »
Dobrý den.

Pročítal jsem diskuzi, ale našel jsem na toto téma pouze staré příspěvky. Zajímalo by mne jaká kreditní karta je nejlepší na internetové nákupy v zahraničí. Resp., kde je nejvýhodnější kurz (zejména GBP, EUR). Dříve jsem využíval Citi, ta má ale aktuálně nastavenu marži 3% z každé směny a vychází tedy velmi špatně. Nyní mi nezbývá nic jiného než používat debetní kartu Fio. V staší diskuzi jsem četl, že by měla výhodně vycházet Cetelem (s tou zkušenosti nemám) a Expobank (LBBW) - u ní ovšem vidím horší kurzy než má FIO.

Předem děkuji za každou radu,

Marek

Reklama

• Stálý člen

reklama

filip

• Host
Re:Nejvýhodnější kurz pro platby na internetu
« Odpověď #1 kdy: 03. 01. 2015, 18:53:35 »
Cetelem Kreditní Karta
AGIP Unicredit Bank Kreditní Karta

obě kurz Mastercard bez přirážky.

I ta CITI Life nevychází tak špatně, když od 3% přirážky se zase odečte 2% vratka

Marek

• Host
« Odpověď #2 kdy: 04. 01. 2015, 19:45:35 »
Moc děkuji za odpověď a zejména za ten tip na Unicredit.

Vidím, že nabízejí i kartu Visa Axa Klub s vratkou 1%. Netuší někdo, kolik lze získat maximálně mesíčně touto vratkou? (viz. Citibank má například limit 1000 Kč za měsíc)

Ještě bych se rád zeptal zda lze oběcně říci, že kurz Mastercard je většinou lepší než kurz Visa (případně obráceně)?

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: 04. 01. 2015, 20:45:41 »
Nejde ani tak o kurz Visa nebo MC - obě tyto karetní asociace nabízí téměř totožný kurz, a tedy to "nejlepší, k čemu se může retailový klient dostat" (problém je tedy spíše, že v současnosti není v ČR vydavatel platebních karet Visa, který by používal při konverzi měn kurz karetní asociace - alespoň o žádném nevím), ale o to, že konkrétně kreditní karty (nikoliv debetní) UCB používají kurz karetní asociace pouze u karet MC (tedy například i Miles & More) - karty Visa používají kurz karetní asociace s přirážkou (empiricky zjištěno, že jde u většiny měn cca. 1,25 %), karta AXA Club ale zároveň 1 % vrací, takže kurz vychází efektivně těch 0,25 % nad kurz karetní asociace (není to tedy vůbec špatné - lepší třeba než Citi Life s vratkou). Jinak na vratky pro KK AXA Club není omezení ve zúčtovacím období.

Jinak dobré kurzy (karetní asociace) mají i kreditky Cetelem a Cofidis (pozor, tyto KK nemají bezúročné období) a zmíněné debetky LBBW/Expobank (i když dle VOP mají fungovat s kurzy deviza-prodej, takže j neoficiálně).

Marek

• Host
« Odpověď #4 kdy: 05. 01. 2015, 13:09:44 »
Děkuji za cenné rady!

Reklama

• Stálý člen

reklama

Mirek Nikl

• Host
« Odpověď #5 kdy: 25. 08. 2015, 21:06:56 »
Tak právě končím s Expobank, kurs devizy - prodej, co mají od začátku roku (dle vyjádření operátorky na lince) mi rozhodně moc výhodný nepřijde. Že já se do internet bankingu nedíval častěji, byl bych to zjistil mnohem dříve! Přecházím do Evropsko-ruské banky.
Nebo existuje nějaká jiná alternativa?

ale11

• Host
« Odpověď #6 kdy: 31. 08. 2015, 11:24:00 »
Take patram po dobrem kurzu Evropsko-ruské banky, neznam...ale prave studuji ex-changce, cekam take zda ma nekdo s ni zkusenosti.Dekuji predem Alie

mendrit

• Host
« Odpověď #7 kdy: 17. 01. 2017, 22:14:48 »
Změna u RB k 1.4.2017 pro bývalou citi life u které by měly být nově výhodné platby kartou v zahraničí.
Nově by měla být je 0,2% přirážka od středu kurzu v RB bank -2% vratka.

Offline fremantle

• Profík
    • Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: 17. 01. 2017, 23:14:11 »
Nebudou výhodné, bude to jen menší tragedie, než dosud... Předtím pro měny z kurzovního lístku banky byla tzv. "směnná přirážka" 0,75 %, nyní bude "jen" 0,2 %, ale pořád se připočítává navíc ke kurzu deviza-prodej, tedy: deviza-prodej + směnná přirážka (předtím 0,75 % z kurzu střed, od apríla 0,2 % z kurzu střed)...

A vzhledem k tomu, že RB má z bank jedny z nejvyšších spreadů (předčí je už jen mBank a Moneta), tak to žádná hitparáda nebude...

Na druhé straně pro měny, které nejsou v kurzovním lístku banky jsou jejich karty velmi dobré - přepočítavají přímo karetní asociací do Kč bez dalších přirážek (nicméně po Evropě se použití omezuje na několik balkánských zemí).

Jo, a kreditka life od apríla nevrací 2 %, už jen pouhé procento: https://www.rb.cz/attachments/PI/karty/program_vyhod_KK_20170401.pdf (ale s ohledem na to, že šlo čekat něco horšího to vlastně vůbec nedopadlo špatně). 2 % ze zahraničních transakcí bude vracet nadále kreditka Mall (ale ta nebude vracet z běžných korunových plateb u obchodníků (kromě Mallu), pouze z internetových transakcí)...

mendrit

• Host
« Odpověď #9 kdy: 18. 01. 2017, 11:35:18 »
2.3.
Směnná přirážka 0,20 % z hodnoty směnného kurzu střed pro příslušnou měnu transakce
podle kurzovního lístku banky

• Host
« Odpověď #10 kdy: 18. 01. 2017, 12:14:06 »
Ano, to nikdo nerozporuje, ale také je třeba si pročíst VOP k platebním kartám, kde je uvedeno, jakým způsobem se přepočítávají platby v cizích měnách, ale tohle je na tebe asi už moc složité...

Platby GoPay

reklama